Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Οταν ερθει το Τελος στην σχεση.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος isnogood, στις 12 Ιουλίου 2006.

  1. Kits

    Kits Contributor



    DreamMaster σου βγαζω το καπελο...
    I Agree!!!!!!!!!
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    DreamMaster .... νομιζω οτι το παραδειγμα σου .. και με την τραγικη του καταληξη .. επιβεβαιωνει την ευθυνη ...
    Ουτε θα συμφωνησω με το αλωθι του "υπο-νοηθηκαν" ....
    Απο το : "περναω πολυ καλα μαζι σου" , μεχρι το : "βρηκα σε σενα εκεινο που ζητουσα μεχρι σημερα" , υπαρχουν συγκεκριμενα μυνηματα με τεραστια διαφορα στην σημασια τους ..... οταν λοιπον "ο εραστης" δινει μυνηματα ερωτικης αδρεναλινης και απολαμβανει το ... φορσταρισμα του συντροφου του .... τοτε αν μη τι αλλο , μιλαμε για ευθυνη ....

    Στο BDSM τωρα και συγκεκριμενα στο "δινω" . Εδω υπαρχει η διαφοροποιηση οτι ο Μαστερ ξερει - γνωριζει την ιδιαιτεροτητα , την φυση και τις δυνατοτητες του υποτακτικου . Ο Μαστερ θα τον/την οδηγησει και ο αλλος θα τον δεχτει ως οδηγο του ....
    Εδω .... σε ενα απλο μηχανακι καθομαστε συνεπιβατες και αν ο οδηγος μας γρατζουνισει τον αγκωνα σε κανα καθρεφτη του ψελνουμε τον εξαψαλμο .... ποσο μαλλον οταν ο οδηγος μας οδηγησει στον γκρεμο ........
    Ο Μαστερ δεν ειναι γκομενος .... ειναι οδηγος και αυτοματα εχει παρει την ευθυνη .. και οπως ειπα δεν μιλαμε για καποιο κλαμπ του Αμστερνταμ μα για την οξυθυμη Ελλαδα με το Μεσογειακο ταπεραμεντο .....
    Απο τις δικες και παλι τοποθετησεις , καταλαβαινω οτι ειναι αποδεκτο πως μπορει να υφισταται σχεση αναμεσα σε Μαστερ - υποτακτικη οχι ομως και σε Αφεντρα - υποτακτικο .. ειναι αυτο ετσι ? ....
     
  3. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member


    Θα συμφωνήσω γενικά σε αυτό το θέμα "οδηγός" και νομίζω πως θα συμφωνήσουν οι περισσότεροι. Ισως αυτοεξαιρεθούν κάποιοι "σαδιστές" / "βασανιστές" που φρονούν ότι (και) το τέλος πρέπει να είναι "βασανιστικό".

    Πάντως, τις ιδιαιτερότητες, τη φύση και τις δυνατότητες του συγκεκριμένου υποτακτικού ατόμου τις ανακαλύπτει το Κυριαρχικό άτομο στην πορεία, συχνά μαζί με το υποτακτικό, εκτός αν μιλάμε για τίποτα Τζίζους ή παρόμοιους μεσσίες που κόβουν φάτσες και βγάζουν συμπέρασμα. Η εμπειρία, που "μοσχοπουλιέται" και στο φόρουμ μας, το μόνο που μπορεί να προσφέρει είναι να αναδείξει την ατομικότητα του άλλου, όχι τις ομοιότητες με προηγούμενους, αλλά τις διαφορές του.

    Η ένστασή μου ήταν πως επικεντρώθηκες στο "τέλος" μιας (BDSM) σχέσης. Φοβήθηκα ότι αναφέρεσαι σε εκείνους που ελαφρά τη καρδία κάνουν το "κέφι" τους, τα "βίτσια" τους και στο "τέλος" τους πιάνουν οι "τύψεις" και οι "λύπησες". (Εριξα και μια "ταβανόπροκα" σε άλλο μέλος του φόρουμ που ανέφερε συνοπτικά: "την λυπήθηκα").

    Εν παρόδω, οι "τύψεις", από ότι ακούω εντός και εκτός Ελλάδας, εξακολουθούν και μες στον BDSM χώρο να δημιουργούνται κυρίως σε αντρικά κεφάλια και όχι σε γυναικεία, πράγμα που απλώς επιβεβαιώνει ότι πρώτα βγαίνει το πετσί και μετά η ανατροφή.

    Μην σε μπερδεύει αυτό, κι εκεί άνθρωποι είναι.. και κάνουν ακριβώς το ίδιο "κρακ" όταν σπάνε τα κόκκαλα τους, και κλωτσάνε όταν βγαίνουν οι ψυχές τους...

    Καθόλου έτσι, η σχέση είναι ένα πράγμα που αφορά 2 (κατ΄ελάχιστον...) άτομα, τα οποία διαμορφώνουν την υφή και το βάθος της. Δεν νομίζω πως υπάρχει κανόνας BDSM σχέσεων - ως προς αυτό το θέμα.

    Dream

    ΥΓ. Μιας που έθεσες το θέμα "οδηγός", ας κλείσω μ΄ ένα, πολύ σχετικό νομίζω με το θέμα μας αλλά και ... επίκαιρο, τραγουδάκι:

    I'm taking a ride
    With my best friend
    ...
    He knows where he's taking me
    Taking me where I want to be
    ...
    We're flying high
    We're watching the world pass us by
    Never want to come down
    Never want to put my feet back down
    On the ground
    ....
    Promises me I'm safe as houses
    As long as I remember who's wearing the trousers
    I hope he never lets me down AGAIN...

      C-u there, on Tuesday 1/8!
     
  4. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Επειδή μου έχει τύχει ακόμα και σε vanilla , λέω με γειά σου και χαρά σου. Είμαι άλλωστε πολύ υπερήφανη και δεν με νοιάζει ούτε ο λόγος και εάν με φτύσουν ή άμα φτύσω δεν κοιτάζω πάλι εκεί   Και απλά προσπερνώ life goes on babe  
     
  5. Photographer

    Photographer Regular Member

    Απάντηση: Re: Οταν ερθει το Τελος στην σχεση.

    Όπως έχω ξαναγράψει, όταν έρθει κατι τέτοιο το αντιμετωπίζω με λογική και ψυχραιμία στην αρχή.
    Έπειτα με χτυπάει το συναίσθημα της απώλειας για κάτι απο τον εαυτό μου, κάτι στο οποίο είχα κάνει την όποια επένδυση.
    Τέλος όλο αυτό καταχωρείτε σαν μια γλυκειά ανάμνηση και αν δεν έχω ήδη πάει, πάω παρακάτω!

    In your room

    Where souls disappear
    Only you exist here
    Will you lead me to your armchair
    Or leave me lying here
    Your favorite innocence
    Your favorite prize
    Your favorite smile
    Your favorite slave

    I'm hanging on your words
    Living on your breath
    Feeling with your skin
    Will i always be here

      I was there on Tuesday 1/8 with a slave friend from the forum! b Depeche s Mode
     
    Last edited: 3 Αυγούστου 2006