Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ξεπέρασμα φόβου...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Master_Spiler, στις 15 Ιουνίου 2010.

  1. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    ΟΚ, τίποτα πέρα από εσένα δεν μπορεί να τον σταματήσει κάποιον απ'το να σε κάνει ρόμπα, αν και ο καθένας εννοεί με το δικό του τρόπο, οπότε αν θέλεις μπορείς να επεκταθείς στο τι εννοείς με αυτό το κομμάτι; Τώρα για τραυματισμό, ότι αφορά το σωματικό, αυτό καλώς ή κακώς το ελέγχεις και εσύ και γι'αυτό καλό είναι σε ομαδικά παιχνίδια να μην έχουμε πιεί και να μπορείς να σταματήσεις τον άλλον είτε με κάποιο κοινά αποδεκτό safe word, είτε με κάποιο νόημα, είτε με το να σταματήσεις με το έτσι θέλω τη σκηνή. από κει και πέρα, αυτά που είπαι η lais εμένα προσωπικά με καλύπτουν για την αρχή...

    και αυτό φυσικά που λέει ο thanasis με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο!!!
     
  2. katerina

    katerina Regular Member

    Απάντηση: Ξεπέρασμα φόβου...

    Συμφωνώ και επαυξάνω σε όλα!!!!
    Δεν μίλησα όμως για εξαναγκασμό μέσο ψυχολογικής βίας, αλίμονο! Υπάρχουν άτομα νέα στο χώρο που δεν είναι τόσο δικτυωμένα και θέλουν να δοκιμάσουν πράγματα. Δεν βρίσκω κάτι κακό σε αυτό , και χρειάζονται συμβουλές… ας μη τους κόβουμε τα φτερά. Ας βοηθήσουμε όσο μπορούμε και εάν είναι εφικτό .
     
  3. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Ξεπέρασμα φόβου...

    Η παρτουζα με ενα λοχο ισως να μην ειναι απο τα πρωτα πραγματα που θα επρεπε να δοκιμασουν...ενα παραδειγμα..λεω γω τωρα  
     
  4. katerina

    katerina Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Ξεπέρασμα φόβου...

    Με κάλυψες αρκετά ! ευχαριστώ! Όχι όμως απόλυτα… πως μπορεί κάποια / ος να αναληφθεί πως κάτι πρόκειται να πάει στραβά σε ένα session , πριν το πάθει? Υπάρχει άραγε τρόπος?
     
  5. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ξεπέρασμα φόβου...

    Απλό. Κάνεις ένα τηλεφωνάκι εδώ:
     

    Σοβαρά, τώρα, συνήθως υπάρχουν σημάδια από πιο πριν. Πιστεύω οτι, αν μπορείς να διατηρήσεις κάποια ψήγματα νηφαλιότητας μέσα στην καύλα και τον ενθουσιασμό (διότι αυτό είναι το πιο δύσκολο), θα σου είναι φανερά, βάσει αυτών που σου είπα.
     
  6. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ξεπέρασμα φόβου...

    απλό ένστικτο κατ'εμέ... και σημάδια που μπορεί να διακρίνει αν προσέχει...
     
  7. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Ξεπέρασμα φόβου...

    Απο καποιους Μαστερ μου προταθηκε να εχω και μια δευτερη υποτακτικη και πιο εμπειρη φιλη μαζι μου στο σεσιον. Ενας ισως ακομα τροπος, τον οποιο εγω ομως βρισκω λιγο δυσκολο στη εφαρμογη.
     
  8. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Ξεπέρασμα φόβου...

    Υπάρχει άνθρωπος που μπορεί να πιστέψει πως ο λόγος που ζήτησε κάτι τέτοιο είναι απλώς η ασφάλεια της άπειρης υποτακτικής; Γιατί εμένα το πτωχό μυαλό μου πάει αλλού;
     
  9. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Ένα post που το είχα ανεβάσει παλιότερα. Νομίζω πως πάει μια χαρά και εδώ.

     
  10. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Ξεπέρασμα φόβου...

    Κοιτα, και μενα πηγε αλλα οι προθεσεις τετοιου ειδους φαινονται αργα η γρηγορα...The whole thing is a mind fuck...love it!
     
  11. katerina

    katerina Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ξεπέρασμα φόβου...

               
     
  12. katerina

    katerina Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Ξεπέρασμα φόβου...

    Συγγνώμη τώρα αλλά που είναι το κακό εδώ και εγώ δεν το βλέπω?? Άντε και οι προθέσεις του να είναι το ομαδικό σπορ… και τι έγινε?? Εάν θέλουν και τα δύο μέλη που θα συμμετάσχουν ..it’ s ok!! Και εάν η νέα στο χώρο γνωρίζει το τρίτο άτομο, ακόμα καλύτερα !!