Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΟΜΟΦΟΒΙΑ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_in_Black, στις 12 Μαρτίου 2008.

  1. thanasis

    thanasis Contributor

    Το 'σιρόπια' είναι ενοχλητικά σε δημόσιο χώρο, άσχετα από το φύλο των συμμετεχόντων.
     
  2. gothman

    gothman Regular Member

    Απάντηση: Re: ΟΜΟΦΟΒΙΑ

    Μην είσαι τόσο σίγουρος:neut: κάθε άλλο παρά απίθανο είναι το ενδεχόμενο αυτό.

    Lady in black, αν όλοι λειτουργούσαν με αυτή τη λογική, τότε δεν επρόκιτω ποτέ να είχε αλλάξει το οτιδήποτε. Εγώ δεν το πιστεύω αυτό, και τουλάχιστον αξίζει να το παλέψει κανείς ώστε να μην υπάρχουν τα ίδια ταμπού σε 10, 30, 100, και ποιος ξέρει πόσα ακόμη χρόνια. 
     
  3. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    latex δυστυχώς έχει τύχει να πετάξουν κλοτσηδόν ζευγάρια που σε άσχετη στιγμή βρέθηκαν εν ώρα φιλιού… δεν είναι όλοι καλό δεχούμενη σε ομοφυλόφιλα ζευγάρια.

    Gothman και εγώ παλεύω καθημερινά για τα δικαιώματα μου, απλά δεν χαλιέμαι με αυτή τη κατάντια. Φυσικά και εύχομαι με τον καιρό τα πράγματα να είναι πιο εύκολα για τους ομοφυλόφιλους αλλά.. να που μπαίνει ο ρεαλισμός και λέει « Τα ίδια σκατά θα είμαστε πάντα!» αυτό όμως δεν αφήνω να με επηρεάσει.. το λέω και όπως το λέω φεύγει!

    Όπως και να’ χει πάντα με θέματα που είναι «ανώμαλα» για την κοινωνία θα υπάρχουν αντιπαραθέσεις.. That’s life
     
  4. latexduck

    latexduck Contributor

    Lady εγώ δεν το έχω δεί και δεν νομίζω να έχει γίνει κάτι τέτοιο γιατί θα έβλαπτε το μαγαζί, δέχομαι όμως ότι υπάρχει ειρωνεία και γελάκια...
     
  5. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    πιστεύετε οτι θα ήταν σωστό, ενα ομόφυλο ζευγάρι, να υιοθετήσει ένα μωρό και να το αναθρέψει?
    είμαι 100% υπέρ όσον αφορά στους γάμους μεταξύ ομοφυλόφιλων, αλλά προβληματίζομαι σε αυτό το θέμα.
    δεν υπονοώ ότι είναι ανίκανοι να μεγαλώσουν παιδί ή ό,τι άλλο. απλά σκέφτομαι οτι το παιδί, από την αρχή της ζωής του θα είναι κατακριτέο από την κοινωνία. θα περιθωριοποιηθεί, όπως και οι γονείς του.
    νομίζετε οτι καθώς θα μεγαλώνει, υπάρχει περίπτωση, επηρεασμένο απο τους γονείς του, να αναπτύξει ομοφυλοφιλική συμπεριφορά? δλδ στην ουσία να του αφαιρεθεί το δικαίωμα της επιλογής, θεωρώντας αυτό ως το κανονικό? θα μου πείτε, οτι οι ομοφυλόφιλοι προέρχονται από ετερόφυλα ζευγάρια αλλά δεν επηρεάστηκαν από τον σεξουαλικό προσανατολισμό των γονιών τους.για κάποιο λόγο όμως νιώθω οτι είναι διαφορετικό.
    επίσης κατά πόσο θα μπορέσει να αναπτύξει πλήρως την προσωπικότητα του (καθώς οι περισσότεροι ψυχο λένε οτι είναι δισυπόστατη -αρσενικό-θηλυκό), όταν θα απουσιάζει το ένα φύλο?
    και κατά πόσο θα μπορέσει να συνειδητοποιήσει οτι για την κοινωνία, η οικογένειά του είναι το λάθος, ενώ μεγαλώνοντας πίστευε οτι όλες οι οικογένειες είναι σαν την δική του.
    και επίσης, αν οι γονείς του αποφασίσουν οτι θα πρέπει να του εξηγήσουν την διαφορετικότητά τους, πότε θα πρέπει να το κάνουν?υπάρχει σωστή ηλικία?αν είναι μικρά, δεν θα καταλάβουν, ενώ αν είναι μεγάλα αρκετά ώστε να καταλάβουν πλήρως την κατάσταση, ίσως είναι πλέον αργά.

    (όπου λέω οτι οι ομοφυλόφιλοι είναι μη-κανονικοί ή λάθος, το λέω χάριν συντομίας και φυσικά εννοώ σε σχέση με το κοινώς αποδεκτό, τον μ.ο. κλπ)
     
  6. latexduck

    latexduck Contributor

    Έρευνες έδειξαν ότι όσα παιδιά μεγάλωσαν έτσι παρουσίασαν ψυχολογικά προβλήματα και μάλιστα μερικά έκαναν απόπειρα αυτοκτονίας για άγνωστο λόγο, θα βρώ το άρθρο κάποια στιγμή...
     
  7. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames


    Βρες το σε παρακαλώ γιατί πρώτη φορά το ακούω αυτό.


    Έρευνες έχουν αποδείξει ότι παιδιά ομοφυλόφιλων γονέων έχουν μεγαλύτερο iq από παιδιά έτερο και εκτός αυτού η σεξουαλικότητα τους δεν επηρεάζετε από τους γονείς τους. Μεγαλώνουν απλά όπως κάθε παιδί…

    Georgia η ερώτηση σου ήταν το επόμενο Thead που θα άνοιγα.. Με πρόλαβες

    Θα επιστρέψω στο θέμα σύντομα
     
  8. latexduck

    latexduck Contributor

    Παιδί μου αν ήταν φυσιολογικό τότε δεν θα χρειαζόμασταν εμείς, δεν γίνετε να λές κάποια πράγματα που δεν στέκουν επειδή θές να ζήσεις μία φυσιολογική ζωή με γυναίκα και παιδιά, δεν χρειάζεται να φανατίζεσαι, οκ είσαι λεσβία προσπάθησε να δεχτείς κάποιους περιορισμούς όσον αφορά τις σχέσεις σου.
    Και όσο για αυτό που είπες ότι έχουν μεγαλύτερο iq αποδεικνύει δυστυχώς ότι μιλάς με φανατισμό...
     
  9. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames


    ( Δεν είμαι παιδί σου )



    Πρώτον δεν είπα ότι είναι φυσιολογικό, δεύτερον δεν φανατίζομαι διότι δεν είναι αυτός ο σκοπός μου. Τρίτον, από την πρώτη στιγμή που αποδέχτηκα αυτό που είμαι ήξερα πως η ζωή μου θα είναι γεμάτη περιορισμούς. Τέταρτον, αν ο τρόπος μου είναι φανατικός στις δικές σου απαντήσεις, γιατί να σου πω την αλήθεια μόνο εσύ με φέρνεις σε σημείο πολλές φορές να λες «παναγιά μου τι λέει το άτομο, αχ και να ξέρε ποια είναι η πραγματικότητα», τότε συγνώμη αλλά δεν είναι αυτός ο σκοπός μου. Το μόνο που θέλω να περάσω προς τα έξω είναι πώς δεν είμαστε τόσο άρρωστοι όσο νομίζεις και ούτε απίθανο είναι το γεγονός ότι μπορούμε να μεγαλώσουμε παιδιά.

    Με όλο το σεβασμό.  


    (Y.Γ Περιμένω το άρθρο που ανέφερες)
     
    Last edited: 24 Μαρτίου 2008
  10. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    ..
     
  11. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Ιδεατές καταστάσεις που στην πραγματικότητα μάλλον χωλαίνουν. Και μόνο το γεγονός πως δύο ομοφιλόφιλοι (άντρες ή γυναίκες) δεν μπορούν να τεκνοποιήσουν με φυσικό τρόπο, κάτι αυτό σημαίνει για το πως η φύση τα όρισε, για την φυσική επιλογή. Τουτέστιν θυλαστικό που αυτογονιμοποιείται δεν υπάρχει όπως επίσης και γονιμοποίηση εκ δύο ατόμων του ίδιου φύλου. Δεν μπορούν τα πάντα να καταστρατηγούνται, κατά την ταπεινή μου άποψη.

    Τώρα όσον αφορά το παιδί αυτό καθαυτό αναρωτιέμαι δεν θα θελήσει να ψάξει τους αληθινούς του γονείς ή τουλάχιστον τον έναν από τους δύο που ενδεχομένως εκλείπει? Πολλά ερωτήματα εγείρονται και δεν είναι μάλλον για να απαντηθούν σε ένα forum σαν αυτό.
     
  12. latexduck

    latexduck Contributor

    Το άρθρο θα το έχεις σύντομα απλά επειδή ήταν μάλλον στα αγγλικά πρέπει να ψάξω λίγο ακόμα να στο βρω μέσα από μελέτες πανεπιστημίου πρώτα απ όλα όμως απάντησε μου σε αυτό. Ποιον θα φώναζε μαμά και ποιόν μπαμπά το παιδάκι που θα υιοθετούσες?