Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ονειρα μου..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος perfect_number, στις 29 Μαϊου 2007.

  1. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member



    ...Καλά τώρα, υπάρχει άνθρωπος που είδε τέτοιο όνειρο?  
     
  2. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

    Σπάνια βλέπω όνειρα...ή τουλάχιστον θυμάμαι τα όνειρά μου αλλά συνήθως δεν βγάζουν κανένα νόημα..
    Ας πούμε το τελευταίο που είδα ήταν ότι κρατούσα ένα μωρό το οποίο υποτίθεται ήταν δικό μου και μου έπεσε κάτω...το σήκωσα ήταν καλά το έβαλα στην κούνια και μετά άρχισε να αλλοιώνεται το πρόσωπο του και να βγάζει αφρούς wtf!!
    'Η βλέπω ότι κάποιος που γνωρίζω πεθαίνει
    Γενικά αγχώδη όνειρα....
     
  3. фетишoмазох

    фетишoмазох Regular Member

    Τι κακό είναι αυτό με τα συνειδητά όνειρα;
    Τι αγενής που γίνονται αυτοί που είναι στο όνειρο σου και τους λες ότι ονειρεύεσαι!
    Εχθές πχ.εν μέσω ονείρου,συνειδητοποίησα ότι έβλεπα όνειρο,μέσω διάφορων λόγων και τρόπων κλπ..
    Μετά από λίγο [ήμουν στο σπίτι στο όνειρο] πρέπει να ήρθε ο ξάδερφος μου,να πάρει ένα φαγητό με το θείο μου.
    Ο θείος μου στο αμάξι περίμενε κι ίσως υπήρχαν και κάποια άλλα άτομα εκεί ''απροσδιόριστα''.
    Ο ξάδερφος μου κατέβηκε κι ήρθε στο σπίτι..πρέπει να του είπα ότι έχω τη γνώμη πώς ονειρεύομαι ..
    δε πρέπει να το πήρε καλά..ψιλό προσβλήθηκε..νευρίασε και πήγε να φύγει..
    εγώ βγήκα συγχρόνως έξω..να το πω και στον πατέρα του...
    ''μπαμπά ξεκίνα'' είπε νευριασμένος και μουτρωμένος ο ξάδερφος μου.
    ''περίμενε μισό λεπτό,σε παρακαλώ '' λέω στο θείο μου.
    Με κοίταξε...
    ''βλέπεις όνειρα;'' ρωτάω το θείο μου
    ''ε ναι'' μου λέει
    ''καταλαβαίνεις πότε ονειρεύεσαι; '' ξαναρωτάω
    ''ε κάποιες φορές'' έμοιαζε να λέει η κίνηση του κεφαλιού του.
    ''λοιπόν'' απαντώ ''κι εγώ ονειρεύομαι συχνά'' ''και τώρα καταλαβαίνω κι έχω την άποψη ότι βλέπω όνειρο''
    Ο θείος μου,σαν να περίμενε τι θα έλεγα..πήρε το ίδιο βλέμμα του προσβληθέντος ...και μουτρωμένου και νευριασμένου
    κι έβαλε μπρος να φύγει..σαν να έλεγε ''άσε μας!!''.
    Και λέω εγώ από μέσα μου ''μα είναι λογικό από μία άποψη,το να τους λες ότι ονειρεύεσαι είναι στην ουσία σαν να τους λες
    ότι είναι ένα τίποτε..γι αυτό θυμώνουν''
    Ενώ έφευγαν ..έβαλα το χέρι μου να πιάσω λίγο το αμάξι..να τους συγκρατήσω[ είχα τη δύναμη στο όνειρο]
    και πρέπει να το έφερα έτσι κάποιες βόλτες..
    Μετά από αυτό..έχω την εντύπωση ότι το μυαλό μου ''πελάγωσε'' ..κι έχασα τη συνειδητότητα του ονείρου..
    το όνειρο μεταπήδησε σε κάποια φαινομενικά άσχετα πράγματα..[εγώ πρέπει να ξέχασα στο μεταξύ ότι ονειρεύομαι]
    αλλά πάλι εκεί στη γειτονιά μου ήμουν και διαδραματίζονταν διάφορα.
    Σε κάποια στιγμή βλέπουμε ..μαζί με κάποια άλλα άτομα που ήταν εκεί..κάτι σαν μετεωρίτη ή αστεροειδή στον ουρανό..
    να εκρήγνυται με κάποιο τρόπο στον αέρα ή να πέφτει..
    μετά ήταν κάπως σκοτεινά ,τρομακτικά και φαντασμαγορικά...
    γίνονταν φωτιές κι εκρήξεις παντού τριγύρω μας..[προκαλούμενες προφανώς από την προηγούμενη πρόσκρουση]
    Εμείς κοιτάγαμε γύρω γύρω ..να βρούμε κάποιο μέρος να τρυπώσουμε για να είμαστε ασφαλείς..
    εν τω μεταξύ..στο τσακ γλιτώναμε ..φαινόταν ότι τίποτε δεν ήταν ασφαλές ...στο σημείο πχ ή στο σπίτι..που ετοιμαζόμασταν να πάμε να προστατευθούμε ..σε λίγο εκρήγνυταν ή έπιανε φωτιά..
    σε κάποια στιγμή ..το φαινόμενο τελείωσε ''και προσωρινώς'' σκεφτόμουν εγώ από μέσα μου..[μέχρι να έρθει το επόμενο κύμα φωτιάς και εκρήξεων].
    ..και σαν να ξημέρωσε μετά το πέρασμα του φαινομένου ....
    [να πω ότι εκτός από τα οπτικά ερεθίσματα του ονείρου ..υπήρχαν και κάποια οσφρητικά ..πχ σε κάποιες
    φάσες..νομίζω ότι μύριζα καμένο στην ατμόσφαιρα.]
    ..αν και μετά το φαινόμενο ..δε φαίνονταν να υπάρχουν και οι πολλές καταστροφές..
    σε κάποια φάση τους λέω ..να μπούμε μες το σπίτι μου..και θα είμαστε ασφαλείς για την ώρα..
    ''ευτυχώς πέρασε'' λέει ένας...
    ''έχω την εντύπωση όμως ,ότι θα επαναληφθεί'' του λέω..''έτσι πάει αυτό'' ''περιοδικά''
    ο άλλος πρέπει να αναστέναξε..πανικοβλήθηκε ή να είπε κάτι σαν ''ωχ!!''
    τέσπα ..μετά από αυτά δε συνέβη κάτι πολύ σημαντικό..πρέπει το όνειρο να μεταπήδησε πάλι σε κάποια ψιλό άσχετα..αλλά
    αυτό ήταν σε γενικές γραμμές.


    και μία σημείωση..θέλω να σταθώ σε ένα σημείο..εκεί που γίνονταν οι φωτιές και οι εκρήξεις...και δεν
    φαίνονταν πουθενά ασφάλεια και κινδυνεύαμε.....
    την περασμένη λοιπόν μέρα είχα δει στις ειδήσεις για κάποιον που σκοτώθηκε μέσα στο σπίτι από μία καταστροφή..
    και πιστεύω ότι έχει σχέση με αυτό το στοιχείο του ονείρου...
    γιατί έλεγα μες τον ύπνο μου ''να ! ας πάμε μέσα σε αυτό το χώρο ή το σπίτι ,θα είμαστε ασφαλείς'' κι εκείνη
    τη στιγμή το σπίτι εκείνο που υποδείκνυα και σκεφτόμουν ..εκρήγνυνταν ή έπαιρνε φωτιά..κι από τη ΜΕΣΑ μεριά μάλιστα...
    -τίποτε δεν είναι ασφαλές λοιπόν- σα να μου έλεγε αυτό το μέρος του ονείρου...σε απάντηση της προηγούμενης είδησης που είχα ακούσει.
    Επίσης την περασμένη μέρα ..μία σειρά είχε να κάνει με έναν πυρομανή.....άλλο λοιπόν ένα ερέθισμα...
    άλλο τούτο ..ποτέ δε κατάλαβα..γιατί σε τέτοια όνειρα που έχουν να κάνουν με φωτιά..μαζί με το φόβο και την αγωνία..νιώθω μαζί και ένα περίεργο ''ενθουσιασμό'' ...[κανονικά ούτε κατά διάνοια ..δε μου αρέσει η φωτιά..]
    όπως επίσης γιατί μετά από κάτι τέτοια..καταστροφολογικά όνειρα ..κάποιες φορές ..όταν ξυπνάω ..αντί να νιώθω ανακούφιση..νιώθω..μία κάποια απογοήτευση...δε πάω καλά..
    ...ή πάλι ίσως κατά βάθος..βάθος..γνωρίζω ότι ονειρεύομαι..και βλέπω το όλο πράγμα απλά ως συμμετοχή σε ταινία περιπέτεια...η οποία συμμετοχή τελειώνει με το ξύπνημα...