Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ουροποσία: Ευεργετικές και ζημιογόνες συνέπειες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 10 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. extreme32

    extreme32 Regular Member


    Τα περισσοτερα σχετικα θεματα νομιζω οτι ειχαν την ουροποσια σαν φετιχ και οχι σαν θεραπεια.

    Στην ουροθεραπεια ο ασθενης πινει τα δικα του ουρα οποτε δεν προκειται να κολλησει τιποτα. Το AIDS απο οτι μας εχουν μαθει δεν μεταδιδεται με τα ουρα, οποτε φανταζομαι οτι προβλημα μπορει να υπαρξει οταν υπαρχει αιμα στα ουρα. (Ασε που δεν υπαρχει Aids συμφωνα με τις ερευνες μου που συνεχιζονται. Να μην σχολιαστει αυτο το τελευταιο). Αν καποιος εχει παρει βιταμινη C βγαινουν υπερβολικα κιτρινα και ξενερουα! Νομιζω επισης οτι δεν εχει να κανει με το οτι απλα ειναι προϊόν φαντασιας και οτι απλα το πιστευουν οι κινεζοι που εφαρμοζουν την θεραπεια. Υπαρχουν κλινικες ουροθεραπειας σε διαφορα μερη του κοσμου περα απο την Κίνα. Και εκει περα απο το οτι το υποστηριζουν εχουν αποδειξει και διαφορα. Πρεπει να βρω ενα σχετικο αρθρο καποια στιγμη. Παντως απο τη στιγμη που αυτη ειναι η μοναδικη δωρεαν θεραπεια μην περιμενετε να να βρειτε πολλες επιστημονικες τεκμηριωσεις επι του θεματος.

    ΥΓ: Μας εφτιαξες παλι Syrah. Αθελα σου βεβαια αλλα το εκανες. Ευγε
     
  2. atasai

    atasai Regular Member

    Μέσω της ουροποσίας συνήθιζαν κάποιες φυλές της αρχαιότητας να κάνουν χρήση amanita muscaria. Η δραστική της ουσία έχει την ιδιότητα να παραμένει ενεργή μέχρι και για έξι διαδοχικά «περάσματα» από ανθρώπινα σώματα, ενώ σε κάθε πέρασμα είναι και λιγότερο τοξική.

    Άλλη μια ευεργετική συνέπεια!  
     
    Last edited: 11 Σεπτεμβρίου 2008
  3. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Ουροποσία: Ευεργετικές και ζημιογόνες συνέπειες

    Σιγά μη δεν σχολιαστεί.

    Δε μου λες παλληκάρι μου: Αντί να κάνεις έρευνες, γιατί δεν κάνεις μιά δοκιμή;

    Γιατί δεν πας να βρεις (δεν είναι δύσκολο) έναν από τους υποτιθέμενους κατ' εσέ φορείς του AIDS,
    και να δανειστείς το χρησιμοποιημένο ξυραφάκι του γιά να ξυριστείς, ή την οδοντόβουρτσά του,
    γιά να βουρτσίσεις τα δόντια του;

    Αυτό κάνε, αντί να ταλαιπωρείσαι με θεωρίες (και να ταλαιπωρείς κι εμάς).

    Θα το κάνεις;
     
  4. extreme32

    extreme32 Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Ουροποσία: Ευεργετικές και ζημιογόνες συνέπειες

    Υπαρχουν ατομα που εκαναν πιο τολμηρα πειραματα για να αποδειξουν αυτο που λεω απο το να παρω την οδοντοβουρτσα τους (που θα βρωμαει κιολας... μπλιαχ). Καποιος γιατρος (μου διαφευγει το ονομα του και το που το εκανε, αλλα θα το ψαξω να το θυμηθω αν σε ενδιαφερει) πηρε αιμα απο εναν οροθετικο και το εκανε μεταγγηση στον εαυτο του. Και δεν το εκανε μονος του στο σπιτι του. Μην το χαλασουμε ομως το νημα της Syrah. μπορουμε να χαλασουμε το δικο μου!!!!!
     
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Ουροποσία: Ευεργετικές και ζημιογόνες συνέπειες

    Άρα, τελικά, εσύ δεν θα το κάνεις... (Πόσο αλήθεια δύσκολο είναι μερικές φορές, να σου απαντήσει κάποιος, με ένα "ναι" ή μ' ένα "όχι"...).

    Μου αρκεί αυτό, το κρατώ γιά να το έχω να σου το δείχνω, και δεν νομίζω να χρειάζεται να προσθέσω κάτι είτε στο νήμα της Syrah, είτε στο δικό σου...
     
  6. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Ουροποσία: Ευεργετικές και ζημιογόνες συνέπειες

    Γεγονός πως η ουρολαγνία έχει αναπτυχθεί εκτενώς, αλλά εδώ επιχειρώ να συγκεντρώσω πληροφορίες αναφορικά με θετικές και αρνητικές συνέπειες από την πόση των ούρων συγκεκριμένα. Βέβαια κάποιες ευεργετικές συνέπεις που αναφέρθηκαν δεν τεκμηριώνονται επιστημονικά και απορρέουν κυρίως από παραδόσεις, γι αυτό δεν δεσμεύομαι για την ορθότητά τους. Αλλά συν τω χρόνω μπορούν να συγκεντρωθούν σίγουρα περισσότερα στοιχεία για όσους ενδιαφέρονται για την πόση ούρων αλλά διστάζουν για λόγους υγείας.

    Στην περίπτωση της ουροθεραπείας, πιθανότητα μετάδοσης νοσήματος δεν υπάρχει γιατί παραγωγός και καταναλωτής είναι ένα και το αυτό πρόσωπο. :Ρ Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το να καταναλώνει κανείς τα ούρα ή τα κόπρανά του δεν εγκυμονεί κινδύνους. Λ.χ. βακτηρίδια που λογικώς βρίσκονται στο παχύ έντερο, δέον είναι όπως παραμείνουν εκεί, καθώς σε οποιοδήποτε άλλο σημείο του σώματος (στομάχι) ενδέχεται να προκαλέσουν σοβαρές βλάβες.
    Πέρα από αυτό, πλήρης αποκλεισμός των πιθανοτήτων να προσβληθεί κανείς από κάτι, καταναλώνοντας υγρά κάποιου, δεν νομίζω ότι μπορεί να επιτευχθεί.
    Τώρα, συγκεκριμένες συνέπειες από την κατανάλωση ούρων ανθρώπων που πάσχουν από τις ασθένειες που αναφέρεις, θα προσπαθήσω να βρω και να μεταφέρω εδώ.

    Ή να αποδείξεις ότι το σύμπαν είναι άπειρο.
     
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Ουροποσία: Ευεργετικές και ζημιογόνες συνέπειες

    Tις άλλες μέρες πέραν του Σαββάτου, τους ποτίζω Εγώ!
     
     
  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor




    Μηπως το μπερδευεις με το ...

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  9. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ουροποσία: Ευεργετικές και ζημιογόνες συνέπειες

    Έχω κόψει το αλκοόλ, Έυα.
     
  10. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Ουροποσία: Ευεργετικές και ζημιογόνες συνέπειες


    Και ελεγα τι μου θυμιζει??? τι μου θυμιζει????       


    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showpost.php?p=75708&postcount=71

     
     
  11. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Ουροποσία: Ευεργετικές και ζημιογόνες συνέπειες

    Kits, όπως αποσαφηνίζεται στις τελευταίες γραμμές του αρχικού μου σχολίου, μία εκ των δύο πηγών μου είναι η ιστοσελίδα www.skepdic.gr, από την οποία εικάζω -δεν αναφέρεις την πηγή σου στο σχόλιο στο οποίο με παραπέμπεις- ότι ομοίως άντλησες κάποιες κοινές πληροφορίες στο παρελθόν.
     
  12. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Ουροποσία: Ευεργετικές και ζημιογόνες συνέπειες

    το ομολογω... ΑΜΑΡΤΗΣΑ!!

    τωρα που εγινα σκλαβουλης και επισήμως θα με τιμωρησετε Κυρια???