Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΟΜΟΦΟΒΙΑ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_in_Black, στις 12 Μαρτίου 2008.

  1. Syrah

    Syrah Contributor

    α) Δεν έκανες απολύτως κανένα ερώτημα.
    β) Ζήτησες να σου γράψουμε απορίες, απόψεις, τί μας ενοχλεί και τι όχι στην ιστορία σου, και ανταποκρίθηκα σε όλα. Υπενθυμίζω το αρχικό σου αίτημα:

    Αν πάραυτα εξακολουθείς να πιστεύεις ότι είμαι εκτός θέματος, βοήθησέ με να καταλάβω τι εννοείς ως ανταπόκριση στο νήμα σου.

    ΥΓ. Στο Lost_Boy γράφεις ότι η φίλη σου του εξήγησε τι εννοούσε, απλά δεν το ανέφερες για να μην επιβαρύνεις το κείμενο. Αυτό πώς συνάδει με τη δήλωση ότι η ιστορία είναι αλληγορική; Όχι πώς έχει ιδιαίτερη σημασία το αν είναι ή όχι αλληγορική για το πώς θα την πραγματευτούμε εδώ, απλώς μου κάνει εντύπωση η αντίφαση.
     
  2. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    Είσαι απίστευτος στα παραδείγματα σου! Δεν που δημιουργήθηκε καν σαν σκέψη αυτό «"Mαλάκα, χέσε τους gay θα μπορούσαμε να περάσουμε γαμάτα απόψε και εσύ έκανες κακή αρχή με το να κολλήσεις στην καμένη από το πολύ Παραπέντε (Νορβηγίας) φιλενάδα μου.»

    Αν και γέλασα πολύ να πω την αλήθεια… Το μόνο που με στενοχώρησε ήταν ότι δεν άφηνε περιθώρια συζήτησης, όχι ότι θα του άλλαζα την γνώμη, τουλάχιστον θα άκουγε και ίσος σκεφτότανε και μια άλλη αντίθετη άποψη.



    Τα BOLD δικά μου  
     
  3. Θα μπορούσες κάλιστα να τον είχες αποφύγει ήσυχα χωρίς εντάσεις όμως?
    Και αυτό μας λεει κάτι  
     
  4. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

     
  5. παει καλά
    εγώ δεν τα έχω με τους gay και δεν με αφορά τι κάνουνε (μαγκιά τους κιόλας αν το φχαριστιόνται)
    απλά δεν ανέχομαι άλλο την και καλά προοδευτική και gay αισθητική και τον προσηλητισμό (είτε μέσω τv καναλιών είτε γύρω μου). Πολλά μεγάλα πνεύματα (αλλά και οινοπνεύματα) ήσαν gay.
     
  6. Emma

    Emma Contributor

    Δεν θα μπω καν στο κόπο να σχολιάσω τα υπόλοιπα, είτε του πρώτου ποστ ή και των απαντήσεων, γιατί νευριάζω και θα βρίσω και δεν κάνει.

    Θα σχολιάσω όμως κάτι πάνω στο συγκεκριμένο quote.
    O αριθμός των παντρεμένων αντρών (κυρίως) οι οποίοι ξενοπηδιούνται με αγοράκια έχει ανέβει κατακόρυφα. Από συζητήσεις με gay άτομα στο irc καθώς και παρατηρώντας το τί "ψάχνει" το κάθε nick, πραγματικά έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι αν υπάρχουν παντρεμένοι που να μην πηγαίνουν και με άντρες!
    Αυτό που στην κυριολεξία με εξοργίζει στην συγκεκριμένη φάση είναι το εξής (και θα αναφέρω πρώτα ένα παράδειγμα) :
    Οικογενειακή μας γνωστή, είχε σχέση 4 χρόνια με κάποιον. 35 αυτή 39 αυτός. Παντρεύονται. Στο τρίμηνο πάνω τον πιάνει στα 4 στο κρεββάτι τους με έναν 20χρονο από πίσω του. Η κοπέλα ήταν με ηρεμιστικά για 6 μήνες για να ξεπεράσει το σοκ (και εννοείται πως τον χώρισε αμέσως). Αξίζει να τονιστεί ότι είναι φοβερός άνθρωπος η συγκεκριμένη. Με δύο masters, πραγματικά κούκλα και πάνω απ' όλα καλή ψυχή. Αποκαλύφθηκε μετά δε, ότι αυτός πήγαινε με άντρες από τα 20 του.
    Αυτό λοιπόν που πραγματικά με βγάζει απ' τα ρούχα μου είναι το εξής: Ναι ρε φίλε, γουστάρεις άντρες. Μεγειά σου με χαρά σου. Η κοπέλα ΤΙ σου φταίει να της καταστρέφεις τη ζωή, να την βάζεις σε κίνδυνο να κολλήσει ένας Θεός ξέρει τί, να την κοροϊδεύεις, να την χρησιμοποιείς, να μη τη σέβεσαι κ.τ.λ., απλά και μόνο επειδή είσαι παρτάκιας και θες να καλύψεις το γεγονός ότι γουστάρεις τον πούτσο, βρίσκοντας μια καημένη να παντρευτείς; Αυτή η καημένη ΤΙ σου φταίει που νομίζει ότι βρήκε τον "άντρα" της ζωής της και θα κάνει παιδάκια και εγγόνια μαζί του, ενώ εσύ τον παίρνεις κι απ' τα αυτιά;

    Εξοργίζομαι.
     
  7. Να εξοργίζεσαι περισσότερο με το ασθενές φύλλο σας Demoness σε αυτές τις εποχές παρά με το 3ο. Είναι μια καλή ευκαιρία για ενδοσκόπηση
     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Υποδειγματικο μελος και πραγματικη Lady η Lady in Black ... απαντησε σε ολους ... απο μενα 12 points με τονο ....
     
  9. Lady in Βlack
    γιατί τα γράφεις σε BOLD για να τρομάξουμε? (Lol)
     
  10. Emma

    Emma Contributor

    Το φύλλο μας δεν είναι ασθενές επειδή υπάρχουν μαλάκες που εκμεταλεύονται ανθρώπους κοιτώντας μόνο την πάρτη τους.
     
  11. σε όλα τα φυλλα υπάρχουνε και θύτες και θύματα
    look inside

    ξέχασα να βάλω το ασθενές σε εισαγωγικά (κανας Mod εύκαιρος)?
     
    Last edited: 12 Μαρτίου 2008
  12. Emma

    Emma Contributor

    Να look inside για ποιό πράγμα;
    Νομίζω you are missing the point...