Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Νάρκισσοι-σχέσεις, πως μπλέξατε μαζί τους, πως να ξεμπλέξετε, αν θέλετε!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος brenda, στις 23 Ιουλίου 2017.

  1. brenda

    brenda FU very much

    Φυσικά, όλοι μπορούμε καλύτερα, το καλύτερο είναι ο μόνος ανταγωνιστής του καλού.
    Αν θέλεις, μπορείς κι εσύ να μας τα πεις, η γνώση πρέπει να μοιράζεται.  
     
  2. proteus

    proteus Ότι έχεις να πεις, κάντο.

    Μεταφέρω αυτά που λέει ο ίδιος στο βίντεο (διά στόματος νάρκισσου)
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    Ααααααααααα, τώρα το πιασα.
    Είναι πρωί ακόμη, δεν στροφάρω κανονικά.
    Ε, καλούτσικος είσαι και του λόγου σου, αλλά σίγουρα μπορείς και καλύτερα...   
     
  4. PurpleRose

    PurpleRose Ξέρει κανείς πώς κλείνουμε τον λογαριασμό εδώ;

    Ποιο είναι όμως τελικά αυτό το αδύναμο σημείο τους; Ότι είναι οι ίδιοι θύματα της δικής τους συμπεριφοράς; Η χαμηλή αυτοεκτίμηση; Εννοώ ότι έτσι όπως φέρονται, είναι πολύ πιθανό να σε παραπλανήσουν και μην σε αφήσουν να δεις άλλες τυχόν αδυναμίες. Πιο κάτω διάβασα ότι ένας τρόπος να ξεμπλέξει κάποιος είναι να τους δείξει πως έχουν εκτεθεί. Πρακτικά πόσο πετυχαίνει;
     
  5. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Αντέστρεψε στο νάρκισσο το gas lightning και του τσάκισες τα κόκαλα.
     
  6. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Κανε του κι ένα ghosting μετά και ξεμπερδεψες  

    ( Gaslighting, σορυ μου χτυπάει το OCD μου   )
     
  7. brenda

    brenda FU very much

    Αντίστρεψε νομίζω.
    Αλλά, όχι καμία μέθοδος δεν λειτουργεί σαν το no contact.
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Σε νάρκισσο gaslighting? Θα στο γυρίσει με τόκο, αν είναι πραγματικά νάρκισσος είναι μετρ στο παιχνίδι αυτό γιατί ένας τρόπος να ανεβάσεις την εικόνα σου είναι να κατεβάσεις στον άλλον τη δική του.

    Για μένα ένας τρόπος υπάρχει, αδιαφορία. Δε σου κάνει; Παράτα τον και συνέχισε τη ζωή σου.
     
  9. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Δεν πρόλαβε.
    Edit: 8 χρόνια μετά στη γιορτή μου πάντα κάνει αναπάντητη.
    Αλλά γενικά έχεις δίκιο.
     
  10. Domsad

    Domsad Regular Member

    Μεγάλη η δυστυχία του υποτακτικού- νάρκισσου. Μια διαρκής εσωτερική σύγκρουση, από τη μια η διάθεση για υποταγή και από την άλλη να μην μπορεί να αφοσιωθεί παρά μόνο στον εαυτό του.
     
  11. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Δεν πιστεύω πως μπορεί να είναι υποτακτικό άτομο ένας νάρκισσος επί της ουσίας. Bottom σε παιχνίδι που θα εξυπηρετεί και δικές του ανάγκες ναι, υποτακτικό όμως με την πλήρη έννοια της λέξης, όχι.
     
  12. Domsad

    Domsad Regular Member

    Μου έτυχε δυο φορές και ειλικρινά ενώ ερχόντουσαν και απολάμβαναν την υποταγή τους σε δυνατά επίπεδα, μετά εξαφανίζονταν όχι για κάποιους λόγους που θα μπορούσε να καταλάβει κανείς, αλλά γιατί πίστευαν πάντα πως του άξιζε κάτι καλύτερο (περιφραστικά το έλεγαν). Όταν καταλάβαιναν πως αυτό που βαθιά θέλουν είναι η υποταγή, επανεμφανίζονταν. Μέχρι που τους έδιωξα.