Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μπορεί ένα Κ να μετατρέψει ένα vanilla, σε υ απλά επειδή έτσι θέλει;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος mpaxari, στις 2 Οκτωβρίου 2020.

  1. tithon

    tithon Contributor

    κάθε νοήμων
     
  2. proteus

    proteus Ότι έχεις να πεις, κάντο.

    @brenda, καλά που το επισήμανες. Κάποιοι καταλογίζουν σε έναν Κυριαρχικό άντρα μισογυνισμό, επειδή ενδιαφέρεται μόνο για τη δική του ικανοποίηση. Κι όμως, προσφέρει στην υ ασφάλεια και πραγματώνει την επιθυμία της να υπηρετεί.

    Μπορεί ένα άτομο Κυριαρχικό να είναι μοναχικό, μα δεν είναι αντικοινωνικό. Έχει σεβασμό για τους αγωνιστές και τους δυνατούς και δε δίνει δεκάρα γιά τους δήθεν, τους γλοιώδεις και τους εκμεταλλευτές. Μπορεί να είναι ένας άριστος mind fucker, μα δεν κρύβει τις προθέσεις του. Παίζει με ανοιχτά χαρτιά και διαθέτει ευθύτητα και ευθυκρισία.

    Κάποιοι θα πουν ότι αυτός είναι ο ιδεατός ορισμός του Κυριαρχικού αρσενικού. Αποτελεί προσωπική εκτίμηση και δικό μου πρότυπο. Δεν γενικεύω. Απλά πιστεύω ότι δεν είσαι ότι δηλώσεις...
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    Ξέρετε πόσα κοριτσάκια πίστευαν πως θα βρουν τον ιππότη με το άσπρο άλογο και βρέθηκαν σε 50's household εν αγνοία τους;
    Ή κάποιες που βρέθηκαν ξαφνικά σκλάβες σε νυφοπαζαρέϊκα dungeon;
    Γιατί εγώ ξέρω και μερικές τέτοιες περιπτώσεις.
    Έχουν υποπέσει στην αντίληψη μου.
    Και διεθνούς "φήμης" Κ που τους μπουζουριάσανε γιατί είχαν ορδές από ανήλικα σκλαβιά που μάζεψαν από τους δρόμους και άλλα πολλά, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα συζήτησης νομίζω.
    Έστω πως είναι η 15χρονη δεκτική.
    Αυτό το καθιστά ηθικά αποδεκτό από σένα;
    Λέμε τώρα...
     
  4. iolanda

    iolanda Contributor

    Σε καμία περίπτωση δεν αναφερόμουν σε ανήλικα.
     
  5. brenda

    brenda FU very much

    Ο νοήμων δεν είναι και σώφρων απαραίτητα.
    Γιατί τα μπερδεύετε άραγε;
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Αν αναφερόμουν σε μια κοπέλα που δεν έχει καμία τέτοια "ανησυχία" ή "ένδειξη";
     
  7. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Μπα...
    Την διαρκή ξινίλα και τοξικότητα, απλά την κάνουμε ignore!
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    παρακολουθώ με ενδιαφέρον τις στενές συγγένειες.
     
  9. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    εμείς να δεις
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    ίσως όλοι. ανεξαρτήτως αντιληπτικής ικανότητας.
     
  11. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    ω, ναι
     
  12. iolanda

    iolanda Contributor

    Εννοείτε υποταγής υποθέτω.
    Όπως προείπα, μπορεί να μην έχει ιδέα αλλά να υπάρχει γόνιμο έδαφος και να είναι δεκτική στο να κυριαρχηθει.
    Αν δεν είναι δεκτική εσείς θεωρείτε πως μπορεί να επιτευχθεί Κυριαρχία και υποταγή;
    Δεν είναι κάτι που συμβαίνει σε μια στιγμή, ούτε σε μια μέρα για να μην προλάβει να σκεφτεί αν αυτή η αλληλεπίδραση της κάθεται καλά μέσα της. Έτσι νομίζω.
     
    Last edited: 8 Οκτωβρίου 2020