Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι Βασικοί τύποι εκπαίδευσης σκλάβου- υποτακτικού στο BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 6 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. blindfold

    blindfold Contributor

    εμένα με έβαλε σε μπελάδες !  
     
  2. av

    av New Member

    Εγώ δεν κατάλαβα ένα πράγμα: πότε μια Κυρία

    καβαλικεύει το σκλάβο της με σέλα και πότε με

    σαμάρι;
     
  3. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Εξαρτάται από το σύντροφο. Αν είναι άλογο, τότε του φοράει σέλα. Αν όμως μιλάμε για γαϊδούρι ή μουλάρι, τότε σαμάρι και πολύ του είναι  
     
  4. slave113

    slave113 New Member

    πραγματικά πολύ κατατοπιστική και ενδιαφέρουσα ολη αυτή η περιγραφή σχετικά με την/τον Κυρίαρχο και τον /την υποτακτικό......αν και την διάβασα τώρα ως νέος στο site, πρέπει να πω συγχαρητηρια στην SM Art Lady...
     
  5. Agoraki_Patra

    Agoraki_Patra New Member

    Όσοι επιθυμούν "εκπαιδευτικά σεμινάρια" που πρέπει να απευθυνθούν?
     
  6. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Από οσο γνωρίζω αυτό που ζητάς δεν υπάρχει.
    Μπορείς να μάθεις δοκιμάζοντας ο ίδιος, μέσα από τις δικές σου εμπειρίες(αν δεν πάθεις, δεν θα μάθεις),
    διαβάζοντας εδώ μέσα(για να πάρεις μια γενική ιδέα),
    βλέποντας άλλους να τα κάνουν(γίνονται κατά καιρούς διάφορα parties στα οποία υπάρχει και παιχνίδι).
     
  7. medousa70

    medousa70 New Member

    Απάντηση: Οι Βασικοί τύποι εκπαίδευσης σκλάβου- υποτακτικού στο BDSM

    μπορω παρακαλω να εχω μια βοηθεια στο πως να βγαλω απο μεσα μου την αφεντρα ποθ κρυβω???
     
  8. slavesissy

    slavesissy New Member

    Πολύ ωραίο το κείμενο για να μπορεί να είναι και αληθινό.
    με αρκετές τροποποιήσεις βέβαια στον ρεαλισμό της καθημερινότητας μπορεί και να είναι εφικτό στο σύνολο του,σίγουρα όχι όπως τίθεται βέβαια......
     
  9. darklight

    darklight Regular Member

    Απάντηση: Οι Βασικοί τύποι εκπαίδευσης σκλάβου- υποτακτικού στο BDSM

    Γεια σου medousa70 και καλώς όρισες από τα "κακόφημα" μέρη μας.
    Εννοείς ότι αισθάνεσαι πως έχεις κάποια "αφέντρα" μέσα σου την οποία και θέλεις να "αποβάλεις", ή να "αναδείξεις";
     
  10. alex

    alex New Member

    Είχα την εντύπωση ότι η σχέση κυρίας-σκλάβου είναι μόνο σεξουαλικής φύσης. Μου είναι δύσκολο να φανταστώ πως ένας άνθρωπος (σκλάβος) μπορεί να αφιερώσει όλη του τη ζωή στο να υπηρετεί μόνο την κυρία του. Αυτό στο οποίο θέλω μια διευκρίνυση είναι το εξής: διάβασα πιό πάνω σε ένα άρθρο ότι ο σκλάβος δεν έχει προσωπική ζωή, και απλά δεν καταλαβαίνω τι εννοείται; ότι δεν έχει φίλους, δεν έχει δουλειά-προσωπικο εισόδημα, μένει απομονωμένος από τον υπόλοιπο κόσμο, και το μόνο άνθρωπο με τον οποίο συναναστρέφεται είναι η αφέντρα του;
     
  11. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Θ'ακουσεις κι 'αλλα εδω παιδι μου, αρχη ειν'ακομα, θα συνηθισεις... 
     
  12. darklight

    darklight Regular Member

    Απάντηση: Οι Βασικοί τύποι εκπαίδευσης σκλάβου- υποτακτικού στο BDSM

    Αυτό και αν δεν είναι "εκπαίδευση"!
    ΤVXS.gr (BETA) - «Περιορισμός των γυναικών» στη Σ.Αραβία
    Εδώ ολόκληρη η κοινωνία ασχολείται με το BDSM 24 ώρες Χ 7 μέρες την εβδομάδα!
    Οι ρόλοι είναι προκαθορισμένοι (ανάλογα με το φύλο) και υποχρεωτικοί!

    Φαντάζεστε κάποιον άνδρα να είναι υποτακτικός και να λαχταρά μουσουλμάνα αφέντρα;