Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος G_E, στις 19 Οκτωβρίου 2005.

  1. elfcat

    elfcat . Contributor

    Υπάρχουν άνθρωποι που αγαπούν το έντονο κοντραστ στη ζωή του. (σαν ασπρόμαυρη φωτογραφία που το έντονο κόντραστ αποτελεί μέρος της φόρμας και του περιεχομένου. Οι ενδιάμεσοι τόνοι δεν τους συγκινούν).
     
  2. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    περί ρεαλισμού

    Η πραγματικότητα είναι μια τόσο καταλυτική δύναμη που αναμφίβολα έχει την ικανότητα να διαβρώσει κάθε όνειρο σε σημείο απόλυτης κι αμετάκλητης αποσύνθεσης.

    Ο καθένας από μας έρχεται αντιμέτωπος με διάφορες επιλογές στη ζωή του.
    Όλοι συμβιβαζόμαστε, με τον ένα ή άλλο τρόπο, λίγο ή πολύ ή απόλυτα.

    Για μένα ο απόλυτος συμβιβασμός ταυτίζεται με ήττα. Ταυτίζεται με συρρίκνωση της ψυχής μου.
    Υπάρχουν αυτοί που αποδέχονται τη συρρίκνωση, ονομάζοντας την αναπόφευκτη κι αναρωτιούνται γιατί κάποιοι άλλοι αντιδρούν, αδυνατώντας οι ίδιοι να δουν πλέον την ένταση του αληθινού, είτε γιατί συνειδητά πήραν αυτό το δρόμο για να δικαιολογήσουν τις προσωπικές τους επιλογές από τις οποίες δεν επιθυμούν ή δεν μπορούν να τροποποιήσουν/αλλάξουν, είτε γιατί έχουν επιλέξει την λήθη.

    Ρεαλιστής είναι άραγε εκείνος που έχει λησμονήσει τα όνειρα και τους στόχους του ή αυτός που ποτέ δεν είχε τέτοια όνειρα ικανά να του δώσουνε φτερά?

    Για μένα ρεαλιστής είναι αυτός που αντιλαμβάνεται πως το παιγνίδι λέγεται ζωή.
    Μέσα σʼ αυτήν υπάρχουν οι νίκες και οι ήττες.
    Οι επιλογές με θετικά αποτελέσματα και οι επιλογές με αρνητικά αποτελέσματα.
    Ρεαλιστής είναι εκείνος που επιλέγει να προχωρήσει άσχετα με το αποτέλεσμα του παιγνιδιού, άσχετα με το αν έχασε ή κέρδισε μια μάχη, γιατί αντιλαμβάνεται πως όσο μεγαλύτερο το όνειρο, τόσο περισσότερες οι απώλειες στο δρόμο προς αυτό, αλλά ταυτόχρονα τόσο μεγαλύτερες οι ανταμοιβές, όταν τελικά το αγγίξει έστω με τα ακροδάκτυλα του.

    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!»

    Η ζωή είναι σύντομη.
    Αν δεν γιορτάσω τον πόνο μου, την λύπη μου και τα δύσκολα μου με ανάλογη ένταση που γιορτάζω το χάδι, την χαρά και τα εύκολα μου, σαν απλά διαφορετικές εποχές, αναπόσπαστα κομμάτια της ζωής μου, διεκδικώντας κάθε όνειρο μου με όλο το πάθος που δύναμαι να γεννήσω μέσα στη ψυχή μου, τι θα έχω να πάρω μαζί μου στο πέρασμα μου απ΄ αυτή τη ζωή?

    Δεν ζω το μαύρο και το άσπρο.
    Μπορεί σε σας να μοιάζει μαυρόασπρο το ουράνιο τόξο, για μένα έχει κάθε δυνατό συνδυασμό χρώματος, σε κάθε δυνατή ένταση αυτού του χρώματος.

    Μπορεί σε σας να μοιάζω παράλογη, ανώριμη, υπερβολική και απόλυτη, εγώ νιώθω πως το κάθε κομματάκι του μωσαϊκού της ζωής μου, βρίσκει την θέση του στην εικόνα που παθιασμένα διεκδικώ να ζωγραφίσω.

    Και είμαι σίγουρη πως Εκείνος, ο Ένας, ο Μοναδικός που μου αναλογεί θα μπορεί να δει με τα δικά μας μάτια την ομορφιά αυτής της εικόνας, ακόμη κι αν όλοι στον πλανήτη την βλέπουν σαν άμορφες και παράλογες πινελιές μαύρου και άσπρου.

    Μην μου ζητάτε λοιπόν να πάψω να ζωγραφίζω τον καμβά της ζωής μου με τα χρώματα μου επειδή τα δικά σας είναι πιο ορατά και πιο προσιτά στα δικά σας μάτια!

    _________________________________________________________________________________________________________

    « Πάντα κάνω αυτό που μπορώ να κάνω , για να μάθω κάποτε πώς να το κάνω καλύτερα ! »
    Pablo Picasso
     
    Last edited: 1 Σεπτεμβρίου 2008
  3. Emma

    Emma Contributor

    Αν όχι, τότε ποιός ο λόγος να γίνεται; (άσχετα αν συμφωνώ ότι δεν θα την διασφαλίσει). Είμαι σίγουρη πως τα (συνειδητοποιημένα) υποτακτικά μέλη ξέρουν την "δύναμή" τους (ή καλύτερα έλλειψη αυτής) στη σχέση.

    Επίσης, αν εκφράσει το Dominant μέρος κτητικότητα, θα διασφαλιστεί αυτόματα η σχέση; Αν ναι, εξηγείται γιατί δεν έχουν "προβληματισμούς" οι Κυρίαρχοι, καθώς αυτό φαντάζει ως "ο λόγος μου είναι νόμος" ή κάπως έτσι.

    Εσύ ανέφερες τα παρακάτω:
    Γνώμη μου είναι πως άλλο απλά να εκφράζεις κάτι κι άλλο να πράττεις επ' αυτού. Άρα, δεν είναι η απλή έκφραση το θέμα.
     
  4. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?

    ωραιο νημα... 
     
  5. dreams

    dreams Regular Member

    Το ζήτημα δεν είναι το πώς νιώθει, αλλά το τι κάνει με αυτόν τον "κύριο".
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    "Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?"...

    Αν ήταν Κύριος ο ...κύριος δεν θα ετίθετο ως ερώτημα...


    Κατά τα άλλα μπίζνες εζ γιούζουαλι...

     
    Last edited: 18 Απριλίου 2017
  7. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Τι πήγες και ξέθαψες!

    Λέω κάποια στιγμή να απαντήσω της λάρας του 2005 απ εδώ που βρίσκομαι σήμερα.
    Προς το παρόν γέλασα με το πετυχημένο της llazouli χαχαχαχα


     
  8. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Ζηλεύω.
    Θέλω να ασχοληθώ κι εγώ μαζί της  
     
  9. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Επί του θέματος, αν νιώθεις οτιδήποτε και πολύ περισσότερο έχεις διάθεση να το συζητήσεις με τρίτους, διαδικτυακές περσόνες δηλαδή, ότι ο Κύρης "σου" ασχολείται και με άλλη σκλάβα, τότε ξαναδες το θέμα σου συνολικά…
     
    Last edited: 18 Απριλίου 2017
  10. εφόσον το νήμα μιλάει για M /s δεν μπορώ να εκφέρω άποψη...
    Αν μιλούσε για όλη την γκάμα των βδσμ αρα και μποτομ που δηλώνω εγώ θα απαντούσα το εξής..
    'αν αποφάσιζε να βάλει τρίτο πρόσωπο στην ζωή μας θα του έδινα ένα κλειστό πακετάκι προφυλακτικών των τριών ,μια ανοιχτή παλάμη των πέντε και τις ευχές μου καθώς θα έφευγα ..!'
     
  11. dark_princess

    dark_princess Regular Member


    χαχχαχαχαχα
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Τα ιδιοκτησιακά δικαιώματα μπορούν να βγάλουν το ρομέικο από τα μνημόνια, αλλά το διάπυρον ποίμνιον των μασκοφόρων πουτσομουνολατρών θα την επαναφέρει σιδηροδέσμια υπό πλέον επαχθεστέρους όρους..!