Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΠΡΟΣ ΚΥΡΙΑΡΧΙΚΕΣ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος cornilios, στις 25 Ιανουαρίου 2008.

  1. Gwen

    Gwen Regular Member

    Αν και έχω ήδη απαντήσει θα ήθελα να προσθέσω ότι συμφωνώ απόλυτα!

    Όσο για τον Cornilio,πολύ ενδιαφέρον το νήμα και οι απόψεις του!Εγώ μπορει να μην συμφωνώ πάντα με αυτά που λέει,ο Cornilios ενοοω,αλλα ξέρω ότι είναι ένα πολύ ειλικρινές ατομο και όπως του έχω πει και κατ'ιδίαν,βίαια ειλικρινείς! 

    Χαίρομαι που σου άρεσαν! 

     
    Last edited: 29 Ιανουαρίου 2008
  2. spectrum

    spectrum Regular Member

    Αυτο το επιχειρημα περι της συντηρησης του σκλαβου το ειχα αναφερει και εγω καποτε σε μια Αφεντρα
    τετοιου τυπου..Χωρις μαλιστα να μου προτεινει το δαχτυλο της στην κουβεντα κλπ...Ελεγε ξεκαθαρα τις αποψεις της και ηταν ντομπρα ομολογω...Μου ειχε πει μαλιστα χαρακτηριστικα..."Ξερεις γιατι θελω τους σκλαβους παντα γυμνους?(σε ιδιωτικο χωρο εννοειτε..) "Γιατι τα ζωα ειναι μονο με το δερμα τους..."
    Και καποια στιγμη της ειπα και αυτο περι συντηρησης του σκλαβου...
    Και μου λεει απλα και αφοπλιστικα...
    "Καμια αντιρηση...θα συντηρεισαι οπως συντηρουσαν οι λευκοι τους μαυρους σκλαβους τους...
    Δηλαδη με μινιμουμ τροφη για να επιβιωνεις(την οποια θα λαμβανεις σε πιατο παντα απο το πατωμα) θα εχεις στεγη ενα μικρο υπογειο και τον τον ελαχιστο ρουχισμο οταν χρειαζετε να εκτεθεις δημοσια...
    Γιατι βεβαια αν ειναι να συντηρειται ενας σκλαβος πλουσιοπαροχα δεν νομιζω οτι στεκει..Τοτε ολοι θα γινομασταν σκλαβοι θα μας συνεφερε απολυτα..."κατεληξε με μια δοση χιουμορ...

    Αντε τωρα εγω να χρησιμοποιησω τετοιο επιχειρημα παλι...Με αφοπλισε οντως αλλα προσθεσε ποντους στην εμπειρια μου αυτη η κουβεντα...Το θεμα ειναι τελικα ο καθενας να βρισκει το ταιρι του...Υπαρχουν σκλαβοι που εχει αυτη η Κυρια που εχουν βρει ακριβως οτι ζητανε...

    Και πιστευω οτι ακομα και στο πρωτο ραντεβου οταν καποια εχει συστηθει ως Μιstress και οχι ωs Domme η Τοp πρεπει καπως να το δειξει...Δεν λεω να χαιρετησει "γεια σου σκουληκι" αλλα να εχει καποιο στυλ...να ειναι και χυμα εναν πραγματικο slave μαλλον θα τον ξενερωσει...Να εμπνεει σεβασμο απο την πρωτη στιγμη και να "διευθυνει" καπως την κουβεντα ακουγοντας προσεκτικα βεβαια και τις αποψεις του "υπο"...
     
    Last edited: 30 Ιανουαρίου 2008
  3. Re: Απάντηση: ΠΡΟΣ ΚΥΡΙΑΡΧΙΚΕΣ

    Δεν ενοχλήθηκα ούτε από τις απόψεις σου «μικρά ψέματα»
    ούτε από κάτι άλλο. Όσο για τα αισθήματα από την πλευρά
    μου σίγουρα δεν είναι αρνητικά
    Έκανα ένα πειραγματάκι από αυτά που κάνω καμιά φορά
    Αν ήξερα ότι θα σε ενοχλήσει τόσο πολύ δεν θα το είχα κάνει
    Εμένα πάντως δεν θα με πείραζε αλλά επειδή ξερω ότι καθένας
    είναι διαφορετικός αν ήξερα την διεύθυνση σου θα σου έστελνα
    λουλούδια ακόμα αν ζούσαμε στην ιδια πόλη θα τα έφερνα
    εγώ ο ίδιος γονατιστός.
    Επειδή όμως ούτε το ένα μπορώ να κάνω ούτε το άλλο
    σου ζητώ ΣΥΓΓΝΩΜΗ