Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο λόγος που μπήκατε φόρουμ και τι σας κρατάει εδώ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος VUCINIC, στις 16 Σεπτεμβρίου 2016.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το forum, ποιος άλλος;
     
  2. jimakos_pervert

    jimakos_pervert Regular Member

    μα φυσικα η καυλα μου,και η ελπιδα οτι ισως βρω την καταλληλη γυναικα,κατι που τελικα αποκλειεται να βρω εδω μεσα
     
  3. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Η δικιά μου καμπύλη είναι ανώμαλη  
     
  4. Higita

    Higita Brain_alcoholic

      
     
  5. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Προ καραντίνας; 

    Για να απαντήσω και εγώ με την σειρά μου..να είμαι πάντα ον τοπικ. 

    Ψάχνοντας τυχαία βρήκα το φόρουμ.
    Έψαχνα απαντήσεις στα γιατί μου να μπορέσω να κατανοήσω,να καταλαγιάσει το μένος,να αποδεχτώ αυτό που είμαι.

    Θεωρώ πως υπάρχει απίστευτη πηγή πληροφοριών γραμμένη από αξιόλογους ανθρώπους,που δύσκολα θα βρεις αλλού.
    Δίνεται η ευκαιρία για δωρεάν πληροφόρηση και βαθιά ενδοσκόπηση σε όσους ενδιαφέρονται πραγματικά να μάθουν.

    Σας ευχαριστώ όλους για αυτό.
     
  6. Salamander

    Salamander Dance into the fire

    Έχω πολλά να μάθω να εξερευνήσω ,να ανακαλύψω για μένα ...το ταξίδι μόλις ξεκίνησε.
     
  7. Hematite

    Hematite Honey bee

    Μπήκα για να μάθω όσα περισσότερα μπορώ γιαυτό που με ενδιέφερε.
    Εγγραφή έκανα αρκετά αργότερα, όταν πληρούσα τις προϋποθέσεις. Από εκείνη τη στιγμή άλλαξε κατά πολύ η εικόνα μου για την κοινότητα, ή καλύτερα εμπλουτίστηκε.
    Δεν ήξερα πως υπάρχει δυνατότητα προσωπικών μηνυμάτων και σαστισα με αρκετά. Το κυριότερο όμως ήταν οι αντιδράσεις/κριτικές/σχόλια/απαντήσεις σε δικά μου πια λόγια και σκέψεις, που ήρθαν σα χαστούκι. Εκείνη την περίοδο συμφωνούσα σιωπηλά με άλλους χρήστες που είχαν τοποθετηθεί πάνω σε αυτό μιλώντας για αφιλόξενη συμπεριφορά από συγκεκριμένα μέλη και ύπαρξη κλικών.
    Στην επόμενη φάση είχα αποφασίσει να περιορίσω την παρουσία μου στο μίνιμουμ για να μη χαλάμε τις καρδιές μας και απλά διάβαζα και παρακολουθούσα τις σκέψεις των άλλων.
    Τελικά, συνειδητοποίησα ως παρατηρητής ότι δεν υπάρχει τίποτα προσωπικό ή εριστικό. Απλά διαφορετικοί άνθρωποι με ό,τι αυτό περικλείει και με ό,τι συνεπάγεται.
    Το φόρουμ πλέον, εκτός από πηγή πληροφοριών, είναι στο μυαλό μου πραγματικά μια κοινότητα, στην οποία αναγνωρίζω πλέον ανθρώπους κι όχι νηματοθετες και σχολιαστές (μεγάλη η συμβολή των οφ τοπικ νημάτων σε αυτό). Ένας (και μοναδικός προς το παρόν) χώρος όπου νιώθω άνετα να μιλήσω για τις ιδιαίτερες ανάγκες και ανησυχίες μου.
    Χαίρομαι που είμαι εδώ και χαίρομαι που είστε εδώ.

    Υ. Γ. : Σκέψεις πάνω στη συζήτηση που προηγήθηκε -Καταλαβαίνω αυτούς που βρίσκονται στο πρώτο ή στο δεύτερο στάδιο, αλλά καλό θα ήταν, τόσο για εκείνους ("λόγος που μπήκατε (στο) φόρουμ") όσο και για εμάς (πλουραλισμός), να μη μείνουν εκεί.
     
  8. Yiannis83

    Yiannis83 virtuoso lover

    Είναι χρόνια πού επισκέπτομαι το site, ο λόγος που γράφτηκα είναι για γνωριμίες, ανταλλαγή απόψεων και γιατί εδώ νιώθω σαν το σπίτι μου. Σκέφτομαι να επιτρέψω και στην υποτακτική γυναίκα μου να κάνει λογαριασμό, θα της κάνει καλό. Συγχαρητήρια λοιπόν σε όλο το community!!!
     
  9. heelssucker

    heelssucker New Member

    Θελω να εκφρασω μια απορία ή παραπονο, δεν ξερω πως να το πω.
    Οι περισσοτεροι εδω μεσα ειστε καιρο στον χωρο και ξερετε τα βασικα. Για εναν νεο ομως, πως θα μπορεσει να μπει στον χωρο του βdsm? Είναι λογικο οταν ασχολεισαι χρονια να θες περισσοτερα πραγματα και οχι να νταντευεις καποιον που δεν ξερει αν θελει.
    Αυτο το site ομως δεν θα επρεπε να δινει ενα πατημα σε καποον καινουργιο? Να μοιραστεί κάπως η γνωση ωστε να μεγαλωσει και ο χώρος?
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το forum έχει πολύ πλούσιο υλικό, τόσο σε resources και tutorials όσο και σε συζητήσεις και απόψεις για πράγματα που αφορούν το BDSM. Δεν ξέρω πόσα πολλά μπορείς να προσάψεις σε αυτό το forum, πάντως δεν μπορείς να το κατηγορήσεις ότι κρατάει κρυφή ή δυσπρόσιτη τη γνώση, τουναντίον!
    Όχι, για να περπατήσεις πρέπει να το θέλεις ο ίδιος, κανείς δεν έχει υποχρέωση να σε πάρει να σε πάει χεράκι-χεράκι.
     
  11. heelssucker

    heelssucker New Member

    Για το υλικο δεν μπορω να πω τπτ. εχει γίνει πολλη καλη δουλεια απο μερικα ατομα σε επιπεδο πληροφορησης. Το μόνο ι΄σως αν θα μπορουσε να διαφοροποιηθει ο τροπος που εμφανίζεται, καθως πολλες φορές μερικές αποψεις ή μερικα αρθρα περισσότερο, χάνονται μέσα στο πλήθως των ποστ.

    Αυτο που λέω ώς παράπονο είναι πως ατομα που γνωρίζουν δεν είναι διατεθημενα να κάνουν κάτι με κάποιον απειρο. (Και έγω στη θέση τους ίσως έκανα το ίδιο)
    Και γενικότερα από την εμπειρία μου εδώ εχω βιωσει αυτό το πράγμα.

    Φυσικά εκφράζω προσωπική άποψη, απλά νομίζω πως καποιος νέος στο χώρο θα καταλαβει τι εννοώ
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Πώς είναι δυνατόν να εκφράζεις παράπονο για κάτι το οποίο ίσως έκανες κι εσύ;

    Και ακόμα και αν δεν το έκανες εσύ, τι νόημα έχει να παραπονιέσαι για κάτι που δεν αλλάζει; Όπως το βλέπω δύο επιλογές έχεις, είτε προσπαθείς να το αλλάξεις είτε το παρατάς και δεν ασχολείσαι μαζί του.