Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο κακομοίρης Master

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 31 Μαϊου 2010.

  1. Syrah

    Syrah Contributor

    Moderator's notification:

    Αν έχετε την καλοσύνη κρατήστε τις προσωπικές σας κρίσεις για τις κατ' ιδίαν συζητήσεις σας.
     
  2. always

    always New Member

    Απάντηση: Ο κακομοίρης Master

    Δεν μπορώ να αποκαλέσω κακομοίρη Μαστερ κάποιον που είναι υπάλληλος
    και κάνει τεμενάδες στο αφεντικό του ( δεν γεννήθηκαν όλοι πλούσιοι και διευθυντάδες ) ,
    ούτε κάποιον που είναι παντρεμένος και έχει παιδιά εφόσον το έχει αποκαλύψει στην υποτακτική του
    αλλά και έχει παραδεχτεί στην γυναίκα του την ΄΄άλλη του ζωή ΄΄ ,
    ούτε κάποιον που δανείζεται χρήματα από την υποτακτική του εφόσον τα επιστρέφει βεβαίως .
    Αυτοί αν και ΄΄ελαττωματικοί΄΄ με την έννοια πως δεν είναι το ας πούμε ιδανικό
    που έχει κάποιος για την λέξη Μαστερ Κυρίαρχος , αλλά στο σήμερα ζούμε
    και το σήμερα που ζούμε δεν συμπεριλαμβάνει ροζ συννεφάκια.
    Αντίθετα βρίσκω μια εντιμότητα σε αυτά που προανέφερα και εγώ θα σεβόμουν κάποιον που θα ήταν έτσι.
    Το να είσαι τίμιος αξιοπρεπής και τα λόγια σου να γίνονται πράξεις είναι αυτό που μετράει .
    Πρώτα από όλα στον εαυτό του και μετά στους άλλους .
    Κακομοίρη Μαστερ θα αποκαλούσα όμως εκείνον που δεν είναι ειλικρινής, εκείνον που έχει διπλές ζωές ,
    που ζει σε βάρος άλλων , μα πάνω από όλα εκείνον που απομυζεί ψυχές καρδιές όνειρα ομορφιά αγάπη
    για να μπορέσει να θρέψει την καθημερινότητα του που δεν αντέχει και γενικότερα την αποτυχημένη του ζωή . Κακομοίρη θα αποκαλούσα και τον άνθρωπο που το ΄΄παίζει’’ δυνατός και μάγκας ,
    αλλά που καλύπτεται πίσω από εκατοντάδες δικαιολογίες πάντα κλπ κλπ κλπ

    Πιο γενικά , η κακομοιριά και η μιζέρια είναι τρόπος ζωής για όσους δεν πήραν και δεν θα πάρουν
    ποτέ την ζωή τους στα χέρια τους να την πάνε ένα βήμα παρακάτω . Είναι απλά μια κατάσταση που αν μπεις κατά πάσα πιθανότητα δεν θα βγεις ποτέ .

    Το μόνο συναίσθημα που μου προκαλούν τέτοιοι άνθρωποι είναι της λύπησης.
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Re: Απάντηση: Ο κακομοίρης Master


    Νομίζω ότι έπιασες το νόημα καλύτερα απο τον καθένα,συμφωνώ απόλυτα.

     
     
  4. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Ο κακομοίρης Master

    Έλα τώρα κουμπάρα
    Με κάνεις και ντρέπομαι 
    Εκτός αυτού πάντα συμφωνούμε εμείς 
    Σ ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια  
     
  5. Valkiria

    Valkiria Regular Member

    Απάντηση: Ο χορός των βρυκολάκων

    Εγώ πάλι θεωρώ απόλυτα σωστό και λογικό να φερθώ σε κάποιον με τον ίδιο τρόπο που μου φέρθηκε είτε ζήσαμε στιγμές μαζί είτε όχι, απλά να του επιστρέψω πίσω some of his/her οwn medicine. Όχι γιατί θέλω να πάρω εκδίκηση φυσικά, αλλά για να καταλάβει τι εστί βερίκοκο. Κι αν δεν καταλάβει μπορεί και να επαναλάβω τη διαδικασία μέχρι να την εμπεδώσει.
     
  6. gothoula

    gothoula Regular Member

    Τον βρίσκω όντως κακομοίρη αυτόν τον τύπο μάστερ και σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα εν αγνοία μου να βγάλει τα απωθημένα του ένας τέτοιος επάνω μου. Η κυριαρχικότητα και ο σαδισμός είναι χαρακτηριστικά που θέλω να πιστεύω πως βρίσκονται στη φύση του εκάστοτε ανθρώπου και όχι ότι είναι αποτέλεσμα των κακουχιών που έχει περάσει. Σε αντίθετη περίπτωση θα ένιωθα μάλλον εξαπατημένη. Δεν είναι οι κακουχίες οι ίδιες που θα τον έριχναν στα μάτια μου αλλά ο τρόπος αντιμετώπισης τους. Όλοι μας -ανεξαρτήτου φύλου, στάτους κλπ- έχουμε δύναμη μέσα μας, δικαίωμα μου να θαυμάζω αυτούς που την βγάζουν προς τα έξω.
    Και όχι δεν ονειροβατώ, ούτε είμαι αναίσθητη. Φυσικά και η ζωή δεν είναι ρόδινη και φυσικά στους Κυρίαρχους δεν απαγορεύεται να έχουν καθημερινά προβλήματα. Αλλά, ούτε να μένει σε μια δουλειά που κατ' εξακολούθησιν θίγεται η αξιοπρέπειά του θα έπρεπε, ούτε να κωλογλύφει το όποιο αφεντικό θα έπρεπε... Χρεοκοπημένο θα τον σεβόμουν περισσότερο! Παγιδευμένος σε γάμο κολαστήριο με γυναίκα τύφλα να 'χουν οι καρα-αφέντρες και ανισόρροπα (λογικό) παιδάκια που ουρλιάζουν?? Λάθος επιλογές κάνουμε όλοι, τη δεδομένη περίοδο έμοιαζαν σωστές, φυσικά αναλαμβάνουμε ευθύνες κ επωμιζόμαστε τις συνέπειες αυτών αλλά η διαιώνιση της όποιας προβληματικής (για όλους) κατάστασης που μας κρατάει πίσω και μας βουλιάζει και πληγώνει όσους ανθρώπους συμπεριλαμβάνει κάθε άλλο παρά αντρίκια μου φαίνεται... Ας γίνει λοιπόν πρώτα κυρίαρχος της ζωής του ο κύριος και μετά ορέγεται και υποτακτικές!

    Ζητώ εκ των προτέρων συγνώμη εάν οι απόλυτες απόψεις μου προσβάλουν κάποιον/α, δεν παύει να είναι προσωπικές κ επομένως θα εκφράζονται ελεύθερα.
     
    Last edited: 21 Ιουνίου 2010
  7. gothoula

    gothoula Regular Member

    "Έξω μου είσαι τσαμπουκάς
    κ στη δουλειά χαλβάς!"

    "Στα μπαρ τα καις
    κ στη δουλειά λακές!"

     
     
  8. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Ο κακομοίρης Master

    Θα συμφωνήσω απόλυτα....αυτοι είναι οι γιαλατζι μάστερ και οι πιό επικίνδυνοι για την ψυχή μας
     
  9. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: Ο κακομοίρης Master

    μετα από καιρο ξαναβρισκομαι κοντα σας..τυχαια ανοιξα αυτο το νημα, που απο οτι βλεπω καλα κρατει και προβληματιζει τοσο καιρο..αυτο που θα έλεγα ειναι οτι καθε σκλαβος/α έχει τον αφεντη που του/της αξιζει (παλια ρηση, ισχυει και για άλλες περιπτωσεις)...ετσι, δεν μου προκαλουν εντύπωση οι τοσες διαφορετικες απόψεις και οπτικες γωνιες που καθενας το βλέπει..

    χαιρομαι που σας ξαναβρισκω..
     
  10. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Ο κακομοίρης Master

    Κι εμεις χαιρομαστε που μας ξαναβρηκατε (υγιεις και αρτιμελεις....χαχαχαχα)
     
  11. Απάντηση: Ο κακομοίρης Master

     
    Zervoudakis[/media] Dimitris- Auto to Ax na min to les - YouTube
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  12. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    Παλια γραφονταν πολυ καλα νηματα.

    "Αν λοιπόν επιχειρείται εδώ να διαφανεί η ύπαρξη μίας μερίδας ανδρών που καταπιέζονται στην υπόλοιπη ζωή τους, αλλά υιοθετούν ένα επίπλαστο profile φερόμενοι ως Masters για να αναζητήσουν μία υπάκουη σύντροφο, και καθώς αντίστοιχα υπάρχει και μια μερίδα γυναικών που στην υπόλοιπη ζωή τους είναι πικρόχολες, αγενείς και εμφανώς πάσχουσες από λανθάνουσα -κατά την άποψή τους- επιθετικότητα, αλλά κρατούν τη μάσκα της υποτακτικής για να δικαιολογήσουν τη νωθρότητά τους και να αναζητήσουν έναν σύντροφο / πατέρα / καταπιστευματοδότη / χορηγό, θα έλεγα ότι καλό θα ήταν να μην πραγματευόμαστε τέτοια ζητήματα, σαν να αφορούν στο BDSM."

    Υποκλινομαι !

    Η υπογραμμιση δική μου

    Δημητρης