Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Νάρκισσοι-σχέσεις, πως μπλέξατε μαζί τους, πως να ξεμπλέξετε, αν θέλετε!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος brenda, στις 23 Ιουλίου 2017.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Έλα κι εσύ τώρα, τσώπα, πάει πέρασε η γιορτή να δες:

     
     
  2. katerina

    katerina Regular Member

    χα χα χα χα
    Προτιμω να διαβαζω μακακιες του παραπανω τυπου , απο το να εισαι σε θεση να αισθανθεις τι εννοω!
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δεν μπορώ να το διαχειριστώ, αλήθεια. Σας αισθάνομαι, απλά δε πείθομαι εύκολα.
    Ούτε τα "θύματα" μα ούτε κ τους "θύτες" , μου φαίνονται ακαταλαβίστικα.
     
  4. katerina

    katerina Regular Member

    Χαιρομαι αληθεια!
    Δεν προσπαθει να σε πεισει κανεις. Περι πληροφορησης ειναι το νημα.
    Εαν ειχα σπουδασει φυσικη,οταν εβλεπα ενα βιβλιο πυρικης φυσικης, θα το ανοιγα, ενω τωρα το προσπερνω.
    Εαν ειχα εμπεδωσει τον ορισμο της πυρινικης φυσικης, θα διαβαζα εστω την περιληψη ρε αδερφε... Καποιοι εχουν εμπεδωσει εστω τον ορισμο, και ισως τους χρειαζεται η περιληψη (λεω εγω τωρα). Απλο δεν ειναι? Ειναι...!
    πες ειναι , μπορεις!  
     
    Last edited: 4 Νοεμβρίου 2017
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Sure. Χαλάω εγώ χατήρια;  
     
  6. brenda

    brenda FU very much

     

    Κάπως έτσι γίνεται και έλκονται τα αντίθετα... 
     
  7. τραγικό ποστ
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @brenda

    Με εικόνες καταλαβαίνω πολύ καλύτερα.

    Κάτι σε Jekyll και Mr.Hyde, οκ.
     
  9. brenda

    brenda FU very much

    Αυτοί οι δύο, ήταν ένας. Δεν θα το λεγα και το καλύτερο παράδειγμα... 
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ο εαυτός μου κι εγώ

    ΤΟ ΤΕΣΤ


    Σε μια κλίμακα από 1-5, σημειώστε πόσο συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις παρακάτω ερωτήσεις: 1 = διαφωνώ πλήρως, 2 = διαφωνώ, 3 = είμαι ουδέτερος/η, 4 = συμφωνώ, 5 = συμφωνώ πλήρως



    Ακραίος ναρκισσισμός

    1. Ξέρω ότι είμαι ξεχωριστός/ή.

    2. Είμαι καλός/ή σε περισσότερα πράγματα σε σύγκριση με τους άλλους.

    3. Πιστεύω βαθιά μέσα μου ότι είμαι καλύτερος/η από τους περισσότερους ανθρώπους.

    Υπολογίστε το σκορ σας προσθέτοντας τους αριθμούς των τριών απαντήσεών σας.

    Υγιής ναρκισσισμός

    1. Δείχνω επιμονή ακόμη και όταν έρχομαι αντιμέτωπος/η με προκλήσεις.

    2. Τα εμπόδια σπανίως με αποθαρρύνουν.

    3. Εχω αυτοπεποίθηση και είμαι παράλληλα συμπονετικός/ή.

    Υπολογίστε το σκορ σας προσθέτοντας τους αριθμούς των τριών απαντήσεών σας.

    Αυτοεκτίμηση

    1. Νιώθω αμηχανία όταν βρίσκομαι στο επίκεντρο της προσοχής.

    2. Μου είναι δύσκολο να απολαύσω
    τα κομπλιμέντα που μου κάνουν.

    3. Δεν μου αρέσει να μιλάω για τον εαυτό μου.

    Υπολογίστε το σκορ σας προσθέτοντας τους αριθμούς των τριών απαντήσεών σας.

    Αποτελέσματα

    Ακραίος ναρκισσισμός

    Μέσος όρος: 9

    10: Υψηλό σκορ. Οσοι το πετυχαίνουν τείνουν να είναι εγωιστές, χειριστικοί, απαιτητικοί και αλαζόνες.

    Σκορ από 11 και πάνω: Είστε ακραία ναρκισσιστής/ρια. Αν ηλικιακά βρίσκεστε κάτω από το 25, αυτό θα μπορούσε
    να αλλάξει εν καιρώ.

    Υγιής ναρκισσισμός

    Μέσος όρος: 11

    Αν έχετε σκορ από 12 και πάνω, σημαίνει ότι είστε φιλόδοξος/η, περιποιητικός/ή και διαθέτετε αυτοπεποίθηση και ενσυναίσθηση.

    Αυτοεκτίμηση

    Μέσος όρος: 10

    Αν έχετε σκορ από 12 και πάνω, σημαίνει ότι ανησυχείτε συχνά μήπως είστε βάρος στους άλλους και δεν ιεραρχείτε τις δικές σας ανάγκες.

    Το παρόν τεστ είναι η συνοπτική εκδοχή που δημοσιεύτηκε στο βιβλίο «The Narcissist Test: How to Spot Outsized Egos... and the Surprising Things We Can Learn from Them», του λέκτορα Ψυχολογίας στο Πανεπιστήμιο του Χάρβαρντ δρος Κρεγκ Μάλκιν.

    *****

    Είμαι κι εγώ νάρκισσος. : p

    Ένα απόσπασμα:

    Σύμφωνα με τον δρ Κρεγκ Μάλκιν, λέκτορα Ψυχολογίας στο Πανεπιστήμιο Χάρβαρντ και συγγραφέα του βιβλίου «The Narcissist Test», ο ναρκισσισμός μπορεί τελικά να μας κάνει καλό. «Ο ναρκισσισμός είναι κάτι παραπάνω από ένα ξεροκέφαλο λάθος του χαρακτήρα μας, παραπάνω από μια ψυχική αναπηρία ή μια μεταδοτική ασθένεια της κοινωνίας που μολύνεται όλο και πιο πολύ από τα social media. Πάνω απ' όλα, είναι μια φυσιολογική, διάχυτη ανθρώπινη τάση: η ανάγκη να νιώσουμε ξεχωριστοί» είπε πρόσφατα.

    «Τα αισθήματα ανωτερότητας είναι αναγκαία και απαραίτητα για τη ζωή. Οι έρευνες δείχνουν πως αν βλέπουμε τον εαυτό μας ελαφρώς ανώτερο από τους άλλους - ακόμη και αν δεν το ομολογούμε δημοσίως - τότε είναι πιο πιθανό να έχουμε πιο ζωντανές, ολοκληρωμένες, ευτυχισμένες σχέσεις. Να είμαστε πιο αισιόδοξοι, πιο επίμονοι στην αποτυχία και στα εμπόδια της ζωής, να έχουμε αυτοπεποίθηση - όλα τα καλά πράγματα της ζωής» κατέληγε.

    http://www.tovima.gr/vimagazino/views/article/?aid=742379

    Καλά τα λέει ο δρ. Κρεγκ, δεν είναι κακό.
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Είναι λογικό τέτοια νήματα να μπορούν να ξωκείλουν με το παραμικρό, για διάφορους λόγους, από προφανείς μέχρι τρίτο υπόγειο...
    Κυρίως όμως διότι δεν είναι υποχρεωτικό οι συμμετέχοντες να μοιράζονται την ίδια έκθεση σε κάθε επίπεδο, για τους ίδιους παραπάνω λόγους.
     
  12. tithon

    tithon Contributor

    τι εννοείς;
    λες δηλαδή να μην είναι εκείνος ο άρρωστος;