Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι πέντε αισθήσεις και ο σαδιστής

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 24 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Το σώμα της καμβάς και το πινέλο μου μαχαίρι.
    Στα μάτια μου δεμένοι οι φυγάδες απ’ το χέρι.
    Λευκή σάρκα που ανθίζει με κόκκινα λουλούδια.
    Μελωδία η οσμή γιόμα με υγρά τα χνούδια.

    Τέσσερα και ένα κορίτσια διακορεύονται.
    Χορεύουν με μανία βιάζουν κι ερωτεύονται.
    Πέντε κόρες γητευτές οφθαλμών δύστυχου πατρός.
    Ποιος να’ναι ασθενής ποιος να’ναι μαέστρος και γιατρός;

    Με την ικανοποίηση ποιας αίσθησης, από τις πέντε ο σαδιστής ενεργοποιείται πιο γρήγορα;

    Ποιας αίσθησης τα μηνύματα τον αγγίζουν βαθύτερα;

    Ποια είναι η αγαπημένη και ποια το αποπαίδι του;

    Είναι θέμα προσωπικών χαρακτηριστικών ή συνήθως υπάρχουν προτιμήσεις που καθορίζονται σε κάποιο βαθμό από την σαδιστική τάση;

    Θα ήθελα την άποψη σας...
     
  2. Syrah

    Syrah Contributor

    Η αφή.   Για όσους αρέσκονται στη φυσική επαφή και χτυπούν με γυμνά χέρια.

    Οι πληροφορίες που λαμβάνω μέσω της όσφρησης φαίνεται να είναι μέχρι σήμερα, οι περισσότερο σημαντικές, με κριτήριο το πώς επηρεάζουν την αξιολόγησή μου αναφορικά με το αν είμαι συμβατή ή όχι με κάποιον.

    Ηλία, είναι και κάτι άλλο που μου αρέσει αλλά δεν είμαι βέβαιη για το αν αφορά σε όσφρηση ή γεύση. Αν δαγκώσεις κάποιον στα χείλη αρκετά δυνατά, χωρίς όμως να λυθεί η συνέχεια του δέρματος, χωρίς να ματώσουν, και κατόπιν τα γευτείς, νομίζεις ότι γλύφεις αίμα. Αλλά το αίμα δεν έχει πεταχτεί ακόμη έξω από το δέρμα. Αλλά καταλαβαίνεις ότι είναι έτοιμο να χυθεί έξω και μάλλον το μυρίζεις. Ή το μυρίζεις, ή το γεύεσαι - δεν είμαι βέβαιη ποια η αίσθηση, γι αυτό απαντώ περιφραστικά.

    Η όσφρηση είναι η αγαπημένη. Δεν θα χαρακτήριζα "αποπαίδι" την ακοή, αλλά μάλλον βρίσκεται τελευταία στην κατάταξη των αισθήσεων με σειρά σημαντικότητας για μένα (με τα κριτήρια που έθεσες εν προκειμένω, όχι γενικώς).

    Μπορείς να επαναδιατυπώσεις την ερώτηση;
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Οι προτιμήσεις στην σημαντικότητα των αισθήσεων επηρεάζεται κυρίως από την σαδιστική σου τάση ή απλά αυτή συμμετέχει στην επιλογή εξίσου με τα υπόλοιπα στοιχεία του χαρακτήρα σου;
     
  4. elfcat

    elfcat . Contributor

    Μου έχει ειπωθεί "ότι απολαμβάνει τη σκηνή, έτσι όπως την έχει δημιουργήσει, σαν ζωντανό πίνακα ζωγραφικής"... όραση, ακοή, (έπεται η αφή).
     
  5. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Οι πέντε αισθήσεις και ο σαδιστής

    Το ίδιο είπε για τη δική μου ο ΩΡΛ. Έτσι νομίζω τουλάχιστον, γιατί δεν άκουσα καλά. Είχα βγάλει τα ακουστικά μου.
     
  6. L_Strike

    L_Strike Contributor

    1) Όραση: Η δυνατότερη των αισθήσεων. Δεν σε βοηθά πάντα να "δεις", αλλά πως θα περιέγραφες το πορφυρό ποτάμι σε έναν τυφλό;

    2) Ακοή: Αν μπορείς να δεις εικόνες μέσα από ήχους, γέλια, φωνές, κλάμα, τσιρίδες, νάζι και τόσα άλλα, είσαι ένας ευτυχισμένος νοήμων άνθρωπος.

    3) Αφή: Ιδιαίτερη απήχηση στον ψυχισμό κάποιου. Ακουμπάς κάτι, εφοσιώνεσαι σε αυτήν την αίσθηση και βλέπεις πως ουσιαστικά ψιλαφίζεις μέσα σου.

    4) Γεύση: Να χέσω τους Τσελεμεντέδες όλους, αν οτιδήποτε τρώω είναι άγευστο!

    5) Όσφρηση: Καταγραφή ταυτότητας και μοναδικότητας ενός εκάστου. Παραβλέπεται μόνο αν δεν σε ενδιαφέρει ο άνθρωπος αυτός... αλλά τότε γιατί ασχολείσαι;

    Πλεονέκτης ων, δεν μπορώ να διαχωρίσω καμία... νιώθω όπως ο γονιός που χάνει ένα παιδί του από τα 5.
     
  7. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: Οι πέντε αισθήσεις και ο σαδιστής

    Για εμενα πρωτα ειναι η οραση( 8ελο να βλεπω την εκφραση του προσωπου ) και μετα αφη, ακοη,γευση,οσφρηση.
     
     
  8. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

  9. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Οι πέντε αισθήσεις και ο σαδιστής

    η οραση μαζιμε την ακοη δεν ξερω πιο εχω για προτο και πι για δευτερο,μετα εινε η αφη τα αλλα 2 δεν γαμιουνται δεν με ενδιαφερουν
     
  10. madame A

    madame A Regular Member

    Ολα ξεκινουν απο την οραση.
    Αρχιζεις και απολαμβανεις το θεαμα.Το παιζεις στη ματια σου.
    Στη συνεχεια το αγγιζεις
    Μετα το μυριζεις (οπως ενας κυνηγος ισως) η αδρεναλινη εχει μια ιδαιτερη μυρωδια που πλανατε ετνονα στον αερα
    Το ακους...(να ουρλιαζει ισως?)
    Το γευεσαι.

    αυτη ειναι η σειρα για μενα. ολες οι αισθησεις ειναι μερος της απολαυσης μου και καθε μια εχει το ρολο και το χρονο της.
     
  11. blindfold

    blindfold Contributor

    εξαίσιο

    anyway αν είχα να επιλέξω θα προτιμούσα αυτή της αφής...

    όταν τρέμει ,είναι ιδρωμένη ,αγκομαχά σαν κουρέλι στο πάτωμα να την αγκαλιάζω και να τη νιώθω σε όλο μου το κορμί να σπαρταράει γεμάτη να την τυλίγω με το κορμί μου και να νιώθω κάθε της σπασμό ...
     
  12. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Κατά πόσο οι προτιμώμενες αισθήσεις μπορούν να καθορίσουν τις ενέργειες, τις προσδοκίες και πολλές φορές το αποτέλεσμα;

    Για παράδειγμα για κάποιον που το οπτικό είναι το θέαμα τον ερεθίζει κατά κύριο λόγο, ένα σημάδι αντηχεί περισσότερο από ένα χτύπημα που ακούγεται αλλά δεν αφήνει σημάδι;

    Αν ένα άτομο υπό έχει έντονα εκφραστικό πρόσωπο, προσφέρει μεγαλύτερη ικανοποίηση στον σαδιστή κυρίαρχο του (που προτιμά την όραση), κατά την διάρκεια ενός session;

    Κατά πόσο ένας υπό εκφράζοντας τον πόνο του με τρόπο τέτοιο που θα ικανοποιεί την σειρά προτίμησης των αισθήσεων του κυρίαρχου του, επιτυγχάνει και μεγαλύτερη προσφοράς ικανοποίησης στον κυρίαρχο του;