Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος G_E, στις 19 Οκτωβρίου 2005.

  1.  
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  2. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?

    Εάν έχεις τέτοιου είδους απόψεις, τότε, καλλίτερα να φύγεις από αυτό το forum και να πας στο "Ελληνικής Ορθόδοξης Εκκλησίας". Δεν σε εκφράζει μια "ιδιαίτερη", μη "μονότονη" και "διαφορετική" ζωή. Δεν θες να ζήσεις το "άλλο", αλλά, προτιμάς το "ίδιο".

    Και δεν ξέρω αν πρόσεξες τι είπα, αλλά, δεν μίλησα εγώ μόνο για "άλλη", αλλά, και για "άλλον". Αν είσαι προσκολλημένη στις εμμονές σου, δεν μπορώ να σε βοηθήσω εγώ.

    Η ζωή είναι ένας δρόμος (ρόδινος) και είναι πολλοί οι παρακαμπτήριοι. Αρκεί να διαλέξεις αυτόν που σε εκφράζει. Λυπάμαι για όσους έστριψαν λάθος. Αν πάλι δεν έστριψαν πουθενά, θα ζήσουν απλά άλλη μια ζωή (δικό μου) 
     
  3. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Απάντηση: Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?

    νομίζω πως η δυσφορία (chic!) που αισθάνεται η σκλάβα στην περίπτωση που εμφανίζεται άλλη σκλάβα στο προσκήνιο έχει να κάνει πρωτίστως με τον εγωκεντρισμό* της... όταν καταφέρει να βγει νικήτρια απ' αυτή τη μάχη (με την αρωγή φυσικά Του Αφέντη της) τότε τα πράγματα θα είναι πολύ πιο απλά... και γιατί να γίνει αυτό; επειδή όπως είπε και ο Κύριος G_Ε:
    κι αυτή είναι η αλήθεια... πιο βαθιά σχέση δε γίνεται...


    κατά τ' άλλα, η carissa[L_T] έθεσε το θέμα στην πραγματική του διάσταση:
    και συμφωνώ απόλυτα με τα παραπάνω... μέσα σε μια D/s, M/s σχέση η σκλάβα πρέπει να μάθει να εμπιστεύεται και να αποδέχεται (Τον Αφέντη της και όχι τον εαυτό της) και να μην ανησυχεί αν γίνει "δεδομένη" (η ασφάλεια που θα νιώσει θα την αποδεσμεύσει από την εγωπάθειά της)


    αναφορικά με την αιτία που μπορεί να οδηγήσει στην είσοδο νέου ατόμου σε μια M/s σχέση νομίζω πως Ο Master Captain_Morgan το είπε όσο πιο λακωνικά γίνεται:

    ενώ οι αφορμές είναι πολλές και διάφορες:

    κλείνοντας θα ήθελα να επισημάνω πως σκηνές ζηλοτυπίας δε συνάδουν με την θέση μιας αξιοπρεπούς και περήφανης σκλάβας (όπως την έχω στο μυαλό μου) αλλά σε γυναίκες που πάσχουν από μόνιμο προεμμηνορροϊκό σύνδρομο...


    *είναι πολύ τρυφερό να λέμε πως η σκλάβα έχει ανασφάλειες και από κει πηγάζουν όλα... αλλά εκτιμώ πως η όποια ανασφάλεια είναι ένα άλλο τροχοπέδη σε μια M/s σχέση και δευτερευούσης σημασίας στο εν λόγω θέμα
     
  4. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?

    *Σοφία, όπως λέμε Μαρία, Ελένη, Ζωή, Αγάπη και άλλες τρυφερές υπάρξεις??
    Γιατί αν εννοείς τη σοφία (wisdom), προσωπική μου άποψη είναι ότι θα μπορούσε να τη μεταδώσει γράφοντας πχ ένα βιβλίο. Αν και οι Κομφούκιοι, οι Βούδες και οι Γκάνταλφ σπανίζουν στην πραγματική ζωή.
    **τη λύση του εξορκισμού/ευχέλαιου την έχει σκεφτεί άραγε κανείς?? Ούστ λοιπόν και η κτητικότητα μαζί με τα άλλα δαιμόνια!
    ***Στην περίπτωση αυτή, βαφτίζουμε μια τριπλέτα "χαρεμάκι". Τι καλάαα!!
    ****πολύ ιδιαίτερα μαθήματα δηλαδή.... πόσο πάει η ώρα?? (ρωτάω για ώρα ανάγκης)

    Ζώντας σε μια μονογαμική σχέση, η γνώμη μου είναι ότι ο Κύριός σου είναι παράλληλα και γκόμενός σου. Άρα, αν σου ζητούσε κι άλλη σκλάβα, θα μπορούσε απλά και με μεγαλύτερη ειλικρίνεια να σου ζητήσει να κάνετε παρτούζα ... ίσως μακράς διαρκείας .... και

    .-
     
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Προσπάθησα να το κάνω πιο κατανοητό, γιατί ούτε εγώ δεν κατάλαβα τι είχα ρωτήσει LoL
    Κι ας μου θυμίζει τι ήρθε πρώτο η κότα ή το αυγό, θα ήθελα πραγματικά να ακούσω απόψεις επί του θέματος αν θελέτε και δεν σας κανει ιδιαιτερο κοπο.

    Ευχαριστώ  
     
  6. blindfold

    blindfold Contributor




    +1 x5 και το υψώνουμε στο κύβο  
     
  7. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Επισης, αν ο Κυριος μας ασχολειται και με αλλη σκλαβα, πολυ απλα ασχολουμαστε και εμεις με εναν αλλο Κυριο.
    Εαν παρ' ολα αυτα ο πρωτος Κυριος μας θελησει να μας τιμωρησει παραδειγματικα μετρωντας τα πα'ι'δια μας ενα προς ενα, τοτε αντιλαμβανομαστε οτι εκτος απο τον οβελια του Πασχα τον αυτον ρολο μπορουμε καλλιστα να "παιξουμε" και εμεις και μαλιστα σε πιο προσιτη τιμη, ωστε ουτε ο Κυριος μας να καταξοδευτει, αλλα να εχουμε και εμεις επιτελεσει καποιο εργο στην ζωη μας κοντα του.
     
  8. amoureuse

    amoureuse New Member

    Για πρωτη φορα βιωσα μια τετοια σχεση.Απιθανα πολυπλοκη,σαγηνευτικη,αναπαντεχα πανεμορφη!Τι κριμα που τελειωσε...........
     
  9. sofia_gr

    sofia_gr New Member

    Απάντηση: Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?

    προσωπικα θα ασχοληθω κ εγω με αλλον "κυριο"
     
  10. blindfold

    blindfold Contributor

    ή μπορούμε να μείνουμε πιστά και να καθομάστε σε μία γωνία και να παίζουμε το πουλάκι/μουνάκι μας και να χαιρόμαστε πόσο μαλάκες/ηλίθιες είμαστε ...

    εμ βέβαια μετά πως να γίνει ερωτεύσιμο ένα υποτακτικό άτομο αν θεωρήτε πως δεν πρέπει να ζηλεύει ,εκτός και αν είμαι σαδιστής όπου γουστάρω να του/ης κάνω κομμάτια το μυαλό χτυπώντας εκεί που πονά
    το θέμα είναι να μην υπερβώ το όριο γιατί μία μέρα ωραία και καλή θα χτυπήσει την πόρτα κάποιος/α γνωστός ή άγνωστος για να μου αφήσει το κολάρο του υποτακτικούλη μου ...  
    αν το γούσταρα το σκλαβάκι μου θα έχει ιδιαίτερη γεύση ... αν δεν το είδα ποτέ σαν άνθρωπο θα λυπηθώ γιατί έχασα ένα παιχνίδι αλλά δεν βαριέσε υπάρχουν και άλλα,μάλλον πίο πολύ ο εγωισμός θα θιγόταν ...

    anyway σκέψεις μου ακούγωντας Depeche Mode...  
     
  11. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?


    Οταν γραφει καποιος '' θα ασχοληθω με αλλον κυριο '' δεν βλεπω τι θα πρεπει να ξεκαθαρισει ...
    πιο πολυ . Πιο ξεκαθαρο απο αυτο ?
    Η ιδιαιτερη γευση που αναφερεις και οτι αλλο μετα απο τετοια δηλωση ...
    καθολου δεν ενδιαφερουν αυτον που εχει αυτη την αποψη και εχει παρει μια αποφαση ,
    εάν και εφοσον φυσικα μενει σε αυτά Reven ...

    Welcome back !  
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Το μόνο που πρέπει να ξεκαθαρίσει περισσότερο στον εαυτό της είναι μήπως και έκανε λάθος όταν δηλωνε σκλάβα. Γιατί το μία σου μία μου δεν έχει ουδεμία σχέση όχι απλά με σκλάβα αλλά με Ds γενικότερα.