Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι Α/άγριοι των κατοικημένων περιοχών

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 19 Οκτωβρίου 2006.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Επειδή συνήθως αγνοούμε το πριν και σκεφτόμαστε πάντα το τώρα , αναρωτηθείτε … Στην εικόνα της Εύας υπάρχει κάτι που να δηλώνει ότι το παιδί μεγάλωσε λάθος ; Κάτι που να συμβαίνει όταν το μυαλό του παιδιού είναι ακόμα ρευστό ; Μου φαίνεται μια ώριμη επιλογή ενηλίκων που προέκυψε αποσταγμένη από τα δικά τους δεδομένα και όχι τα δικά μας . Κρίνετε βάζοντας τον εαυτό σας στην θέση του γονιού ή του παιδιού , όπως το βιώνετε ή το έχετε βιώσει . Όχι όμως στην δική τους διαδρομή . Κάθε προορισμός είναι συνυφασμένος με το ταξίδι . Υπάρχουν άρρωστες καταστάσεις αλλά για αποφανθούν οι «ειδικοί» θα πρέπει να γνωρίζουν την εξέλιξη , από την πρώτη έως την τελευταία στιγμή .

    Όλοι σας έχετε κάποια στιγμή γκρινιάξει όταν κάποιος σας χαρακτήρισε ως «ανώμαλο» . Νιώθοντας προσβεβλημένοι όχι μόνο γιατί έθιξαν τις παροντικές επιλογές σας , αλλά και γιατί με αυτό τον τρόπο χαρακτήρισαν και ως μη υγιής την πρότινος πορεία σας…

    Πριν κάνετε το ίδιο βήμα ξεχωρίστε και σκεφτείτε λιγάκι περισσότερο…
     
  2. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Re: Οι Α/άγριοι των κατοικημένων περιοχών

    Συμφωνώ
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Κρίνω με ανοιχτό μυαλό όταν χρειάζεται για περιπτώσεις που εμφανίζονται μπροστά μου και εφόσον με αφορά να κρίνω και έχω περισσότερα κριτήρια και πληροφορίες.

    Αν κάτι μας σοκάρει και μας ξενίζει την δεχόμαστε πιστεύω αυτή την αντίδρασή μας, δεν πηγαίνουμε κόντρα για λόγους ευ αγωνίζεσθαι! Αν κάτι που σοκάρει το σύνολο, δεν μας σοκάρει και δεν μας ξενίζει, τότε εντάξει και μπράβο μας!

    Την μάνα δεν θα την κρίνω. Δεν είμαι μάνα η ίδια και με έχει μάθει η καλύτερή μου φίλη που είναι, να μην κρίνω ποτέ μανάδες. Δεν ξέρω τί είδε στο παιδί της, δεν ξέρω ποιές ήταν οι εναλλακτικές τους, δεν ξέρω πώς το σκέφτηκε ότι κάνει, δεν ξέρω τί λόγους μπορεί να είχε, αυτο που ξέρω είναι ότι η Ανθή νοιάζεται για τον Λευτέρη περισσότερο από σας και από μένα.

    Τον γιό τον κρίνω, πώς θα το κάνουμε και η μόνη κριτική που του κάνω ανοιχτά είναι "αλί και τρισαλί σε όποια κοπέλλα μπλέξει μαζί του, τον ερωτευτεί βρε αδελφέ, θελήσει να κάνει σχέση μαζί του". Αλί και τρισαλί.

    Τώρα για την - τρέχα γύρευε στην προκειμένη - αιμομειξία, δεν θα έλεγα ότι πρέπει και καλά να την δεχτούμε ως μία κάποια αποκλίνουσα ερωτική συμπεριφορά. Υπάρχουν ορισμένα πολύ πολύ ισχυρά ερωτικά πάθη που όμως οι κοινωνίες τα απορρίπτουν κάθετα, ένα από αυτά είναι και της αιμομειξίας. Την απορρίπτουν πέρα ως πέρα όλα τα νομικά συστήματα του δυτικού τουλάχιστον κόσμο. Ακόμα και σε χώρες που το ποσοστό αστικής - ναι αστικής! - αιμομειξίας υπερβαίνει το 28% ετησίως.

    Και μπλέκει πάρα πολύ το αν η αιμομειξία συσχετίζεται με το συναινετικό BDSM χρόνια θα έκαναν τα δικαστήρια να βρουν άκρη σε τέτοια περίπτωση, περιουσίες και όνομα οι ψυχίατροι που θα τους λάχαινε η υπόθεση...

    Σημείωση moderator: Παρακαλώ πολύ χειριστείτε το θέμα "αιμομειξία" με κάποια λεπτότητα για λόγους νομικούς. Η Εύα πολύ καλά ξεκαθάρισε ότι το απέρριψε, μην μπλέκουμε τις έννοιες, ας μην ακροβατούμε!
     
  4. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Ηλία και sapfw καλά κάνετε και συμφωνείτε, εγώ επιμένω ότι είναι άρρωστο  
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Οι Α/άγριοι των κατοικημένων περιοχών

    Σε ευχαριστώ zoyzoy_ 
     
  6. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Πιστεύω πως πλησίασαν την SM_Art_Lady, και την όποια SM_Art_Lady, γιατί ήθελαν να μοιραστούν τις ενοχές τους και την καύλα τους. Γιατί ήθελαν να δείξουν σε ένα τρίτο άτομο το ιδιότυπο, έκφυλο, μικροσκοπικό τους σύμπαν. Να δείξουν τι ανακάλυψαν. Να σοκάρουν ένα άλλο άτομο, ή για να μοιραστούν στιγμές μαζί του, όποιο ερχόταν πρώτο δηλαδή. Να μοιραστούν την ευθύνη τους για αυτό που έχουν δημιουργήσει, για να αλαφρώσουν λίγο το βάρος στην ψυχή τους. Να βγούν παραέξω μήπως και λυτρωθούν.

    Δεν ξέρω αν τους λυπάμαι, ή αν με υπνωτίζει και με ελκύει, όπως η φλόγα την πεταλούδα, το γεγονός πως απελευθέρωσαν τα πιο πρωτόγωνα ένστικτα τους, το πιο μαύρο σκοτάδι τους. Όσο λάθος και να το θεωρώ αυτό που συνέβη, είναι τόσο αξιοπερίεργο και "ανώμαλο" που δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω.

    Το θεωρώ όμως λάθος. Όχι από ηθικής πλευράς. Το "δεν πρέπει" πάντα μου προκαλούσε αλλεργικό σοκ. Το λάθος είναι η ζημιά που κάνουν στον εαυτό τους, αυτοκαταστρέφονται και τρώνε τα σωθικά τους. Το λάθος είναι πως ο ρόλος της μάνας και του παιδιού είναι και κοινωνικός, όχι μόνο φυσικός. Βασίζεται σε περισσότερα πράγματα από το αίμα. Η ευθύνη του γονέα είναι πολύ μεγάλη. Το λάθος είναι πως η μάνα επέτρεψε στο παιδί να πάρει μια λάθος πορεία στην ζωή του, επειδή εκείνη αισθανόταν μόνη, επειδή το ήθελε... επειδή... επειδή...

    Τον ευνούχησε όμως και δεν το έχει καταλάβει... Γιατί δεν μπορεί να βγει κανείς από αυτή την κατάσταση, το λιγότερο ανάπηρος, με φοβερά τραύματα, ειδικά όταν υποχωρήσει η καύλα και ο "έρωτας"... Τι θα κάνουν αλήθεια τότε;

    Δεν είναι πρωτοφανές στην ιστορία της ανθρωπότητας ένα τέτοιο περιστατικό. Όμως έχει πάντα ένα τρομερό, φρικτό τίμημα και αυτό είναι ίσως τελικά αυτό που μας σοκάρει όλους. Όπως και το γεγονός πως η καύλα τους ξεπέρασε όσες ασφάλειες και να είχαν μέσα τους.

    Και τότε το σκοτάδι ξεχύθηκε ανεξέλεγχτο στον κόσμο τους και τον καταβροχθίζει λαίμαργα, χωρίς να μπορεί να σταματήσει...


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    - "Ύβρις! Ύβρις!" φωνάζει το πλήθος! Και η Ύβρις έχει πάντα τρομερό τίμημα...

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
     
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Δεν ειναι η προκαταληψη αυτη που θεμελιωνει και σφυρηλατει αυτα τα δεσμα.
    Δεν ειναι οτι βαζω οριο στην ηδονη εκτος απο αυτο που βαζει η θεληση και η αντοχη μου.
    Η εγκρατεια ειναι αρετη αδυνατη μα σε αυτην θελω να ειμαι σκλαβα.

    Αγκαθια υπαρχουν παντου αλλα στον δρομο της αμαρτιας τα σκεπαζουν ανθισμενα ροδα. Μονο στο λασπωμενο δρομο της αρετης τ΄απαγορευει η Φυση να ζησουν.

    Οταν σε ρωτησα, αφελεστατα, αν θελεις να συμμετεχεις εσυ σε αυτο μου ζητηθηκε και που εγω ειχα αρνηθει μου ειπες θυμαμαι:
    "Ευα εχω ζησει πολλες αμαρτιες στν ζωη μου. Αυτην απλα την αρνουμαι. Ας μεινουν και καποιες, να μην τις ζησω ποτε".
    Δεν ειχα φανταστει οτι Εσυ ειχες καταλαβει την αληθεια τους πριν ακομα αυτη μου αποκαλυφθει!
    Ειμαι σοκαρισμενη Ναι!
     
  8. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    βασικά εμένα η όλη ιστορία μου φαίνεται ΜΟΥΦΑ δεν λέω πως είναι μούφα από την πλευρά της Εύας ή του ζεγαριού απλά χωρίς να είμαι και σίγουρος την βρίσκω sci-fi, μαλλον το ζευγαρι είπε ψεματα πως είναι όντως μανα-γιος αλλά u never know ...
     
  9. costas29gr

    costas29gr Guest

    καλησπερα,

    αθτο το site einai kati poly kainourgio gia mena omws oi sxetikes mou epithymies palies. Tha ithela kathe voitheia diathesimh

    polla filia
     
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    To σκεφθηκαμε και αυτο Κωνσταντινε.
    Ολα ειναι πιθανα οπως ολα ειναι απιθανα.
    Παντως οπως και ναχει αυτη η ιστορια, ειτε αυτο το σεναριο αυτο ηταν αληθινο, ειτε οχι, αυτο που ειχε να κανει και να πετυχει..απλα το πετυχε.
    Ευτυχως ειμαι ενα καλο υβριδιο αναισθησιας και ευαισθησιας. Διατηρω την επιλεκτικη μου ευαισθησια για τους ανθρωπους που αγαπω και για τα πραγματα που πρεπει να με αγγιζουν, αλλα κατα τα αλλα εχω μια επιστρωση tefal και οτι πεφτει πανω μου, γλιτραει και πεφτει.
    Ειμαι προκλητικα αισιοδοξη. Δεν βλεπω τιποτε μαυρο και ουτε καν γκρι. Ολη μου την ζωη την εχω δει technicolor.
    Οταν εισαι αισιοδοξος ενδεχεται απο κεκτημενη ταχυτητα να μη δεις ενα τοιχο και να πας να πεσεις πανω του. Το προτιμω αυτο, απο το να δειλιαζω μπροστα στα εμποδια που εστησε η φαντασια μου. Διαλεγω με λιγα λογια συνειδητα να σπασω τα μουτρα μου προκειμενου να ανακαλυψω τα ορια μου.
    Την στεναχωρια μου την μεταφραζω συνηθως σε θυμο, την εκδηλωνω και μου περναει. Τοσο απλα.
     
    Last edited: 21 Οκτωβρίου 2006
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Κατ΄αρχην costas29gr θα σε καλωσορισω στο forum.
    Kατα δευτερον θα σου πω οτι πρεπει να γραφεις στα Ελληνικα και μονο
    Και κατα τριτον να πας στο Introduce Yourself προκειμενου να μας συστηθεις και να μας πεις τα θελω και τις φαντασιωσεις σου. Eδω που τοποθετησες το κειμενο σου ειναι στο αχετο και ουδεμια σχεση εχει με το θεμα της συζητησης των υπολοιπων μελλων.
    Αυτη ειναι μια αρχικη βοηθεια απο αυτες που ειμαι διαθεσιμη να κανω αυτή την στιγμη για …σενα. 
     
  12. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Πάντως είναι πολύ περίεργη. Και πρέπει να ρίσκαραν πολλά. Ας φανταστεί κάποιος ότι φώναζε η SM-Art την αστυνομία, τότε τι θα γινόταν; Πολύ μεγάλο ρίσκο για την καύλα αυτής της στιγμής. Και εμένα μου φαίνεται ότι δε θα πρέπει να έκαναν τίποτε, ήταν fake εντελώς.