Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι συχνότεροι μύθοι του BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος margarita_nikolayevna, στις 19 Αυγούστου 2016.

  1. αυτο το δεχομαι και το κατανοω απολυτα.....οτι το ΒΔΣΜ δεν ειναι μονο διεισδυση......αλλα και παλι αφου υπαρχει αμοιβαια ελξη πως μπορεις να την αποφυγεις να την αποτρεψεις αλλα και να την απαγορευσεις....??? 
     
  2. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus

    Γιατί μπορεί να μην την βρίσκει έτσι ή με αυτόν τον τρόπο διείσδυσης αλλά με άλλον. Γιατί αυτήν συμβαίνει οπότε το επιθυμεί Εκείνη και πάει λέγοντας.
    Δεν σημαίνει πως παύει να υπάρχει η έλξη επειδή δεν υπάρχει διείσδυση.
    Μην κολλήσει τώρα η βελόνα σε πράγματα που με μια δεύτερη ματιά είναι εύκολα αντιληπτά.

    Η ουσία είναι πως ως γενικός κανόνας όμως παραμένει μύθος.
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ξέρωγω, δεν είμαι Κ.
     
  4. η απαντηση σου ειναι αφοπλιστικη και γλυκιτατη σ ευχαριστω που μπηκες στον κοπο να με βοηθησεις στην απορια μου.. 
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    πάντως αν ήμουν Κ, λέμε τώρα, θα έκανα το εξής:

    Για να τσεκάρω την υποταγή του υπό, θα του στερούσα το σεξ για ένα χρονικό διάστημα, να δω τι παίζει.  
     
  6. αυτο ειναι κατανοητο για καποιο χρονικο διαστημα.....αρκει το διαστημα να μην ειναι μεγααααλο δηλ 5,10 ετη φωτος..... 
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Έτσι, πρέπει να τα ξεκαθαρίζουμε αυτά διότι η διείσδυση δεν είναι μονόμπατη.
    Πάντως, δεν είναι μύθος. Σε άλλες αρέσει, σε άλλες όχι. Εκείνες και μόνον ορίζουν το τι θα γίνεται στο σεξ και με το πώς θα την βρίσκουν. Αν θέλει να ακολουθήσει ο υ, καλώς. Ειδάλλως, ο επόμενος.
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Η έλξη δεν αποτυπώνεται με έναν τρόπο.
     
  9. σαφος αλλα συμφωνα με τις κοντοφθαλμες αποψεις μου....η πεμπτουσια της ελξης εκφραζετε με την επαφη.....
     
  10. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Όντως, κοντόφθαλμη άποψη διότι η επαφή δεν γίνεται με έναν τρόπο.
     
  11. μπορει να ειναι και ετσι μπορει ομως να ειναι και θεμα οπτικης γωνιας......  
     
  12. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Παίζει_με_τη_φωτιά... Αλλά ως γνωστόν οι Κ είναι και πυρίμαχοι (μύθος)