Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι Βασικοί τύποι εκπαίδευσης σκλάβου- υποτακτικού στο BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 6 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Ααα να με σχωρνάτε αγαπητέ Τιθών μου, αλλά μάλλον τα ματάκια σας έχουν πολλά ακόμη να δουν.
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Εγώ μιλάω γι αυτόν που επιβάλει τη θέλησή του χωρίς να τον ενδιαφέρει το πως και αν το εκλαμβάνουν οι άλλοι.

    Και το έγραψα επανειλημμένα, K με το bdsm context δεν το λες.
     
  3. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor


    Απλά χειριστικό τον λές .
     
  4. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    επειδή με διαβάζεις, αλλά καίγεσαι για μια απάντηση με δεδομένα ερώτησης που σου εξηγώ οτι δεν στέκουν...θα σου απαντήσω και εγώ λίγο...''χαντρίστικα''
    Σε αυτόν που γυάλισα, δεν είχε σημασία τι έλεγα , έλεγαν; Ήξερε η δεν ήξερε. Αν ένα Κ σε βάλει σε θέση υ, είναι τελειωμένη υπόθεση. Οπότε δεν έχει σημασία τι θα με ενδιέφερε εμένα. Ή είσαι υ ή όχι.

    Όπως δεν σχολιάζω καν τα περί "κυριαρχικός των ονείρων σου" ένα υ αν αρχίσει να χτίζει τον Κ των ονείρων της στο μυαλό της, θα τον καταλήξει γκόμενο και σύζυγό. Δεν τα πάμε καλά με την λογική και το χτίσιμο "θέλω", θα υπολογίσουμε τα πάντα, θα σκεφτούμε τι θα πει ονειρικό, ιδανικό, θα τα θέλουμε όλα ( φυσικά ) μετά δεν θα μπορούμε να διαλέξουμε ( φυσικά ) μετά κάπου θα πέσουμε σε τοίχο, θα πούμε δεν γαμιεται και το ονειρο ( φυσικά ) κτλ κτλ
    Για αυτό σε εμάς δεν μιλάτε ούτε για όνειρα, ούτε για θέλω, ούτε για τίποτα. Σε εμάς κάνετε. Είστε και επειδή είστε, είμαστε. Έτσι δουλεύει. Έτσι το βλέπω εγώ.


    Δεν θα συνεχίσω την κουβέντα. Νομίζω αρκετά κούρασα . Καλό βράδυ!!! Σε όλους!
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    είναι το πιό σπουδαίο πράγμα, και αφορά κ, υ, βανίλες, ζαχαροπλάστες και πυροσβέστες. δεν σχετίζεται με κυριαρχία.
     
  6. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Just out of curiosity αν κάποιος για παράδειγμα θέλει κάτι και η "υ" δεν το θέλει και την παρακαλάει μερα νύχτα μέχρι στο τέλος να την πείσει, θα το θεωρούσες κυριαρχια;
     
    Last edited: 29 Ιανουαρίου 2020
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ίσως να είδατε μια καταγγελία από κοπελα που εγινε στο φετ εχθές.

    Σκέφτομαι ότι όλα αυτά ξεκινάνε ωραία, αλλά στην πορεία αλλάζουν.

    Μέτρον άριστον, έλεγαν οι αρχαίοι, αλλά ποιος τους γαμει αυτούς....

    Εγω θα συνιστούσα προσοχή. Ακόμα και σ αυτό το νήμα, μου χτυπησαν πολλά καμπανάκια. Στη θεωρία, όλα καλά ακουγονται(διαβάζονται) και βλέπω, εύκολα βαράτε παλαμάκια. Πολύ εύκολα....
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    έγινε φανερό οτ' είμ' άβγαλτος και θα το βρω μπροστά μου. δεν θα εκπλαγώ αν ξυπνήσω ένα πρωί στην αγκαλιά του φερσταπεν.
       
     
  9. tithon

    tithon Contributor

    χειριστικό, σωστά. η σημαντική διαφοροποίηση είναι οτι η χειριστικότητα θέλει κόπο, αγώνα σχεδόν, επιμελημένη προσπάθεια και στόχευση, ετοιμότητα. η κυριάρχηση συντελείται, δεν προσπαθιέται.
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Απλά και χωρίς κουίντες
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Θα θεωρήσω ότι πήρε αυτό που ήθελε, το πώς το αξιολογεί αυτός ή η υ, είναι αδιάφορο σε αυτή την οπτική.

    Αυτό που λέω είναι πως Το "παίρνω κάτι με συγκεκριμένο τρόπο" και το "παίρνω κάτι με όποιο τρόπο" είναι διαφορετικά πράγματα τα οποία αξιολογούνται με διαφορετικό τρόπο, στο δεύτερο το ζητούμενο είναι το αποτέλεσμα, όχι η μέθοδος επίτευξης.
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Και? Η ουσία είναι ότι στο τέλος επέβαλε τη θέλησή του.