Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι Βασικοί τύποι εκπαίδευσης σκλάβου- υποτακτικού στο BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 6 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. angel42

    angel42 Regular Member

    Αν κανείς φλέγεται για να μάθει, μπορεί να μάθει από πολλά και διαφορετικά πράγματα... 'Εχεις να πεις κάτι χρήσιμο επί του θέματος; Α.
     
  2. Σαφως. Αντι να διαβασει για ενα ποταμι μπορει να μαθει βλεποντας ενα ποταμι.
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Αν το καλοσκεφτείς κι εδώ ποτάμι βλέπεις   Άλλο αν εσύ θέλεις να δεις άλλο ποτάμι.
     
  4. Καλη μου εδω διαβαζω την λεξη ποταμι. Η λεξη δεν ειναι ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ.  
     
  5. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Τι ακριβώς βρήκες χρήσιμο στο συγκεκριμένο ανάγνωσμα;
     
  6. angel42

    angel42 Regular Member

    Αρκετά... Και θα επανέλθω με λεπτομέρειες μόλις έχω λίγο χρόνο για να γράψω καθώς αναχωρώ για λίγες μέρες εκτός Αθηνών και υπολογιστή... Είμαι σίγουρη ότι κι εσύ, όταν έχεις το χρόνο θα έχεις αρκετά χρήσιμα πράγματα να πεις ως προς το θέμα εκπαίδευσης υποτακτικού ή/και σκλάβου ακόμα και αν η τοποθέτησή σου είναι ότι δεν υπάρχει κάτι χρήσιμο από τα μέχρι τώρα λεχθέντα στο νήμα... Φοβούμαι ότι αν δεν αρχίσουμε να μιλάμε και για κάποια σημαντικά θέματα στο τέλος μόνο για τρίχες κατσαρές και ακατσάρωτες θα μιλάμε στο femdom τμήμα του φόρουμ... Α.
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Καλά, εγώ είμαι θιασώτης του Female Domination is not Femdom.
    Το Femdom που υπάρχει συνήθως ως ξεχωριστή ενότητα στους σχετικούς διαδυκτιακούς τόπους προβάλει την βιομηχανία των ντομινάτριξ. Το οποίο φοβούμαι ότι επιχειρεί να κάμει και η εισαγωγή του εν λόγω νήματος με την επίκληση σε φετιχιστικά παιχνιδάκια ρόλων.
    Όπως και να 'χει, ήτο ειλικρινής η ερώτησή μου μήπως και διέκρινες κάτι που δεν είδα εγώ.
    Καλό ταξίδι να έχεις  
     
    Last edited: 26 Μαϊου 2016
  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    γκουχουμμμ...

    απ' ότι είδα υπάρχουν τρεις κατηγορίες σκλάβων:
    o σκλάβος (σκέτος)
    ο πραγματικός σκλάβος
    ο υπηρέτης σκλάβος

    απορία πρώτη:
    o σκλάβος σκέτος και ο υπηρέτης σκλάβος είναι
    α) φανταστικοί?
    β) μούφες?
    γ) ειδικότητες? (πως λέμε γενικός ιατρός, παιδίατρος, οφθαλμίατρος... αυτό! )

    απορία δεύτερη:
    ο υποψήφιος σκλάβος κατατάσσεται σε μια απο τις προαναφερθείσες κατηγορίες
    α) κατόπιν εξετάσεων?
    β) με εκδήλωση ενδιαφέροντος?
    γ) με απ' ευθείας ανάθεση της Αφέντρας?
     
  9. Brand

    Brand The Most Successful Delete

    Ο υπηρέτης σκλάβος μπορεί κάλλιστα να είναι προέκταση του πραγματικού πάντως. Η υπηρεσία είναι μια πτυχή απλά. Αν ήταν το ζητούμενο θα ήταν υπηρέτης, όχι σκλάβος.
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Και δώρο μια βραδιά στα μπουζούκια με τον Σταύρο Θεοδωράκη.
    Μετά το πρόγραμμα θα βγάλει και λόγο.
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Έχει πλαστό πτυχίο Λυκείου? Είναι υπηρέτης! Κηπουρός, οικιακός βοηθός, ό,τι λάχει.
    Έχει πλαστό τίτλο ΤΕΙ/ΑΕΙ? Το κόλπο παίζεται στα ...μόρια.
    Απλό.
     
  12. eteros

    eteros Regular Member

    O μύθος της ανάγνωσης καταρρίπτεται όταν έρχεται σε απόλυτη σύγκρουση η ηδονή με τον πόνο και δεν γνωρίζεις τι να επιλέξεις από τα δύο την διακοπή ή τη συνέχιση...