Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι συχνότεροι μύθοι του BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος margarita_nikolayevna, στις 19 Αυγούστου 2016.

  1. Soraya

    Soraya Guest

    όπως και σε όλα τα κοινωνικά δίκτυα..
    όμως ισχύει για όλους;;;;
    χμ... μπορεί ναι... μπορεί όχι... 
     
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Βουδουσουμικών μύθων μου συνέχεια...

    13) Είναι πιο σημαντική η εμπειρία στο "άθλημα" απ' την γενικότερη εμπειρία ζωής ( καλύτερα λέγε με προσωπική ωρίμανση μ' ότι αυτή συνεπάγεται ), για να κάνεις χωριό με κάποιον/α.
    Τουτέστιν, αν κάποιος/α είναι "σωστό" Α/Κ/υ/σ/λοιπές ταξιαρχίες αλλά σαν άνθρωπας είναι τίγκα στις ελλείψεις, αυτές οι τελευταίες δεν έχουν καμία αξία.
    Η "καθαρή" βουδουσουμοσύνη του/της εξαλείφει τα πάντα.

    14) Η συναίνεση σώζει τα έρμα ( και όχι μόνο ). Τουτέστιν, η προαναφερόμενη - ομολογώ πανέμορφη έννοια - είναι κάτι σαν αδιαπέραστο πυραυλικό πλέγμα, που σε προστατεύει από κάθε κακοτοπιά.
    * Εννοείται, ότι ο/ λήπτης/ρια της δεν θα την παραβίαζε ποτέ τα όρια της και για κανένα λόγο.

    15) Φτάνει να έχεις διαβάσει αρκετά ( δηλαδή όχι μόνο σε μια ιστοσελίδα ) και να έχεις προπονηθεί ακόμη περισσότερο σε κάποιες πρακτικές υψηλής επικινδυνότητας.
    Για να τις φέρνεις πάντα εις πέρας δίχως το παραμικρό παρατράγουδο.
    Ακόμη κι αν με τον τομέα στον οποίο κάποιες θ' ανήκαν ( και το βουδουσουμού θα τις είχε "δανειστεί" ), θα είχες τόση σχέση όσο ένα υποβρύχιο με την κορυφή ενός βουνού.

    16) Για να κάνεις/ζήσεις/πείτε το όπως θέτε, bdsm δεν χρειάζεται τουλάχιστον το lower.
    Αφού αρκετές πρακτικές ή "πρακτικές" που θα μπορούσαν κάλλιστα να ειπωθούν στη γλώσσα μας.
    Αν δεν τους δοθεί αγγλική ονομασία, παύουν να είναι βουδουσουμιάρικες ( και γίνονται vanillιαροκατάπτυστες ).  
     
    Last edited: 20 Αυγούστου 2016
  3. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Μόνο εμένα με ξεπερνά πως ανοίχτηκε ένα νήμα για "μύθους" και για ακόμη μια φορά ο καθένας γράφει τον "προσωπικό του χαβά και πόνο";
    Κατι που είπαν σε εσάς, για κάποιο λόγο μάλλον..δεν σημαίνει οτι λέγεται γενικά.
    Πλζ, το έχω ξαναπεί. Αν κάποιος θέλει να έχει το προσωπικό του συμπέρασμα για το μπι ντι ες εμ καλά κάνει. Αν έχει αποφασίσει πως ισχύουν ή δεν ισχύουν πράγματα που τα έβγαλε απο το κεφάλι του, όμως, και μετά έρχεται να κάνει και επανάσταση σε αυτά..ε είναι λίγο..αστείο; σαντ; παντως not true και είναι κρίμα.

    Πείτε και τπτ ευχάριστο, τόση γκρίνια και απαξίωση δεν την αντέχω δλδ, να αρχίσω να σας βάζω ζούδια που κάνουν αγκαλίτσες μήπως ηρεμήσετε; η θα πέσει μεγαλύτερη ξενέρα και μουντρουχια;
     
  4. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Χιουμοριστικα λεγονται τα περισσοτερα νομιζω 
     
  5. Soraya

    Soraya Guest

    ηρέμησε και γέλα...
    ακριβώς αυτό κάνουμε
    κοροϊδεύουμε αυτό που εσύ κατακρίνεις  
    είναι η άλλη όψη του νομίσματος
    η χιουμοριστική πλευρά  
     
  6. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Το οτι κάτι είναι για πλάκα δεν του δίνει απαραίτητα το δικαίωμα να έχει αναληθή βάση.
    Προσωπικά γελάω καλύτερα με αληθινά πράγματα που οι άνθρωποι βρίσκουν το κουράγιο και διακωμωδούν. Όχι με Δον Κιχώτες, εκει απλά θλίβομαι.

    Ιδερ γουει, δεν εχω και πολυ χιουμορ γενικά. Οπότε πάω πάσο..

    Να >> χαχα
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ότι υπάρχει BDSM κοινότητα και δη ελευθεριάζουσα.
     
  8. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    16) Για να κάνεις/ζήσεις/πείτε το όπως θέτε, bdsm δεν χρειάζεται τουλάχιστον το lower.
    Αφού αρκετές πρακτικές ή "πρακτικές" που θα μπορούσαν κάλλιστα να ειπωθούν στη γλώσσα μας.
    Αν δεν τους δοθεί αγγλική ονομασία, παύουν να είναι βουδουσουμιάρικες ( και γίνονται vanillιαροκατάπτυστες ).  

    @Tenebra_Silente αφήνω ευλαβικά το μαστίγιο μου επί του εδάφους τούτου , και αποχωρώ στο σπήλαιο μου...
     
  9. Soraya

    Soraya Guest

    εκεί στη σπηλιά έχει θέρμανση;;;;
     
  10. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Πως δεν εχει;και μινι μπαρ αμε...
     
  11. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    to mono πρόβλημα είναι η κακή αποχέτευση ...
     
  12. Soraya

    Soraya Guest

    ΤΙ ΝΤΡΟΠΕΣ!!!
    ΤΙ ΑΊΣΧΟΣ!!!!!!!
    ΤΙ ΈΚΤΡΩΜΑ ΤΗΣ ΦΎΣΗΣ!!!!!
    Ποιος;;;;;;;;;;;; Ποιος σωστός Μαστερ έχει θέρμανση;;;; μου λέτε;;;;;;;;;;;;;;; ΈΝΑΣ ΣΩΣΤΟΣ ΜΑΣΤΕΡ ΕΧΕΙ ΦΥΣΙΚΗ ΓΟΥΝΑ!!!!!!
    ποιος!!! πείτε μου!!! ποιος σωστος μάσρερ πίνει ντρινκς;;;;;;;;;;;;; ακου εκεί ντρινκς!!!!!!!!!!
    και τέλος!!!!
    ΠΟΙΟΣ ΣΩΣΤΟΣ ΜΑΣΤΕΡ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΊ ΜΠΙΝΤΕ?????????????
    έλεος είστε εδώ στο ελλάντα έλεος!!!!!!!!!!!!!!