Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ξεπέρασμα φόβου...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Master_Spiler, στις 15 Ιουνίου 2010.

  1. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ξεπέρασμα φόβου...

    Δε βρίσκω τίποτα το κακό στο ομαδικό σπορ, αντιθέτως. Αλλά νομίζω πως υπάρχει μια διαφορά ανάμεσα στο λέω ξεκάθαρα τα θέλω μου και στο παρουσιάζω τα θέλω μου ως λύση για κάποιο κώλυμα (στο συγκεκριμένο παράδειγμα αυτό της ασφάλειας). Αν μη τι άλλο, η ειλικρίνια είναι μεγάλο προσόν  
     
  2. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: Ξεπέρασμα φόβου...

    Πολύ ενδιαφέρον !!!!
     
  3. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Re: Ξεπέρασμα φόβου...

    Συμφωνώ με την πλειοψηφία των όσων γράφεις αν και κάποια από αυτά προϋποθέτουν (ή αναφέρονται σε) γνωριμίες από την "κοινότητα". Οπότε είναι και λίγο που θα πέσεις, αν θεωρήσουμε ότι όντως θες να κάτσεις να γνωρίζεις κόσμο και κοσμάκη. Αν για παράδειγμα εμένα με ενδιαφέρει ο SadalMelik,   βρίσκω αρκετά λογικό το ότι οι όποιοι φίλοι του, θα μου πουν καλά λόγια. Αν όμως η τύχη με ρίξει στο msn (λολ) των εχθρών του, η εικόνα που θα μου δοθεί, θα είναι σίγουρα διαφορετική. Trust your instinct i say. Επίσης μην είστε απεγνωσμένοι. Όποιος ψάχνει απεγνωσμένα, ψάχνει για μπελάδες.
     
  4. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Ξεπέρασμα φόβου...

       


    Γι ργος
     
    Last edited: 21 Ιουλίου 2010
  5. ghoulliver

    ghoulliver New Member

    Απάντηση: Re: Ξεπέρασμα φόβου...

    Ναι αλλα σιγουρα μπορεις να εμπιστευτεις τους φιλους καποιου στο να σου δωσουν μια 'σωστη' εικονα? Σιγουρα το 'δειξε μου τους φιλους σου να σου πω ποιος εισαι' ισχυει εως ενα σημειο. ΑΛΛα μπορει να μιλησουν επιλεκτικα, η μπορει ενω εκεινοι τα πηγαινουν καλα μαζι του, εσενα να σου φανει καθαρμα. Γενικα πιστευω πως ο μονος σιγουρος τροπος ειναι η προσωπικη εμπειρια. Παντως σχετικα με το ενστικτο και το να μην ψαχνει καποιος απεγνωσμενα για κατι, συμφωνω απολυτα  
     
  6. sw

    sw

    Αγαπητε Κ.

    Ασφαλως φιλοτιμη η δουλεια που παρεθεσες πιο πανω! Καθως και η οργανωση και οι υποδειξεις!
    Ειμαι ομως με μια πολυ (μα πολυ ισχυρη) επιφυλαξη ! Αφορα την αποκομιδη εμπειριων, ετσι, για να βρισκονται στη φαρετρα . Πραγματικα δεν μπορω να φανταστω την εικονα που προσπαθεις να δωσεις. Πως θα ορισεις ποιος ΕΙΝΑΙ ο "ειδικος"; Ο ανθρωπος ειναι ενα ον κυριως συναισθηματικο και λιγοτερο λογικο.
    Ειδικα ο χωρος στον οποιο ανηκουμε ειναι πολυ περισσοτερο συναισθηματικος παρα "φυσικος"(σωματικος). Ακομα στην πιο εξεζητημενη σαδομαζοχιστικη εφαρμογη, τη στιγμη εκεινη που διαδραματιζεται η "τεχνικη" στο σωμα του μαζοχιστη, αυτο που τον ερεθιζει ειναι κυριως συναισθηματικο! Φαντασου πως αυτο που ερεθιζει τον σαδιστη ειναι (σχεδον) μονο συναισθηματικο!!! Η εξταση και η λαγνεια του πηγαζει απο τη συμπεριφορα και τις αντιδρασεις του μαζοχιστη (του). Η σωματικη συμετοχη μπορει (σε ενα πιρσινγκ ή ενα μαστιγωμα) να μην συντελει σε σεξουαλικο ερεθισμο, και ομως μπορει να τον φερει απιστευτα κοντα στον οργασμο!
    Ποιος θα τον φερει κοντα στον οργασμο; Μα ασφαλως η ΣΧΕΣΗ αναμεσα στους συγκεκριμενους δυο! Οχι η τεχνικη!

    Η προτροπη να δοκιμασει κανεις την αισθηση (την οποιαδηποτε αισθηση) με καποιον εκτος ερωτικου συναισθηματικου ενδιαφεροντος (αμοιβαια) ,πιστευω πως θα μπορουσε να αποτελεσει την αρχη μιας προσπαθειας καποιου να εγκαταλειψει οριστικα τον χωρο, εφοδιασμενος με ΚΙΝΗΤΡΑ ικανα να τον επαναπροσανατολισουν/προσανατολισουν βανιλοφιλικως!

    Φιλικα  


    Γι ργος
     
  7. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Ξεπέρασμα φόβου...

    Η αληθεια ειναι πως δεν μπορεις να προστατευσεις κανενα περα απο τον εαυτο σου (και τη σχεση σου).
    Αν ομως μπορεσεις να επηρεασεις (εστω και στο ελαχιστο) καποιους με κατι που θα πεις προς αυτη την κατευθυνση, ισως τους βοηθησεις να μην αχρηστεψουν τα φτερα τους "μονοι" τους!

    ...παρτουζιτσα μου ακουγεται...
    ...σου προτεινε μηπως και ποια θα του αρεσε .... εεεε.. θα ηταν η καταλληλοτερη;  




    Γι ργος