Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΟΧΙ, στην Ανεπίτρεπτη Κτηνωδία!!!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 11 Απριλίου 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Το 2007, ο Guillermo Vargas Habacuc, ένας ξεφτιλισμένος "καλλιτέχνης" από την Costa Rica βρήκε ένα αδέσποτο σκυλάκι, το έδεσε με ένα κοντό σχοινί στον τοίχο μιας Gallery "τέχνης" και το άφησε να πεθάνει αργά και βασανιστικά, από την πείνα και τη δίψα:

    Για αρκετές μέρες, ο δημιουργός αυτής της απίστευτης βαρβαρότητας και οι επισκέπτες αυτής της Gallery "τέχνης"' στάθηκαν απαθείς θεατές της αγωνίας του δύστυχου ζώου, μέχρι που τελικά πέθανε από την εξάντληση και την αδυναμία, βιώνοντας μια επίπονη, παράλογη και αδιανόητη δοκιμασία.


    [nomedia=""]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]​


    ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟ???[/CENTER]

    …Και δεν είναι μόνο αυτό: Η "αξιότιμη" Biennale της κεντρικής Αμερικής, πήρε την αισχρή απόφαση, ότι η κτηνωδία που έκανε αυτό το υποκείμενο είναι τέχνη, και κάλεσε επίσημα τον Guillermo Vargas Habacuc, να επαναλάβει την κτηνωδία του επισήμως στην Biennale του 2008.

    ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΜΕ!!!

    Υπογράψτε ΕΔΩ
    ....Είναι πολύ εύκολο, διαρκεί μόνο 10 δευτερόλεπτα και είναι αξιόπιστο!

    Δεν χεριάζετε να πληρώσετε κάτι, ούτε και να υπογράψετε, αξίζει όμως τον κόπο, να απαιτήσουμε το υποκείμενο αυτό ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΗΖΕΙ ΚΑΜΙΑΣ ΕΚΤΙΜΗΣΗΣ, αλλά ΟΥΤΕ ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΕΙΤΑΙ" ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ" για τη βάναυση αυτή πράξη του, και για την ευχαρίστηση και την απάθειά του με την κτηνωδία του..

    ΥΓ: Αν γράψετε το όνομα Guillermo Vargas Habacuc….αυτού του ελεεινού υποκειμένου στη μηχανή αναζήτησης Google, θα βρείτε πολλές ιστοσελίδες που αναφέρονται σε αυτό το κτήνος και φωτογραφίες του δύστυχου ζώου και θα καταλάβετε ότι πρόκειται δυστυχώς για ένα αληθινό περιστατικό.
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  2. Astarty

    Astarty Contributor

    Ευχαρίστως να τον πατούσα κάτω. Τώρα που το καλοσκέφτομαι μέχρι και τα σωθικά του θα ξερίζωνα.

    Ευχαριστώ Εύα για την ενημέρωση αυτή.
     
  3. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Όταν επικεντρώνει κι ως εκ τούτου οριοθετεί κανείς την τέχνη στα πλαίσια μιας απελπισμένης προσπάθειας δημιουργείας αντιδράσεων ώστε να συζητηθεί όπως και να χει τ' όνομά του. τότε καταλήγει μεν γνωστός ενδεχομένως , αλλά εξακολουθεί παρόλα ταύτα να είναι χαμερπής , ανθρωπάκι , τέτοιος που να μην αξίζει ακόμη και το φτύσιμο ενός σκύλου.
    Τί να κάνουμε αυτή είναι η εποχή μας.Το μόνο που δεν καταλαβαίνουμε δυστυχώς όταν λέμε κάτι τέτοια , είναι πως εμείς είμαστε αυτοί που κάνουμε την εποχή μας.Είδωμεν...
     
  4. latexduck

    latexduck Contributor

    Κοίταζα τις υπογραφές και όλο Athens και Greece! Εύγε μας!   Αν και έπρεπε να μαζέψουμε υπογραφές να κάνουμε το ίδιο και σε εκείνον.
     
  5. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    και ομως ... συμφωνα με δικη μου θεωρεια ... ο βασανιστης ουσιαστηκα περνει πανω του τις προηγουμενες αμαρτιες του σκυλου και του δινει την ευκαιρια της εξελιξης στην επομενη ζωη του ... ισως μερικα που φαινονται πολυπλοκα για να εξηγηθουν σε μια στιγμη , να ειναι απλα μεσα στην αιωνιοτητα ...
    σκεφτητε καλα το τι συνεβει με τον Χριστο και πια η σημασια της θυσιας Του ..
    ωστοσο κρινονται και οσοι εχουν λαβει γνωση στο συγκεκριμενο θεμα του βασανισμου και ακομη περισσοτερο οσοι υπαρξαν και μαρτυρες ...
    νομιζω οτι να πειστει ο ιδιος ο "καλιτεχνης" και οχι να εξαναγκαστει ...
    Προσωπικα αναρωτιεμαι γιατι αυτος ο ανθρωπος εφτασε στο σημειο να εκφραστει με τον βαρβαρο αυτο τροπο ... ποια λαθος μυνηματα ελαβε απο την ζωη ? ... γιατι δεν μετανιωσε ? ...
     
  6. Όχι Ευα εγώ δεν θα υπογράψω
    Η μόνη τέχνη που βλέπω σ’ αυτό είναι η τέχνη και επιστήμη της πρόκλησης’
    Ο «καλλιτέχνης» αύριο θα ανεμίζει πιθανόν τις υπογραφές λέγοντας διάφορες
    παπαριές περίπου του στυλ….Α) Σκοπός της τέχνης είναι η αφύπνιση αυτών
    Που την βλέπουνε. Κοιτάξτε πόσοι υπογράψανε!!!!
    Β)Ηθελα να κάνω τους ανθρώπους να πάρουν θέση για να τους εκπαιδεύσω να
    παίρνουν θέση και σε άλλα ζητήματα Γ) Ένα παιδί στον κόσμο αργοπεθαίνει
    οπως ο σκύλος . Να αφυπνιστούν οι υπογράφοντες και γι’ αυτό
    Δ) Ήθελα να δείξω την σχέση κυριαρχίας μεταξύ αδύναμου και δυνατού
    Ε) Ήθελα να δείξω πως είναι ο κόσμος μας
    Ζ) Όπως θυσιάζουμε ένα ποντίκι για να βρούμε φάρμακο για τον καρκίνο
    ετσι κι’ εγώ θυσίασα ένα σκύλο για να βρω φάρμακο για συνειδήσεις
    Η) Εμένα που με βλέπετε είμαι φιλόζωος και απλά εξερευνούσα τα όρια μου
    να δω αν αντέξω μέχρι τέλους και να μην λύσω τον σκύλο
    Θ) Ήθελα να δω αν μπορώ να το κάνω
    Και πολλές άλλες χαζομάρες που μπορεί να σκεφτεί κάποιος.
    Ένα βιβλίο είναι βιβλίο μόνο όταν το διαβάζουν κι άλλοι εκτός από το συγγραφεα
    διαφορετικά είναι ημερολόγιο. Ένα έργο τέχνης είναι τέτοιο όταν κι άλλοι
    ανθρωποι το βλέπουν και τους δημιουργεί συναισθήματα αλλιώς είναι ανύπαρκτο
    η σαχλαμάρα (όπως στην περίπτωση μας)
    Ποιοι θα ασχολούνταν με το χαζό αν δεν το έκανε? Ενώ τώρα …συζητήσεις
    υπογραφές επιτροπές ιστοσελίδες κλπ
    Ύστερα είναι και το άλλο. Γιατί πας τόσο μακριά??? Με τον Habacuc …πως τον
    λενε.. ασχολεισε??? Εχουμε εδώ μέσα κάτι Habacuc….ουουυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!
    Που δεν θα τους άφηνα να με δέσουν με τίποτα γιατί ίσως να τους περάσει από
    το μυαλό να μου κόψουν το «πουλί» μόνο και μόνο για να "δουν αν μπορούν να το
    κάνουν" και να γίνω Farinelli il Castrati μια στιγμή στα καλά καθούμενα  
    Κι όχι ότι θα κόψουν και τίποτα σπουδαίο δηλαδή (το σφυριχτρακι που
    λέει και η Mirella  ) αλλά εγώ το χρειάζομαι και εξάλλου «παρά ολοτελα καλην
    κι’ Παναγιωταινα»  

    Υ.Γ Είδες Ηλία? Βρέχομε κι’ εγώ  
     
  7. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Απάντηση: ΟΧΙ, στην Ανεπίτρεπτη Κτηνωδία!!!!

    μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα μου έχει έρθει αυτό το mail από 3 διαφορετικές πηγές, που δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους

    έχω κατοικίδιο, και οι άνωθεν εικόνες ανήγειραν τα σαδιστικά μου ένστικτα ως προς το συγκεκριμένο άτομο

    εντούτοις, για κάποιο λόγο που δεν μπορώ να εξηγήσω, θα συμφωνήσω με τον cornilio ως προς το:

    προσπάθησα να υπογράψω, μου έκανε άσχημη εντύπωση πως η ιστοσελίδα των υπογραφών δεν είναι στα αγγλικά και γενικά η όλη ιστορία μου δημιούργησε υποψίες όχι περί της αλήθειας της, αλλά τι κρύβεται πίσω απ' αυτήν... που είναι οι παγκόσμιες φιλοζωικές εταιρείες σε όλη αυτή την ιστορία*;


    * απλή απορία αφελούς καχύποπτης
     
  8. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Υπεγραψα αλλα δεν θα ξαναπμω στο συγκεκριμενο thread.
    Eχω δει και εχω υποστει πολλα και το εχω ξαναγραψει τα νευρα μου τεντωνονται σε ασχημο βαθμο οταν βλεπω αυτα τα ανθρωποειδη να βασανιζουν ζωα και στο τελος και το εννοω θα εγκληματισω!!!!!!
    Ειναι το μονο πραγμα που με βγαζει εκτος εαυτου, που με κανει και χανω καθε ελεγχο, που με σπρωχνει στο "ξεκοιλιασε το το ανθρωπομορφο τομαρι".
    Να υπενθυμισω δε, οτι πριν καποια χρονια και μιλω για τις αρχες του 2000 ο δημαρχος Βουκουρεστιου, διεταξε την εξοντωση ολων των αδεσποτων σκυλιων που επεριφεροντο στην ρουμανικη πρωτευουσα, ακομη και με στραγγαλισμο!!!!!!!!!!!!!
    Ακομη οτι το 2001 ειχε ξεσηκωθει θυελλα αντιδρασεων, οταν αποκαλυφθηκε οτι στρατιωτες των ειδικων δυναμεων του Περου, εξασκουντο στο να μαχαιρωνουν με τρεις κινησεις τον ανυποψιαστο "εχθρο", σε σκυλια που πρωτα τα ειχαν κρεμασει απο τα μπροστινα ποδια σε δεντρο!!!!!!!!!!
     
  9. kali crow

    kali crow Guest

    κριμα που ο ποταπος,σιχαμενος και χαμηλης νοημοσυνης "κυριος" ανηκει στο ανθρωπινο ειδος και θελει να λεγεται (ακομα χειροτερα ισως να θεωρειται και απο καποιυς) καλλιτεχνης....

    αμα τον κρεμουσα αναποδα ,γδαρμενο ζωντανο απο ενα δεντρο και τον αφηνα να πεθανει θα μουν καλλιτεχνης?αμα ειναι να το κανω....ουδεν προβλημα!!!!
     
  10. Elysium

    Elysium Contributor

    θυμάμαι... πως πολλοί φώναζαν πως η "τέχνη" δεν έχει όρια, δεν πρέπει να φιμώνεται, να ποινικοποιείται και λοιπές παπάρες.
    Αφορμή για τις παραπάνω τσιρίδες των κουλτουριάρηδων υπήρξαν οι αντιδράσεις για τη βεβήλωση των εθνικών συμβόλων για τους σκοπούς της «τέχνης».

    Άραγε ποια η γνώμη τους τελικά για τα όρια της τέχνης;
     
  11. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Ας μην δίνουμε αξία σε ποταπά αντικείμενα όπως ο εν λόγω ψευτο-καλλιτέχνης. Ίσως να εθελοτυφλώ όμως ούτε το βίντεο θα δω, ούτε θα υπογράψω. Συμφωνώ με τον cornilio σε πολλά και με τον Lost_boy επίσης. Υπάρχουν όρια επιτέλους σε αυτό που υποκειμενικά ο καθένας ονομάζει τέχνη. Τους ψευτοκουλτιάρηδες τους έχω προ πολλού σιχαθεί.
     
  12. trampledgr

    trampledgr Regular Member

    Περισσότερο από το συγκεκριμένο θέμα, με ενοχλεί η έλλειψη αντίδρασης όλων όσων πήγαν στην έκθεση αυτή. Δεν βρέθηκε ένας άνθρωπος (από όλους αυτούς που πήγαν στην έκθεση.....) να ταίσει το σκυλί και να σαπακιάσει στο ξύλο τον εν λόγω μαλάκα; Και όλους που κοιτούσαν σαν χάνοι; Τι να πω......
     
Thread Status:
Not open for further replies.