Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Ο/Η Κ δεν είναι γκόμενος-α"

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Brigitte, στις 9 Νοεμβρίου 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Θεωρίες και στερεότυπα, έχει μπόλικα βιντεάκια στο γιουτιούμπι, για να μην είμαι εκτός θέματος ο καθένας το ''ντύνει'' όπως θέλει.

     
  2. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Καταννοω οτι καποιοι/ες δεν θελουν να δεθουν συναισθηματικα (για τους δικους τους λογους) με τον Κ ή το υ τους. Για να επιλεγουν αυτον τον τροπο καποιο λογο θα εχουν.
    Δε λεω οτι αυτοι που επιλεγουν να εμπλεξουν και συναισθηματα (αν και αυτο δεν ειναι και τοσο θεμα επιλογης κατα τη γνωμη μου, αλλα τεσπα) ειναι πιο μαγκες απο τους αλλους.
    Προσπαθω να εκμαιευσω απο αυτους που εχουν ζησει το "συντροφικοτητα-κοινη ζωη-καθημερινοτητα-ρουτινα και D/s" αν και κατα ποσο το πρωτο αλλοιωσε/επηρεασε το δευτερο. Αν γινεται αυτα τα δυο να συνυπαρχουν σε ενα ζευγαρι Κ/υ χωρις να επηρεαζει το ενα το αλλο. Αυτο ρωταω. Γινεται? Πως διατηρειται η ασυμμετρια σε ενα τετοιο ζευγαρι?
    Και των υπολοιπων η αποψη με ενδιαφερει, αλλα περισσοτερο αυτων που το εζησαν/ζουν..
     
    Last edited: 10 Νοεμβρίου 2016
  3. folha

    folha deja vu

    Χα! Ήθελα να γράψω περίπου το ίδιο, χρησιμοποιώντας τη λέξη "λεξιλαγνεία", αλλά (έκανα το "λάθος" κι) έριξα μια ματιά στο λεξικό:

    Λεξιλαγνεία = η ευχαρίστηση που αισθάνεται κάποιος όταν χρησιμοποιεί εντυπωσιακές ή εξεζητημένες λέξεις!!!

    Δεν εννοούσες αυτό φαντάζομαι;  

    Έχουμε λοιπόν το παράδοξο: δεν καταλαβαινόμαστε χρησιμοποιώντας απλές, γνωστές λέξεις (γκόμενος, κακοποίηση, κλπ) αλλά τις νέες λέξεις (λεξιλαγνικός*) που πλάθουμε, δίνοντας τους και διαφορετικό νόημα από τις τις συγγενικές τους, τις αντιλαμβανόμαστε όλοι!!!   

    *ούτε το γκουγκλ δεν την βγάζει  
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @Brigitte  

    Tώρα το γυρνάς στο στυλ τύπου: συναισθηματικά/συντροφικότητα/D/s, για τον Γκόμενο/α Κ δε μιλάγαμε (για τη φράση); Μπορούσες να το θέσεις εξ αρχής κι όχι να ερχόμαστε γύρω-γύρω όλοι.
     
  5. Brigitte

    Brigitte Contributor

    #8 Σελιδα 1..

    Ειχες πατησει και like..
     
  6. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Φυσικά και γίνεται.

    Πιστεύω ότι πολλοί νομίζουν/θεωρούν ότι το ζω κάτω από την ίδια στέγη, το ζω 24/7 είναι μία σχέση με αλυσίδες, γύμνια και μαστίγια. Δεν είναι καθόλου έτσι, το βασικότερο για εμένα για να κάνεις 24/7 είναι να δένουν οι χημείες τόσο σε επίπεδο bdsm όσο και σε επίπεδο εκτός bdsm πρέπει να υπάρχει η απαραίτητη χημεία. Επίσης η ζωή, εκτός από καλά έχει και πάρα πολλές δυσκολίες. Οι άνθρωποι όμως δεν σταματούν να έχουν επιθυμίες, ανάγκες και όνειρα και όλα αυτά θέλουν να τα ικανοποιούν με τους συντρόφους τους. Επομένως ναι η Κ μου είναι και γκόμενα μου. So fucking what? Θα βγούμε έξω, θα πιαστούμε χεράκι χεράκι, θα γελάσουμε, θα πειράξουμε ο ένας τον άλλον, θα γαμηθούμε σαν τα σκυλιά ε και; Σταματώ να μαι σκλάβος της και να είναι Κυρία μου; Φυσικά και όχι!!



    Το επιθυμητό μέσα από το φαντασιακό δεν είναι πάντοτε πραγματοποιήσιμο, όταν όμως γίνεται είναι υπέροχο.
     
  7. Brigitte

    Brigitte Contributor

    @Μαντλίν
    Ειχες αντιληφθει οτι μιλουσαμε για συντροφικοτητα, δες..

    #9 Σελιδα 1..

    Τωρα ξαφνικα μπερδευτηκες παλι?
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    nO offence.

    Βρε όλα αυτά που λες, είναι ωραία και καλά, άσχετο με το λαικ κάποια γραφόμενα με βρίσκουν σύμφωνη, απλά πρέπει να ανοίξω το Cosmo για να δω ακριβώς τι λέει αν έχουμε τον σύντροφο Γκόμενο και υιό.
    Δικό σου το νήμα, πηγαινέ το όπου θες. Τα έχω πει κ σε άλλα νήματα, δε μ' αρέσει να επαναλαμβάνομαι.
     
  9. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Δε καταλαβα Χριστουλη, αλλα δε θα επιμεινω.. 
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αυτό είναι το αρχικό ερώτημα του νήματος, τα άλλα που ρωτάς τα έχω πει κι αλλού, σε αντίστοιχα νήματα. Καλή συνέχεια.

     
  11. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Και οι περισσοτεροι το καταλαβαν. Για οσους δεν το καταλαβαν (ή εκαναν οτι δεν το καταλαβαν) δοθηκαν διευκρινησεις..περισσοτερο δεν μπορω να βοηθησω, λυπαμαι.
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor


    https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/Σκέψεις-γύρω-απ-το-24-7.63465/
     
Thread Status:
Not open for further replies.