Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ομοφυλοφιλία: Ας ανοιχτούμε επιτέλους...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_in_Red, στις 5 Μαρτίου 2008.

  1. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    καλο θα ηταν πριν μιλησουμε για τις κατρακυλες των αλλων , να συνειδητοποιουμε την δικη μας πρωτα ...
    Μια ματια στο καθρεφτη , παρεα με τα αγαπημενα μας αξεσουαρ , ειναι πολλες φορες αρκετη για να απευθυνομαστε στους αλλους με περισσοτερη συναιση ...
    Ελπιζω αυτο το καινουργιο φετιχ μερικων να με αποκαλουν "θρησκευτικα φανατισμενο" συντομα να τερματιστει ....
    Αν εσεις θελετε να προβαλετε την αποψη του καθε Παρτον Ντε λα Κουνατον Ωρες ψυχολογου - ερευνητη και της καθε Νταρντανοβας Πηγαδομουνοβας πρωην αποτυχημενης συζυγου και νυν Μιστρεςς ... εχω και εγω το ιδιο ΑΚΡΙΒΩΣ δικαιωμα να παραθετω σχετικα κειμενα απο την δικη μου πηγη πληροφοριων
    Αν αποτυχουμε σε αυτη την τηρηση της ισοροποιας , τοτε αναποφευχτα , αυτος που βαλεται θα αναγκασθει να αμυνθει , με οπλο του , τις αντιστοιχες προσωπικες αδυναμιες των αλλων ...
    Θα πρεπει ακομα και ο καθε υδροκεφαλος να καταλαβει πως το φορουμ μπορει να ζησει και χωρις προσωπικες επιθεσεις ... και πως ο αυτονοητος σεβασμος που απαιτει για την δικη του προσωπικοτητα τον δεσμευει να περιφρουρησει την ξενη προσωπικοτητα οσο και αν διαφωνει με αυτη .....
    Πριν λιγους μηνες , ειχα ανακοινωσει οτι ενα καινουργιο ταξιδι ξεκινα για μενα και πως αυτο αναποφευκτα θα αλαζε/περιοριζε την παρουσια μου εδω ...
    Δεν περιμενω απο κανενα να με στηριξει ή να εστω και να συμφωνησει με αυτο .. ουτε απο τους φιλους που εχω κανει μεσα εδω ... περιμενω ομως απο ολους να σεβαστουν το δικαιωμα μου ως μελος , να τεκμηριωνω τις αποψεις μου με τον τροπο που επιθυμω να το κανω και ανταποκρινεται στην νεα ζωη που ξεκιναω ....
    Μπορει ο οποιοσδηποτε να επιλεξει να μην διαβαζει ποστ που εχουν θρησκευτικη εμπλοκη ... δεν εχει ομως κανενα δικαιωμα να προσωποποιει τις επιθεσεις του εξαπολυοντας χαρακτηρισμους , ειρωνιες και χλευασμους ....

    ΔΕΝ ειναι δυνατον να γραφονται ΤΟΣΑ και ΤΟΣΑ (μην αρχισω να αναφερω) εδω μεσα που τα διαβαζεις και αναρωτιεσαι αν χαπακωθηκε για να τα γραψει ... και να ενοχλουν οι δικες μου αποψεις που εναρμονιζονται με την θρησκευτικη πιστη ...
    Ειτε καποιος παει γονατιστος τα σκαλια της Τηνου να προσκυνησει , ειτε ακολουθει γονατιστος μεσα στο κλαμπ την Μιστρα του δεμενος με το λουρι του σκυλου , χριζει του ιδιου ακριβως σεβασμου ... Προσωπικα δεν συμφωνω με καμια απο τις δυο εικονες .. και ειναι πιθανον να χρειαστω να καταβαλω εντονη προσπαθεια για να μην κατουρηθω στα γελια ... ποτε ομως δεν θα κανω ουτε τον προσκυνητη της μεγαλοχαρης , ουτε του κροπ να αισθανθει οτι δεν τον σεβομαι ...

    Το να εχω αγνοια και απορειες με το παρον θεμα της ομοφυλλοφιλιας δεν σημαινει ελειψη σεβασμου ... Ειμαι επισης ανοικτος στο να μου εξηγησουν τυχον αποψεις που εχω σχηματισει λαθος ... οπως ακριβως εκανε η Female ... αλλα με την Female με συνδεει μια γνωριμια και ειλικρινη φιλια ... και αναρωτιεμαι .... ειναι η προσωπικη γνωριμια απαραιτητη προυποθεση για να μιλησει καποιος με σεβασμο μεσα στο νετ ? .....
    ευχαριστω πολυ οσους ειχαν την υπομονη να το διαβασουν ...
     
  2. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Ιδού ένα δείγμα σεβασμού προν τον άλλον:
    "Incoplete τρωγομαι διοτι προσπαθω να διαμορφωσω μια αποψη οσο το δυνατο ποιο ορθη και δικαιη που να ειναι ακλονητη ειδικα απο φανατισμους πασης φυσεως ... ωστοσο θα περιμενω σε κατ'ιδιαν κουβεντα και συμφωνω απ αυτου....
    οσο για τις διαπιστωσεις μου .. τι να σου πω ; ... μπορει και να εχεις δικιο .... ομως αποτελουν συμπερασματα απο την παρακολουθιση συμπεριφορων ... και δεν πιστευω οτι πεφτω πολυ εξω ....
    τελος στα ποσα ξερει το σπιτι μου ... εχω καποιες οικονομικες δυσκολιουλες ..και ειμαι σιγουρος οτι θα προτιμουσαν να ξερουν οτιδηποτε αλλο παρα τα οικονομικα παλουκια που εχω στον κωλο ... ... .. το θεωρουν πολυτελεια να ασχοληθουν και με τα βιτσια μου ...

    Αγαπημενε μου John Slave96 .... και εγω σε αγαπω ... ξερω οτι τελευταια σε εχω παραμελησει με τον θρησκευτικο μου φανατισμο .. ηταν υπερβολη που ελειψα 15 μερες απο την αγκαλια σου για να κυνηγησω ειδωλολατρες νεγρους στο χριστουγεννιατικο σαφαρι αναψυχης στην Κενυα .... καταλαβε με μονακριβε .. φταει η πικρη αποσταση αναμεσα μας που με κανει σκληρο ... Εσυ εισαι ο θεος μου και η αγαπη μας ο ναος μου .... φανατισε με ερωτα πανω στην γραφη του γυμνου σου κορμιου ....
    ωιμε .. ο πικραμενος σταυροφορος σου σε χαιρετα .. ω Johny των αθανατων , Johny των ποθων των πορφυρων ....

    MindMaster .... που βρισκεις το κακο να γινει μια συζητηση που θα ωφελισει τους μεν βγαζοντας τους απο την αγνοια και τους δε ελαχιστοποιοντας τυχον αναιτιες αντιδρασεις εναντιων τους .... γιατι τοσο κακο με το θεμα "εξηγηση" .. πεστο "ενημερωση" αν σε ενοχλει η λεξη ; ...."

    Βλέπε post 265 του isnogood, σε αυτό το νήμα. Και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε. Και αυτό βέβαια ήταν ένα μικρό δείγμα... Εδώ μπορεί, όποιος ψάξει, να βρει άλλα μεγαλύτερα.
     
    Last edited: 5 Ιανουαρίου 2009
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Ομοφυλοφιλία: Ας ανοιχτούμε επιτέλους...

    Κακό πράγμα να παίζεις και στις δυο ταχύτητες ίζνο,όταν αφενός απαξιώνεις την κατάσταση και μετά με ειλικρινές και αντικειμενικό ενδιαφερον κοιτάς να τις ερμηνεύσεις..(ναι ξέρω,επειδή δε συμφωνείς μαζί μου χαρακτηρίζω τα πράγματα έτσι).. Στις τοποθετήσεις σου βρήκα πολλά στοιχεία που πρόσβαλλαν το χώρο μου και κατ΄επέκτασιν και εμένα.. Όταν θα μάθεις να εκφέρεις σωστά τους προβληματισμούς σου τότε το συζητάμε..Οπότε θεωρώ άτοπη τα διαμαρτυρία σου..

    Παρεπιπτόντως συγχαρητήρια στη διαχείριση μας.. (O τονισμός επήλθε μιας μέρας μετά από την αρχική μου διατύπωση)
     
    Last edited: 5 Ιανουαρίου 2009
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Ιncoplete μπορεις απλα να μου υποδειξεις που και τι θεωρησες προσβολη ωστε να λυθει ...
    Δεν υπαρχει σωστος και λαθος τροπος για να διατυπωσεις μια απορεια ... δεν ειμαστε σε καμια στρατιωτικη μοναδα ....
    Επισης θα σε παρακαλεσω (τουλαχιστον για μια φορα) να μην ερμηνευσεις κατα πως εσυ φανταζεσαι τα οσα γραφω .. αλλα να λαβεις σοβαρα την παρακληση μου περι ισοτητας με ολους στην εκφραση των αποψεων μου ...
    Ξερω οτι εισαι ενας δεινος ψυχαναλυτης ολων μας και μπορεις να φωτιζεις με ακριβεια στο βαθος των πραγματικων αποψεων που κρυβουμε ολοι εμεις των δυο ταχυτητων που σε περιτρυγυριζουμε ... σε θερμοπαρακλω ωστοσο , και τους υπολοιπους , τουτη την παρακληση μου να την λαβεις ως αυτη που επιθυμω να δειχνει και οχι ως οποιο τεχνασμα θεωρεις εσυ πως ειναι .... μονο για αυτη την φορα στο ζηταω , διοτι ειναι σημαντικο για μενα να τελειωνει μια και εξω αυτη η ψυχαγωγια με τον θρησκευτικο εμπαιγμο μου ....
    προτεινω να μην γαμησουμε αλλο το νημα .... θεωρω πως καθε πλευρα ειπε τα οσα ειχε να πει ...
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Ομοφυλοφιλία: Ας ανοιχτούμε επιτέλους...

    Αφού λοιπόν κάθε πλευρά είχε όσα να πει και αφού με ειρωνεύτηκες ώς μέγα ψυχαναλυτή,τότε τι ζητάς διευκρινίσεις και κατα συνέπεια συνέχεια;
     
  6. female

    female Contributor

  7. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Νομίζω ότι υπάρχει μια εξέλιξη. Μετά τη γαϊδουρινή υπομονή, ότι μας γράφεις εκεί που δε σβήνει μελάνι (αφού μας έχεις συνδέσει με Κάιρο) και άλλα πολλά που είπες τώρα ξαφνικά θέλεις ειρήνη. Να την έχεις. Κανένα πρόβλημα. Δείξε όμως και λίγη μεταμέλεια. Ζήτα συγνώμη. Μην φέρεσαι γαϊδουρινά. Και τότε θα την έχει απολόχερα. Κυριολεκτώ. Διότι στη ζωή, φίλες μου, όλα καταχτιούνται δε δωρίζονται. Αυτό να το ξέρεις.
     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    αν και αυτο δεν νομιζω οτι ενδιαφερει τους υπολοιπους .... υπηρξε επικοινωνια μου με τον Incoplete σε προσωπικο επιπεδο με διαθεση εκτονωσης της αντιπαραθεσης και φιλικοτητας ...
    Ο Incoplete ειχε την καλη διαθεση να μου εξηγησει οτι εκανα την ερωτηση με τροπο που προσβαλω καποιους ανθρωπους ... και οπως οφειλα , ελαβα σοβαρα την αποψη του , προσπαθωντας τωρα να βρω μια καλυτερη διατυπωση περι αυτου που θελω να μαθω ... αν και θα ελπιζω σε μια κατ'ιδιαν ευκαιρια για συζητηση ..

    john slave απο εσενα ειδικα δεν περιμενω τιποτα απολυτως .. ουτε ειρηνη ουτε Μαρια ουτε Κλεοπατρα ... σε ενημερωνω μαλιστα οτι απο εμενα προσωπικα εχεις κερδισει το ακαταλογιστο και συνεπως μπορεις να συνεχισεις ακαθεκτος διχως να σε παρεξηγησω ξανα ....
     
  9. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Μια έμμεση συγνώμη, οπότε αςπούμε ένα πρώτο ΟΚ.
     
  10. deppie_cd

    deppie_cd Regular Member

    Απάντηση: Ομοφυλοφιλία: Ας ανοιχτούμε επιτέλους...

    Μετά από όσα διάβασα σε εικοσιτόσες σελίδες… είμαι πια βέβαιη ότι όπως κραυγάζει ο τίτλος του νήματος……… επιτέλους..... ανοιχτήκαμε  
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Re: Απάντηση: Ομοφυλοφιλία: Ας ανοιχτούμε επιτέλους...

    νομιζω πως αυτο ειναι το ζητουμενο ....
    εγω προσωπικα Perv ειμαι , δεν σημαινει οτι με την παρουσια μου εδω οφειλω να συμφωνω και να επιβραβευσω την οποιαδηποτε σεξουαλικη συμπεριφορα ... ετσι δεν ειναι ; ....
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Ομοφυλοφιλία: Ας ανοιχτούμε επιτέλους...

    Α όχι! Εδώ το έχουμε σαν αρχή: Δείξε μου το νήμα σου(που βρίσκεσαι δλδ) ,να σου πω ποιος είσαι! 

    Πλακίτσα κάνουμε ε;;!!!!