Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο σκλάβος

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 22 Σεπτεμβρίου 2010.

?

Ο σκλάβος είναι...

  1. ... μια υπέροχη παρέα.

    21,9%
  2. ... παραδόξως, το άλλο μου μισό.

    18,8%
  3. ... απαραίτητος/η.

    15,6%
  4. ... αναγκαίο κακό.

    3,1%
  5. ... φορέας ευθυνών και προβληματών.

    3,1%
  6. ... αδιάφορος.

    9,4%
  7. ... κάτι άλλο.

    37,5%
Multiple votes are allowed.
  1. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Απάντηση: Ο σκλάβος

    Θα συμφωνήσω στα περισσότερα...Αλλά σχετικά με αυτο που γράφεις στο τέλος, το να είσαι σε θέση να γίνεσαι όσα μπορείς σε καθιστά παράλληλα και απαραίτητη νομίζω...
     
  2. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Ο σκλάβος

    Αμήν, χρυσόστομη!  

    Rep & ματα-ξανα-rep!

    Ακριβώς: να γίνεσαι αυτό που έχει ανάγκη ο/η Κ.
    Που δεν είναι στατικό: μπορεί να μεταβληθεί στη διάρκεια του χρόνου.
     
    Last edited: 24 Σεπτεμβρίου 2010
  3. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Απάντηση: Ο σκλάβος

    Δεν ξέρω αν σας το ανέφερα...αλλά ο σπιτονοικοκύρης μου λέγεται Σκλάβος!χαχαχαχα(ασχετο αλλά έριξα τόσο γέλιο όταν μου συστήθηκε που είχα αναγκη να το μοιραστώ)
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Ο σκλάβος

    Είναι σιωπηρός;
     
  5. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Ο σκλάβος

    Μου φαίνεται σωστή η παρατήρησή σου περί υπακοής - υποταγής. Θεωρείς την υποταγή μια κατάσταση που χαρακτηρίζεται από μονιμότητα, σαν να λέμε σκλαβιά, κι όχι ένα παροδικό συναισθηματικό βίωμα. Συμφωνούμε, αν αυτό λες.
     
  6. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Απάντηση: Ο σκλάβος

    Βοτσαλάκι!Εκεί τον βάζεις εκεί κάθεται! 
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Ο σκλάβος

    Θα κάνει καριέρα!
     
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ο σκλάβος


    Αγαπητέ Arioh, σωστά διαφωνείς προς όλες τις κατευθύνσεις...γιατί όπως έχεις γράψει παρακάτω.





    Θα πρέπει να σου πω ότι όσοι κάνουν την σκλάβα τους να νιώθει αντικείμενο δεν την κάνουν για να ανέβουν στην καρέκλα και να ρίξουν μπόι όπως γράφεις, το κάνουν απλά για να ανέβει η καύλα και των δύο και να πάει πέρα από τις βανίλλα καύλες.

    ΥΓ. Τα αντικείμενα μου που αναπνέουν... τα λατρεύω και δεν θέλω να μου πάθουν ποτέ κακό γιατί μου χαρίζουν ανεπανάληπτες στιγμές όταν τα χρησιμοποιώ... Πέραν τούτου δεν μπορώ να τα αντικαταστήσω όπως κάνω με τα απλά αντικείμενα που δεν αναπνέουν, γιατί το καθένα τους ήταν, είναι, μοναδικά και αναντικατάστατα στην πολυτάραχη ζωή μου!

    Την καλημέρα μου!
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Ο σκλάβος

    Φίλτατε Perri, δεν έχω ιδέα το τι κάνει ο καθένας και γιατί το κάνει. Σε αυτό που έγραψες εξηγείς πως το βλέπεις εσύ, δεν είναι το ίδιο για όλους. Ο καθένας έχει τους λόγους του οι οποίοι είναι απολύτως σεβαστοί. Είπα ότι *εγώ* δεν το κάνω, εξήγησα γιατί *ΔΕΝ* το κάνω και κατέθεσα τη διαφωνία μου με αυτή την πρακτική ως Arioch. Δεν κατηγορώ κανέναν, γι αυτό άλλωστε έγραψα "δεν κάνουν όλοι για όλους".
     
  10. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ο σκλάβος

    Οκ, συμφωνούμε διαφωνόντας... 
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Ο σκλάβος

    Πολύ πολιτισμένοι έχουμε γίνει τελευταία και δε μ' αρέσει. Τι θα γίνουν οι πωλητές ποπ-κορν, κλέφτες θα γίνουν;  
     
  12. Re: Απάντηση: Ο σκλάβος

    Πες τα....πες τα!!! Αμα τα πω εγω θα με λένε ψωνάρα και παγόνι.
    Πες τα εσυ που δε σε παρεξηγούν.