Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΟΜΟΦΟΒΙΑ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_in_Black, στις 12 Μαρτίου 2008.

  1. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    παω με σειρα εμφανισεως ..
    Mind Master ... νομιζω οτι ξερεις πολυ καλα τι εννοω ... σε μια κοινωνια οπου ο κλεφτης , ο ψευδομαρτυρας , κτλ .. ειναι λιγοτερο ηθικα παραβατες , απο την παραφυση σεξουαλικοτητα ..... ειναι σαφως οτι το να μεγαλωνει ενα παιδι μεσα σε αυτο που η κοινωνια ονομαζει ανηθικο , θα πληξει την αντιληψη περι ηθικης του παιδιου ...

    Soutzoukakia ... σε οτι αφορα την θρησκεια , δυστυχως το φορουμ δεν εχει αποσαφηνισει ακομα τα ορια της εκφρασης αποψης με θρησκευτικη συνειδηση και δεν θα ηθελα να κατηγορηθω παλι οτι ανοιγω θρησκευτικες συζητησεις .... το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι το ερωτημα σου αφορα τρια διαφορετικα μερη (κοινωνια των γκει , την ευρητερη κοινωνια και την πιστη) που ειναι δεν μπορουν να εχουν την ιδια απαντηση για το καθε μερος

    Incoplete .. την προσωπικη συνειδηση κανεις δεν την επιβαλει ....
     
  2. Hotty

    Hotty New Member

    Θα συμφωνήσω μαζί σου σε δύο σημεία. Πράγματι η απάντηση που έδωσε ο Incomplete για την ομογονεϊκή οικογένεια δεν έχει καμία σχέση με το δικό μου σχόλιο. Είναι ορατό ότι δεν μπορεί να ανταπεξέλθει και προσπαθεί να ξεφύγει στρέφοντας την προσοχή μας σε άλλο θέμα. Πιστεύω ότι αυτό μπορούνε να το δούνε όλοι.

    Το άλλο σημείο είναι ο όρος Ομοφοβία. Και εδώ έχεις δίκιο. Κανένας δε φοβάται τους ομοφυλόφιλους κανένας δε φοβάται την ομοφυλοφιλία. Πρέπει να ξέρεις ότι ο όρος αυτός έχει εφευρεθεί από τους ίδιους τους ομοφυλόφιλους για να ωραιοποιήσουνε αυτό που αισθάνεται ο πολύς ο κόσμος για τα ομοφυλόφιλα άτομα. Το ξέρουνε ότι δεν είναι φόβος αλλά πρέπει να το αποδεχτούμε. Εκανες πολύ καλά που το επισήμανες.

    Αυτός είναι ο λόγος που σου ζητάω να τεκμηριώσεις τους ισχυρισμούς σου. Θα επαναλάβω άλλη μία φορά την ερώτηση και αυτή τη φορά ελπίζω να απαντήσεις και να μην προσπαθήσεις να το αποφύγεις.

    Για να έχουνε βάση οι ισχυρισμοί σου ότι ένα παιδί ομοφυλόφιλων θα μεγαλώσει χωρίς να κλονιστεί ο ψυχικός του κόσμος πρέπει να συμβαίνουνε δύο πράγματα.

    α >> Η κοινωνία μας δεν είναι ομοφοβική

    β >> Μια ομοφοβική κοινωνία δεν προκαλεί προβλήματα στους ομοφυλόφιλους και στο περιβάλλον τους.

    Τί από τα δύο πιστεύεις? Θέλεις να μoυ πεις?

    Δεν έχω δει άλλα νήματα για να έχω καταλάβει τη θέση σου. Δέχεσαι ότι η κοινωνία μας είναι ομοφοβική? Δέχεσαι ότι μία ομοφοβική κοινωνία προκαλεί προβλήματα στους ομοφυλόφιλους και στο περιβάλλον τους? Εγώ δεν έχω πρόβλημα να δεχτώ ότι η κοινωνία μας είναι ομοφοβική με τη σημασία που έδωσα στην απάντηση μου στον Ιsnogood.

    Ζητάω την κατανόηση σας γιατί ξέχασα να συμπληρώσω κάτι που θεωρώ πολύ σημαντικό. Θέλω να ξεκαθαρίσω τη θέση μου για όσους δεν κατάλαβαν αν και νομίζω ότι ήμουνα πολύ σαφής. Δεν αφόρισα τις οικογένειες των ομοφυλόφιλων και δεν πρόκειται να αφορίσω τις μονογονεϊκές. Δε θέλω να κρύψω ότι έχω πολλές επιφυλάξεις για το αν δύο ομοφυλόφιλοι μπορούνε να αλλάξουνε τον ελεύθερο τρόπο ζωής για τις απαιτήσεις που έχει ο γονεϊκός ρόλος. Αυτό όμως δε μου δίνει το δικαίωμα να αμφισβητήσω ότι μπορούνε να γίνουνε καλοί γονείς.
     
    Last edited by a moderator: 9 Μαρτίου 2009
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: ΟΜΟΦΟΒΙΑ

    ΚΑΘΩΣ ΤΑ ΣΟΔΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΓΟΜΟΡΡΑ ΚΑΙ ΑΙ ΠΕΡΙΞ ΑΥΤΩΝ ΠΟΛΕΙΣ ΕΙΣ ΤΗΝ ΠΟΡΝΕΙΑΝ ΠΑΡΑΔΟΘΕΙΣΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΟΜΟΙΟΝ ΜΕ ΤΟΥΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΝ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑΙ ΟΠΙΣΩ ΑΛΛΗΣ ΣΑΡΚΟΣ ΠΡΟΚΕΙΝΤΑΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΙΜΩΡΟΥΜΕΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΙΩΝΙΟΝ ΠΥΡ. (ΙΟΥΔΑΣ 1:7)

    Ελευθερη Ερμηνεια: Στην Κολαση αδερφες μου, στην Κολαση! 
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: ΟΜΟΦΟΒΙΑ

    Σωστά.Επιβολή υπάρχει ,όπου υπάρχει αντίδραση.Από ' κει και πέρα ένας παραδομένος σκοταδιστής δε μπορεί να μου μιλάει για προσωπική συνείδηση,εφόσον μιλάει εκ στόματος άλλων..

    Οκ,είπες την άποψη σου...Μπορείς να ασχοληθείς με κάτι άλλο τώρα..
     
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: ΟΜΟΦΟΒΙΑ

    Καλό είναι να μάθει το παιδί λοιπόν, ότι η ηθική η οποία πρεσβεύει πως είναι καλύτεροι οι εγκληματίες, από τους "σεξουαλικά αποκλίνοντες", είναι μιά γελοία και απορριπτέα ηθική, της οποίας την ύπαρξη πρέπει να γνωρίζει γιά να μπορεί να καταλαβαίνει τί του γίνεται, αλλά να μην την ασπάζεται... Αυτά φυσικά, σύμφωνα με τη δική μου άποψη, που λέει ότι οι σεξουαλικά αποκλίνοντες μπορούν να αποκλίνουν όσο γουστάρουν, φτάνει να μένουν μακρυά από τον δικό μου κώλο, ή, τέλος πάντων, από κάθε απρόθυμο κώλο... Το να διαχειρίζονται όμως τον δικό τους όπως εκείνοι θέλουν είναι απόλυτο δικαίωμά τους, και η όποια ηθική διδάσκει πως δεν είναι έτσι είναι, βεβαίως, ηθική του ... . Συμπληρώστε το μόνοι σας...
     
  6. Οι απόψεις του χριστιανισμού γενικά αλλά και ειδικότερα οι απόψεις της χριστιανικής
    σέκτας στην οποία ανήκει ο ισνογκουντ δεν είναι αποδεκτές.
    Το καταλάβαμε το εμπεδώσαμε και είναι σίγουρο ότι θα διαφωνούμε
    μέχρι την δευτέρα παρουσία όπου εμείς οι άπιστοι θα πνιγούμε στο αίμα
    Όταν ακολουθείς μια θρησκεία η μια εκδοχή κάποιας θρησκείας υποτίθεται
    ότι το κάνεις επειδή συμφωνείς με τις θέσεις της για τα διάφορα θέματα
    Οι θέσεις και οι απόψεις των μαρτύρων του ιεχωβά είναι εξωφρενικές
    για εμάς αλλά και από την άλλη ο Ισνογκουντ έχει μπει σε ένα τριπάκι
    που αυτή τη στιγμή δεν το πιάνει το δικό μας το μυαλό
    Για έναν θρησκευόμενο τα ζητήματα αυτά δεν είναι κοινωνικά αλλά
    θρησκευτικά διότι πιστεύει ότι υπάρχει θεός και ότι ο θεός αυτός έχει
    απόψεις για θέματα όπως η σεξουαλικότητα η πολιτική και η μόδα.
    Για όποιον πιστεύει, ο θεός έχει προτιμήσεις και ενίοτε δίνει οδηγίες
    για το πώς πρέπει να είναι η κοινωνία. Επομένως οι απόψεις του φίλου
    μας είναι αναμενόμενες. Τα επιχειρήματα σε αυτές τις περιπτώσεις είναι
    μάταια διότι για τον θρησκευόμενο δεν είναι θέματα κοινωνίας η λογικής
    αλλά πίστης άσχετα αν προσπαθεί μερικές φορές να τα εκλογικεύσει.
    Η προσπάθεια εκλογίκευσης της «βουλήσεως του θεού»,από τους πιστούς του,
    είναι μια έκφανση του φαινομενου που στην θρησκεία καλείται εκοσμικευση.
     
    Last edited by a moderator: 10 Μαρτίου 2009
  7. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    μισό λεπτό, τι εννοείς κανείς δεν φοβάται τους ομοφιλόφυλους και την ομοφιλοφυλία?

    Ο βασικότερος φόβος πολλών ανθρώπων συνεχίζει να είναι να μην τους βγει το παιδί πούστης. Κι αυτό το αντιμετωπίζουν λίγο πολύ σαν ασθένεια. Η θέση είναι αντίστοιχη με το να προφυλάξουμε το παιδί να μη κολήσει μηνιγγίτιδα ή γρίππη. Δεν το στέλνουμε σχολείο τις επικίνδυνες μέρες. Ετσι πρέπει να το προφυλάξουμε και από την πουστίτιδα...

    στα κοριτσια βεβαια υπάρχει μια σχετικά μεγαλύτερη άνεση όπως αυτή φαίνεται από το γεγονός ότι κανείς δεν θα ψέξει δύο κορίτσια που κυκλοφορούν χέρι χέρι. Φυσικά αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει να μας φέρει τη γκόμενα στο σπίτι. Απλά σημαίνει πως εάν το κορίτσι μικρό πειραματιστεί λιγάκι δεν είναι τόσο κακό γιατί δεν θα της αφήσει κουσούρι (όταν θα πρέπει να επιτελέσει τον ρόλο της).

    Αρα η ομοφοβία δεν είναι μια ανακάλυψη κάποιου κινήματος είναι μια υπαρκτή κατάσταση όπως η υποχονδρία.

    ΥΓ κατα τ'αλλα το παιδί που μεγαλώνει με ομοφιλοφυλους γονείς θα έχει τα θέματά του (περισσότερο από τα άλλα παιδιά), αλλά σίγουρα όχι περισσότερα από ένα που μεγαλώνει με τον πατέρα του να δέρνει τη μάνα του. Σε γενικές γραμμές ζούμε στους μικροκοσμούς μας και ό,τι καθορίζεται ως νορμάλ από αυτούς είναι ο κανόνας μας.
     
    Last edited: 9 Μαρτίου 2009
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Incoplete σε ποιο ακριβως σημειο των οσων ειπα πιστευεις οτι μεταφερω αποψη τριτων ..

    Mind Master ... ας μαθει πρωτα το παιδι τι σημαινει "αποκλινουσα σεξουαλικη συμπεριφορα" , και "αποριπτεα ηθικη" .. και μετα ας γινει και πρωθυπουργος να αλαξει την κοινωνια ....

    Cornilios .... θα σε παρακαλεσω να μην με συνδεεις με οποιαδηποτε κοινωνικη/θρησκευτικη ομαδα , τουλαχιστο διχως πρωτα να με ρωτησεις για το κατα ποσο αληθινες ή οχι ειναι οι υποψιες/πληροφοριες σου .... Ομολογω οτι καταλαβαινω ποσο πολυ θα βολευε να ημουν το δυστυχο θυμα που εγινε αβουλο πιονι στα δυχτια μιας αρχαιας απατης ... Θα ηταν πολυ ανακουφιστικο για τους παραφυση σεξουαλικους να ειμαι ενας μισοτρελος αβουλος χαζοθρησκευομενος και με λυσσα διαβαλομαι συνεχως διοτι καθε αλλη επιχειρηματολογικη οδος , εχει κλεισει .. μονο μεσα στην σελιδα αυτη εχω χαρακτηριστει φαιδρος , σκοταδιστης , αναμενομενος αβουλος μεταφορεας εξωφρενικων αποψεων , απαραδεκτος , κ.α. ....
     
    Last edited: 9 Μαρτίου 2009
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: ΟΜΟΦΟΒΙΑ

    Αλήθεια βαρούσες και παλαμάκια όταν το έγραφες;
    Όταν αμφισβητείται κάθε μορφή οικογένειας πλην της παραδοσιακής(έτσι δεν τέθηκε ; ) ,τότε πρέπει να αμφισβητούνται όλες; Σωστά; Εκτός αν κάθε άλλη μορφή οικογένειας ισούται με το "μαμά-μπαμπάς" αρκεί να είναι ετεροφυλόφιλη και δεν αμφισβητείται ,ενώ μόνο η "ομοφυλοφίλων" οικογένεια επιφέρει όλα τα δεινά..Τρομερό κριτήριο και τρομερή αντίληψη..
    Συμπέρασμα; Δεν έχει σημασία ποιος μεγαλώνει ένα παιδί,αρκεί να γαμιέται με το αντίθετο φύλο...δεν εξετάζουμε με τι συνθήκες μεγαλώνει αυτό το παιδί(όπως και γίνεται εξάλλου μέχρι να το βρούμε χτυπημένο ή βιασμένο-η επικαιρότητα βρίθει),αλλά παραμένει δεδομένο το ότι μόνο η οικογένεια ομοφυλοφίλων δεν πρέπει να υπάρχει..

    Δυστυχώς για εκείνα και για εσάς καλοί μου προβληματισμένοι και ευσυγκίνητοι αναλυτές ,κατα συντριπτική πλειοψηφία το ποσοστό της παιδοφιλίας είναι ενδοοικογενειακό φαινόμενο .. Αντίθετα σε gay ζευγάρια του εξωτερικού που μεγαλώνουν παιδιά δεν υπήρξε ποτέ και πουθενά περιστατικό οποιασδήποτε κακοποίησης...και μην πείτε πως μπορεί να μην το γνωρίζουμε ,γιατί και συστηματική παρακολούθηση τους υπάρχει από πολλούς φορείς και ένα τέτοιο περιστατικό θα ξεσήκωνε πάλι θύελλες συζητήσεων σε παγκόσμιο επίπεδο..

    κτλ κτλ κτλ..

    Ειλικρινά,αυτό το φαιδρό(το ΄πα) επιχείρημα δε θα το σχολιάσω..Τράβα τώρα και βάρα παλαμάκια για έλλειψη επιχειρηματολογίας κτλ κτλ κτλ



    Το να μπει ένα ζευγάρι gay ή λεσβιών στη διαδικασία να υιοθετήσει ένα παιδί ή να μεγαλώσει κάποιο ήδη υπάρχον,δεν είναι καπρίτσιο της στιγμής,ούτε προκύπτει ξαφνικά.Τα lgtb ζευγάρια που αποφασίζουν να κάνουν αυτό το μεγάλο βήμα,το έχουν δουλέψει πολλά χρόνια μέσα τους .Σε αυτή την πολύχρονη τριβή έχουν σκεφτεί πως θα το μεγαλώσουν προστατεύοντας το από κάθε πιθανό κινδυνο που φασιστάκια σαν εσένα και τον ίζνο μπορούν άμεσα ή έμμεσα να προκαλέσουν.Άρα το παιδί μεγαλώνει σε ένα περιβάλλον που φτάνει και στα όρια της απόκρυψης δεδομένων προς το παιδί(δλδ μπορεί μέχρι κάποια μεγάλη ηλικία να μη γνωρίζει τη σχέση των δύο αντρών ή γυναικών που το περιβάλλουνε για να μη δημοσιοποιήσει άθελα του πχ στο σχολείο κάτι που θα του προκαλέσει πρόβλημα από τα υπόλοιπα παιδιά...).Μια "gay" οικογένεια σε περιοχές συντηρητικές μπορεί και να θυσιάσει μέχρι και την κοινωνική της προβολή για να μη δημιουργηθούν προβλήματα από τα ευαίσθητα φασιστοειδή σαν εσάς..

    Θα μπορούσα να αναφέρω πολύ περισσότερα,αλλά δεν υπάρχει λόγος...Ελπίζω να κατάλαβες πως το ερώτημα σου δεν ισχύει γιατί οι συνθήκες ύπαρξης των οικογενειών αυτών είναι διαφορετικά δομημένες και δεν μπορούν να γ΄νουν αντιληπτές από την κοντόφθαλμη οπτική σας..



    Σου απάντησα ήδη..

    Πλάκα μας κάνεις..
     
    Last edited: 9 Μαρτίου 2009
  10. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: ΟΜΟΦΟΒΙΑ

    Ε, αφού είπες κι αυτό, δεν περιμένω ν' ακούσω τίποτε άλλο πιά... Εννοείται πως δεν μου κάνει κανένα κέφι να διαφωνώ μαζί σου, σε τίποτε απολύτως δεν με διασκεδάζει, αλλά έχει πάψει να με λυπεί κιόλας. Αυτά, ανήκουν στο παρελθόν, δεν υπάρχει κανένας λόγος πλέον, ο isnogood που ήξερα κάποτε δεν υπάρχει, κι ο νέος δεν μου κάνει στο παραμικρό, σαν άνθρωπος. Δεν θα ασχολιόμουν καθόλου μαζί του, αν δεν επέμενε να φέρνει σκοταδιστικές απόψεις, σ' ένα χώρο που εγώ θέλω να επικρατεί ελευθερία σκέψης...

    Τον παλιό isnogood, προσπάθησα από την πρώτη στιγμή να τον αποτρέψω, όταν πέρυσι το καλοκαίρι μας ανακοίνωσε την απόφασή του να τραβήξει το δρόμο ο οποίος τον έχει εξαφανίσει πιά, και τον έχει αντικαταστήσει πλήρως μ' αυτό που είναι σήμερα. Διότι ήμουν απόλυτα σίγουρος γιά το πού θα κατέληγαν τα πράγματα, και δυστυχώς είχα δίκιο, όπως είναι πλέον φανερό σε όλους, εκτός -φυσικά- από τον ίδιο... Με το νέο isnogood λοιπόν, δεν έχω το παραμικρό σημείο επαφής, δεν έχω ούτε καμμιά όρεξη, ούτε τον απειροελάχιστο λόγο να διαλέγομαι. Στις απόψεις του αντιπαρατίθεμαι μόνο, κι αυτό επειδή είμαι από τους ανθρώπους που δεν μπορούν να μην το κάνουν, όταν ακούν το Μεσαίωνα να τους χτυπάει την πόρτα...

    Όλα αυτά τα είπα, διότι βρήκα αυτό το "ξέρεις ότι έχω δίκιο, αλλά σου αρέσει να διαφωνείς μαζί μου", εξαιρετικά προσβλητικό. Σχεδόν όσο, μπορώ να πω, και το βρισίδι, που έριξες προχθές κατάμουτρα σε όλους μας, και δυστυχώς διαγράφηκε, ενώ θα έπρεπε να έχει μείνει, γιά να μπορεί να διαπιστώνεται του λόγου του αληθές...



    ..
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    το "φωναζει ο κλεφτης , να φοβηθει ο νοικοκυρης" το ξερετε ; ....
    ας αποδειξουμε οτι η παραδοσιακη οικογενεια .. η μαλλον η φυσιολογικη θες να πεις , ειναι το ιδιο ανηθικη .. τοτε δεν θα διαφερει σε τιποτα με την παραφυσην ....
    αντε καλα ....
    1ο) οποιαδηποτε απαραδεκτη κατασταση συμβαινει μεσα σε μια οικογενια , ειναι καταδικαστεα , ειτε αυτη λεγεται ΒΙΑ , ειτε ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ , ειτε ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ , ειτε ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΑΝΩΜΑΛΙΑ , κτλ ....
    2ο) Ο νομος (και η λογικη) οριζει οτι ενα παιδι μικροτερο των 16 ετων δεν εχει χτισει ωριμη σεξουαλικη αποψη και συνεπως δεν επιτρεπεται καμια σεξουαλικη επαφη με το παιδι αυτο απο ατομα μεγαλυτερης ηλικιας ...
    Παρομοιως .. και επειδη ΔΕΝ εχει χτισει την γαμημενη αυτη σεξουαλικη παιδεια , ΠΩΣ στα κοματια θα του εξηγησεις το φιλι δυο αντρων οι δυο γυναικων ;;;;;..... ή μηπως δεν θα δει ποτε καμια τρυφερη σκηνη αγαπης οπως το φιλι και την αγκαλια οπως θα εκαναν δυο κανονικοι γονεις καταδικαζοντας το παιδι σε συναισθηματικη αμαθεια ... τι προτυπα θα φτιαξει για την αγαπη αν ποτε δεν δει τον μπαμπα να αγκαλιαζει με τρυφεροτητα την μητερα του ;;;;

    Δεν εχω καμια αντιθετη αποψη (και ουτε με αφορα) ποιον θα ερωτευτει καποιος ή τι θα βαλει στον κωλο του .. Θεωρω επισης ευνοητο να απολμβανει ισα δικαιωματα και ευκαιριες στην ζωη και την κοινωνια , οπως ο καθενας απο εμας ασχετα με το τι ή ποιος ειναι ....εχω δυο μοναχα σημεια στα οποια ειμαι αντιθετος
    α) ο γαμος .. θες να ζησετε μαζι ; .. δικαιωμα σας .. κατοχυρηθειτε με το συμφωνο συμβιωσης .. γιατι πρεπει να παρεις την λεξη "γαμος" που σημαινει καποια πραγματα για μενα και να μου την ξευτιλησεις ; ... πρεπει να το πεις "γαμο" ; .. αλλη λεξουλα δεν μπορεις να βρεις ; ...
    β) παιδια ... ακομα και το bdsm μεταξυ ενηλικων θετει ως απαραβατο κανονα την συναιση και συναινεση ... που την βρηκε την συνεση το παιδι για να κρινει και ποτε σας εδωσε την συναινεση του για να το φερετε μεσα σε τετοιο περιβαλον ;
    ποιος ειναι ο αποφασιζω και διαταζω στην περιπτωση αυτη ; ... (για να μην ανταποδωσω τους ολοφρεσκους χαρακτηρισμους που ελαβα)

    Mind Master δεν υπαρχει τιποτα το προσβλητικο σε αυτο που ειπα περι συμφωνιας/διαφωνιας επι του παροντος θεματος .. το σβυνω ομως εφοσον σε ενοχλει ... λυπαμαι που οι διαφωνιες μας λαμβανονται απο εσενα σαν οτι εγω επαθα κατι ... λοβοτομη να μου εκαναν ; .. φλασια να το πουμε ; ... κατι παθολογικο τελος παντων ... κριμα που το βλεπεις ετσι ...

    επισης εσυ με τον Inco συνεχως μιλατε ερεστικα αποτομα και χαρακτηριζετε αδιακοπα .. καποια στιγμη σταματηστε λιγο , χαλαρωστε και παρατηρηστε οτι κανενα αλλο μελος δεν σας ακολουθει σε αυτη την συμπεριοφορα ... .. φιλικα το λεω   ...
     
    Last edited: 9 Μαρτίου 2009
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: ΟΜΟΦΟΒΙΑ

    Forget it!