Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μύνημα προς Κυρίαρχο

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος little_slut[PieR], στις 17 Απριλίου 2007.

  1. G_E

    G_E Contributor

    Master Jp, φυσικά και συμφωνώ με όσα γράφεις. Στοιχειώδης νοημοσύνη και ευγένεια χρειάζεται.
     
    Last edited: 18 Απριλίου 2007
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Ευχαριστώ που μου έδωσες το έρισμα να τα γράψω φίλτατε
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    αρατηρω συχνα πυκνα καποιες φωνες για περισσοτερη σοβαροτητα και συγκεντρωση στα σχετικα με το φορουμ θεματα ....
    Σαν αναγκη εκφρασης , καταλαβαινω απολυτα και συμφωνω με τις θεσεις αυτες ... ομως ας μην ξεχναει κανεις οτι το BDSM γενικα , ειτε σαν τροπος ζωης , ειτε σαν πρακτικες , ειτε σαν πεδιο ενδιαφεροντος και γνωσεων χωρις την απραιτητη εφαρμογη τους ...
    πανω απο ολα ειναι μια φωνη που φωναζει ΟΧΙ στα πρεπει και τα καθωςπρεπει ...
    ειναι μια αναγκη απελευθερωσης των παθων μας ....
    ειναι μια μαχη με τα ταμπου και τις προκαταληψεις με επαθλο τις ηδονες που δικαιωματικα θελουμε να γευτουμε .....
    ειναι δυναμη του καθενος χωριστα και ολων μας μαζι , οταν σπαγαμε την απομονωση που ειχαμε θεσει το ιδιο μας το σωμα και το πνευμα για να αποφυγουμε το δαχτυλο της κοινωνιας ....
    ΕΔΩ πρεπει να συνθλιβονται τα πρεπει ...
    ΕΔΩ πρεπει να ειμαστε ξεκαθαροι μεταξυ μας και να μην εχουμε σκοτεινες υποψιες για τον απεναντι μας ... να λεγονται ΟΛΑ και να λυνονται ΟΛΑ ....
    ΕΔΩ πρεπει να δειχνουμε πως εχουμε κατι καλυτερο απο αυτους που χωρις να ξερουν μας αδικησαν με την κριτικη τους ......
    και το καλυτερο θα φτιαχτει με διαθεση και οχι με πρεπει και κανονες ....
     
  4. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    μερικες φορες το φορουμ μου θυμηζει το χωριο με τους γαλατες χεχεχεχε!και να μην υπαρχει θα βρουμε λογο!παντως και εγς απο την πλευρα μου θα ηθελα να σχολιασω ορισμενα πραγματα(εξαλλου και εγω στο χωριο ανηκω)διαβαζω για προστασια και δεν καταλαβενω.απο τη και ποιους?με αυτη τη λογικη τα αθωα και απροστατευτα κοριτσακια δεν θα πρεπει να κυκλοφορανε εξω γιατι υπαρχουν κακοι λυκοι!δεν δικαιολογω τον master μαλ...α εκανε αλλα σε αυτο το σημειο δειχνεις ανωτεροτητα και τον αγνοεις!εξαλλου η υπαρξη λιγουρηδων δεινει μια καλη ευκαιρια να δειχνει κανεις ποσο πιστος ειναι 
     
    Last edited by a moderator: 19 Απριλίου 2007
  5. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Re: Απάντηση: Μύνημα προς Κυρίαρχο

    Το Forum είναι ένα σημείο εκκίνησης, αλλά σ' εμάς έχει συμβεί αυτό (και στους δύο, το ίδιο βράδυ) σε συνάντηση/party. Ναι μεν είμαστε και οι δύο switches και ανοιχτοί, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι ανήκουμε σε όλους χωρίς δικαίωμα επιλογής και προτίμησης.

    Η ευγένεια δεν είναι προαιρετική (και κατ' εμάς δεν εκφράζεται πιέζοντας το Shift μαζί με το πρώτο γράμμα του ονόματος κάποιου, εκφράζεται με πιο απτά έργα).
     
  6. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Μύνημα προς Κυρίαρχο

    Θεωρώ πως δεν είμαστε εδώ μέσα για να ξεσπάσουμε από την πιθανή καταπίεση που νιώθουμε στην ζωή μας ούτε να κάνουμε πράγματα που ενώπιος ενώπιων δεν θα τα κάναμε.
    Είναι ένας χώρος που πρέπει να σεβόμαστε υπάρχουν κανόνες, δεν την ¨πέφτουμε¨ σε ιδιοκτησίες αυτό είναι νόμος. Η ευγένεια είναι από τα βασικότερα δεν φερόμαστε σαν να είναι ο άλλος σκουπίδι. Ούτε γελοιοποιούμε, ούτε υποτιμάμε τον χώρο.
     
  7. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Μύνημα προς Κυρίαρχο

    Για μενα που βρισκομαι μακρια απο μεγαλα κεντρα , ειναι μια ευχαριστη στιγμη της ημερας να μπαινω στο φορουμ και να συμμετεχω ή να διαβαζω μονο , θεματα και συζητησεις που θα μου ηταν αδυνατο να βρω καπου αλλου ...
    Σαφως χρειαζεται σεβασμος .... ομως για καθε ανθρωπο ο σεβασμος εχει διαφορετικη βαρυτητα και σιγουρα διαφορετικο τροπο εκφρασης ....το ιδιο και η ευγενια ...
    Αν καποιοι θελουν να την πεφτουν ή οχι σε "ιδιοκτησιες" ειναι μια προσωπικη τους επιλογη , που το κοστος της βαρυνει αποκλειστικα τους ιδιους .... προσωπικα δεν θα το εκανα διοτι δεν ειναι του χαρακτηρα μου .... ουτε και θα εκανα κολητο μου καποιον που χωνεται αναμεσα σε αλλα ζευγαρια ...
    τελος πιστευω οτι παντα θα υπαρχουν καποιοι που θα γελιοποιησουν και θα υποτιμησουν τον χωρο .... παντα θα υπαρχουν αυτοι ... ομως αργα η γρηγορα θα ερθει η στιγμη που θα διαπιστωσουν οτι ολο και λιγοτερα μελη ασχολουνται μαζι τους ..... μεχρι που στο τελος θα καταλαβουν οτι ή θα αλαξουν ή θα χανουν τον καιρο τους μεσα εδω .....
    Τελος παντων ..... σε γενικες γραμμες θα υποστηριζω την αποψη οτι ειναι προτιμωτερο να φτιαχνουμε σωστη παιδεια ακομα και στις διαδυκτιακες παρεες απο το να φτιαχνουμε κανονες και αστυνομικα να θετουμε την εφαρμογη τους
    Θελεις πραγματικα να κανεις κατι ? .... παρε το μελος κατα μερος και εξηγησε του το λαθος του .... μην τον αποκλεισεις , μην τον ταπεινωσεις , μην τον προσβαλεις ... ακομα και αν τα εχει κανει ο ιδιος σε σενα ή σε αλλα μελη .... Θεωρεις οτι δεν εισαι υποχρεωμενος να το κανεις ? ....τοτε δεν κανεις γι 'αυτο που υποτιθεται οτι κανεις ....
    Τα νεκροταφια-φορουμ του εξωτερικου αλλα και καποια Ελληνικα , οπου κρυφοι μοντς φιλτραρουν το "καλο" απο το "κακο" , εξυπηρετουν μοναχα τον εκμηδενισμο της ανθρωπινης αξιας οπου οικιοθελως προσφερεις την αξιοπρεπεια σου για μια ψυχα επικοινωνιας ...
    Φτιαξτε καλα μελη ... οχι καλους κανονες ... εξυψωστε τον ανθρωπο .. οχι την ιλουστρασιον ευταξια ενος φορουμ ...
     
  8. Dolce

    Dolce Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Μύνημα προς Κυρίαρχο

    (Οι υπογραμμισεις δικες μου.)
    Θα συμφωνησω νομιζω. Και ιδεολογικα και πρακτικα. Ισως να επρεπε να θεσεις αυτη την αποψη ξανα στο thread του Ηλια για τα αδιεξοδα, οπου εχει προταθει κατι παρομοιο.
     
  9. blindfold

    blindfold Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Μύνημα προς Κυρίαρχο

    +1
     
  10. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Μύνημα προς Κυρίαρχο


    να, κάτι τέτοια γράφεις, και ξεχνάω τις φορές που με εκνεύρισες  
     
  11. gaby

    gaby Guest

    ΄

    Τώρα που διευθετήθηκε το λεπτό αυτό θέμα του πρωτοφανούς και ανήκουστου ΡΜ που έστειλε ένα νέο και άπραγο μέλος που μάλλον δεν διάλεξε καλά τη στιγμή, νιώθουμε καλύτερα;

    @isnogood,

    βάλε και την τζίφρα μου δίπλα στης sapfw  
     
    Last edited by a moderator: 20 Απριλίου 2007