Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι Α/άγριοι των κατοικημένων περιοχών

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 19 Οκτωβρίου 2006.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Οι Α/άγριοι των κατοικημένων περιοχών

    Mα δεν έθεσα θέμα ορθού ή λάθους..Σαφώς και είναι σεβαστό το θέμα της πίστης,όσο και να θεωρώ πως το όλο γενικό θέμα υποτιμάει προσωπικά τη νοημοσύνη μου και είναι πληγή της ελληνικής κοινωνίας..

    Αλλά μην επεκταθούμε σε αυτό..


    female  
     
  2. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    female επειδη ειναι αργα και νυσταζω, αυριο θα σου αφιερωσω το "Session" του Αγιου Σεβαστιανου.

    Φιλια
     
  3. zinnia

    zinnia Contributor

    Re: Απάντηση: Οι Α/άγριοι των κατοικημένων περιοχών

     
  4. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Του καθενός η άποψη είναι σεβαστή και την σέβομαι , παρόλο που είμαι 100% αντιδιαμετρικά αντίθετος...
     
  5. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Οι Α/άγριοι των κατοικημένων περιοχών

    Πραγματι ημουν μικρη zinnia και αμυδρα θυμαμαι γεγονοτα απο την εποχη εκεινη...Εχω ακουσει και διαφορα απο ανθρωπους που εζησαν την συγκεκριμενη εποχη.
    Αυτο το "Πατρίς-θρησκεια-οικογενεια" που λες μπορει να ηταν τοτε ενα συνθημα ομως για πολλους σημερα δεν σημαινει απολυτος τιποτε....παρα μονο ότι οι τρεις αυτες λεξεις αντιπροσωπευουν.
    Δυνατους θεσμους των Ελληνων,.απλα και τιποτε περισσοτερο.
    Δεν θα τις βγαλουμε απο το λεξιλογιο μας επειδη καποιοι, καπου, καποτε τις χρησιμοποιησαν οπως ηθελαν.
    Αυτα απο εμενα και sorry για την παρενθεση
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Το αυριο ηρθε ....female...
    Ειναι εκτος θεματος εδω αλλα το προτιμω απο το ολο θεμα!!


    Το "Session" του Αγιου Σεβαστιανου.
    Αλυσοδέστε με στου μαρτυρίου το δέντρο
    Γυμνό εκτεθειμένο στην οργή Σας
    Κι εξευτελίστε με και ταπεινώστε με
    Μακάριοι οι ταπεινοί ότι αυτοί υψοθήσονται
    Για Σένα υποφέρω, αχ Ουρανέ μου.

    Κι ανήμπορος ως είμαι στο έλεος Σας
    έλεος κανένα Σας ξορκίζω μη μου δείξτε
    Και μαστιγώστε με κι ακρωτηριάστε με
    -συμφέρει γαρ σοι ίνα απόχιται εν των μελών σου
    Και μη όλον το σώμα σου βληθή εις γένναν-
    Για Σένα υποφέρω, αχ Ουρανέ μου.

    Κι αφού μ΄ απολυτρώσετ΄από τα δεσμά μου
    -περηφάνια, αξιοπρέπεια, εγωισμό-
    προστάξτε με ν΄ ανοίξω και να υποδεχτώ
    τα βέλη Σας βαθιά μες το κορμί μου.
    Τον έσχατο χαρίστε μου ομαδικό βιασμό.
    Για Σένα υποφέρω αχ Ουρανέ μου.

    Και μες΄από τον πόνο, ο πόνος σβήνει.
    Κι ανοίγεις, Ουρανε μου, Ουρανέ μου!
    Και να η θάλασσα Σου η φωτεινή
    Η θάλασσα του αμνιακού υγρού Σου.
    Στην πάλλευκη, αγνή Σου μήτρα δέξου με
    Και χώνευε με στους αιώνες των αιώνων.
    Ευχαριστώ! Ευχαριστώ! Ευχαριστώ!
     
  7. ShyMistress

    ShyMistress Regular Member

    Καλησπερα ξανα, μετα απο αρκετο καιρο απουσιας μου λογω εξεταστικης.
    To ολο θεμα που συζητατε μου θυμιζει καπως το thread της tender lilly (νομιζω), "τα δικα μας βιτσια ειναι σωστα,τα δικα σας απαραδεκτα".
    Το θεμα που προεκυψε απ οτι καταλαβα ηταν μια light μορφη αιμομιξιας αναμεσα στην μανα-Αφεντρα και το γιο-σκλαβο. Αν ηταν -οντως- μανα και γιος, γιατι κανενας δεν εγγυαται οτι οι 2 αυτοι ανθρωποι ζουνε τοσο εντονα την φαντασιωση τους που στο τελος την εχουν πιστεψει.
    Γιατι αραγε ομως, σε μια κοινοτητα η οποια αυτοπροσδιοριζεται ως η πλεον φιλελευθερη εχουμε αντιδρασεις οπως οι προηγουμενες?
    Μπορουμε να δεχτουμε καποια ταμπου επειδη τυχαινει να μας αρεσουν κι εμας-για το περισσοτερο κοσμο οι BDSM σχεσεις αποτελουν ταμπου- αλλα ολα τα αλλα τα κατακρινουμε?
    Και ποια η διαφορα απο τον νεαρο που επισκεφτηκε την κυρια Ευα απο τοσους αλλους εδω εξω που εχουν παρομοια ή και χειροτερη σχεση εξαρτησης απο τις μητερες τους?
    Το οτι ο ενας το παραδεχεται ανοιχτα και εχει διακοσμησει τη σχεση του με την ταμπελα του ΒDSM?
    ΕΙλικρινα καποιες φορες με προβληματιζετε με αυτα που διαβαζω.
    Σιγουρα δεν θα ηθελα να μαθω οτι ο αδερφος μου σχετιζεται με τη μανα μου, ουτε ο συντροφος μου με τη δικη του. Ομως αν μαθαινα κατι τετοιο ποτε (ο θεος του ΒDSM να με φυλαει!) θα αντιδρουσα ως ανθρωπος συνηθισμενος σε ολων των ειδων τις παρεκκλισεις. Εκτος απο μια που δεν μπορω να τη δικαιολογησω με τιποτα, αυτη με τα παιδια.
    Ωστοσο, αν ημουν στη θεση της κυριας Ευας δεν ξερω κατα ποσο θα προχωρουσα στο session, για το μονο λογο οτι γνωριζω οτι εχει παιδια, ισως αν ημουν μανα κι εγω να σκεφτομουν διαφορετικα.
    Παρεμπιπτοντως, μου αρεσε πολυ οπως τοποθετηθηκε η tender lilly στο ποστ #27, παρ ολο που οι αποψεις μας διαφερουν.
     
  8. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Δεν μπορώ να διαφωνήσω με τίποτε με τη ShyMistress. Κάπως έτσι τα έχω γράψει και εγώ. Και αυτό παραμένει ένα μεγάλο ερωτηματικό για εμένα: Και εδώ ταμπού; Τέτοια ταμπού;
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Αγαπητή ShyMistress...μήπως κάτω από το πέπλο του BDSM κρύβονται πάρα πολλές παρεκκλίσεις που δυστυχώς για όλους δεν μας τιμούν και σαν ανθρώπους?
    Μήπως έχεις μπερδευτεί λίγο και θεωρείς ταμπού το ότι κάποιος δεν μπορεί και δεν πρέπει να χάσει την αξιοπρέπεια του ζώντας η καταπαύοντας κάποιους θεμελιώδεις θεσμούς όπως παράδειγμα αυτούς της οικογένειας?
    Δηλαδή να θεωρήσω ότι όποιος δεν το δέχεται η δεν έχει δημιουργήσει τέτοιου είδους σχέσης (με αδελφή, μάνα, πατέρα, γιαγιά, αδελφό, ξαδέλφια, θείους) είναι οπισθοδρομικός?
    Ε όχι. Τότε ... κατ΄ αυτήν την έννοια προτιμώ να έχω ταμπού και να είμαι πουριτανή
     
  10. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Θα ξεκινήσω τονίζοντας πως είμαι από τους πρώτους που τοποθετείται εδώ υπέρ όλων των επιλογών στον έρωτα. Θεωρώ πως η απαγόρευση είναι κάτι το λάθος, όταν πρόκειται για προσωπικές επιλογές. Αυτά σαν εισαγωγή σε αυτά που θέλω να πω:

    Θα διαφωνήσω με κάτι. Δεν πρόκειται για μια απλή παρέκλιση. Δεν πρόκειται για μια απλή ερωτική επιλογή.

    Σίγουρα, στην φύση τα ζώα έχουν αιμομεικτικές τάσεις και όπως έχω τονίσει και εγώ σε συζήτηση πάνω σε αυτό το θέμα, το σεξ σε αυτή την περίπτωση δεν έχει σκοπό την αναπαραγωγή, αλλά την απόλαυση, άρα δεν τίθεται θέμα απογόνων.

    Όμως τελικά ο άνθρωπος διαφέρει από τα ζώα με το να έχει κοινωνική συνειδηση. Έχει εκείνο το κομμάτι που πάει και κάθεται καβάλα πάνω στα ένστικτά μας (ονομάζεται "εποικοδόμημα"): το σύνολο από τις γνώσεις μας, την ίδια την γλώσσα, τις αξίες μας, την αντίληψη που έχουμε για τον κόσμο, κλπ που είναι αυτό που μας ξεχωρίζει από τα ζώα και μας έχει οδηγήσει ως εδώ που έχουμε φτάσει ως ανθρωπότητα. Ένα από τα θεμελιώδη στοιχεία του είναι οι σχέσεις μας με τα παιδιά μας.

    Η αιμομειξία δεν είναι μια απλή παρέκλιση. Δεν είναι, γιατί ο ρόλος του γονιού είναι πολύ πιο σημαντικός, πιο ουσιαστικός, από αυτό του εραστή. Η ευθύνη του γονιού είναι να οδηγήσει ένα νέο άνθρωπο, το ίδιο του το παιδί, στα πρώτα βήματα στην ζωή του. Το να επιτρέψει να μετατραπεί η σχέση σε ερωτική, σημαίνει πως προδίδει αυτό το κρίσιμο ρόλο του και το ίδιο του το παιδί. Σε μια τέτοια αιμομεικτική σχέση, την ευθύνη την έχει πάντα ο γονιός, μια και εκείνος έχει την δύναμη να καθορίσει το που θα οδηγηθεί η σχέση. Υποτίθεται δε πως έχει και μεγαλύτερη εμπειρία της ζωής και έχει μάθει να ξεκαθαρίζει μέσα του τα πράγματα.

    Καλή μου Shy Mistress, καταρχάς καλώς μας ήλθες πίσω! Σίγουρα, το πρώτο πράγμα που σκεφτήκαμε όλοι είναι πως μπορεί να είναι απλά μια φαντασίωση. Όμως όλες οι ενδείξεις είναι πως μάλλον πρόκειται για κάτι το πραγματικό... Έτσι την αντιμετωπίζουμε σαν μια πραγματική ιστορία.

    Το πρόβλημα δε με αυτή την κατάσταση δεν είναι πως ζουν μια light BDSM φαντασίωση. Μιλάμε για κανονική ερωτική σχέση και έντονη μάλιστα, με έντονα, όπως τα περιγράφουν οι ίδιοι στοιχεία D/s και S/M. Αυτό για μένα είναι λάθος για τους λόγους που ανέφερα προηγουμένως.
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ας κάνω τον συνήγορο του διαβόλου ... Γιατί όμορφε ;
     
  12. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Οι Α/άγριοι των κατοικημένων περιοχών

    Έχει άξια σε αυτό το thread να πούμε ποιες είναι οι βασικές ηθικές και κοινωνικές άξιες; Όχι ( εκτός και αν πιστεύετε ότι με αυτόν τον τρόπο τις ισχυροποιούμε ).
    Όλοι τις γνωρίζουμε, ούτε έχει σημασία να τοποθετηθούμε προσωπικά αν μας δημιουργεί αποτροπιασμό αυτή η ιστορία ( μου θυμίζει λεκτικό λιθοβολισμό) και πάλι δεν έχει καμία αξία.
    Αλλά αν έχουμε μια πιο διεισδυτική ματιά σε μια τέτοια ιστορία ίσως μπορέσουμε να κατανοήσουμε και άλλα πράγματα.
    Αλήθεια πιστεύετε πως το γονικό φίλτρο (ένστικτο) είναι πάνω από όλα; Τότε γιατί εγκαταλείπονται τόσα παιδιά;
    Το γονικό ένστικτο αποβάλετε σε πάρα πολλές περιπτώσεις δεν είναι σε όλους τους ανθρώπους το ίδιο ισχυρό.

    Υ.Γ. Σκέφτομαι πόσο ενοχικός είναι ο έρωτας μέσα στο μυαλό μας; Έχει κάτι το σκοτεινό, το κακό.
    Τα παιδιά ανήκουν σε όλους γιαυτο και είναι για όλους παιδιά , οι ενήλικες ανήκουν στον εαυτό τους γιαυτο και είναι διαθέσιμοι για εκεί που θέλουν.