Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πάμε στοίχημα...Reputation

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasteR_PieR, στις 28 Σεπτεμβρίου 2008.

?

Ποιος πιστεύετε ότι θα έχει τους περισσότερους reputation points στο τέλος του χρόνου

  1. female

    6 vote(s)
    16,2%
  2. G_E

    4 vote(s)
    10,8%
  3. Dolmance

    4 vote(s)
    10,8%
  4. thelma

    2 vote(s)
    5,4%
  5. MindMaster

    1 vote(s)
    2,7%
  6. Syrah

    0 vote(s)
    0,0%
  7. Kits

    4 vote(s)
    10,8%
  8. dora_salonica

    4 vote(s)
    10,8%
  9. SM_Art_Lady

    3 vote(s)
    8,1%
  10. Incomplete_

    0 vote(s)
    0,0%
  11. L_Strike

    0 vote(s)
    0,0%
  12. alnair

    0 vote(s)
    0,0%
  13. lara[E-p]

    1 vote(s)
    2,7%
  14. SadalMelik

    0 vote(s)
    0,0%
  15. Άλλος/Άλλη

    8 vote(s)
    21,6%
  1. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Πάμε στοίχημα...Reputation

    παζαρια θα κανουμε?
     
  2. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Πάμε στοίχημα...Reputation

    Σε προεκλογική περίοδο μπήκαμε- και ψήφισα Dolmance μετά τη σπαραξικάρδια έκκληση, που να μου κοπεί το χέρι.

    ΥΓ. Τώρα μπορώ νομίζω να δώσω και στον έτερο αιτούντα, τον ινκο με τα δασύτριχα στήθη
     
    Last edited: 4 Οκτωβρίου 2008
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Πάμε στοίχημα...Reputation

    Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι γράφουν οι άλλοι πιο σοβαρά από εσένα; Εγώ διαφωνώ.
     
  4. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Πάμε στοίχημα...Reputation

    Η σοβαροφάνεια τους!
     
  5. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Ρίξτε την ψήφο σας εδώ!!

    Λίγα τα λόγια, πολλά τα έργα!!

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  6. El_Gato

    El_Gato Regular Member

    Η Ιταλία πάντα ήταν μπροστά! Είχε πολιτικούς με ουσία αν και vanila...

    [nomedia=""]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  7. female

    female Contributor

  8. cider

    cider Kitchen master

    Μην παραπλανάσθε από τα μεγέθη, αδελφοί μου! Ουκ εν τω πολλώ το ευ!

    Παρακαλώ να εισαχθούν και ποσοτικές παράμετροι.

    Το ζουμί είναι η αναλογία ρεπ σε ποστ! Άραγε είναι δυνατόν να δούμε πόσα ποστ έχει κάνει ο καθένας από τότε που καθιερώθηκαν τα ρεπ, και να βγάλουμε αναλογία;

    Τότε να σας δω!

    [σατανικό γελάκι] 
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Για τους θαυμαστές Μου, που από τότε που έθεσα υποψηφιότητα "ξεσκίστηκαν",
    να βάζουν τους ψήφους τους, βαθιά μέσα στην …κάλπη!



    Σας ευχαριστώ Ψηφοφόροι!
    Χωρίς εσάς αγάπες Μου, θα ήμουν μια καθημερινάτζα!
    Ενώ τώρα, χαρη σε σας....ποιος Με πιάνει!!
    Αχουυυ!! Ατι-μούλικα!!

     
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  10. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: Πάμε στοίχημα...Reputation

    Δε ξερω πως αντιλαμβανεσαι εσυ τα πραγματα αλλα eπειδη εγω ξεκινησα αυτο το νημα, αρα σε μενα αναφερεσαι, θα σου πω λοιπον πως ναι, οσο περιεργο κι αν σου φαινεται, γι'αυτο το λογο το ξεκινησα, αλλωστε αν προσεξεις, σε καποιο μου ποστ το αναφερω.Και το αν ειμαι η οχι σοβαρος, ασε να το κρινουν και οι αλλοι. Αν και ποσως μ'ενδιαφερει το αν φαινομαι σοβαρος η σοβαροφανης. Δε περιμενω απο κανενα να παρω τα ευσημα. Αυτοι που με ξερουν καλα, ξερουν ποιος ειμαι κι αυτο μου φτανει.  
     
  11. θα γίνει και debate?
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Πάμε στοίχημα...Reputation

    Αγαπητέ μου PieR, περί του αν είσαι γενικά σοβαρός, δεν τίθεται κανένα απολύτως ζήτημα. Δεν μπορώ να φαντασθώ πώς φαντάσθηκες ότι το αμφισβητώ. Μπορεί λόγω της απόστασης να μην σε ξέρω τόσο καλά όσο θα το ήθελα, αλλά σε ξέρω αρκετά καλά, ώστε να είμαι απόλυτα σίγουρος τόσο γιά τη σοβαρότητά σου, όσο και γιά το ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος να σε ενδιαφέρει και πολύ το πώς σε κρίνουν κάποιοι.

    Με δεδομένο όμως αυτό, θα πω ότι ο καθένας, ακόμη και ο σοβαρότερος ή ο σοφότερος των ανθρώπων, μπορεί να κάνει κάποια στιγμή μιά λάθος κίνηση ή μιάν εσφαλμένη επιλογή. Και δεν πιστεύω ότι αυτό το πιθανό λάθος δεν επιδέχεται κριτικής, έστω και αν, όπως προείπαμε, αυτός που το πράττει, είναι ένας καθ' όλα αξιοσέβαστος άνθρωπος, που χαίρει εξαιρετικής εκτίμησης γιά το σύνολο της παρουσίας, των λόγων και των πράξεών του...

    Πιστεύεις εσύ, ότι η δήλωση διαφωνίας με κάτι που θεωρούμε λανθασμένο, είναι συνώνυμη με την έλλειψη σεβασμού ή εκτίμησης; Ή μήπως ότι το όσοι από εμάς εδώ έχουμε φιλικές σχέσεις μεταξύ μας, οφείλουμε να μην διαφωνούμε ποτέ και σε τίποτε;

    Η αλήθεια είναι, ότι εάν κάπου έγραψες ότι η δημιουργία του νήματος αποσκοπούσε, από πλευράς σου, στο να γίνει δικαιότερο όπως είπα, το σύστημα απονομής reputation, προφανώς αυτό μου διέφυγε. Δεν είναι και απίθανο, μέσα σε διακόσια τόσα ποστς. Πάντως εγώ είχα μείνει σε αυτό:
    Ασχέτως όμως αυτού, προφανώς μου λες εδώ, ότι όντως ανοίγοντας το νήμα, στη βελτίωση του συστήματος αποσκοπούσες. Οφείλω λοιπόν να σου πω, ότι κρίνοντας -όπως εγώ το βλέπω τουλάχιστον- εκ του αποτελέσματος, είτε η αρχική σου επιλογή δεν ήταν ορθή, είτε δεν την στήριξες αποτελεσματικά στην πορεία, είτε κρίνεις το αποτέλεσμα με υπερβολική αισιοδοξία.

    Αυτό που προσωπικά πιστεύω, είναι ότι -όχι από το ίδιο το νήμα ίσως, αλλά μέσα από την κουβέντα που ξετυλίχτηκε μέσα σ' αυτό- η όποια ουσία μπορεί να υπήρχε νωρίτερα, η όποια έννοια σοβαρότητας και αξιοκρατίας μπορεί να είχε το σύστημα, απαξιώθηκε πλέον, πλήρως... Και δεν μπορώ να καταλάβω, το πώς θα μπορούσαν να θεωρούνται θετικές οι όποιες αλλαγές στο πόσα reps μπορούμε να δίνουμε τη μέρα φερ' ειπείν, ή στο σε πόσους πρέπει να δώσουμε πριν ξαναδώσουμε στον ίδιο, αφού καταφέραμε ήδη το σύστημα στο σύνολό του, να το κάνουμε να έχει χάσει στα μάτια όλων μας, έστω και την παραμικρή αξία, που μπορεί να είχε αρχικά...

    Έτσι που έγιναν πλέον τα πράγματα, η μόνη ουσιαστική βελτίωση που προσωπικά θα έβλεπα, που θα μπορούσε να συντελέσει στο να ξαναπαίρνουμε κάποια μέρα κάποιο rep από κάποιο μέλος και όντως να το χαιρόμαστε (χωρίς το φόβο ότι κάποιος θα μας κατηγορήσει δίοτι έχουμε μετατρέψει το σύστημα σε "παρεϊστικο παιχνιδάκι" επίδειξης, ή χωρίς να σκεφτόμαστε ότι αυτός που μας το έστειλε, το έκανε απλά γιά να συμπληρώσει τα 7 που χρειάζονται να μοιράσει γύρω-γύρω, γιά να ξαναδώσει στον κολλητό του), ξέροντας πιά ότι αυτός που μας το έδωσε, το έκανε γιατί πράγματι εκτίμησε το Α ή Β συγκεκριμένο ποστ μας (ή έστω -γιατί όχι- επειδή θέλει να μας κάνει ένα εύσχημο "καμάκι"), θα ήταν το να μπορούν τα μέλη να ανταλάσσουν μεταξύ τους rep, χωρίς κανένα περιορισμό στο "πόσα την ημέρα" ή στο "τόσα απ' εδώ και τόσα απ' εκεί", αλλά χωρίς όμως και να υπάρχει καμμία απολύτως βαθμολογία, βάθρα νικητών, χρυσά και αργυρά "μετάλλια", top10 και top20... Ένας προς έναν λοιπόν, και χωρίς να το ξέρει κανείς άλλος. Μόνον αυτό πιστεύω ότι μπορεί πλέον να ξαναδώσει κάποια μίνιμουμ αίγλη σε μιάν ιδέα, που μπορεί να ήταν ως ιδέα καλή, τελικά όμως, ως απεδείχθη, μη εφαρμόσιμη...