Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΟΙ ΕΝΤΟΛΕΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ(ΟΥ)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος cornilios, στις 30 Ιανουαρίου 2008.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: ΟΙ ΕΝΤΟΛΕΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ(ΟΥ)


    Από μικρή στα βάσανα λοιπόν... Και φαγανό...
     
  2. master Thanassis

    master Thanassis Regular Member

    Απάντηση: ΟΙ ΕΝΤΟΛΕΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ(ΟΥ)

    σκλάβα πηδα απο τον 5 όροφο
    μάλιστα Κύριε χαρα μου
    άνοιξε το στόμα σου να σου
    βγάλω ενα μπροστινό δόντι
    μαλιστα Κύριε
    μα τι ΄καθόμαστε και κουβεντιαζούμε τώρα
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: ΟΙ ΕΝΤΟΛΕΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ(ΟΥ)

    @ master Thanassis,

    από τη σκλάβα θα περιμένε ένας Κύριος να του πει ή δείξει με τρόπο ότι αυτά δεν στέκουν;

    Λυπάμαι που θα το πω και δεν θέλω διόλου να χαλάσω μια ανάλαφρη και γελαστή κουβεντούλα, αλλά αυτού του τύπου τις εντολές τις έχω για mind games, που μάλλον προέρχονται από την κακή διάθεση του Κυρίαρχου. Να προσεχτεί παρακαλώ ότι απέφυγα να βάλω κάθε μορφής επίθετο στο ουσιαστικό mind games, δεν οφείλεται διόλου στον άθλιο χαρακτήρα μου, στην καλή ανατροφή που είχα πάρει κάποτε ως εκπαιδευόμενη σκλάβα το αποδίδω  

    Εμένα με χάλαγαν πάρα πολύ αυτού του τύπου οι εντολές και δεν διασκέδαζαν κανέναν στην τελική γιατί κατέληγαν με μια μπερδεμένη σκλάβα και έναν τσαντισμένο Αφέντη. Η πιθανά για πέταμα γνώμη μου είναι πως τέτοιου τύπου εντολές χαλάνε την ουσία του σκλάβου, του υποσκάπτουν και του προσβάλουν στην τελική αυτό που πραγματικά είναι.
     
  4. Απάντηση: ΟΙ ΕΝΤΟΛΕΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ(ΟΥ)

    αν ο Κυρίαρχος-η είναι σκεπτόμενα, λογικά ,σοβαρά άτομα , τα οποία σέβονται και αγαπούν τον-την υποτακτικό-ή τους και δεν θέλουν το κακό του, τότε ναι, δίχως άλλο πρέπει να εκτελούνται οι εντολές
     
  5. master Thanassis

    master Thanassis Regular Member

    Απάντηση: ΟΙ ΕΝΤΟΛΕΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ(ΟΥ)

    Αρά υπήρχε κάποιος που έδινε τετοιες εντόλές
    και δέν κατάλαβα τι σε μπέρδευε?
    μήπως η βλακεία του Αφέντη?
     
  6. heeler

    heeler Regular Member

    Απάντηση: ΟΙ ΕΝΤΟΛΕΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ(ΟΥ)

    Φροντίζω από πριν αλλά και στην πορεία της σχέσης η Αφέντρα μου να μάθει τα όρια μου ώστε αυτό που θα μου ζητήσει να είναι λογικό και να βρίσκεται μέσα στο πλαίσιο της ασφάλειάς μου για να την ικανοποιήσω 100%. Αλλιώς ούτε εκείνη θα ικανοποιηθεί ούτε εγώ.
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: ΟΙ ΕΝΤΟΛΕΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ(ΟΥ)

    Και αν ο Κυρίαρχος διατάξει την υποτακτική του να κάνει κάτι -με καλή πίστη- που ωστόσο είναι λάθος και η υποτακτική το ξέρει; Μην ακούσω αηδίες του τύπου "ο καλός Κυρίαρχος *πάντα* ξέρει το καλό της υποτακτικής του" γιατί καλός/κακός ο Κυρίαρχος είναι άνθρωπος άρα μπορεί να σφάλει και το δηλώνω ότι αρνούμαι να πάρω στα σοβαρά κάποιον που θα ισχυριστεί "εγώ ποτέ δεν κάνω σφάλματα γιατί την ξέρω τόσο καλά κλπ κλπ κλπ."
     
  8. badkitty_slave

    badkitty_slave New Member

    Απάντηση: ΟΙ ΕΝΤΟΛΕΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ(ΟΥ)

    Εγώ πάλι πιστεύω, αν και εντελώς νέα στο χώρο, ότι οι διαταγές πρέπει να εκτελούνται με την συμφωνία και των δυο, κι αν είναι κάτι που υπερβαίνει τα όρια του σκλάβου, ο Αφέντης (οφείλει τουλαχιστον) θα το σεβαστεί απόλυτα!
     
  9. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: ΟΙ ΕΝΤΟΛΕΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ(ΟΥ)

    αξίζει να προσπαθείς ,ειδικά όταν έχεις αντιρρήσεις ..!

    ας μη φτάνουν στα άκρα τα παραδείγματα γιατί αντίστοιχα και οι διπλωματικές απαντήσεις φτάνουν στα άκρα ...
     
  10. Απάντηση: ΟΙ ΕΝΤΟΛΕΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ(ΟΥ)

    τι εννοείς ως λάθος ;

    σχετικά με το 'ο καλός κυρίαρχος πάντα ξέρει κτλ' συμφωνώ μαζί σου ότι δεν ισχύει πάντως
     
  11. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: ΟΙ ΕΝΤΟΛΕΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ(ΟΥ)

    Η αχρηστία μου και η ανικανότητά μου να εκτελέσω τις εντολές σε συνδυασμό με την επιθυμία μου να υπακούσω με μπέρδευαν.

    Δεν μπορεί υποτακτική να χαρακτηρίσει εντολές ως βλακώδεις και πολύ περισσότερο τον Αφέντη της βλάκα, ακόμα και να είναι, αυτή δεν το ξέρει και δεν μπορεί να το κρίνει.

    Αναφέρθηκα στην περίπτωση που οι εντολές είναι τελείως καρικατούρες, όπως "πήδα απ το παράθυρο" ή "πέσε και κολύμπα στη μέση του φουρτουνιασμένου πελάγους με τους καρχαρίες" ή "βγες στο δρόμο γυμνή".

    Δεν μου έχουν δοθεί ποτέ τέτοιες εντολές. Όμως, γνωρίζω πόσο άσκημα αισθάνεται μια υποτακτική αν της έχει δοθεί μια εντολή και δεν την εκτελέσει στην εντέλεια.
     
  12. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: ΟΙ ΕΝΤΟΛΕΣ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ(ΟΥ)

    Ωστε είναι καρικατούρα η εντολή "βγες στον δρόμο γυμνή"...Κι εγώ που την πήρα στα σοβαρά, η καημένη...

    Πράγματι, αισθάνεται πολύ άσχημα η υποτακτική όταν αναγκαστεί, λόγω της βίας της λογικής, να μην εκτελέσει την εντολή...

    Θα ήθελα να ήξερα όμως, πόσο άσχημα αισθάνεται ένας Κ που έχει προδώσει τον εαυτό του;

    Εξαιρετική τοποθέτηση, tender lilly.