Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΟΜΟΦΟΒΙΑ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_in_Black, στις 12 Μαρτίου 2008.

  1. gothman

    gothman Regular Member

    Απάντηση: ΟΜΟΦΟΒΙΑ

    Χωρίς να έχω την υπομονή να διαβάσω όλα τα ποστ η εντύπωση μου απο την όλη ιτσορία είναι η εξής:

    απλά κάποιον ο οποίος και είχε συναισθήματα μέσα του τα οποία έκρυβε (όχι κατ' ανάγκη ομοφυλοφιλικά, αλλά σίγουρα κάτι πρέπει να απασχολεί ένα άνθρωπο για να μιλάει σε αγνώστους με αυτό το τρόπο και να δείχνει τόσο οργισμένος όσο τον περιγράφεις) και δεν είχε το ελάχιστο μυαλό στο πως θα εκφραστεί.
    Το δικό σου λάθος ήταν που κάθησες και τον άκουσες (ίσως επειδή παρασύρθηκες λίγο απο το παρουσιαστικό του?), όπως επίσης και που έδωσες μετέπειτα σημασία σε αυτά που άκουσες  μιάς και εγώ κυρίως με άτομα του ίδιου φύλου πηγαίνω, μπορώ σε ένα σημείο να καταλάβω πως ένιωσες, αλλά αν δίναμε σημασία σε τέτοια άτομα συνέχεια θα χρειαζόμασταν 10 τόνους χάπια για να μην τα φτύσουμε. Απλά ντάξει, απο ένα σημείο και μετά μαθαίνεις να κάνεις υπομονή. Νομίζω ότι αν του έβαζες μερικά επιχηρήματα θα ένιωθες καλύτερα μετά (άτομα που αντιδράνε έτσι το κύριο πράγμα που δεν αντέχουν είναι ο διάλογος).   
     
  2. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Ημαρτον πια!
    Μην γραψει καποιος μια αντιθετη γνωμη, ολοι πεφτουν να τον φανε!!!
    Forum ειναι και οχι η συναξη των πρυτανεων της Φιλοσοφικης!
     
  3. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Διαβάζοντας όλα αυτά τα ενδιαφέροντα αποφάσισα να συνεισφέρω με την σειρά μου κατιτίς και γω. (Οποιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα ή καταστάσεις ανήκει στη σφαίρα της φαντασίας).

    Τελικά τι σου είναι ώρες ώρες όμως η τύχη ή η περίεργη στιγμή. Πριν από περίπου δύο χρόνια, προχωρώντας αμέριμνος σε δρόμο του κέντρου όχι τόσο πολυσύχναστο, συνειδητοποίησα πως αρκετά πιο μπροστά μου ήταν δύο κοπέλες, οι οποίες και επιδείκνυαν ιδιαίτερη οικειότητα μεταξύ τους. Καθώς λοιπόν τις προσπερνούσα, προσπάθησα να τις κοιτάξω διακριτικά έστω για μία στιγμή, ικανοποιώντας έτσι την έμφυτη περιέργειά που-δυστηχώς ή ευτυχώς-με διακατέχει. Αυτό που είδα, πράγματι με αποζημίωσε όσον αφορά την έκπληξη μου, αφού έτυχε να γνωρίζω την μία από τις δύο! Αμέσως άρχισα να περπατάω με πολύ ταχύτερο βήμα, έχοντας την ελπίδα(?) ότι εκείνη δεν θα με καταλάβαινε. Πολύ καλή κοπέλα η συγκεκριμένη από το λίγο που την γνώριζα αν και είχα τις υποψίες μου για αυτό το θέμα, όμως άλλο να το υποψιάζεσαι και άλλο να βλέπεις ξεκάθαρες ενδείξεις. Όταν ξαφνικά άκουσα το όνομα μου, σταμάτησα, γύρισα και την είδα να έρχεται προς το μέρος μου, έχοντας αφήσει την άλλη κοπέλα από το χέρι. Με ρώτησε τα συνηθισμένα τι κάνω πως είμαι κλπ και εγώ τώρα φοβερά αμήχανος να της απαντάω, ενώ μου σύστησε και την φίλη της. Απλά χαιρετιστήκαμε και έληξε το συμβάν. Μετά από κάποιες μέρες όταν την ξαναείδα, μου άνοιξε συζήτηση για το γεγονός αυτό, είπαμε αρκετά, μου εξομολογήθηκε πως είναι λεσβία και την διαβεβαίωσα πως εκτός από την δεδομένη μου διακριτικότητα, δεν είχα πρόβλημα κανένα απέναντι της ή κόμπλεξ. Περιέργως αυτό όλο το σκηνικό μας έφερε πιο κοντά από την άποψη πως ενώ πριν ίσως χαιρετιόμασταν κάποιες φορές, αργότερα μιλούσαμε-και όχι μόνο για τα τυπικά-αρκετά πιο συχνά. Έτσι κάποια στιγμή μου πρότεινε να πήγαινα μαζί της σε ένα μαγαζί όπου σύχναζε και που ήταν μόνο για γυναίκες,ενώ μάλιστα εξέφρασε την βεβαιότητα πως θα μου άρεσε. Αποδέχτηκα την πρόσκληση χωρίς δεύτερη σκέψη, καθώς σκεφτόμουν πως θα ήταν πράγματι κάτι πρωτόγνωρο για μένα, θα είχα την συνοδεία της σε λημέρια που εκείνη γνώριζε καλά εν αντιθέσει με μένα άρα δεν θα αισθανόμουν έτσι τόσο έξω από τα νερά μου, ενώ ήμουν περίεργος να αφουγκραστώ και το κλίμα που επικρατούσε γενικά σε ένα τέτοιο μαγαζί.

    Την βρίσκω στο σημείο που είχαμε συμφωνήσει. Ήταν εκείνη και 3 ακόμα φίλες της. Καμία σχέση με τις λεσβίες έτσι όπως τις είχα στο μυαλό μου. Η μία καρέ μαύρο μαλλί με πολύ όμορφο πρόσωπο, η άλλη ξανθό μαλλί με ένα γυαλί που της έδινε φοβερό τύπο και η τρίτη η πιο εξωστρεφής, πρόσχαρη και τολμηρή από όλες (με την οποία άρχισα από την πρώτη στιγμή να μιλάω) με επίσης πολύ θηλυκό στυλάκι. Με εξέπληξε αυτό που αντίκρυζα εν πρώτοις αλλά δεν ήταν η μοναδική έκπληξη που η βραδιά επεφύλασσε.Είχαμε φτάσει στην είσοδο του μαγαζιού, πλήρωνα πια το εισιτήριο εισόδου και παίρνοντας μία βαθιά ανάσα ανοίγω την πόρτα για να μπω στον κυρίως χώρο με αρκετή αγωνία η αλήθεια είναι. Δεν ήξερα αν αυτό που έβλεπα πλέον ήταν πραγματικότητα ή οφθαλμαπάτη. Καταπληκτική dance και electro μουσική η οποία μαρέσει πολύ. Πολύ χαμηλός φωτισμός σε αποχρώσεις μπλε, μωβ, κίτρινου, κόκκινου, όλος ο κόσμος να χορεύει. Και το πιο σημαντικό? Γυναίκες, γυναίκες, γυναίκες παντού γυναίκες! Όπου και αν έπεφτε το μάτι μου έβλεπε θηλυκό! Αναρωτιόμουν αν ήμουν στον παράδεισο ή στην κόλαση!!! Κάποιες πράγματι έμοιαζαν σαν άντρες (μικρό ποσοστό όμως) και δεν μου έκαναν καμία εντύπωση, αλλά από εκεί και έπειτα... οι περισσότερες να έχουν απίστευτη θηλυκότητα επάνω τους σε σημείο που αν τις έβλεπες στον δρόμο να μην πήγαινε καν ο νους σου πως έστω συχνάζουν σε τέτοια μέρη ενώ υπήρχαν και κάποιες... Θεές θα τις χαρακτήριζα και είμαι και επιεικής στον όρο. Μπαίνοντας λοιπόν και όντας πίσω από την παρέα που συνόδευα, αισθανόμουν βλέμματα γυναικεία να με επεξεργάζονται από πάνω ως κάτω άλλα αδιάφορα, άλλα με κυνισμό, άλλα με έκπληξη. Φοβερή η αίσθηση προς στιγμήν. Και από ηλικίες, όλα τα καλά! Εικοσάρες, τριαντάρες, σαραντάρες! Εντωμεταξύ λίγο πιο εκει παρατήρησα και ένα ζευγάρι αγόρι-κορίτσι αγκαλιά. Η αναλογία στο μαγαζί γυναικών:αντρών 10:1. Από ένα σημείο και έπειτα αναρωτιόμουν αν όλος αυτός ο γυναικείος πληθυσμός ήταν όντως λεσβίες ή bi-sexual ή μήπως straight που πήγαιναν απλά από περιέργεια ή έχοντας κάποια φίλη. Όμως ήταν δυνατόν μία straight γυναίκα να ήταν σε ένα τέτοιο μαγαζί? Από την άλλη βέβαια και εγώ αν και straight, είχα πάει παρόλα αυτά. Τελικά την απάντηση στο ερώτημα αυτό την βρήκα αρκετά αργότερα. Όμως είπα να αφήσω κατά μέρος τους προβληματισμόύς και να περάσω καλά! Άλλωστε για αυτό είχα πάει!

    Από όσο είχα συμπεράνει οι περισσότερες μιας και συχνάζουν εκεί γνωρίζονταν πάνω κάτω. Μετά από το αρχικό μου σοκ, είχα αρχίσει να νιώθω αρκετά άνετα. Σε κάποιες στιγμές έβλεπα και γυναίκες να φιλιούνται μεταξύ τους, λογικό βέβαια αλλά παράξενο για μένα που δεν ήμουν συνηθισμένος αρχικά. Αργότερα και αυτό ακόμα δεν μου έκανε ιδιαίτερη αίσθηση πλέον. Το ποτό έρρεε άφθονο, η μουσική συνέχιζε να είναι δυνατή με τον ίδιο ρυθμό, το κέφι ολοένα και ανέβαινε, ο χορός έδινε και έπαιρνε! Η σερβιτόρα να μας κερνάει συνεχώς σφηνάκια ούτε θυμάμαι πόσα είχα πιει εκείνη την μέρα. Κοινώς κουδούνι, χόρευα με γυναίκες που ούτε καν ήξερα τα ονόματά τους, άλλες πάλι γνωστές της κοπέλας που σας είπα, την ρωτούσαν τι μέρος του λόγου είμαι ενώ εγώ δεν είχα πάρει χαμπάρι, στον κόσμο μου χορεύοντας. Γνώρισα αρκετές εκείνη την νύχτα και μπορώ να πω πως συγκαταλέγεται στις καλύτερες εξόδους μου, με το μεγαλύτερο κέφι κιόλας. Σε κάποια φάση από την ένταση του χορού με κάποια κοπέλα ρώτησε σίγουρα χιουμοριστικά (ή μεταξύ σοβαρού και αστείου?) μήπως πρέπει να κάνουμε σχέση. Λες? της κάνω και συνεχίσαμε τον χορό. Για να μην πολυλογώ το κινητό μου τηλέφωνο εμπλουτίστηκε με αριθμούς 2-3 γυναικείων προσώπων. Αλλά με ενδιέφερε ιδιαίτερα το τηλέφωνο εκείνης που με ρώτησε για την σχέση. Κρατήσαμε επαφή και συμφωνήσαμε να ξαναπάμε στο ίδιο μαγαζί. Την δεύτερη φορά που πήγα ήμουν μόνος καθώς η συγκεκριμένη κοπέλα ήταν ήδη μέσα στο club. Ο πορτιέρης με ρώτησε στην είσοδο αν ήξερα τι μέρος είναι αυτό. Του είπα βέβαια ότι ξέρω και πως μία παρέα με περίμενε. Βρεθήκαμε μέσα με την κοπέλα ενώ είδα και την φίλη μου η οποία μάλιστα μου τόνισε ότι πλέον έρχομαι στο μαγαζί χωρίς καν να της το πω!Εκ νέου το ίδιο σκηνικό-ποτό και έντονος χορός-εναλλάσονταν συνεχώς στις κινήσεις μόνο που αυτή την φορά η παρτενέρ ήταν μία αποκλειστικά. Σε κάποια στιγμή άρχισε να ξεκουμπώνει το πουκάμισο μου και της πιάνω το χέρι κοιτώντας την στα μάτια και χαμογελώντας. Μου ανταπαντάει με ερώτηση λέγοντας μου αν κολλάω. Της λέω πως σίγουρα όχι και την αφήνω να συνεχίσει. Το πάθος μας πλέον είχε ανέβει στα ύψη, δεν υπήρχε γυρισμός, τα έντονα φιλιά θέμα χρόνου! Και όλα αυτά μέσα σε club όπου σύχναζαν "μόνο λεσβίες".

    Φρένο στην διήγηση γιατί πήρα φόρα μου φαίνεται. Ε, μη σας κουράζω κιόλας!   Πού θέλω να καταλήξω... Τελικά πήγαινα πολύ τις γυναίκες που γνώρισα εκεί, ασχέτως των επιλογών τους, αφού με καλοδέχτηκαν και πέρασα πολύ όμορφα. Και βέβαια οι περισσότερες που δήλωναν λεσβίες έλεγαν πως αν τύχει κάποια κατάσταση με τεκνό της αρεσκείας τους, κάτι μπορεί να έκαναν και με άντρα. Σαφώς δεν θέλω να γενικεύω καταστάσεις καθώς προφανώς υπάρχουν και πλήρως συνειδητοποιημένες ομοφυλόφιλες γυναίκες, όμως σίγουρα στο μαγαζί αυτό, αμφίβολο ήταν αν αποτελούσαν την πλειοψηφία. Όλα αυτά λοιπόν από μία τυχαία συνάντηση. Και ευτυχώς που με είδε τελικά η γνωστή μου τότε και μου μίλησε, καθώς μόνο κερδισμένος και με κάποιες παραπάνω εμπειρίες βγήκα από αυτό το σκηνικό.

    Όσον αφορά την εξιστόρηση της Lady_in_Black σίγουρα ο συγκεκριμένος επέδειξε ομοφοβία κάτι που δεν μπορεί από μόνο του να σημαίνει κάτι, όμως είναι ένδειξη ότι η άκριτη απόρριψη και άρνηση έχει βαθύτερες προεκτάσεις και ο νοών νοείτο.Βέβαια άντρα με gay look θα έλεγα πως μάλλον δύσκολα τον χαρακτηρίζεις άντρα. Όμως άντρας που δεν φαίνεται τόσο άγριος αλλά με baby face και γενικά όχι την ψυχολογία αυτού που τσακίζει κόκκαλα παντού και πάντα, ναι αυτό να το δεχτώ.

    Μέσα από την διαφορετικότητα μας (σε διάφορους τομείς), εκτιμάται η μοναδικότητα μας!
     
  4. latexduck

    latexduck Contributor

    χαχαχα Τζούφιο το αυγό   
     
  5. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    Διαβάζοντας την ιστορία σου μου θύμησες την πρώτη φορά που έκανα το μεγάλο βήμα να πάω σε lesbian μαγαζί και πιο πολύ απο περιέργια και εγώ. Ήταν πριν 3 χρόνια περίπου, όταν φτάσαμε στο μαγαζί μαζί με την φίλη μου,πήρα και εγώ βαθιές αναπνοές και λέω αντε πάμε να πάρω μια πρώτη δώση! Ανοίγωντας την πόρτα ένιωσα χιλιάδες βλέματα να με καρφώνουν και ένιωσα σαν λουκουμάκι μπροστά σε τόσες γυναίκες.. Μια πρώτη ματιά στο μαγαζί με τρόμαξε, προσπαθούσα να καταλάβω αν κάποιες ήταν όντος γυναίκες,εκεί γυρνάει και μου λέει η φίλη μου "Ηρέμισε, έχεις να δεις πολλά ακόμα" τις απαντάω:
    " Νομίζω πως έγω δεν ανοίκω σε τέτοιο κόσμο ή δεν είμαι λεσβία τελικά (γελώντας)" Προχωρόντας πιο μέσα το σκινικό άλλαζε, παντού γυναίκες, άλλες σε σχέση, άλλες με παρέα, άλλες μόνες στο Bar. Χορός διασκέδαση μουσική dance και deco που σε ταξίδευε..
    Άρχιζα σιγά σιγά να νιώθω οικία με τον χόρο και είχα χαλαρώσει κατά πολύ. Θυμάμαι που όταν ήρθε η σερβιτόρα να πάρει παραγγελία με ρωτάει στο αυτί "Ξέρεις οτι είσαι σε lesbian μαγαζί?" χαμογελόντας τις λέω " Φυσικά και το ξέρω, είναι η πρώτη φορά βέβαια αλλά που θα πάει θα εγκλιματιστώ!" Μου λέει¨"ετσι εξιγείτε και το φόρεμα που φοράς! και λέω παρακαλώ? Δεν πρόσεξες μου λέει το πως σε κοιτάνε? φένεσε so look str8 και σε τρώνε! " Λέω οκ δεν με νοιάζει τι λένε εγώ είμαι αυτή και σε όποια αρέσω! Δεν ήξερα ότι έπρεπε να ντύνομαι σαν άντρας επειδή μαρέσουν οι γυναίκες! " Μου λέει χέρομαι , φένεσε οτι δεν ανήκεις στο ποσοστό λεσβιών που νιώθουν άντρες...

    Μη πολύ λογό είπαμε πολλά εκείνο το βράδυ εγκλιματίστεικα για τα καλά, πολλά δεν μου αρέσανε, απο απόψεις πιο πολύ γυναικών.. Βέβαια γελάσανε πολύ όταν γύρισα και είπα στην φίλη μου "Κοίτα να δεις που νόμιζα πως ήμουν η μοναδική λεσβία"  

    Chemical η αλήθεια είναι οτι σε ένα Lesbian η Gay μαγαζί έκτος απο τους ομοφυλόφιλους πηγαίνουν και str8 απο περιέργεια κάποιοι/ες,άλλοι επειδή θα πάνε με φίλους/φίλες.. Το γεγονός ότι κάποιες σε φλερτάρανε θα το έβαζα στην κατηγορία bisexual και όπως ανέφερες υπάρχουν και οι λεσβίες που ναι μέν αποδέχοντε πως θέλουν μόνο γυναίκες αλλά δεν αποκλίουν το γεγονός να βρεθεί κάποιος άντρας που να τους κάνει το μεγάλο κλικ και να θελήσουν να κάνουν κάτι μαζί τους.
    Ανέφερες ότι δεν ήξερες αν βρισκόσουν στην κόλαση η στο παράδεισο..
    Για εμάς που καλός κακός είμαστε το κάτι διαφορετικό σε αυτη τη κοινωνία τέτοια μαγαζιά που μπορούμε να είμαστε ελεύθερες, ο πραγματικός μας εαυτός, να μπορούμε να αγκαλιάζουμε την συντροφό μας χωρίς να ξέρουμε οτι κάποιος θα ενοχλιθεί η θα μας κράξει είναι παράδεισος!! Να μου πεις όμως έτσι κλείνεστε σε έναν δικό σας κόσμο και δημιουργείτε geto, εκεί πάμε σε μία άλλη συζήτηση και δεν θέλω να ξεφύγω απο το θέμα.

    Στάθεικες τυχερός πάντος που γνώρισες κοπέλα μέσα απο 'ενα lesbian μαγαζί.. Δεν είναι συχνό φενόμενο..  
     
  6. latexduck

    latexduck Contributor

    Εδώ θα συμφωνήσω, το μεγαλύτερο ποσοστό σε αυτά τα μαγαζιά είναι bi και bi curious ή str8 curious και οι περισσότερες ψάχνουν να πηδηχτούν, δεν νομίζω να στάθηκε τόσο τυχερός καθώς μερικές είναι τόσο μεθυσμένες που δεν θέλουν και πολλά. Πάντως το ότι σε κοίταζαν δεν σημαίνει κάτι καθώς οι γυναίκες μεταξύ σας έτσι και αλλιώς κοιτάζεστε γιατί ζηλεύεστε.  
     
  7. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: ΟΜΟΦΟΒΙΑ

    Όταν ο Νίκος Γουλιάς (παρουσιαστής της εκπομπής Cinemania) πήρε συνέντευξη από τον Charlie Kaufman* για την ταινία Adaptation του είπε:

    Ν.Γ: Ρε συ Charlie, το παράκανες μ' αυτή την ταινία!
    Ο Charlie Kaufman, απλά τον κοίταξε και χαμογέλασε.**



    Είναι δείγμα ευφυίας να μην απαντάς σε βλακείες.




    *http://www.imdb.com/name/nm0442109/
    ** σύμφωνα με τα λεγόμενα του ίδιου του Ν. Γουλιά
     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    παντως εδω (στην Ερεσο της Λεσβου) ... ευγενικα , παιρνεις ποδι απο τα σχετικα μαγαζια ... για το σχετικο ξενοδοχειο ή δωματια δεν το συζηταμε καν ...
     
  9. latexduck

    latexduck Contributor

    Ο φασισμός των ομοφυλοφίλων...
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    μμμμ ... να σου πω .... εστω και σαν "φασισμος" θα ειχε μια ιδεολογια ..... νομιζω ομως οτι δεν υπαρχει καν ιδεολογια παρα μονο χρηματικο κερδος απο αποψη μαγαζιων ωστε να κερδισουν το δικο τους σιγουρο και στανταρ κοινο ... αποδειξη : στα "κλειστα" μαγαζια (που ειναι ανοικτες καφετεριες/μπαρ) θα βρεις μονο τους "νταλικιεριδες" του ειδους και τις μαθουσαλισες ... ολες οι υπολοιπες διασκεδαζουν κανονικα στα υπολοιπα μαγαζια ....
     
  11. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    Παντού υπάρχει ρατσισμός και φασισμός.. Στην Ελλάδα ζούμε αυτό δεν αλλάζει.

    Σκέψου μόνο πόσοι αντρες str8 πάνε σε lesbian μαγαζιά με την σκεπτική " σήμερα θα τα ρίξω σε λεσβια και θα την κάνω str8" μέχρι και ξύλο έχει πέσει επειδή κοπέλα δεν δέχτεικε πρόταση ενος άντρα.. Μη τα δραματοποιούμε όλα ποια.. Ένας λόγος που πριν μπεί κάποιος σε τέτοιο μαγαζί τον ενημερώνουν οτι είναι μονο για ομοφυλόφιλους. Φαντάσου να ήσουν σε μια καφετερια και μπροστα σου να ήταν ενα ζευγαρι αντρων ομοφυλοφιλων και να φιλιοντουσαν η να συζητάγανε τον ερωτα τους δυνατα θα σου αρεσε? Είμαι σίγουρη θα σε ενοχλούσε το σκηνικό οπως και τους περισσότερους.

    Είπαμε έχουν αλλάξει οι εποχές αλλά δεν είναι ολα ποιά αποδεκτά απο όλους. Και στην Μυτιλινη καλά κάνουν και είναι κάθετοι σε αυτά.. Απο το να βρούν τον μπελά τους ξεκαθαρίζουν απο την αρχή!

    Ισος ακούγοντε παρανοικα ολα αυτα αλλά είναι μια πραγματικότητα. Προσωπικα ποσος με νοιάζουν αλλά τα συναντώ και τα συζητώ σχεδόν καθημερινά.. Λυπάμαι μόνο για όσους / όσους κάνουν όνειρα για ένα καλητερο αυριο.. Η ομοφυλοφιλία θα είναι το ίδιο μη αποδεκτη και το 3000!!!! Γιαυτο και εγω κοιτώ να απολαμβάνω το τώρα και να μην ανχονομαι για το αυριο.

    Βλέπουμε τι πανικος γίνετε με τα ΜΜΕ αυτες τις μερες γύρω απο την ομοφυλοφιλία, πληγωθεικα ναι δεν ειμαι πολυ ανεσθητη αλλα δεν αφείνω τιποτα να επιρεάσει αυτο που είμαι. Ας λεει ο καθένας οτι θέλει.. Δεν με τρέφουν δοξα το θεο...

    (Θα μπορούσα κάλιστα να πάρω το μέρος των ομοφυλοφιλών αλλά όχι το οτι είμαι δεν συμαίνει οτι συμφωνω με όλα. Σύντομα θα γράψω μια αληθινη ιστορία προσωπική που αναφέρετε στα όσα έχω ζήσει-μάθει μέσα σε αυτόν τον διαφορετικό κόσμο. Τι μου άρεσε και τι όχι, ίσος εκεί, εσείς οι λίγοι που ρίχνετε εστω και μια ματια στα άρθα αυτά, καταλάβετε τον τρόπο σκέψεις μου καλητερα.)

    Σημασία έχει να ζεις οχι απλά να επιβιώνεις.
     
  12. latexduck

    latexduck Contributor

    Μπορεί αλλά δεν θα τους πετούσαμε έξω από το μαγαζί ούτε θα τους δέρναμε, δεν υπάρχει str8 bar αντιθέτως όμως υπάρχει les και gay bar για αυτό το είπα. Περιμένουμε την εμπειρίες σου τότε.