Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Νέα αφέντρα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος SannyG, στις 13 Μαρτίου 2021.

  1. SannyG

    SannyG New Member

    Είμαι νέα στο χώρο του bdsm και έχω εξαντλήσει ότι έχει σχέση με άρθρα ή βίντεο για το ρόλο της αφεντρας και σκλάβου. Ωστόσο θα με ενδιέφεραν πιο πρακτικές συμβουλές από αφέντρες με εμπειρίες για το πώς να χειριστώ τον σκλάβο μου και πως να γίνω πιο απόλυτη.
     
    Last edited: 13 Μαρτίου 2021
  2. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    θα μπορούσες να ξεκινήσεις μαθαίνοντας σωστά το αρκτικόλεξο... είναι bdsm

    καλώς όρισες
     
  3. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Να τα έχετε εξαντλήσει όλα, και κομματάκι αδύνατον μου φαίνεται. Τι να πω...δεν μου έχει τυχει ποτέ να μην φαντάζομαι ένα ακόμα play   τι έχετε δοκιμάσει, να σας γράψουμε καμία δεκαριά ιδέες ακόμα.
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Να πω την αμαρτία μου το δεύτερο αδυνατώ να το καταλάβω.
     
  5. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Αννα Βισση; Μια ιδέα ρίχνω, γιατί είναι απόλυτη.

     
  6. SannyG

    SannyG New Member

    Ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση σας. Το λάθος ήταν λόγω απροσεξίας και όχι άγνοιας. Έχω δοκιμάσει βρισιές, τιμωρίες με μαστίγιο ή έλεγχο και καθυστέρηση του οργασμού και πριν λίγο καιρό δοκίμασα και το στραπον. Όπως ανέφερα και στην αρχική δημοσίευση δεν έχω μεγάλη εμπειρία.
     
  7. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Τα βιβλία δεν διδάσκουν πείρα. Εξιστορούν μόνο εμπειρίες και γεγονότα.
    Φοβάμαι πως αυτό που ζητάς είναι εμπειρίες σε οικογενειακή συσκευασία και πείρα σε κονσέρβα έτοιμη για χρήση. Κάτι τέτοιο όμως, δυστυχώς δεν υπάρχει. Αυτό που ζητάς κανείς δεν μπορεί να στο δείξει ή να στο μάθει. Αυτό θα έρθει μόνο του με τον καιρό (αν έρθει). Δεν υπάρχει εγχειρίδιο χρήσης, γιατί απλώς κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός.
    Η γνώμη μου είναι παίξε όσο μπορείς περισσότερο και κάποια στιγμή θα αρχίσεις να καταλαβαίνεις και θα κατασταλάξεις κάπου.
     
    Last edited: 13 Μαρτίου 2021
  8. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Μάθε τον/για αυτόν/αυτόν

    Το πρώτο βήμα είναι να συνειδητοποιήσεις ότι η ερώτηση είναι άτοπη.
     
  9. Brt

    Brt #ολαπολυ

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forum/bdsm-Τεχνικές.154/
    Εξαρτάται τι σας αρέσει κιόλας. Δεσμά (shibari, αλυσίδες, χειροπεδες, σακούλες, ο,τι άλλο φαντάζεστε), ουρολαγνεια, εξευτελισμός πέρα από λεκτικός (πχ παρενδυση), κατοικίδιο (puppy play), τραπεζάκι, πόνο με αλλους τρόπους (όχι μόνο μαστίγιο)...διάφορες σκηνές  
     
    Last edited: 13 Μαρτίου 2021
  10. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Θα σου πρότεινα να μείνεις έξω από τα άρθρα και βίντεο για το ρόλο της αφέντρας και του σκλάβου.
    Καλές εξερευνήσεις.
     
  11. -Volt-

    -Volt- Contributor

    @SannyG συνέχισε να το εξερευνείς με το σκλάβο σου και όταν φτάσεις σε ένα σημείο που έχει φτάσει σε ένα θόλο, η σκέψη σου για την πνευματική διάσταση των πραγμάτων περισσότερο και λιγότερο στο τι μπορείς να του κάνεις επί πρακτέου, ξαναδιάβασε αυτά που έχεις ήδη διαβάσει. Μετά την πράξη και τις δυσκολίες που έχεις ζήσει εσύ από πρώτο χέρι, διαβάζεις με διαφορετικό τρόπο. Από 'κει και μετά άσε στην άκρη για λίγο τα super wow toys και κοίτα γύρω σου τι υπάρχει, κοίτα το σκλάβο σου και μέτρα τη διάθεση σου, μέτρα περισσότερο την ανάγκη σου. Όταν σε ένα χώρο βλέπεις χρήσιμα και όμορφα πράγματα και δε στέκεσαι να σκεφτείς ένα σκηνικό, αλλά προχωράς σε αυτό και όταν αργότερα στις αναποδιές, που πάντοτε συμβαίνουν έχεις αντιληφθεί πως μέρος της επίβλεψης είναι η πρόβλεψη και αντιδράς άμεσα και με ακρίβεια, χωρίς να παραντουράς και να χάνεις τον ειρμό σου, θα έχεις πλησιάσει πολύ περισσότερο απ' όσο ίσως φαντάζεσαι, στο απόλυτο.
     
  12. All yours

    All yours New Member

    Νέος είμαι και εγω; από όσο έχω δει κανένας δεν είναι πρόθυμος να σε βοηθήσει. Μπορεί να φταίνε και οι άντρες που το έχουν δει tinder εδώ. Τι να πω. Πάντως στην ίδια φάση ειμαι και εγω και καταλαβαίνω τι λες
     
    Last edited by a moderator: 18 Μαρτίου 2021