Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι άπειρες διαφορές Master με Mistress

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Raistlin26, στις 15 Ιανουαρίου 2011.

Tags:
  1. SiberianWolf

    SiberianWolf New Member

    Απάντηση: Οι άπειρες διαφορές Master με Mistress

    Ζητητε σκλαβα για εκτονωση μου οταν χανω στο Pro ή Call of duty 
     
  2. Raistlin26

    Raistlin26 Regular Member

    Απάντηση: Οι άπειρες διαφορές Master με Mistress

     

    1. Ακριβώς αυτός ήταν ο λόγος που κάλεσα (και ακόμα δεν είδα) μια Αφέντρα να πει τι πραγματικά κρυβεται πίσω μια τέτοια σχέση...
    2. Δεν καταλαβαίνω που αναφέρεσαι... στο forum έχουμε κάποια σταθερά M/s ζευγάρια που γραφουν και οι δυο και δεν είδα "το αντίθετο απο το οποίο αναφέρομαι"
    3. Συμφωνώ απόλυτα και γιαυτο δεν έκανα κριτική μεροληπτικά ΑΛΛΑ ζητησα πληροφορίες
    4. Η διευκρινηση οτι σαν Μ Master δεν κατέχω τον χώρο έγινε ωστε να μην θεωρηθώ σαν σεξιστης απο κάποιους που ίσως έχωντας την μυγα, μυγιαστούν.
    5.   νομίζω οτι οι παραπάνω μου απάντηση το κάλυψε.

    P.s. Η θεωρία πίσω απο το νήμα ήταν οι θα είχα απαντήσεις απο σκλάβους και αφέντρες που θα δίναν μια άλλη διάσταση στο θέμα... πιο βαθειά... μέσω εμπειριών, παραδειγμάτων και σκέψεων
     
  3. kardy_

    kardy_ Regular Member

    Οι καφρίλες παιζουν παντου και πάντα...
    Επίσης απο ότι εχω ακουσει ....δηλαδή αυτα που λέγονται στα πηγαδάκια και
    στα κρυφά...οι Αφέντρες δεν πηδούν ποτέ!..........
    Ουπς..λάθος ....μάλλον κάτι σε νόμο το είχανε βγάλει αυτό!
    (για να μην αρχίσετε να φωνάζετε κάποιοι μπορει να το θυμούνται αυτό το αστειάκι...γιατι περι αστείου πρόκειται!)
    Απο κει και πέρα ειλικρινά δεν νομίζω να βγεί κανείς να σου πεί καφρίλες εδω μέσα που έχουν συμβεί ή ακουστεί...
    Αυτά τα μαθαίνεις με τον χρόνο και με την γνωριμία ...
    δηλαδή μετα απο κανα δυο τρία meetings(ίσως λέω πολλά) θα ξέρεις ποιος ειναι τι...ποιος κανει τι...αν κλάνουν και μυρίζει αγριοκέρασο και άλλα πολλά!
     
  4. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Οι άπειρες διαφορές Master με Mistress

         
     
  5. Απάντηση: Re: Οι άπειρες διαφορές Master με Mistress

    Ενώ από αφέντες... πήξαμε. 
     
  6. Eri

    Eri

    Re: Απάντηση: Re: Οι άπειρες διαφορές Master με Mistress


    Ε πως...Εστω κατ'ονομα κυκλοφορουν πολλοι αναμεσα μας.....
     
  7. Queen_of_Wands

    Queen_of_Wands Regular Member

    Απάντηση: Οι άπειρες διαφορές Master με Mistress

    η βαθύτερη διάσταση νομίζω δεν προσδιορίζεται από τον ρόλο...αλλά από το συναίσθημα... σε προσωπικό επίπεδο νομίζω πάντως άμα το αισθανόμαστε!, δεν θα εκφράζεται και στο πρακτικό κομμάτι ?.. επίσης η τάση που αναφέρεις εκ μέρους των Mistress δεν εξηγείται από την ανατροπή των ρόλων?... και πάλι δεν το βρίσκω κακό.. εκφράζεται και από Masters ο εξεφτελισμός εννοώ.. και μπορεί να είναι εξαιρετικά απολαυστικός και από τους δύο νομίζω... ανάλογα την στιγμή τους μάλλον...
    εμένα πάντως, και όταν δέχομαι τέτοια και όταν εγώ εκφραστώ σε κάποιον ανάλογα(όποτε αυτό το έχω αισθανθεί..) μου έχουν 'βγει' και τα δυο.. και μου άρεσαν πολύ!χμ...ναι ναι...τα πάνω κάτω να έρχονται με ανατροπές άμα έχει τόση ένταση η επαφή.. συμβαίνει..
     
  8. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Οι άπειρες διαφορές Master με Mistress

    Η μόνη διαφορά, είναι η δική μας ματιά, όταν κοιτάμε έναν άντρα Master και μια γυναίκα Mistress.
     
  9. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Οι άπειρες διαφορές Master με Mistress

    Δεν είδες "αφέντρα" να σου απαντήσει? Να μαι λοιπόν. Δεν με ονομάζω αφέντρα αλλά Κυρίαρχη. Είχα κατά καιρούς σχέσεις με άντρες και γυναίκες.
    Τι κρύβεται? χμμμ.
    Πίσω απο την τοποθέτηση σου δεν είδα κάποια ξεκάθαρη ερώτηση. Είδα μόνο ότι υπέθεσες ότι όλες οι Κ είμαστε, φερόμαστε και θέλουμε τα ίδια. Αυτό δεν νομίζω ότι χρήζει απάντησης. Είναι περιττή απορία και άστοχα τοποθετημένη χωρίς παρεξήγηση. Ο βαθμός κυριαρχίας που θέλει ο κάθε άνθρωπος, διαφέρει και απο Κ σε Κ και απο υ σε υ. Δεν υπάρχουν κλισέ και στάνταρς για τις επιθυμίες της κάθε Κ. Κάνουμε αυτό που θέλουμε η κάθε μία. Είναι σαν να σε ρωτάω εγώ, "μα τι θέλουν επιτέλους οι άντρες υποτακτικοί?" Υπάρχει περίπτωση να πάρω μία απάντηση , να την γράψω στο βιβλίο συνταγών μου και μετά να πορεύομαι με βάση αυτό? Απορώ γιατί περίμενες απάντηση.
     
  10. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Οι άπειρες διαφορές Master με Mistress

    Δεν θα ασχοληθώ με τα υπόλοιπα, παρά με αυτό. Γιατί όχι; Ό,τι γουστάρω θα κάνω, δικό(ς) μου είναι και από πίσω και από μπρος.
     
  11. DragonLady

    DragonLady Regular Member

    Απάντηση: Οι άπειρες διαφορές Master με Mistress

    Σωστή η Νinevi για ακόμα μια φόρα ...

       
     
  12. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: Οι άπειρες διαφορές Master με Mistress