Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι Α/άγριοι των κατοικημένων περιοχών

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 19 Οκτωβρίου 2006.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Οι Α/άγριοι των κατοικημένων περιοχών

    Πάντως S_M_Art εγώ στη θέση σου θα προχωρούσα..Όσο πιο πολύ το επεξεργάζομαι,τόσο πιο πολύ με εξιτάρει η ιδέα...(άσε που ο Almodovar θα έδινε όσο όσο για την καταγεγραμμένη εμπειρία μου     ..στάαααααααααάνταρ!!!)
     
  2. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Αρκετά ενδιαφέρουσα ιστορία, μπορώ να πώ τα χαρακτηριστικά του incest είναι σχετικά διαδεδομένα... Προσωπικά με βρίσκει αντίθετο η ιστορία, αλλά αν τη βρίσκουν έτσι, τότε τι να πώ εγώ; Όπως λέω πάντα, "περι ορέξεως, κολοκυθόπιτα" σε τέτοια θέματα...
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Εμένα αυτό που με ενόχλησε σε βαθμό ανατριχίλας σε αυτή την ιστορία δεν είναι το ότι καταχωρείται στις αιμομειξίες και γι αυτό πρέπει να δείξουμε αποτροπιασμό.

    Δεν είναι ότι το ζευγάρι κατ εμέ δεν είχε ιδέα από σοβαρό BDSM ειδάλλως θα είχε μιλήσει με την Εύα από πριν και θα είχε πει τί συγκεκριμένα ήθελε και αν η Εύα το δέχεται ασχέτως σχέσης μεταξύ του ζευγαριού.

    Είναι το ότι, για τους λόγους τους και έχω κάνει κάποιες σκέψεις πάνω σ αυτό αλλά δεν με αφορά, για τους λόγους τους λοιπόν θέλησαν να γίνουν αιμομεικτικοί εραστές.

    Και επειδή μόνοι τους δεν μπορούσαν να το διαπράξουν, δεν άντεχαν αυτή την ευθύνη, κόλλαγαν τα χέρια και τα πόδια τους και ίσως και οι ψυχές τους, γι αυτό πήγαν στην Εύα, για να πάρει η Εύα την ευθύνη! Δε θα "έφταιγαν" αυτοί! Η Εύα θα τους διέταζε και αυτοί θα υπάκουαν, άρα όλο το ανάθεμα στην Εύα θα έπεφτε. Καθαρή εκμετάλλευση δηλαδή.

    Αυτό είναι για μένα η ουσία της συγκεκριμένης ιστορίας και μ έχει ενοχλήσει πάρα πολύ!
     
  4. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Απάντηση: Οι Α/άγριοι των κατοικημένων περιοχών

    snuff χαρακτηριζεται το σκληρο και απανθρωπο
    και στην περιπτωση της σεξουαλικης ικανοποιησης σημαινει πως καποιος πχ. κανει σεξ με καποια ή τελος παντων οτιδηποτε ειναι αυτο ...και τη βασανιζει μεχρι θανατου...
    μια πολυ καλη καλη προσεγγιση ολου αυτου ειναι η ταινια 8 χιλιοστα με τον Nicolas Keitz
    της οποιας η υποθεση ειναι βασισμενη στα snuff films.
     
  5. sklava_epi8ymiwn

    sklava_epi8ymiwn Regular Member

    Η αιμομιξία για μένα είναι μέσα σε πολλά άλλα μια άκρως εγωιστική πράξη από την πλευρά του γονιού.

    Μπερδεύει το παιδί και κάνει πολύ δύσκολη την σύναψη σχέσεων μετά....και πολλά άλλα.
    Δεν θέλω να ψάξω πολύ για τα βαθύτερα αίτια, γιατί κάτι ακραίες απόψεις μου έρχονται στο μυαλό ........
    Μένω σε αυτό που είπε ο Phoenixxx πως οι θεσμοί καταρρέουν με κρότο. Φοβάμαι πολύ και με θλίβει μια κοινωνία χωρίς θεσμούς και αξίες. Δεν τολμώ να την φανταστώ.

    Θα συμφωνήσω με την tender lilly για το πιο ενοχλητικό μέρος της όλης ιστορίας.

    Το έψαχνα μέσα μου σήμερα από το μεσημέρι που διάβασα το ποστ. Δεν το είχα εντοπίσει γιατί κυριάρχησε η αποστροφή προς το κεντρικό θέμα, δηλ την αιμομιξία.

    Είναι αξιοσημείωτη πάντως η τάση να φορτώσουμε την ευθύνη μας αλλού....όπως και η δύναμη που μπορεί τελικά να οδηγεί κάποιους σε πράξεις πέρα από τα λογικά όρια που θα έπρεπε να έχουν.

    Θέλω να ελπίζω ότι δεν είναι γενικευμένο το φαινόμενο της ισοπέδωσης κάθε αξίας, όπως αυτής του γονέα και του ρόλου του απέναντι στα παιδιά του.
     
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Τα ισοπεδώσαμε όλα τελικά στο όνομα της καύλας μας;;;;;;;;;
    .....
    ειναι το μονο λογικο επιχειρημα που ακουσα και θα προσπαθησω να αντιπαρελθω αυτου ...
    Παντα υπηρχε η απαγορευμενη αγαπη και παντα ηταν ποιο δυνατη ποιο παθιασμενη και ποιο χιλιοφιλοσοφιμενη .. απο το Οιδιποδειο εως την φοιτητρια με τον καθηγητη της και την "Λολιτα" , παντα το απογορευμενο εδινε εκεινο το διαφορετικο σκιρτισμα που ελειπε απο το ηθικο , το κοινωνικα αποδεκτο ...
    Ποιος μπορει να προβλεψει ποια απουσια ή παρουσια θα βλαψει ή θα ωφελησει ... δεν ειναι λιγες φορες που λαμπροι γαμοι , χειροκροτημενοι και πολλα υποσχομενοι καταληξαν με τον χειροτερο τροπο εως και τον φονο (καμια σχεση Princess ..ξεχνα το ...  ..αλωστε δεν τον γνωριζω τον πρωην σου..) ...
    Λεμε τωρα εμεις με την ζωουλα μας και την οποια κριτικη σηκωνει , οτι εκεινη η μανα καταστρεφει την ζωη του παιδιου της .... ε που το ξερεις ? ... μπορει να ειναι απολυτα συνειδοτοποιημενοι και το "παιδι" (20τοσο χρονο ειναι..) στο μελλον να αναζητησει με τον πυχι των προσδοκιων του παρα πολυ ψηλα ..... που το ξερουμε τι θα γινει ? .... πως μπορουμε να ξερουμε ? ... μηπως εχουμε θησαυρο απο παραδειγματα και η στατιστικη , μας επιβεβαιωνει ? .....
    η μηπως απλα φοβομαστε το απαγορευμενο οπως οι αλλοι το BDSM ?.. ποσο ευκολα και ποσες δικαιολογιες χρειαζονται για να γινουμε "οι αλλοι" και να κρινουμε ? .....
    Καποτε μου εγραψε η Ευα οτι φοβαμαι και δεν προσπαθω να ξεπερασω τους φοβους μου ... και ειναι αληθεια ... και γι'αυτο σεβομαι οσους τους ξεπερνουν και σε καμια περιπτωση δεν το ονομαζω αυτο "ισοπεδωση" ....
     
  7. Mistress_Despoina

    Mistress_Despoina Regular Member

    Πάντα φταίει η "Εύα"...
    Πάντα μια "Εύα" θα φταίει.

    Η συνείδησή μας προστατεύει από τις αμαρτίες, και ευτυχώς για ορισμένες αρνείται τη χαρά της απόλαυσής τους, στην απώλεια της ψυχής.
    Η συγκεκριμένη Μαμά είναι η Μαμά της αγάπης και του ολέθρου.
    Είναι η πεμπτουσία του διπλού, του διπλόσημου και του παγιδευτικού.

    Η αλήθεια είναι ότι η Εύα έχει σοκαριστεί από αυτήν την υπόθεση.
     
  8. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Mistress_Despoina φυσικά και δεν φταίει η Εύα.

    Φταίει αυτή η "μάνα" που καταλάθος ο Θεός την έκανε "μάνα".

    Έχουμε ακούσει άπειρες φορές για αιμομιξίες αλλά ήταν από πατέρα σε κάποιο από τα παιδιά.

    Λέγεται μάνα αυτή;;;

    Εάν έχω άδικο, πυροβολήστε με, αλλά γνώμη δεν αλλάζω  
     
  9. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Καλέ μου isnogood.

    Μην συγχέουμε το BDSM με την αιμομιξία.

    Πιστεύω ότι είμαστε άνθρωποι με μυαλό και συνείδηση, εάν όχι να πάμε τότε όλοι μας να

    φουντάρουμε. Δεν λεγόμαστε πλέον άνθρωποι και θα είμαστε ιδιοι με τα ζώα.

    Τα ζώα δεν έχουν συνείδηση, τα ζώα πάνε με τα παιδιά τους, έτσι είμαστε εμείς;; Το ίδιο;;

    Δεν το παίζω καλή isnogood. Κακιά και ανάποδη είμαι και σε τέτοια θέματα κάθετη.

    Εάν έχω άδικο, πυροβολήστε με, αλλά γνώμη δεν θα αλλάξω!!!

    isnogood κάθε φορά που ακούω διάφορα περίεργα, φέρνω τον εαυτό μου στην θέση εκείνη και από εκείνη την πλευρά σκέφτομαι, ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ.

    Όχι καλέ μου, κάθετα όχι.

    Μία μάνα δίνει και την ζωή της για τα παιδιά της, ποτέ δεν θα τα χρησιμοποιούσε για τέτοια πράγματα!!!!!!!

    Άκου ερωτευμένη!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Πάλι έχω θυμώσει πολύ      

    Και θα σου πω και το άλλο isnogood και σε σένα και στον όποιον κατακριτή μου...

    Ας πούμε ότι είχες έναν γιο, δεν ξέρω εάν έχεις, πως θα σου ακουγόταν εάν η γυναίκα σου έκανε κάτι τέτοιο;;

    Θέλω ειλικρινή απάντηση
     
  10. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Οι Α/άγριοι των κατοικημένων περιοχών

    Δε με εξέπληξε η ιστορία, ούτε με σόκαρε. Από τη στιγμή που υπάρχει συναίνεση μεταξύ δύο ενηλίκων fine with me.

    Όμως με προβλημάτισε αναφορικά με τα ένστικτα. Πως είναι δυνατόν ένα τόσο ισχυρό ένστικτο όπως το γονεϊκό (και δη το μητρικό) να υπερνικηθεί από το ερωτικό/σεξουαλικό? Αυτό είναι κάτι υπεράνω της αναλυτικής μου σκέψης.
    Διαφέρει από την ιστορία του Οιδίποδα, γιατί ο Οιδίποδας αγνοούσε ποιά ήταν η Ιοκάστη όταν την παντρεύτηκε. Όταν το έμαθε πήγε και έβγαλε τα μάτια του (κυριολεκτικά).

    Θα με ενδιέφερε πάρα πολύ να συνομιλήσω μ' αυτούς τους ανθρώπους. Να δω την πορεία τους προς τη σημερινή τους κατάσταση (θα έλεγα εξέλιξη, αλλά δεν είμαι τόσο σίγουρη πως είναι εξέλιξη), να μελετήσω το ψυχογράφημά τους με όλες τις ενοχές που κουβαλάνε. Και φυσικά ιδιαίτερο ενδιαφέρον για μελέτη, θα είχε η περίπτωση μάνας-σκλάβας που ανέφερε ο Incomplete.

    ΥΓ. Δεν έχω παιδιά. Δεν ξέρω αν έλεγα τα ίδια στην περίπτωση που είχα...
     
    Last edited: 20 Οκτωβρίου 2006
  11. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Οι Α/άγριοι των κατοικημένων περιοχών

    Διαβάζοντας αυτή την ιστορία μου δημιουργήθηκαν διάφορα συναισθήματα
    Αυτό όμως που υπερίσχυε ήταν ο θαυμασμός ως προς την δύναμη μιας τέτοιας σχέσης. την δύναμη που χρειάζεται ώστε να μπορεί να λειτουργήσει.
    Η ηθικοί περιορισμοί 2 και μάλιστα πολύ μεγάλοι.
    1) σχέση μάνα με γιου άκρως κατακριτέα .
    2) όχι απλά σχέση ερωτική αλλά σχέση σκλάβου με Αφέντρα διπλά κατακριτέα λοιπόν.
    Ηθικά δεν μπορώ να τους κρίνω είναι και οι δυο ενήλικοι.
    Και από την στιγμή που είναι ενήλικοι μπορούν να αποφασίζουν ελεύθερα για την διάθεση του εαυτού τους.
    Τώρα για το θέμα που ανέφερε η tender δεν νομίζω πως πήγαν στην S.M.A Lady για να αποποιηθούν την ευθύνη της πράξης επειδή ήδη ήταν ζευγάρι και σε μια τέτοια σχέση.
    Αλλά πιστεύω πως ήθελαν να νιώσουν πραγματικά ότι μια τέτοια σχέση σαν την δική τους που μέσα στο μυαλό τους ήταν φυσιολογική να την αποδεχτεί και ένας τρίτος.
    Αυτό δείχνει πόσο ανάγκη έχουμε και πόσο κοινωνικό είναι το βδσμ. Αλλά και κάθε μορφή ερωτικής σχέση. Η αποδοχή είναι μια ανάγκη, η αποδοχή σε ένα σύνολο. Αυτό δεν κάνουμε και εμείς εδώ;
    Μια κοινότητα με κοινά ενδιαφέροντα μια κοινότητα που αποδέχεται τα ανήθικα και ανώμαλα μη αποδεκτά της κοινωνίας;
     
  12. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Οι Α/άγριοι των κατοικημένων περιοχών

    όχι soft crystal, μην συγκρίνεις την κοινότητα μας με τέτοια.
    Δεν νομίζω ότι μπορούμε να δεχτούμε τέτοια πράγματα.
    Δεν μπορώ να συγκριθώ με αυτούς, όχι εγώ τουλάχιστον