Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο ξαφνικός σκλάβος

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος john_slave96, στις 14 Αυγούστου 2006.

  1. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Άμα θέλετε γράψτε τις παρατηρήσεις σας εδώ. Θα της λάβω υπόψη μου. Θα μάθω από τα λάθη μου, αφού είμαι πρωτάρης σε αυτό. Αν θέλετε μπορώ να απαντήσω στις ερωτήσεις σας.
    Ευχαριστώ
     
  2. Uranoos

    Uranoos Regular Member

    Συγχαρητήρια και πάλι john!
    Ευελπιστούμε σε νέες ιστορίες...

    Μόνο ένα ερώτημα γεννάται, ένας Κυριαρχικός -όπως η Η.- αλλάζει γνώμη τόσο γρήγορα και παραδίνεται άνευ όρων?

    χμμ... ΟΚ εάν πρόκειται για ποιητική αδεία...λάβετε το post ως μη γενόμενο
     
  3. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Θεωρώ ότι η Η. εντυπωσιάστηκε από την Κυρία Βίκυ και από τη σχέση της με τη σκλάβα της και αυτό ανέτρεψε όλα τα συναισθήματά της. Εξάλλου δεν ήταν εντελώς κυρίαρχη, ήταν switch. Ήταν, βέβαια, και μια ευκαιρία να πάρει μια άλλη τροπή η αφήγηση. Έτσι το θεώρησα.
     
  4. Uranoos

    Uranoos Regular Member

    Περισσότερο σαν ανατροπή, σαν grand finale φάνηκε φίλε john_slave96... -μάλλον πτωχό σε σχέση με την υπόλοιπη ιστορία-

    Η τροπή δεν αλλάζει στις τελευταίες παραγράφους δεδομένου οτι ο αναγνώστης περιμένει κι αλλα μετα απο την αλλαγή... -εκτός εαν πάς για το sequel   -

    Και βασικότερο όλων δεν μας είπες α) πώς κατέληξε ο αρχικός πρωταγωνιστής της ιστορίας και β) σε σχέση με την δεύτερη παράλληλη ιστορία της Η.

    φιλικά
     
  5. Uranoos

    Uranoos Regular Member

    και κάτι ακόμα η Κυριαρχική φύση όταν εντυπωσιάζετε αλλάζει φύση και υποτάσσετε ή θέλει να φτάσει και να προσπεράσει την Δασκάλα?

    αυτό νομίζω πως είναι και καλό θέμα για άλλο thread?
     
  6. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Ναι όντως είναι καλό θέμα για το άλλο thread. Έχεις δίκιο.
     
  7. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Πιστεύτε ότι την τέλειωσα απότομα;
     
  8. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Ο ξαφνικός σκλάβος

    Ναί. Και εκτός αυτού δε δούλεψες καθόλου με τα συναισθήματα και όλες οι σκηνές ήταν επαναλαμβανόμενες χωρίς κανένα ενδιαφέρον. Δεν είδα πουθενά καμία εξέλιξη στις συμπεριφορές... Μονότονο.
     
  9. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Το δέχομαι ανεπιφύλακτα την παρατήρηση για τα συναισθήματα. Θα το διορθώσω την επόμενη φορά.
     
  10. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Ο ξαφνικός σκλάβος

    Ευχαριστούμε όμως για το κόπο που έκανες. Καλή τύχη!
     
  11. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Αγαπητε john η γνωμη μου ειναι οτι παρασυρθηκες απο την Η και ξεχασες τον Γ.Επισης αν εξαιρεσουμε την τελευταια παραγραφο η ιστορια τελειωνει καπως αποτομα και ανορθοδοξα.Βεβαια κατα την γνωμη μου στο συνολο ηταν μια ομορφη ιστορια που αν δεν την τελειωνες θα μπορουσε να γινει το Καλημερα ζωη του bdsm.Αξιζεις συγγχαριτηρια και προσωπικα περιμενω το επομενο δοκιμιο σου με ανυπομονησια(που ελπιζω να το δουμε συντομα) 
     
  12. blindfold

    blindfold Contributor

    john_slave96 το ότι έπρεπε να τελείωσεις αυότ ήθελα να τονίσω με το (συνεχίζετε)  

    αφού πλέον είχες προχωρήσει δεν σήκωνε η ιστορία διορθώσεις όποιες χρειάζονταν αν χρειάζονταν, οι διορθώσεις για το μέλλον σε άλλη δουλεία

    Υ.Γ. δεν είμαι Κύριος....