Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο τίτλος σε αναμονή

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος DreamMaster, στις 19 Ιουνίου 2008.

  1. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    "Ακούς μωρέ; Εγώ κάμω καλό σεφτέ.. τώρα π΄σ΄έδειρα 'γώ, θε να ΄ρθούνε τσ' άλλοι να σε δέρνουνε.."

    Κρητικός (που τιμάει τις βράκες του) από τηλεοράσεως, προς τον διευθυντή του τοπικού ΙΚΑ τον οποίο είχε δείρει προ ολίγων ημερών.​


    Κλαψομουνία

    Βλέπω, όχι με έκπληξη, ότι η κλαψομουνία βρίσκει πάντα να αγγίξει "ευαίσθητες" (π)ορδές ανθρώπων. Τελικά υπάρχει ελπίς: αν ναυαγήσουμε σε κανένα ξερομούνι, όλο και κάποιος κλαψομούνης θα βρεθεί να το μουσκέψει, για να μη γαμάμε στην ξεραΐλα...

    Επειδή θα είμαι μακρύς (με το συμπάθειο, είναι η φύση μου...) συνοψίζω το νόημα για όσους βαριούνται να διαβάζουν (εσέναν λέω blindfold, μη φάω κανά infraction από άλλον):

    η κλαψομουνία είναι ένας μηχανισμός που μετατρέπει την άρνηση σε άμυνα, πετυχαίνοντας διπλό στόχο: από τη μια, αποσείεται το άγχος τού ότι έχει δίκιο ο άλλος, κι από την άλλη προσπορίζει απόλαυση από την συμπάθεια που γεννά η ένταξη στο "ευγενές" πλήθος των κατατρεγμένων.

    "H κλαψομουνία" φρονώ πως θα μπορούσε να είναι ο τίτλος του Ατιτλου, και σίγουρα μια μετάφραση για το drama queens που έψαχνε ο Χάινριχ - καλύπτει ένα 80% των drama queens. Η στατιστική της κλαψομουνίας μεταξύ υπό ανδρών είναι πολύ εξόφθαλμη για να είναι τυχαία. Το αν είναι αίτιο ή αποτέλεσμα, παραμένει -δι εμέ- αδιευκρίνιστο.

    Αναλυτικά και λέγοντας τα σύκα-σύκα και τη σκάφη-σκάφη, και όχι σκάφανδρο:

    Wow! Είδες ωρέ Κορνήλιε πόσοι συνωμοτούν ΥΠΕΡ σου! Και τί τηλεθέαση γνώρισαν οι "απόψεις" σου!

    Κανείς δεν έμεινε να μη μάθει τη συμβολή σου στη γνώση για το BDSM δλδ. ότι όσοι λέμε ακρότητες με ωραία λόγια το κάνουμε από ψυχολογική ανάγκη να φαινόμαστε αντρειωμένοι, ενώ το πολύ - πολύ να έχουμε μπλέξει σε κανά μπουνίδι (κι αυτό για την προτεραιότητα, σε κανά STOP, ε 

    Κι ένα "ευχαριστώ" δε μου είπες!

    Με τα παραπάνω περί κλαψομουνίας εννοώ πως -σαν έτοιμοι από καιρό, σαν Οιστρογόνες- έσπευσαν καμπόσοι και καμπόσες να υιοθετήσουν την "άποψη" ότι

    TAXA MOY ΕΓΩ ΒΡΙΖΩ ΤΟΝ ΚΟΡΝΗΛΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ, ​

    ενώ εγώ έκραζα τον Κορνήλιο ακριβώς επειδή αντί να μας πει τις απόψεις του ασχολιότανε με το πώς γαμιούνται οι άλλοι (λέγοντας περίπου "σαν εμένα γαμιούνται, άρα ίδιοι είμαστε, άσε τί λένε" - βλ. και βίντεο που του έβαλα) και πόσα εννοούν από αυτά που λένε οι άλλοι.

    Και φυσικά, δεν τους ρωτούσε τί εννοούν, τους τα εξηγούσε!

    Τρία ψέμματα λοιπόν σε 8 λέξεις (το "τάχα μου" δεν μετριέται):

    Ψέμμα 1ο Ουδέποτε έβρισα τον Κορνήλιο στο πρώτο μου σχόλιο

    Εκτός αν λογίζετε το "τα νομίσματα στην τράπεζα και τα συγχωρέματα στην εκκλησία" ως βρισιά - ο ίδιος, που τα ΄χει 400, αυτά επισημαίνει ως βρισιές. Ή μήπως το ότι "μας οδηγεί τους όρχεις εν σκοτία";

    Φυσικά, τον έβρισα στο δεύτερο σχόλιο μου απαντώντας στις σάχλες περί θηριώδη μάστερ στα όνειρά μου κλπ. κλπ. Αλλωστε ΕΚΕΙ πήρα infraction, απολύτως σύμφωνα με τους κανόνες, καθότι έβρισα συγκεκριμένο και κατονομαζόμενο μέλος.

    Ισως το τραγουδάκι με τη "μαϊμού" ήταν λίγο υπερβολικό, αλλά το βρήκα σκαμπρόζικο. Πιο σωστό θα ήταν να έβαζα το: "είσαι μια καμήλα που μασάει φύλλα". Ναι, καλύτερο μου φαίνεται.

    Δικαίως λοιπόν ίσως το έφαγε πρώτος, SM_Art, και δεν νομίζω πως χρειαζότανε να σου κλαψομουνιάσει κατευθείαν - θα το έτρωγα κι εγώ, ήταν ζήτημα χρόνου.

    Πάντως, μου είναι αξιολογικά αδιάφορο το ότι υπενθύμισες στον L_Strike να μου το στείλει. Η θεωρία του δίκαιου κόσμου δεν με αγγίζει, αν το έκανες αυτοβούλως, και αν όχι, ομολογώ πως αν είχα και γω τζουτζέδες και μου κλαψομούνιαζαν, ειλικρινά δεν ξέρω τί θα έκανα προκειμένου να σκάσουν.

    Ψέμμα 2ο Στο πρώτο μου σχόλιο δεν έβρισα τον Κορνήλιο.

    Εγραψα:
    Είδατε εσείς πουθενά ο Κορνήλιος στο ποστ του να ισχυρίζεται ότι η συναίνεση αφορά το πρόσωπο και όχι τις πράξεις; Είδατε να έχει κανά επιχείρημα για την αραμαϊκή;

    Δλδ. υπονοείτε ότι θα ήθελα να βρίσω τον Κορνήλιο και θα έγραφα "μια μεταμοντερνιά κατευναστικής ανατροπής του νοήματος των λέξεων"; Θα πρότεινα στον Κορνήλιο εξορκιστή για démence littéraire; Πλάκα με κάνεις;

    Ούτε δυό λέξεις στο google δε χτυπήσατε για χάρη μου, αλλά άποψη για τα γραφόμενά μου σπεύσατε να "καταθέσετε"...

    Ψέμμα 3ο Δεν επιτέθηκα στις απόψεις του Κορνήλιου, αν υποθέσουμε ότι έχει.

    Εβαλα σε bold και τα βάζω και σε κίτρινο:


    α) Το μασκάρεμα αυτής της συζήτησης για τη συναίνεση, σε συζήτηση για το πώς εκφράζεται ο καθένας λεκτικά, είναι τουλάχιστον γελοίο

    και

    β) Ουδείς από όσους εκφράζονται λεκτικά με ακρίβεια -αυτό που μερικοί αποκαλούν "ωραία"- δεν επενέβη σε καμμία συζήτηση που κάποιος εκφραζόταν "άτσαλα" για να του πει "Τσαππρρ... τί βελάζεις ρε γίδι;" - κατ΄αντιστοιχία με τα δικά σου "Ωπα, ρε μεγάλε" και τα τοιαύτα,

    ακριβώς επειδή

    γ) Καθένας που εκφράζεται με ακρίβεια θυμάται πολύ καλά πώς ήταν γι αυτόν τα πράγματα όταν δεν εκφραζόταν με ακρίβεια, και δεν βιάζεται να βγάλει το συμπέρασμα ότι ο άλλος βελάζει επειδή είναι γίδι, ούτε σπεύδει πατερναλιστικά να τον καπακώσει π.χ. υπονοώντας ότι κάνει υπεραναπλήρωση, καπάκωμα που πας να κάνεις εσύ εδώ πέρα (δες παρακάτω).

    Comprende?


    Εντάξει, αυτός το έκανε γαργάρα. Αλλά εσείς;

    Δλδ. ούτε εσείς δεν κομπρέντε;

    Μόνο εγώ είδα τί έκανε ο Κορνήλιος στα νήματα της Syrah, του Dolmance, το δικό μου, και άλλα;

    Μόνο εγώ είδα ότι τα έχωνε στον MasterJp;

    Μόνο εγώ τον είδα να λέει "έρχονται εδώ να μας κάνουν τους αντρειωμένους, αλλά το πολύ-πολύ να έχουν παίξει καμμιά φάπα"; (γαμώ τις απόψεις, ε; Εμ, βεβαια, πού να βρούμε λέξεις να του απαντήσουμε...)

    Μόνο εγώ είδα ότι συστηματικά παρεμβαίνει στα νήματα με στόχο τη διακοπή της συζήτησης με το επιχείρημα "είσαι κουλτουριάρης, και δεν τα εννοείς" ; (underherfeet, δεν είμαι σίγουρος πώς το εννοούσες, αλλά η αντίδραση του Χαλβατζή περιγράφει απολύτως την αντίδρασή μου στον Κόρνι)

    Εσείς δλδ., από το ποστ του, καταλάβατε ότι εξέφραζε το παιντί τις απόψεις του για τη συναίνεση; Σάμπως εγώ, δεν του πρότεινα να ανοίξει ένα νήμα να συζητήσουμε γι αυτό; Να σταματήσω τις "απόψεις" του σκόπευα;

    Κι ακόμη παραπέρα:

    Αφού είχε "απορίες" ο Κόρνι, καλή μου Εύα, γιατί δεν έγραψε ΛΕΞΗ στο ποστ της Syrah που είχε ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ και που πρότεινε την συζήτηση ακριβώς με αφορμή το ποστ του Κορνήλιου; Γιατί δεν ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΕΡΩΤΗΣΗ σχετική με το θέμα που τον έκαιγε, μέσα σε τρεις σελίδες σχόλια σε εκείνο το νήμα; Γιατί δεν επανέλαβε / επεξήγησε / διευκρίνισε τις "απόψεις" του;

    Μήπως, όποιος θέλει να συζητήσει τις "απόψεις" του Κορνήλιου, θα διευκολυνόταν αν άνοιγε ένα φόρουμ (αν δεν έχει) και να τον καλέσει εκεί να συζητάνε επί μακρόν;

    Από πού πέσατε εσείς; Από τα σύννεφα;

    Δεν είστε εδώ 2,5 χρόνια που είμαι και γω, και δεν παρατηρείτε ότι υπάρχουν άνθρωποι που συστηματικά (αλλάζοντας νικ, αλλάζοντας φύλο, αλλάζοντας γούστα) μπλοκάρουν κάθε προσπάθεια συζήτησης με αυτό ακριβώς το πρόσχημα ("για να μην καταλαβαίνω, μαλακίες θα λέτε, περίπτωση να είμαι μαλάκας εγώ αποκλείεται");

    Δεν είναι ώρα να ξεμπερδεύουμε με αυτούς τους ανθρώπους; Δεν είναι ώρα να αποφασίσουν να φέρονται σωστά (=συμβατά) ή να πάνε εκεί που πρέπει;

    Παρένθεση: Ας εξηγηθούμε επίσης με μια παραβολή, μπας κι είναι δυσνόητα τα παραπάνω:

    Μπαίνεις σε ένα καφέ, στην Αθήνα, έστω, και είναι μια παρέα Ολλανδοί, που -παραδόξως- μιλάνε Ολλανδικά, από τα οποία δεν ξέρεις γρι, μολονότι μοιάζουν πολύ με τα Γερμανικά, τα οποία γνωρίζεις. Είσαι μόνος και θες παρέα.

    Αντίδραση πρώτη: πας κοντά και λες: "μη μιλάτε ολλανδικά, να μιλάτε τουλάχιστον Γερμανικά που τα γνωρίζω".

    -Ε, μα, άμα το πεις αυτό, δεν είσαι μαλάκας;

    Αντίδραση δεύτερη: πας κοντά και λες: "δεν είστε ολλανδοί ρε καριόληδες, Γερμανοί είστε και μιλάτε Ολλανδικά για να (μου) πουλάτε μούρη!"

    -Τώρα, πόσο μαλάκας είσαι;

    Αντίδραση τρίτη: κάθεσαι από κοντά, στη μούγγα, και αρπάζεις ότι μπορείς. Αν κάτι είναι κρίσιμο, κάνεις καμμιά ερώτηση στα Γερμανικά, μπας και μπορέσουν να σου δώσουν να καταλάβεις.

    - Είσαι στα όρια του ενοχλητικού, αλλά αρχίζεις να γίνεσαι άνθρωπος, από εγωπαθές και εγωκεντρικό αρχίδι που ήσουνα πριν.

    Αντίδραση τέταρτη: κοιτάς παραπέρα, μπας κι είναι τίποτα Ελληνες ή Γερμανοί και πας και μιλάς μ΄αυτούς, αφού έχεις μπει για έναν καφέ και μια ψιλοκουβεντούλα.

    - Α, γειά σου! Τζάσε ντε λίγο πιο πέρα, θα πιάσουμε κορέους, λέμε...

    Το πιάσατε το υπονοούμενο; Κλείνει η παρένθεση.


    Αν προσπαθείτε να με βγάλετε τρελό, έχουν ατυχήσει περισσότεροι και ειδικότεροι...

    Dream


    ΥΓ1. +1 να αρθεί το ban στον Κορνήλιο.

    Να δω τί άλλο θα σκεφθείτε για να τον σώσετε από τα νυχάκια μου...

    ΥΓ2. Για να μην πλανάται καμμιά οικτρή πλάνη σε τίποτις πλανεμένους:

    -Δεν είχα, ούτε έχω, ουδεμία σχέση με οιοδήποτε σενάριο κυκλοφορεί οιαδήποτε βαρώνη Μυνχάουζεν. Αν κάποια καμαρώνει τα καινούργια της κυάλια, με τα οποία βλέπει μακριά και "καταλαβαίνει" όλες τις κρυφές συσχετίσεις, αυτό δε σημαίνει ότι εγώ θα την άφηνα να μου τον δει, ούτε καν μ΄αυτά τα κυάλια από την ανάποδη!

    -Κάθε γυναίκα οφείλει να έχει γυμναστεί εγκαίρως στην κατά σειρά παράθεση τριών γραμμάτων του αλφαβήτου: του 15ου, του 22ου και του 9ου.

    Αν αυτό δεν συμβεί στην εφηβική της ηλικία, η εφηβική ηλικία παρατείνεται ως τα βαθιά γεράματα με ολέθρια (έσω) και γελοία (έξω) αποτελέσματα.
     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Με δική μου πρωτοβουλία μεταφέρω το ποστ του Dream σε ένα νέο νήμα και άρω το ban του Κορνηλίου μία μέρα πριν τη λήξη του. Σε αυτό το νήμα θα μπορούν να γράψουν μόνο ο Dream και ο Κορνήλιος αν επιθυμούν και κανείς άλλος.

    Θα παρακαλούσα θερμά και τους δύο να κινηθούν σε ένα επίπεδο και να μην χρειαστεί οι mod να επέμβουν.

    Υ.Γ. Την επιλογή του τίτλου την αφήνω σε εσάς τους δύο.
     


  3. Dream master!!!!Φίλε μου!!!!! Με είδες κι εσύ στην τηλεόραση?
    Βγηκα στον Καμπουρακη και μετά μ έδειξε και ο Λαζοπουλος (Φίρμα έγινα στο χωριο)
    Πρόσεξε κι’ εσύ γιατί όπως είπα και στην TV εγώ κάνω καλό σεφτέ. και τιμω τις βρακες μου
    Κανονικά θα ήθελα να σου πατήσω ένα βρίσιμο που με είπες
    «τζουτζέ» και «κλαψομουνι» επειδή τα υπόλοιπα περί συναίνεσης
    κυριαρχίας κι έτσι και γιουβέτσι δεν με απασχολούν και πολύ (τουλάχιστον
    οχι όσο φαίνεται να απασχολούν εσένα). Δεν θα σε βρίσω όμως. Θα σου
    απαντήσω σε όλο αυτό που κάνεις με ένα άλλο τρόπο. Με την υπογραφή
    σου την ίδια

    Wo Es war, soll Ich warden

    Να και το αυθεντικο κειμενο που ακολουθει τον τιτλο

    Freud gibt dem philosophischen Denken eine neue Dimension: das Unbewusste. In der Behandlung heilungssuchender Menschen entdeckt er immer wieder den Einfluss unbewusster Kräfte auf unser seelisches Befinden. Es sind Kräfte, die unser Bewusstsein hinterrücks beherrschen. In unserer Selbstverliebtheit merken wir nicht, dass hinter einem cholerischen Ausbruch im Alltag eine verdrängte Wut steckt. Der Anlass des Ausbruchs ist banal, aber er erinnert uns unbewusst an eine narzistische Kränkung aus der Kindheit. Der Anlass wird aufgeblasen, der Ausbruch der Situation unangemessen. Freuds Denken ist das Ergebnis seiner Selbstanalyse und der Praxis der Psychoanalyse. Sein Ziel ist die Heilung der Seele. Das verbindet ihn mit der philosophischen Selbstsorge der antiken Denker. Wie diese Philosophen der Antike macht auch er die Erfahrung, dass rationales Wissen noch keine Heilung der Seele bewirkt. Freud nennt dieses eindimensionale, bloße Kopfwissen ein "Wissen, das Nicht-Wissen ist".

    Μεταφραση ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ «ΑΥΤΟ» ΝΑ ΓΙΝΕΙ «ΕΓΩ»

    Ο Φρόϋντ προσδίδει μία νέα διάσταση στη φιλοσοφική σκέψη: το ασυνείδητο. Κατά την περίθαλψη ανθρώπων που αναζητούν θεραπεία, ανακαλύπτει επανειλημμένως την επιρροή ασυνείδητων δυνάμεων στην ψυχική μας ύπαρξη. Πρόκειται για δυνάμεις, οι οποίες κυριαρχούν πισώπλατα. Μέσα στο ναρκισσισμό μας δεν αντιλαμβανόμαστε ότι πίσω από ένα εξοργισμένο ξέσπασμα στην καθημερινότητα κρύβεται μία καταπιεσμένη οργή. Η αφορμή του ξεσπάσματος είναι κοινότυπη, ασήμαντη,αλλά μας θυμίζει ασυνείδητα μία ναρκισσιστική ασθένεια των παιδικών μας χρόνων. Η αφορμή διογκώνεται, το ξέσπασμα είναι δυσανάλογο της καταστάσεως. Ο τρόπος σκέψης του Φρόϋντ είναι απόρροια της αυτοανάλυσης και της εξάσκησης της ψυχανάλυσης. Σκοπός του είναι η θεραπεία της ψυχής. Αυτό τον συνδέει με την φιλοσοφική αυτοπερίθαλψη των αρχαίων σοφιστών. Όπως οι φιλόσοφοι της αρχαιότητας, διαπιστώνει κι εκείνος, ότι η λογική σκέψη και μόνο δεν μπορεί να επιφέρει τη θεραπεία της ψυχής. Ο Φρόϋντ ονομάζει αυτή τη μονοδιάστατη εγκεφαλική γνώση «Γνώση η οποία είναι Μη- Γνώση»

    Συ είπας στην υπογραφή σου! Εγώ… δεν έχω να προσθέσω τίποτα.  
     
  4. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    "Ωχ, Θέ μου, Θέ μου.." - Μαρία Δαμανάκη​

    Κορνήλιε,

    το γεγονός ότι παραθέτεις μιαν ανάλυση της φράσης του Φρόιντ από τη σελίδα του γερμανικού τηλεοπτικού σταθμού Sat 3 (όπου ο συντάκτης παρουσιάζει κάποιο σχετικό ντοκιμαντέρ προς προβολή) κλονίζει την πεποίθησή μου ότι μελετάς ψυχολογία από το Cosmopolitan.

    Ολοκάθαρα ξεκοκκαλίζεις το Τηλέραμα!

    Αν ενδιαφέρεσαι για την όντως κρυπτική αυτή φράση του Φρόιντ, η γενική πεποίθηση που επικρατεί είναι πως σημαίνει: "Εκεί που ήταν το Αυτό (~ασυνείδητο) θέλω να έρθει το Εγώ (~συνειδητό)". Κοντολογίς, όλες οι ασυνείδητες ενορμήσεις να συνειδητοποιηθούν. Οπως είδες, σε γλιτώνω και από τα λεφτά να αγοράσεις το επόμενο τεύχος του περιοδικού "Γκανιάν" για τυχόν διασταύρωση άποψης.

    Και γιατί να με βρίσεις, παρακαλώ; Κλαψομούνιασες εσύ στην Εύα, της οποίας είσαι τζουτζές; Οπως διδάχθηκα από την Σαπφώ (Νοταρά), "εγώ δε βρίζω εσένα, βρίζω γενικώς!"

    Μπαίνω τέλος στον πειρασμό να σου υποδείξω ότι αν τυχόν γνώρισες την Γερμανική πλένοντας πιάτα σε ταβέρνα στη Γερμανία, είναι εύλογο εκεί να μην γίνεται η διάκριση πεζών-κεφαλαίων κατά τις -κατά κανόνα προφορικές- συζητήσεις (έχω ιδία άποψη για το τί συζητείται στο πλύσιμο πιάτων στη Γερμανία).

    Στην κανονική Γερμανική, όπως δείχνει και το απόσπασμα που παραθέτεις, τα ουσιαστικά αρχίζουν με κεφαλαίο ακόμη και εν τω μέσω της πρότασης.

    Συνεπώς, η φράση που χρησιμοποιώ ως υπογραφή είναι μεν εμπνευσμένη από τη φράση του Φρόιντ, αλλά είναι πολύ πιο modest...

    Dream

    ΥΓ. Mε κατηγορεί για ναρκισσισμό (όχι πως δεν έχω) άνθρωπος που τραβάει φωτογραφία τη μούρη του στον καθρέφτη... Τί άλλο θα ΔΟΥΜΕ...
     
  5. Dream master τα μόνα Γερμανικά που έχω την τύχη να γνωρίζω
    είναι αυτά που έμαθα παρακολουθώντας παλιές Ελληνικές ταινίες
    για την Γερμανική κατοχή. Ραους σνελ αουφιντερζεν φροιλαιν ομολγκισε
    γκουγουνι κλπ και επίσης από τότε που μπαίνω εδώ έμαθα και το χαντριχ φον κλαιστ.
    Αν πετύχω όμως πουθενά αυτόν που μου έκανε την μετάφραση θα τον σκίσω
    που με έκανε ρεζίλη. Κάθετε και κάνει μεταφράσεις χωρίς να είναι η Γερμανική
    η μητρική του γλώσσα , χωρίς να έχει ένα Γερμανικό επίθετο , χωρίς να έχει
    εστω ένα διδακτορικό από Γερμανικό πανεπιστήμιο. Νομίζει ότι μπορεί να
    μεταφράζει επειδή ήταν ένα φεγγάρι πιατας στο Μόναχο. Άτιμη κοινωνία
    που άλλους τους ανεβάζεις και άλλους τους κατεβάζεις στα τάρταρα
     
  6. Re: Κλαψομουνιάς το ανάγνωσμα...

    Γιατι μωρε? Μια χαρα παρεα θα καναμε τα δυο μας
    Το σουμπιλικη αν δεν το χεις μην το φοβασαι. Δεν ειναι κολλητικο
    Αν παλι το χεις μεσα σου θα σου μαθω πως να εισαι ενας καλος σουμπις
    Οπως και να χει κερδισμενος θα βγεις