Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ομοφυλοφιλία: Ας ανοιχτούμε επιτέλους...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_in_Red, στις 5 Μαρτίου 2008.

  1. deppie_cd

    deppie_cd Regular Member

    Απάντηση: Ομοφυλοφιλία: Ας ανοιχτούμε επιτέλους...

    Γιατί πρέπει να περιμένω επιβράβευση ή όχι της σεξουαλικής μου συμπεριφοράς και μάλιστα από ανθρώπους το λιγότερο άσχετους (για να μην το πω πιο βαριά δηλαδή) ;

    Και βέβαια… πρόσεχε… η παρουσία σου σε αυτό το post ποιος ξέρει τι φήμες μπορεί να κάνει να διαρρεύσουν, και ποιος σε σώζει μετά από τον δημόσιο διασυρμό αγαπητέ perv
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Ομοφυλοφιλία: Ας ανοιχτούμε επιτέλους...

    Eιβράβευση δε χρειάζεται κανείς,από κανέναν και για τίποτα..

    Δεν κρύβω πως αυτή η διαπίστωση με ενοχλεί.

    Τ θα πει φήμες που θα διαρρεύσουν;Δλδ,όποιος συμμετέχει σε ένα νήμα για την ομοφυλοφιλία μπορεί να χαρακτηριστεί;Αυτό δε βοηθάει ,ούτε τιμάει κανέναν μας..
    Διασυρμός;
    Για άλλα μέλη θα έλεγα πως έχουν βάλλει σε συγκεκριμένα νήματα λόγω προβολής.Για τον ίζνο όμως δε θα το΄λεγα..
    Γενικά δε μου αρέσει κάποιος να διασύρεται για ομοφυλοφιλία ή κρυπτομοφυλοφιλία.Είναι σα να αποδεχόμαστε πρώτοι ότι είναι μεμπτό το να είσαι ομοφυλόφιλος.Βάζουμε τα χέρια μας και βγάζουμε τα μάτια μας.Ακόμα και τους ομοφοβικούς ρατσιστές κρυπτομοφυλόφιλους (γενικά μιλάω) ενοχλούμαι όταν αναγκαστικά τους κατατάσσω στη gay πλευρά.Θα ήθελα να ανήκουν κάπου αλλού.Όχι σ 'εμάς..

    Θα πρότεινα λίγη περισσότερη προσοχή ..
     
  3. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    domination απο ομοφυλοφιλη στο αντιθετο φυλο


    Οι γυναίκες bi,δεν είναι ομοφυλόφιλες..
     
  4. pancyber

    pancyber Regular Member

    Re: domination απο ομοφυλοφιλη στο αντιθετο φυλο

    Θα συμφωνίσω απόλυτα μαζί σου... όμως το οτι ήταν bi εγώ το προσέθεσα, ως συμπέρασμα.
    Εκείνες για λεσβίες μου συστήθηκαν, αν το έγραφα όμως έτσι θα μου έλεγες οτι αφού με έβαλαν μετά κάτω ήταν bi και ουχί λεσβίες... σωστός;
    Άσε που την τελευταία φορά που πήγα Ερεσσώ και είδα πως είναι οι λεσβίες... οι πραγματικές λεσβίες... άστα... περιληπτικά να αναφέρω (για να μη ζηλέψουν μερικοί) ότι η ομορφότερη από αυτές ήταν φτυστή ο Σουγκλάκος...
     
  5. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    domination απο ομοφυλοφιλη στο αντιθετο φυλο


    Ωραία λοιπόν. Κάναμε τον διαχωρισμό μας..

    Είμαστε εκτός θέματος ήδη,αλλά θα ήθελα να μου πεις κάτι.. μόνο στην Ερεσσώ έχει "πραγματικές λεσβίες" ; ..και γιατί αυτές οι λεσβίες να είναι άσχημες; Φταιει το μέρος;
     
  6. pancyber

    pancyber Regular Member

    Re: domination απο ομοφυλοφιλη στο αντιθετο φυλο

    τον όρο "πραγματικές" τον αντιπαραθέτω με τις καλίγραμες θέες που παίζουν στις τσόντες... στην Ερεσσώ μαζεύονται πολλές, παααααρα πολλές, ή τουλάχιστον αρκετές για να καταλάβεις τι ακριβώς βλέπεις... γιατί αν δείς μια η δύο στο δρόμο δεν σου κάνει και τόση εντύπωση. Άσχημες είναι μάλλον γιατί δεν αισθάνωνται την ανάγκη να περιποιηθουν τον εαυτό τους όπως οι εταιρόφυλες (ή και ετεροφιλες) γυναίκες και οι gay... σίγουρα δεν φταίει το μέρος γιατί είναι πανέμορφο...
     
  7. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    domination απο ομοφυλοφιλη στο αντιθετο φυλο



    Άλλο πράγμα είναι η άσχημη γυναίκα και άλλο η απεριποίητη γυναίκα.

    Άσχημες,απεριποίητες ή "καμια σχέση με τις πορνοσταρς" γυναίκες,υπάρχουν αλλά οι σεξουαλικές τους προτιμήσεις δεν έχουν να κάνουν με όλο αυτο.

    Δηλαδή μόνο οι λεσβίες είναι άσχημες; Μια στρέϊτ γυναίκα ή μια bisexual, δεν μπορεί να είναι απεριποίητη ή άσχημη;


    Μια ερώτηση σχετική με το νήμα..

    Ο άντρας που θα υποταχθεί σε δυο λεσβίες,πόσο σημασία δίνει στην εξωτερική εμφανιση; Είναι η ομορφιά των γυναικών που τον "τραβάει" ή τους αρκεί και μόνο το κομμάτι εκείνο, της υποταγής;
     
  8. pancyber

    pancyber Regular Member

    Re: domination απο ομοφυλοφιλη στο αντιθετο φυλο

    και εδώ τείθετε ένα ερώτημα τύπου:
    Η κότα έκανε τ'αυγό ή το αυγό την κότα...

    τώρα για τα υπόλειπα, βρες έναν υποτακτικό να σου απαντήσει...  
     
  9. extreme32

    extreme32 Regular Member

    Re: domination απο ομοφυλοφιλη στο αντιθετο φυλο

    οι αντρες bi ομως; δεν ειναι λιγο;
     
  10. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    domination απο ομοφυλοφιλη στο αντιθετο φυλο


    Λίγο;; τι εννοείς;; όπως λέμε δλδ "ολίγη απο γιουβέτσι;"
     
  11. pancyber

    pancyber Regular Member

    Re: domination απο ομοφυλοφιλη στο αντιθετο φυλο

    το ποιος τον δινει και ποιος τον πέρνει μεταξυ γυναικων ειναι εντελος διαφορετικο απο οτι μεταξυ αντρων....
     
  12. extreme32

    extreme32 Regular Member

    Re: domination απο ομοφυλοφιλη στο αντιθετο φυλο

    Ημουν στην Ερεσσω τον Σεπτεμβρη. Lady μην το ψαχνεις. Ο φίλος εχει δικιο. Δεν ειναι μονο εκει οι ασχημες. Απλα οταν εχουν το φεστιβαλ τους μαζευονται οι πιο ασχημες απο όλες τις χωρες. Μερικες εχουν και μουσι. Κουρευουν τα μαλλια τους τοσο κοντα σαν αντρες. Ντυνονται σαν αντρες. Και τελικα σε κανουν να αναρωτιεσαι. Γιατι δεν πανε με αντρες τελικα;

    Εννοω οτι αν με εβλεπε ο πεθερος μου να κανω πιπες στον φιλο μου το Βαγγελη , και του ελεγα "πεθερε μου δεν ειμαι ομοφυλοφιλος. Ειμαι bi οποτε μην ανησυχεις" δεν νομιζω να τον ηρεμουσα.
    Τελος παντων ,οκ, ενας bi μπορει να μην ειναι ομοφυλοφιλος και να αρεσκεται απλα και μονο στο παιχνιδι με ατομο του ιδιου φυλου, ομως δεν νομιζω οτι αποκλειεται το να είναι και ομοφυλοφιλος. Εκτος αν πρεπει σε αυτη την περιπτωση να χρησιμοποιουμε καποιον αλλο ορο. Εννοω για ατομο το οποιο μπορει να ερωτευθει μια γυναικα αλλα και εναν αντρα.
     
    Last edited: 4 Μαϊου 2009