Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μουνοδουλεία

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 3 Απριλίου 2007.

  1. antonios

    antonios New Member

    αν δεις καράβι στο βουνό...
     
  2. ... μουνί το χει τραβήξει.
    Και αν δεις γυναίκα χαρωπή στο πούτσο το χει ρίξει.
    Πέστο όλο Ντέϊ.
     
  3. slave4F

    slave4F New Member

    η Syrah το έθεσε στη σωστή διάσταση..

    αλίμονο αν θεωρείται φετίχ να σου αρέσει το μουνί...! έλεος..
     
  4. lina

    lina Regular Member

    Απάντηση: Μουνοδουλεία

    Συγνώμη αλλά μας βγάλατε τα μάτια με τα κεφαλαία πωωωω αλληθόρησα:crazy:
     
  5. thanasis

    thanasis Contributor

    Υπάρχει. Λέγεται δονχουανισμός (ναι, κύριοι και κυρίες) και είναι το αντίστοιχο της νυμφομανίας. Το οτι δεν είναι πολιτισμικώς ιδιαίτερα κατακριτέο το κατατάσσει στις "σπανίως απαντώμενες έννοιες".
     
  6. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Κοίτα, μπορεί να είναι μεν γονατιστό, αλλά δεν είναι απαραίτητο να είναι δίπλα σου. Μπορεί να κάθεται ακριβώς πάνω στο κεφάλι σου (εννοώ το πάνω Κεφάλι)...
     
  7. thanasis

    thanasis Contributor

    Masterοεκπαίδευση, που λένε...  
     
  8. lina

    lina Regular Member

    Απάντηση: Μουνοδουλεία

    Φφφφφφφφφ σκεφτόμουνα ένα φίλο μου όταν άρχισα να διαβάζω το νήμα και μετά άλλον φίλο μου κι άλλον κι άλλον... και μετά θυμήθηκα γιατί κατήργησα το προηγούμενο msn μου... μα γιατί όλοι μπαίναν στο msn για να μου πούν τον υποτιθέμενο πόνο τους σαν γκομενίτσες και καλά λέγανε τους έδινα καλές συμβουλές για το άν έχουν δίκιο που πχ ο ένας δεν μπορούσε να αφήσει τον άρρωστο πατέρα του και να μετακομίσει 1.050 χιλιόμετρα για μια μπουμπού που γνώρισε μέσω τσατ και αυτή του είπε πως τον αγαπά και είναι σίγουρος ότι τώρα δεν κάνει λάθος. (παράδειγμα μουνόδουλου νο1) ή ο άλλος που ήμουνα χάλια ψυχολογικά και δεν κεντράριζα στο πληκτρολόγιο από τα δάκρυα και δεν πρόλαβα να πώ "φίλε είμαι χάλια ξέρεις ο Σ... " με διέκοψε να μου πει ότι κάτι γκόμενες που γνώρισε στα μπουζούκια τον έχουν βάλει σε δίλημα και ποιά να διαλέξει και τελικά διάλεξε πρώτη την χ και το έμαθε η ψ και τώρα τί θα κάνει και τί δώρο να πάρει στην κανονική του κοπέλα που τον πήρε χαμπάρι και έφυγε και δεν του μιλάει και της πήρε κάτι βρακάκια για τον ύπνο μπεμπε και αυτή η μουλάρα τίποτα... (παράδειγμα μουνόδουλου νο2)
     
  9. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    Λοιπόν κοίτα να δεις τι έπαθα.. Όταν διάβασα την ερώτηση σου SM “ Ξέρετε τι είναι η Μουνοδουλεία?” είπα «ωχ τι είναι ετούτο?» ως πρώτη αντίδραση βέβαια.. Το ξαναδιαβάζω λοιπόν και λέω.. ‘Μουνοδουλεία’ χμμ μια λέξη που προέρχεται από το Μουνί + Δουλεία = Μουνοδουλεία = Λάτρης του γυναικείου σώματος και του αιδοίου! Έτσι λοιπόν μου βγήκε..

    Προφανώς εδώ μιλάμε για λαγνεία και όχι fetish κατά την ταπεινή μου άποψη πάντα.. Θεωρώ ότι αυτή η ‘δουλεία’ – ‘λαγνεία’ αναφέρετε σε όσους την νιώθουν και γουστάρουν το γυναικείο σώμα. Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με BDSM stats οπότε δεν μπορώ να καθορίσω αν αφορά αποκλειστικά κάποιους Υπό η Κυρίαρχους. Είναι να το’ χεις. (προσωπικά μου φέρνει στο μυαλό το στοματικό – γλείψιμο που όσο να ‘ ναι είναι πολύ που δεν το μπορούν)

    Διάβασα όλα τα Post και μπερδεύτηκα αρκετά με τις απαντήσεις … Δώσατε παραδείγματα που πιο πολύ έχουν να κάνουν με Γυναικοδουελεία(Άτομα που είναι δούλοι σε μια γυναίκα) και ΑΝΤΡΕΣ που πιάνονται “ΚΟΡΟΙΔΑ” από γυναίκες και τρέχουν από πίσω σαν σκυλάκια! Anyway..
    Έχοντας αυτήν την έννοια που εξέφρασα παραπάνω, που δεν ξέρω κι ολας αν είναι όντος σωστή θα μπορούσα άνετα να με χαρακτηρίσω «Μουνόδουλη» γιατί και το γυναικείο σώμα λατρεύω αλλά και να κάνω στοματικό στις γυναίκες! So για την ώρα θεωρώ ότι συνέπειες δεν υφίστανται παρά μόνο χαρές!

    Γιατί έχω την εντύπωση ότι μόνο σε μένα έκατσε θετικά αυτή η λέξη ?   Λέτε να είμαι τόσο λάθος ?  

    (Τελικά πλήρη και σωστή έννοια του τι είναι η μουνοδουλεία πότε θα μάθουμε? Ας δράσουν οι εκπαιδευτικοί σύντομα παρακαλώ!!!! (είμαι περίεργη να μάθω)
     
  10. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Δεν εχει να κανει παντως με το αιδοιο ως αντικειμενο λατρειας η εκφραση.Πιο πολυ με την ηλιθια στερημενη συμπεριφορα καποιων (προσωπικη εκτιμηση) "αντρων",που τρεχουν πισω απο οποιαδηποτε προσπαθωντας να την πηδηξουν και τιποτα αλλο,κανοντας οτιδηποτε για αυτο χωρις να νοιαζονται αν γινονται ξεφτιλα,αν κρεμανε φιλους,αν φερονται ασχημα στον οποιονδηποτε.
     
  11. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    Xmm κρίμα γαμώτο γιατί το μουνόδουλη άρχισε να μου αρέσει σαν λέξη... Οπότε, σύμφωνα με αυτά που λες μουνόδηλοι είναι οι λεγόμενοι "μουνάκιδες" (με το συμπάθιο κιόλας).. έτσι έχω ακούσει να τους αποκαλούν σύμφωνα με αυτά που περιγράφεις παραπάνω.
     
  12. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Αυτο εχω εκλαβει εγω σαν ερμηνεια της λεξης.Θα σε ενημερωσω αν βρω καποια αλλη με βαση αυτο που εχω καταλαβει πως θες να σε περιγραφει