Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Να κερατώσω την σκλάβα μου.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος dom2012, στις 5 Ιουνίου 2024.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ο κυριαρχικός δεν είναι απαραίτητα γιουσουφάκι.

    Κυριαρχικός είναι αυτός που έχει την τάση, κυρίαρχος είναι αυτός που το καταφέρνει. Το γιουσουφάκι, είναι κάτι τελείως διαφορετικό.
     
  2. slave32

    slave32 Contributor

    Ποιος φερνει το μεροκαματο στο σπιτι;
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    @Just_Me
    Κυριαρχική/ος είναι επιθετικός προσδιορισμός και είναι γνώρισμα χαρακτήρα.
    Κυρίαρχη/ος είναι ουσιαστικό και δηλώνει κατάσταση.
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    Αυτός που έχει προδιάθεση να κυριαρχεί, είναι κυριαρχικός. Κυρίαρχος είναι αυτός που μπορεί, όταν θέλει, να κυριαχίσει.
    Γιουσουφάκι χαρακτηρίζω αυτόν που μπορεί να λέει οτι είναι Κυρίαρχος, αλλά τον κάνει κουμάντο η υποτακτική.
     
  5. dom2012

    dom2012 Regular Member

    Βλέπω το κατέχεις το θέμα
     
    Last edited: 8 Ιουνίου 2024
  6. dom2012

    dom2012 Regular Member

    Καταλαβαίνω τι λες. Αλλά ελεγχόμενος δεν αισθάνθηκα ποτέ και ούτε πρόκειται ποτέ να γίνω. Μήπως με το καιρό και φέρομαι ποιο "δημοκρατικά" με το κορίτσι που την έχω συνέχεια κοντά μου. Μήπως γι'αυτό και άρχισα να την αντιλαμβάνομαι λίγο περισσότερο από μια σκλάβα μόνο. Θα το κοιτάξω. Και η ιδέα να κάνω κάτι κρυφά από αυτήν με παρσξενευει και τον ίδιο.
     
  7. dom2012

    dom2012 Regular Member

    Ακριβώς.
     
  8. dom2012

    dom2012 Regular Member

    Ναι, μπορεί να είναι και πλέον κατάλληλη λύση να "κερατόνω" μια άλλη γυναίκα στο να καταλάβω το γιατί θέλω να κάνω κάτι κρυφά. Υπάρχει μια δυσκολία σε αυτό το σχίσμα - δεν είμαι σίγουρος ότι μπορώ να κάνω μια βανίλια σχέση για να αισθάνομαι υπευθυνότητα στο να έχω μια παράλληλη σχέση. Μήπως με μια απλός υποτακτική γυναίκα... Θα το σκεφτώ. Μου έδωσες τροφή για σκέψη. Σ'ευχαριστώ.
     
  9. dom2012

    dom2012 Regular Member

    Το γιουσουφάκι στη προκειμένη περίπτωση είναι το αγοράκι που προσπαθεί να φανεί κάτι σημαντικό πατώντας την πλάτη ενός άντρα. Το αγοράκι όμως θα παραμείνει αυτό που είναι - ένα γιουσουφάκι
     
  10. dom2012

    dom2012 Regular Member

    Σ'ευχαριστώ. Μια χαρά περνάμε. Αλλά με αυτή την περίεργη ιδέα πρέπει να κάνω κάτι. Με ενοχλεί. Μην φανταστείς δεν είναι κάτι τραγικό αλλά υπάρχει.
     
  11. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Απάντηση στο αρχικό δίλημμα
    Αν είστε Κυριος μιας σκλάβας κάνετε ότι σας αρέσει χωρίς να ασχοληθείτε με το τι της αρέσει εκείνης.
    Αυτό!
    Βεβαίως δεν είναι κακό να σας ενδιαφέρει τι της αρέσει εκείνης και να θέλετε να την κάνετε χαρούμενη. Δεν σας μειώνει αυτό. Aντιθέτως!
    Ωστόσο όμως η απάντηση στο αρχικό ερώτημα παραμένει η ίδια.
    Ο Κυριος μιας σκλάβας κάνει ότι του αρέσει.
    ΑΝ μιλάμε για M/s.
     
  12. tithon

    tithon Contributor

    ως δύο σκλάβες;