Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο ζηλιάρης που βαφτίστηκε Αφέντης...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 3 Οκτωβρίου 2007.

  1. Απάντηση: Ο ζηλιάρης που βαφτίστηκε Αφέντης...

    Επειδή σκεφτόμουν ν' αγγίξω ένα παρόμοιο θέμα... voila.
     
  2. Jomaru

    Jomaru Guest

    χαχαχα
     
    Last edited by a moderator: 6 Δεκεμβρίου 2010
  3. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Η περίπτωση αφορά εμένα και την τότε σχέση μου με κάποιον που δήλωνε "Εκπαιδευτής" μου, και όχι Αφέντης ή Κύριος. Έρχομαι ως Εκπαιδευτής, είχε πει. Θα είχε τους λόγους του...Αυτό υποθέτω ότι σήμαινε αυτό που καταλαβαίνουμε όλοι μας: εκπαίδευση για κάποιον τρίτον. Βέβαια τον τρίτον μην τον είδατε. Απίστευτα έντιμοι όλοι σ' αυτό στο κωλο-BDSM. Καλά δεν κάνω και τους βγάζω την ψυχή ανάποδα; 

    Τότε λοιπόν, ο "Εκπαιδευτής", μου απαγόρευσε να συναντήσω τον φίλο μου τον Ηλία, κάποιο απόγευμα. Απόλυτα λογικό και θεμιτό. Στο πλαίσιο της εκπαίδευσης σκλάβας, είναι πολύ πιθανό η εκπαιδευόμενη να περάσει από τέτοιες καταστάσεις όπου θα πρέπει να αρχίσει να καταλαβαίνει τις προτεραιότητές της, να τις ιεραρχεί και να τοποθετεί πάντα τον Αφέντη της στην πρώτη θέση αυτής της ιεράρχησης. Με βάση την πείρα μου και τις εμπειρίες μου, δεν νοείται σχέση M/s με κάποιον άλλον τρόπο.

    Φυσικά στην αρχή όλα αυτά ήταν ένα σοκ για μένα την βανίλλα. Καλά τα πήγα όμως. Με τον Ηλία παραμείναμε καλοί και αγαπημένοι φίλοι. Όσο για τον Εκπαιδευτή, σήμερα αποτελεί μόνιμο κάτοικο του Καιάδα όπου πήδηξε μόνος του (ήθελε τόσο να πηδάει), παρά τα πρωτόκολα που μου δίδαξε (πρωτόκολα που μπορεί να διδάξει και μία μαϊμού). Έμαθα κι άλλα όμως. Γιατί από τις άσχημες εμπειρίες της ζωής μας και από τα λάθη μας ίσως τελικά να μαθαίνουμε πολύ περισσότερα, παρά από τις όμορφες εμπειρίες με όμορφους και αγαπημένους ανθρώπους. Ας μην βαρυγκομούμε λοιπόν...

    Θα ήθελα να προσθέσω ότι η ζήλεια δεν έχει καμία απολύτως θέση στις σχέσεις M/s, εκατέρωθεν, και δεν είχε ούτε κι εδώ - παρά το κέρατο που έφαγε ο δόλιος ο Εκπαιδευτής, κέρατο το οποίο πάντα περιέγραφα κατόπιν εορτής, με όλες τις συναρπαστικές λεπτομέρειες (είμαι πολυγαμική, όπως όλοι οι άνθρωποι). Θα ήθελα να προσθέσω ότι η ζήλεια δεν θα έπρεπε να έχει καμία θέση και στις ερωτικές σχέσεις, αλλά δυστυχώς κατανοώ ότι αυτό δεν είναι δυνατόν για την πλειοψηφία. Οι συνθήκες που επιβάλλει η κοινωνία επιβάλλονται εσωγενώς, κυρίως. Ελάχιστοι ξεφεύγουν...