Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο λόγος που μπήκατε φόρουμ και τι σας κρατάει εδώ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος VUCINIC, στις 16 Σεπτεμβρίου 2016.

  1. billyboy

    billyboy Guest

    View attachment 79122 είχα περιέργεια να δω τι γίνεται όταν πατήσεις το κουμπί που λέει σύνδεση   
     
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Σας ευχαριστώ πολύ για τα λόγια συμπάθειας κι εκτίμησης που μου χαρίσατε. Στην τελευταία σας συνάντηση ήμουν σ' απόσταση αναπνοής ( του λόγου τ' αληθές, έβλεπα τον διοργανωτή με το μαύρο καπελάκι του να μιλάει στο κινητό. Όσο κι αν ακούγεται "άκυρο", έλαβα ένα πολύ άσχημο τηλεφώνημα σχετικό με την υγεία κάποιου πολύ στενού συγγενικού μου προσώπου και έκανα μεταβολή κακήν κακώς. Μου έμεινε όμως ένα τέλειο ξύλινο κηροπήγιο, που είχα αγοράσει πριν λίγο από κάποιον πωλητή που βρίσκονταν στα πέριξ ).

    Εγώ απέκλεισα τις "γνωριμίες" και τις "φιλίες" εδώ πέρα. Αλλά μια κάποια περιέργεια να δω επιτέλους κάποια πρόσωπα, θα την είχα. Αν μη τι άλλο, για να δω ποιοι/ες θα "κρύβονταν" πίσω από κάποιες σκέψεις με την συνοδεία ενός ποτού/καφέ ( κανείς δεν πέθανε για μια δυο ώρες σ' ένα τραπέζι ). Ως προς τον τρόπο που αναφέρομαι στ' άτομο μου, όποιος/α με γνωρίζει καλά, ξέρει ότι λατρεύω τον αυτοσαρκασμό κι οτιδήποτε το μακάβριο. Να είστε καλά και πιστέψτε με, η εκτίμηση είναι αμοιβαία ( γιατί κι εγώ σας διαβάζω )  

    * Μια συγνώμη στον νηματοθέτη για το off topic την θεωρώ επιβεβλημένη  
     
    Last edited: 16 Σεπτεμβρίου 2016
  3. Γερακι

    Γερακι Regular Member

    Ελπιζω στην επομενη συναντηση να ειναι ευνοικες οι συνθηκες και να τα πουμε απο κοντα.
    Εγω παλι εμαθα να μην αποκλειω τιποτα και μεχρι στιγμης, δεν διαψευστηκα....  
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αργά ή γρήγορα θα τα πούμε από κοντά. Εγώ έμαθα ν' αποκλείω κάποια πράγματα σχετικά με κάποιες καταστάσεις.
    Και πια είμαι σίγουρος, πως - για μένα πάντα - είναι η καλύτερη λύση. Είναι ζήτημα θέλω/αναζητήσεων φίλτατε.
    Φαίνεται ότι κάποια δικά μου, είναι ήδη καλυμμένα και μάλιστα με τον καλύτερο τρόπο. Άρα, δεν έχω κανένα λόγο, να είμαι ανοικτός σε "γνωριμίες".
    Όχι ότι ψέγω όσους/ες, θα είχαν διαφορετικά θέλω απ' τα δικά μου. Και λόγος δεν μου πέφτει και ειλικρινά, ενδιαφέρον να το κάνω δεν θα το είχα.
    Να "κουβεντιάζω" στα διάφορα νήματα εδώ, να διαβάζω, μου φτάνει και μου περισσεύει. Για μένα η λειτουργία του όποιου forum αυτή θα ήταν.

    Δεν είμαι καθόλου σνομπ ( μάλλον, παρά είμαι ταπεινόφρων ), απλά έμαθα να κρατώ τις δέουσες αποστάσεις.
    Πάντως και για μένα η "σούμα" της παραμονής εδώ πέρα θα ήταν θετική.  
     
    Last edited: 16 Σεπτεμβρίου 2016
  5. on topic

    Ομολογουμενως....δεν ξερω. Δεν ειμαι καν σιγουρος για το πως "επεσα" πανω στο φορουμ. Καποιο kinky search φανταζομαι στο google πρεπει να με οδηγησε εδω. Και δεν το σκεφτηκα πολυ. Μια δυο μερες μονο. Εριξα μια ματια σε διαφορα νηματα και η αληθεια ειναι οτι ψιλοενθουσιαστηκα με το επιπεδο των γραπτων εδω μεσα. Εχω συμμετασχει κατα καιρους σε διαφορα φορουμ και παντα ο μ.ο. ηταν σχετικα χαμηλος. Εδω ειναι το αναποδο. Τα εχω βρει μπαστουνια με πολλα κειμενα. Συν το γεγονος οτι μπορει να ανοιχτει το οποιοδηποτε νημα χωρις φοβο και παθος. Ολα συζητιούνται.
     
  6. ellianna

    ellianna Regular Member

    Ας είμαστε ειλικρινείς,πολλοι από εμάς μπήκαμε εδώ στο πλαίσιο καινούργιων γνωριμιών..γνωριζοντας ιδιαιτερους ανθρωπους με ιδιαιτερα γουστα κ ανταλλάσσοντας αποψεις επι διαφορων θεματων,περνά κάπως πιο ευχάριστα η ώρα μας!είτε αυτό εξελιχθεί είτε μείνει στα πλαίσια της ιντερνετικής επικοινωνίας...
    Συν του ότι μαθαίνοντας καινούργια πράγματα κ αποκτώντας νέες εμπειρίες, εξελισσόμαστε κ δεν μένουμε στασιμοι 
     
  7. Illustration

    Illustration .... Sandman is looking for your soul.

    Εκει εξω υπαρχουν, απλα δεν το παραδεχονται. Εδω μεσα το παραδεχονται. Η τουλάχιστον προσπαθούν
     
  8. SAP

    SAP η καλή νοικοκυρά είναι δούλα και κυρά Contributor

    Μπηκα εδω για να γνωρισω περισσοτερα πραγματα σχετικα με την εννοια του submission αλλα και πιο γενικα λεπτομερεστερα πραγματα για το bdsm και πώς το βλεπει - βιωνει ο κοσμος στην Ελλαδα.

    Αυτο που με κραταει εδω ειναι ορισμενοι ανθρωποι που με ενδιαφερει η σκεψη τους, η δυνατοτητα να διαβαζω διαφορα καινουρια πραγματα, η υπαρξη καλαισθητων εικονων, η δυνατοτητα να εκφραζω ελευθερα σκεψεις μου πισω απο μια μασκα, η δυνατοτητα να μοιραζομαι σε ενα επιπεδο που συνηθως ειναι ταμπου στην καθημερινοτητα, η συνηθεια και η καυλα.  
     
  9. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Εγώ να πούμε βασικά δεν θυμάμαι γιατί μπήκα,με κρατάει πάντως που είναι το καλύτερο μουσικό φόρουμ που βρήκα! 
     
  10. Circe

    Circe Lemon zest

    Λίγο κυνικό και πλήρες αυτοσαρκασμού το μνμ σου @Tenebra_Silente
     
  11. Circe

    Circe Lemon zest

    Οι άνθρωποι αυτοί όμως είναι πολύ πνευματώδεις!
     
  12. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Και οινοπνευματώδεις θα έλεγα και γι' αυτό αντί σε σπίτια ζούμε σε μπουκάλια χαχα.
    Θα έλεγα ρεαλιστής @Circe, αν βέβαια το δεύτερο όνομα του ρεαλιστή θα ήταν κυνικός, το δέχομαι ευχαρίστως.

    Τεσπα, το forum είναι γεμάτο και από πληροφορίες και από άτομα για γνωριμίες αρκετών ειδών.
    Ο/η καθένας/καθεμία το προσεγγίζει για τους λόγους του/της και ανάλογα με τις ανάγκες του/της - καθώς και την τύχη του/της -, ψάχνει, βρίσκει, όπως και μένει ή φεύγει.
    Πάντως και σαν forum γαστρονομίας ( και όχι μόνο μουσικής που έγραψε ο @underherfeet ), είναι απ' τα καλύτερα.
    Σαν forum παραψυχολογίας/μεταφυσικών φαινομένων, για να μην ξεχάσω και gossip, είναι μακράν το καλύτερο χαχα.  
     
    Last edited: 16 Σεπτεμβρίου 2016