Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ναρκισσιστική προσωπικότητα στα Κυριαρχικά άτομα...συζήτηση επί προσωπικού

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 7 Αυγούστου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Ναρκισσιστική προσωπικότητα στα Κυριαρχικά άτομα

    Πραξε οπως νομιζεις οτι ειναι σωστο να κανεις tender lilly.
    Προσωπικα δεν ανεχομαι τετοιου ειδους συμπεριφορα απο τον ανορθογραφο πιητη που χωρις να με γνωριζει με εχει κατακεραυνωσει.
    Πιστευω οτι ειναι και ενας καλος τροπος απο μερους του να τον προσεξω αλλιως τι λογους ειχε ο φτωχος για να το κανει διαρκως
    Ενταξη τον προσεξα ...παμε παρακατω τωρα...
     
  2. Re: Ναρκισσιστική προσωπικότητα στα Κυριαρχικά άτομα

    KyriosG,που την ειδατε την επιθετικοτητα προς τις κυριαρχες γυναικες ?

    επειδη διαφωνησα σε καποια πραγματα με την ευα παει να πει οτι διαφωνω με ολες τις κυριαρχες γυναικες ?
     
  3. Re: Ναρκισσιστική προσωπικότητα στα Κυριαρχικά άτομα

    Δε χρειαζεται να σε γνωριζω προσωπικα για να διαφωνω μαζι σου,στο ειπα σε δημοσιο φορουμ βρισκεσαι και αν δεν αντεχεις τον αντιλογο κανε ενα προσωπικο φορουμ και αρχισε να εξαπολυεις πυρινους λογους,εκτος αν νομιζεις οτι αυτο το φορουμ ανηκει σε σενα και ολοι οι υπολοιποι πρεπει να συμφωνουν μαζι σου,

    δεν ανεχεσαι τετοια συμπεριφορα ? δεν ανεχεσαι δηλαδη καποιος να διαφωνει μαζι σου και να σε βγαζει λαθος με επιχειρηματα,μαλιστα,καταλαβαμε,

    ναι οτι κανω το κανω για να με προσεξεις εσυ,εισαι βλεπεις το κεντρο του συμπαντος,μερος της διαταραχης σου και αυτο ?

    απλα πραγματα ευα,μπορεις να κανεις αντιλογο με επιχειρηματα καντον,δεν μπορεις περιορισου σε κατινιες,οτι κανεις μεχρι τωρα δηλαδη.
     
  4. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Αγαπητέ πιητή, το να διαγιγνώσκεις αντικειμενικά διαταραχή στο συνομιλιτή σου είναι ο ορισμός του ad hominem επιχειρήματος. Και, πίστεψε με, είμαι ο τελευταίος επά που υπάρχει περίπτωση να επιχειρηματολογήσει υπέρ των απόψεων της Εύας (επ' αυτού σου συνιστώ να ξανοίξεις προηγούμενες δημοσιεύσεις μου).

    Εντελώς φιλικά και δίχως ίχνος πατερναλισμού η σύσταση.

    ΥΓ: Για τις κλίκες, καθ΄ώ βαριέμαι να ξαναγράφω, αν υπήρχαν θα είχαν διαγραφεί τα μισά από τα σχόλια μου.
     
  5. Mavrobasilis,

    σε ευχαριστω για τη επισημανση και πιστεψε με δε διαφωνω μαζι σου,αν διαβασεις με προσοχη τα πρωτα μου ποστς περι ναρκισσισμου και διαταραχων θα δεις οτι εγω απλα ειπα οτι η ευα ειναι κοντα σε κατι τετοιο,υπαρχει μεγαλη διαφορα,

    τωρα το γεγονος οτι καποιοι το συνεχιζουν φτανοντας στο σημειο να παραδεχτουν οτι εχουν νιωσει ολα τα συμπτωματα αυτων των διαταραχων που αναφερθησαν δε μπορει παρα να με βαζει σε σκεψεις.
     
  6. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    ανορθωγραφος_πιητης έκανες τα πάντα να τραβήξεις τα φώτα επάνω σου, οκ, καλά, το εμπαιδώσαμε, έκανες αισθητή την παρουσία σου, αλλά χαλάρωσε δικέ μου, εκτός και πιστεύεις ότι είσαι το κέντρο της γης και πρέπει όλοι να επικεντρώνουμε τον ενδιαφέρον πάνω σου....ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
     
  7. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Re: Ναρκισσιστική προσωπικότητα στα Κυριαρχικά άτομα


    Ο ορισμός οτι "η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση"....

    Sun Tzu, "Η Τέχνη του Πολέμου" κεφάλαιο 10...
    Ή κάτι τέτοιο, τέλος πάντων...


    Αλήθεια, γιατί το συνεχίζεις ad nauseum το θέμα αυτό, αγαπητέ πιητη; Βαρεθήκαμε...

    Και κάτι άλλο που ήθελα να σε ρωτήσω από την αρχή. Απλά μια διαπίστωση κάνω (όχι flame, μην με παρεξηγείς):
    Πιστεύεις πως είναι υπεύθυνο, κάποιος, ειδικά κάποιος που αφήνει να υποννοείται πως είναι καταρτισμένος επιστήμων, να κάνει on-line, δημόσια "διάγνωση", ειδικά στον συνομιλητή του (απλά και μόνο για να τον ακυρώσει);

    Πόσο επιστημονικά ορθό είναι αυτό; Αν όντως έχεις κάποια σχέση με την Επιστήμη της Ψυχολογίας, ως κάποιο άτομο ικανό και καταρτισμένο να κάνει κλινική διάγνωση, όπως αφήνεις να διαφαίνεται, πως μπορεί να έχεις υποπέσει σε ένα τόσο τρομερό λάθος, από πλευράς επιστημονικής δεοντολογίας;

    Στις Η.Π.Α., ίσως και στην Ελλάδα, κάποιος ψυχολόγος, μπορεί να έχανε ακόμα και την άδεια του για μια τέτοια πράξη... Άσε που θα είχε και αστική ευθύνη.

    Έχεις αναλογιστεί άραγε τι σοβαρή ζημιά μπορεί να προκαλέσεις στην ψυχοσύνθεση του ατόμου στο οποίο κάνεις μια τέτοια επιθετική "διάγνωση" και μάλιστα δημόσια, μπροστά σε γνωστούς του; Και τι γίνεται με το απόρρητο θεραπευτή-ασθενούς, το ξεχάσαμε αυτό τελείως;

    Αρα τι θα πρέπει να συμπεράνουμε όλοι εμείς εδώ, για όλα αυτά;

    Για αυτούς ακριβώς τους λόγους, αυτή η "διάγνωση", όπως την αποκαλείς, την οποία μας επαναλαμβάνεις συνεχώς και συνεχώς και συνεχώς, έχει την ίδια επιστημονική αξία με το να ρίχνει κάποιος τα χαρτιά...

    Και, λυπάμαι που το λέω, είναι το ίδιο απολύτως ανεύθυνο...

    Για αυτό, σε παρακαλώ και εγώ με την σειρά μου, να σταματήσει αυτή η ιστορία, κάπου εδώ. Δεν έχει πια κανένα νόημα και ειλικρινά γίνεται κουραστικό...

    Αυτά είχα να πω, ευχαριστώ για την προσοχή σου.
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Βρε κουπια που τραβα ο κοσμος...  

    Το πρωινο την ωρα που τροω τα αγγλικο μου breakfast με πιανει κοψιμο.
    Εκεινη την συγκεκριμενη στιγμη σε σκεφτομαι ανορθογραφε πιητα.
    Λες να επαθα και τιποτε αλλο περα του Ναρκισισμου η μηπως φταiνε τα αυγα ποσε με την πορτοκαλαδα?

    χεχεχε
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Παιδιά με κουράσατε ... αν συνεχίσετε θα σας βάλω όλους στην ignore list και το βρίσκω κρίμα , γιατί έχετε και όμορφα πράγματα να πείτε ...
     

  10. Εγω αγαπητε ζητησα μεχρι και συγγνωμη στην ευα ,αυτη το συνεχισε,βαρεθηκατε ποιοι ? παλι μιλας και για τους αλλους φοινικα,φανταζομαι θα εχεις ειδικη εξουσιοδοτηση,

    [
    οχι πιστευω οτι ειναι κατινιστικο,γι αυτο δεν εκανα διαγνωση απλα ειπα οτι η ευα ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ η με αλλα λογια ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ κατι,τωρα μαλλον θα πρεπει να ρωτησεις την ιδια γιατι ειπε οτι εχει νιωσει ολα τα συμπτωματα και ποσο σοβαρη διαθεση ειχε οταν το λεγε,

    ωραια αρχαια τραγωδια το κανες,πω πω εφτασε το τελος του κοσμου κτλ κτλ
    ελα παρε μου την αδεια να τελιωνουμε ρε φοινικα,

    θεραπευτη-ασθενους, ο ασθενης ποιος ειναι ?

    γιατι ρε συ φοινικα μιλας στον πληθυντικο ? σε ακουνε τιποτα πελατες ?
    κοιτα να συμπερανεις εσυ οτι σου κανει κεφι και ασε τους αλλους να βγαλουν τα δικα τους συμπερασματα,

    σου απαντησα πιο πανω,

    δεν ειναι μονο στο χερι μου να σταματησει αυτη η ιστορια,πες και στη καλη σου να μαθει ποτε πρεπει να σταματαει.
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Λοιπον για να τελειωνουμε ανορθογραφε πιητα θα επαναλαβω οτι ΕΙΜΑΙ ΝΑΡΚΙΣΣΟΣ.
    Ειμαι και ψωνιο και γραφω και κατινιες αμα λαχει και ολα οσα θελεις να πιστευεις για μενα.
    Ολ΄αυτα στον υπερτατο βαθμο.
    Καλα κανω και Ειμαι οτι Ειμαι

    Τ Ε Λ Ο Σ.
     
  12. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    ας λήξει η προσωπική αντιπαράθεση και παρακαλώ όλα τα παιρεταίρω ποστς να επικεντρωθούν επί του αρχικού ποστς της Ευας . αν πιητη εχεις διαφωνιες με τις αποψεις των αλλων μπορείς να το λες με επειχηρηματα αλλά εκφασεις τους τύπου "θα σε ξεφτιλίσω κτλ" δεν είναι αποδεκτές και δημιουργούνε άσχημο κλίμα.