Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο Θούριος του BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος dora_salonica, στις 10 Μαϊου 2009.

  1. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Ο Θούριος του BDSM

    Για μένα το bdsm δεν είναι ένας τρόπος για να γαμηθείς.
    Είναι Μια ολόκληρη φιλοσοφία , ¨ματιά¨, αντίληψη των ερωτικών σχέσεων.
    και πιστεύω πως για πολλούς δεν εστιάζετε στην πράξη του σεξ.
    Μπορεί να υπάρχει μπορεί και να μην το σεξ.

    Υ.γ. τα νέα τραγούδια τις σαιζόν.....fuck around---> fuck---> fuck---> fuck around.. και fucking friends..
     
    Last edited: 12 Μαϊου 2009
  2. Elysium

    Elysium Contributor

    Ευτυχώς δεν είναι απαραίτητο.
    Διαφορετικά… ούτε session…
     
  3. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Ο Θούριος του BDSM

    Τέλεια τα είπες αλλά όταν βρεις χρόνο ρίξε και μια μεταφρασούλα για να καταλάβω ο χαζός.

    Εγώ ήμουν σαφής κι εσύ μου απάντησες με παραβολές. Μίλησα για επιθετικές (πεοφόρες) υποτακτικές. [...]

    Σαφέστερος δε γίνεται να γίνω.
     
    Last edited by a moderator: 15 Μαϊου 2009
  4. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Συνυπογράφω.
     
  5. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ο Θούριος του BDSM

    Ας γίνω εγώ σαφής.

    Δεν έχω καμία μακρά ιστορία στο φόρουμ, καθότι ότι έκανα το παρέθεσα δημοσίως και όλοι γνωρίζουν ότι έκανα 3 σέσσιονς πριν λουφάξω, και αυτό πριν 2 χρόνια. Από τότε μέχρι σήμερα, έκανα έρωτα μία φορά με μία γυναίκα, μία φορά με τον σκλάβο μου και μία φορά με ένα παππούλη. Μέσα σε 2 χρόνια, και σε σχέση με την προ-ιστορία μου, είναι πολύ καλά.

    Ο Θούριός μου δεν είναι για όσους είναι πτωχοί τω πνεύματι. Αν μη τι άλλο, για να διεγερθείς πνευματικά, πρέπει να έχεις και κάποιο πνεύμα. Δεν έχουν όλοι, προφανώς. Να μεταφράσω, ναι, αλλά πως να εξηγήσω σε κάποιον που πληρώνει για να κάνει σεξ; Γίνεται; Δεν γίνεται...

    Τέλος, όποιος αρσενικός πήγε μαζί μου, μάλλον πρόσθεσε παράσημα στην δική του ιστορία, και διόλου δεν εξευτελίστηκε, καθότι α) είμαι από τις πλέον δύσκολες της πιάτσας, και β) κουβαλάω την τιμή της επιλογής Μεγάλων. Δεν κατανοώ την πικρία του ύφους σου, G E. Από την όλη, ίσως θα έπρεπε, εφόσον όλοι παίρνουν αυτό που τους αξίζει. Αν νιώθεις πικραμένος, ειλικρινά, δεν σου φταίω εγώ σε κάτι...

    Σε τι συνυπογράφεις; Στο να ζητούμε ένα γαμίσι; Αυτό ζητούμε τελικά; Σε τι έχει ο δίκιο ο ΜΜ? Ότι μπορεί ένας Κ να προσφέρει την ψωλή του; Χέστηκε η φοράδα στ' αλώνι...

    Υπογράφεις σκλάβα. Είναι δυνατόν να συμφωνείς με την μισερή και λίγη και εύκολη επιλογή του εκάστοτε γαμίκουλα; Τελευταία [...] Ο κάθε βλαμμένος μπορεί να μας πηδήξει. Ε και;

    [...]

    @soft crystal, νομίζω πως καταλαβαινόμαστε, επιτέλους... 
     
    Last edited by a moderator: 15 Μαϊου 2009
  6. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ο Θούριος του BDSM



    Δώρα, συμμαζέψου. Έχεις ξεφύγει τελείως. Το έως πού μπορεί να γίνει ανεκτή η προκλητικότητα, έχει κι αυτό τα όριά του.




     
  7. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ο Θούριος του BDSM

    Δεν το θεωρώ ικανοποιητική μετάφραση στα όσα ποιητικά έγραψες περί ξανθιών μουνοχωριστρών κλπ.

    Κατά τα’ αλλά δεν υπάρχει πίκρα ούτε γλύκα. Απλά μια φορουμική παρέμβαση σε ένα ακόμα ναρκισσιστικό λογύδριο – νήμα, κατ’ εξοχήν σκλαβοκεντρικό.
     
  8. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ο Θούριος του BDSM

    Μετάφραση (ελπίζω αυτή να είναι ικανοποιητική):

    Δεν υπάρχει καμία δυσκολία για κάποιον άντρα να γαμίσει, εφόσον του σηκώνεται. Κρα κάνουν οι γκόμενες, υπάρχει μια σχετική λειψανδρία στις μέρες μας. Αντίστοιχα, δεν υπάρχει καμία δυσκολία για κάποια γυναίκα να γαμηθεί, ακόμη και αν αυτή δεν συνάδει με το σύγχρονο πρότυπο ομορφιάς (από ότι φαίνεται, για έναν άντρα αυτό δεν είναι διόλου σημαντικό, εκτός εάν θέλει να επιδείξει το θηλυκό και όχι να το πηδήξει).

    Δεν βλέπω λοιπόν ουδεμία σχέση ανάμεσα στο γαμίσι και στο BDSM. Θεωρώ ότι το σεξ μπορεί να είναι αλλά μπορεί και να μην είναι μέρος μίας σχέσης BDSM. Και λέω ότι, ακόμα και όταν είναι, είναι ένα πολύ μικρό μέρος της σχέσης, σχεδόν ασήμαντο σε σύγκριση με την ένταση των υπολοίπων παραμέτρων της σχέσης. Η "δύσκολη" παραβολή μου λέει, "ο οποιοσδήποτε μπορεί να πηδήξει μια γκόμενα, δεν μπορεί όμως ο οποιοσδήποτε να οδηγήσει μια γυναίκα στο να τον λατρεύει, ασχέτως πηδήματος, και να πέφτει σε έκσταση μόνο και μόνο με την σκέψη του." Καταλαβαίνω γιατί δυσκολεύονται όλοι τόσο πολύ να το δεχτούν αυτό. Είναι κάτι πέρα από τις καθημερινές μας εμπειρίες, οι πιο πολλοί από μας αναλωνόμαστε σε γαμίσια, που είναι και πιο εύκολα.

    Πράγμα που εξηγεί γιατί έβαλα αυτό το "ναρκισσιστικό" νήμα. Είπα ότι εμένα τουλάχιστον δεν με αφορούν τα γαμίσια, τα βαρέθηκα, κατάλαβα ότι δεν με γεμίζουν από μόνα τους, είναι κάτι που μπορώ (ακόμη) να το έχω όποτε θέλω και προτιμώ μία BDSM σχέση από ένα γαμίσι, όσο καλό και αν είναι το γαμίσι. Είμαι βέβαιη ότι αρκετοί Κυρίαρχοι συμμερίζονται αυτή την άποψη, απλά βαριούνται να βγουν και να κάνουν οτιδήποτε άλλο πέρα από το να χαμογελάσουν (με κατανόηση που επιτέλους τόπιασα). Το BDSM δεν ασχολείται με γαμίσια. Είναι μια πρόκληση και μια πρόσκληση προς μία πιο απολαυστική, στα όρια της έκστασης, προσέγγισης της διέγερσης. Η διέγερση αυτή δεν εδράζει σχεδόν ποτέ στην συνήθη βανιλλοειδώς ιδωμένη σεξουαλική διέγερση που προέρχεται από μία μηχανιστική και σχεδόν αυτόματη και σχετικά απλή σωματική επαφή δύο ατόμων, αλλά είναι διέγερση πνευματική και συναισθηματική και σωματική, ταυτόχρονα και παράλληλα, και εμένα προσωπικά μου είναι πιο επιθυμητή από το να γαμιέμαι απλά, πράγμα που ο κάθε ανεγκέφαλος (ή και πανέξυπνος) μπορεί να κάνει ανετότατα και ανά πάσα στιγμή.

    Αν είναι ναρκισσιστικό αυτό, so be it. Είναι αλήθεια ότι με ενδιαφέρει πολύ η απόλαυσή μου και ξέρω πλέον τι μου αρέσει και τι δεν μου αρέσει και σε τι διαφέρω από άλλες και άλλους. Σκλαβοκεντρικό όμως, γιατί να είναι; Δεν είδα κανέναν Κυρίαρχο να μπερδεύεται ποτέ και να νομίζει ότι κάνει BDSM όταν απλά γαμάει.
     
  9. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ο Θούριος του BDSM

    Έτσι στα πεταχτά, εισηγούμαι να ξαναδιαβάσεις προσεκτικά, νηφάλια και χωρίς προκαταλήψεις σε τι συνυπογράφω.
    Όσο για τα υπόλοιπα που ρωτάς και καταλογίζεις, να είσαι βέβαιη πως θα σου απαντήσω, μόλις βρω χρόνο και διάθεση.
     
  10. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Μαστερ ημών, ο εν ΒΔΣΜ, αγιασθήτω το όνομά Σου, ελθέτω η Κυριαρχια Σου, γενηθήτω το θέλημά Σου ως εν σκλαβοσπιτιω και επί των σκλαβων. Την οδυνην ημών την επιούσιον δος ημίν σήμερον, και άφες ημίν τας καυλας ημών, ως και ημείς αφίεμεν τοις γαμιαδοις ημών. Και μη εισενέγκης ημάς εις πειρασμόν, αλλά ρύσαι ημάς από του συνουσιασμου.



    Αμήν
     
  11. Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ο Θούριος του BDSM

    Εσύ δεν το πιάνεις ???  Είναι πολύ συνηθισμένα αλλά αυτα δεν είναι τίποτα.
    Ξέρω εγώ κάτι άλλες "μουχριτσες" που λένε άλλα πριβε και μετά ακριβώς
    τα αντίθετα δημοσίως.
    Φυσικά υπάρχουν και οι "γυριστρουλες". Κατηγορίες , κοροϊδίες, λοιδορίες ,πριβε ,και μετά
    γλείψιμο μέχρι ξεράσματος δημοσίως. Καταλαβαίνεις τώρα…ατομα "απολυτου εμπιστοσυνης" που λενε...  
    Συνηθισμένα πράγματα βρε Ντορα μου. Συμβαίνουν κάθε μέρα πολύ πολύ κοντά μας.
    Πως δηλαδή δεν τα πιάνεις?  
    Αν ειχα ορεξη θα σου ελεγα και που να κοιταξεις για να τα δεις αλλα δεν εχω καμια ορεξη.
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ο Θούριος του BDSM


    Ήθελα νά 'ξερα, κατάλαβες πως αυτά που κουοτάρισες, γράφτηκαν προσωπικά από τη dora προς τη lara;

    Συνειδητοποιείς ότι όλ' αυτά που έγραψες εσύ ως "ερμηνεία" στην απορία της doras, τα προσάπτεις ουσιαστικά στη lara;

    Αυτό ήθελες όντως να κάνεις, ή δεν φτάνει μέχρι εκεί το μυαλό σου;