Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οι υποτακτικοί είναι αυτοί που επιλέγουν.???

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterAndreas, στις 31 Μαϊου 2011.

  1. Sirbaid

    Sirbaid Regular Member

    Re: Απάντηση: Οι υποτακτικοί είναι αυτοί που επιλέγουν.???

    Mου αρέσει ο διαχωρισμός που κάνει μεταξύ ¨"του προτείνει¨" και του "επιλέγει..."
    από την άλλη πιστεύω ότι είναι και εδω θέμα χημείας... έλξης.. κλπ ξερω ακούγονται λιγο ερωτικά...
    αλλά ο τρόπος προσέγγισεις πάντα παίζει δεν νομίζετε.. ότι έτσι είναι..??/
     
  2. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Re: Οι υποτακτικοί είναι αυτοί που επιλέγουν.???

    Απορία ηλιθίου: Αναφερόμαστε σε σοβαρές υποτακτικές ή σε bimbo υποτα-χτικιά; Αλίμονο αν πρέπει να δοκιμάσει τους πάντες για να σχηματίσει άποψη. Εγκέφαλο σε λειτουργία δεν έχουν για να μπορούν να κρίνουν προ της δοκιμής;
     
  3. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Οι υποτακτικοί είναι αυτοί που επιλέγουν.???

    μα ο ερως ειναι η ελξις, η γεννεσιουργος δυναμις της ενωσεως ...
     
  4. Sirbaid

    Sirbaid Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Οι υποτακτικοί είναι αυτοί που επιλέγουν.???

    δηλαδή .. μου δίνεις τη σκέψη΄ότι και σε μια σχέση Κ υ ισχύει ότι ισχύει πάντα...
    άρα που το θέμα της προτασης και της επιλογής... Οπως επιλέγει ένας αντρας/γυναίκα μια γυναικα/αντρα έτσι γίνεται και μεταξύ Κ/υ..........

    Αμοιβαία Χημεία...!!!!!!!!!!!
     
  5. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Οι υποτακτικοί είναι αυτοί που επιλέγουν.???

    αυτο νομιζω , απλα τα κριτηρια αλλαζουν
     
  6. sw

    sw


    ...ουτε κατα διανοια!

    για να ισχυσει κατι τετοιο που περιγραφεις, αναγκαζεσαι να "λοβοτομησεις" οποιους επιλεξουν το στατους του Μαστερ, να τους εκθεσεις σε ειδικα διαμορφωμενα καταστηματα προμηθειας μαστεραδων, να ειναι καταλληλως φωτισμενοι, επιμελως ξεσκονισμενοι, αρκουντως μετριοπαθειςς ωστε να καλυπτουν, οσο το δυνατον ευρυτερο φασμα, των θεμελιωδων αναγκων των καταναλωτριων, υποτακτικων γυναικων, που μαζι με την αποδειξη ασφαλως θα ζητησουν και την καρτα αλλαγης (πιθανως γιατι θα προκειται περι εορταστικου δωρου προς φιλη ομονοουσαν των).  

    οχι οχι...
    δεν νομιζω να γινεται ετσι!
    ειμαι της γνωμης πως μετα τα αυτοματα διαδραστικα αποτελεσματα που αμφοτερα τα βιολογικα εργαστηρια των εμπλεκομενων προσωπων που αναλυω εδω : https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/26416-σεξουαλική-συμβατότητα-2.html#post310456 ολοκληρωσουν το εργο τους, θα παρει σειρα η νοητικη επεξεργασια και απο τις δυο πλευρες.

    Ο χαρακτηρας (οχι ο καλος η ο κακος, αλλα) ο συγκεκριμενος του Κυριαρχικου που θα μαγνητισει τον συγκεκριμενο χαρακτηρα της υποτακτικιας, που μπηκε στη ζωνη της επιρροης του, ειναι αυτος που θα καθορισει την προτιμηση και την αρμονικη ζευξη για εκπληρωση των τασεων/επιθυμιων των εφ’ οσον ειναι συμβατοι και τουμπαλιν ομοιως!


    Γι:glasses:ργος
     
  7. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Απάντηση: Οι υποτακτικοί είναι αυτοί που επιλέγουν.???

    Μέχρι ένα βαθμό, ναι, τον/την επιλέγει, αλλά μέχρι έναν βαθμ΄αφού είναι μια σχέση που βασίζεται στην συμφωνία της μεταχείρισης και των ρόλων.
     
  8. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Οι υποτακτικοί είναι αυτοί που επιλέγουν.???

    Η αλήθεια είναι, οτι δεν είναι εύκολο να προκαθοριστούν τα πάντα από την αρχή. Μακάρι να μπορούσαμε να γνωρίζουμε με ακρίβεια το μέλλον. Ισχύει πιστεύω... το "βλέποντας και κάνοντας". Σχετικά με το ερώτημά σου τώρα. Η μέχρι τώρα πορεία μου έχει δείξει, οτι κοπέλες έχουν κάνει αρκετά για να με ευχαριστήσουν και να με υπακούσουν ( πχ. διακοπή καπνίσματος, αλλαγή ντυσίματος και συμπεριφοράς που με ενοχλεί, 8 χιλ. περπάτημα για να με δεί για λίγο όταν δεν ήμουν εξοδούχος στο στρατό κλπ) Με λίγα λόγια, έχω τον τρόπο μου να επιβάλω κάποια θέλω μου, ακόμα και σε άτομα χωρίς νοοτροπία υποτακτική. Θα με υπάκουε, για να είμαι ευτυχισμένος και για να είναι μοναδική για μένα. Θα υπάκουε, για να έχει την εύνοιά μου και για να χαίρεται το σεξ και τα χάδια που απλόχερα θα της πρόσφερα. Τώρα κάποια ναζάκια ανυπακοής που εσκεμένα θα έκανε θα είχαν σαν αποτέλεσμα να της ζεστάνω αισθησιακά το κωλαράκι με τα χειροποίητα εργαλεία spanking που έχω, ανάλογα με την περίσταση. Τα έχω φτιάξει μόνος μου για να ξέρω ακριβώς τι συναισθήματα θα μπορούσαν να προκαλέσουν ανάλογα με το παράπτωμα και την διάθεσή της. Ελπίζω να σε κάλυψα.
    Master Andreas
     
  9. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Re: Οι υποτακτικοί είναι αυτοί που επιλέγουν.???

    Δεκτή η άποψή σου, αλλά πιστεύω πως ίσως αργήσει πολύ να συμβεί κάτι, έτσι όπως το περιγράφεις. Σίγουρα όμως θα ήταν το ιδανικό...και σε ποιόν δεν θα άρεσε.
     
  10. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Οι υποτακτικοί είναι αυτοί που επιλέγουν.???

    Λογικότατο μου ακούγεται και σίγουρα δεν θα διαφωνούσαν και οι vanilla σε αυτήν την άποψη.
     
  11. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Οι υποτακτικοί είναι αυτοί που επιλέγουν.???

    ας δουμε το θεμα μεσα απο ενα υποθετικο παραδειγμα.

    υποτιθεσθω λοιπον οτι 3 κυριαρχοι επιλεγουν μια κοπελλα υποτακτικης ψυχολογιας να γινει υποτακτικη τους (την ιδια κοπελλα)
    εκεινη μετα τις τρεις προτασεις και βασει των δικων της κριτηριων λεει οχι στους δυο και συμφωνει να γινει υποτακτικη του ενος απο τους τρεις
    πως μπορουμε να ονομασουμε αυτη την ενεργεια της κοπελλας?
     
  12. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Οι υποτακτικοί είναι αυτοί που επιλέγουν.???


    Τέλεια το τοποθέτησες, λέγεται αποδοχή της πρότασης του τυχερού, αλλά αλλά ξεκάθαρα αποτελεί μια επιλογή από την πλευρά της. Η άποψή σου ενισχύεται ακόμα περισσότερο, γιατί απ' ότι θα έχετε διαπιστώσει οι Master, είναι πολλοί περισσότεροι αριθμητικά.