Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πάμε στοίχημα...Reputation

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasteR_PieR, στις 28 Σεπτεμβρίου 2008.

?

Ποιος πιστεύετε ότι θα έχει τους περισσότερους reputation points στο τέλος του χρόνου

  1. female

    6 vote(s)
    16,2%
  2. G_E

    4 vote(s)
    10,8%
  3. Dolmance

    4 vote(s)
    10,8%
  4. thelma

    2 vote(s)
    5,4%
  5. MindMaster

    1 vote(s)
    2,7%
  6. Syrah

    0 vote(s)
    0,0%
  7. Kits

    4 vote(s)
    10,8%
  8. dora_salonica

    4 vote(s)
    10,8%
  9. SM_Art_Lady

    3 vote(s)
    8,1%
  10. Incomplete_

    0 vote(s)
    0,0%
  11. L_Strike

    0 vote(s)
    0,0%
  12. alnair

    0 vote(s)
    0,0%
  13. lara[E-p]

    1 vote(s)
    2,7%
  14. SadalMelik

    0 vote(s)
    0,0%
  15. Άλλος/Άλλη

    8 vote(s)
    21,6%
  1. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    MindMaster το προβλημα δεν ειναι το συστημα αλλα το επιπεδο του μεσου χρηστη. και ουτε χρειαζεται αναλυση, με 2 κουβεντες καταλαβαινεις τι λεω. και αυτο φαινεται και σε πολλα αλλα σημεια οχι μονο στο reputation.
     
  2. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: Re: Πάμε στοίχημα...Reputation

    Θα μου επιτρεψεις ομως το επιπεδο του μεσου χρηστη ειναι το δεδομενο,οποτε το συστημα ειναι αυτο που πρεπει να προσαρμοστει στο δεδομενο.
     
  3. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    το θεμα ειναι να ανεβει το επιπεδο, οσο για τα reputation θα γινει πιο σφιχτο και θα σβηστουν τα fake επισης δεν θα δινονται reputations σε forums οπως το offtopic και το introduction. Kαι αν δεν εκτιματε κατι και γινεται abuse τοτε θα αναγκαζομαστε σε τετοιες πρακτικες αφου δεν μπορει σε ενα adult site να δουλεψει αλλα σε ξενα sites ανηλικων μπορει. αφου ετσι το κανανε καποιοι.
     
  4. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    α και για να μην παρατηρηθουν παλι μουφιαδιαρικα reps, μονο εγω θα δινω negative reputation με power 2πλασιο ποσοστο. δηλαδη μουφαδιαρικο ρεπ 5 ποντων σε γελοιο ποστ. θα παιρνει αρνητικο που θα σημαινει -10
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Πάμε στοίχημα...Reputation

    Από ΄δω και πέρα,ε?
     
  6. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    οχι οταν μηδενιστουν και ξαναρχισουν απο την αρχη
     
  7. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Πάμε στοίχημα...Reputation

    Εκτος απο "τα ευκολως εννοουμενα" , ποια αλλα κατατασσονται ως μουφαδιαρικα? Και ποια θεωρουνται γελοια?
     
  8. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    αυτα που δεν αφορουν ποστς ουσιας σχετικα με το θεμα του σιτε και δινονται ετσι απλα για να παρει ο κολλητος, και ουτε θα ειναι 10 την μερα αλλα λιγοτερα και στο ιδιο ατομο ανα 3 η 5 μερες, αφου γινανε τοσα παραπονα οτι καποιοι κανουν abuse στο συστημα
     
  9. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Πάμε στοίχημα...Reputation

    Αυτό που λες λοιπόν Κωνσταντίνε, είναι ότι θα μας κάνετε με το ζόρι και εν μιά νυκτί "Ευρωπαίους"; 'Η "Αμερικανάκια"; Λυπάμαι, αλλά μάλλον είσαι υπερβολικά αισιόδοξος...

    Και έχει δίκιο ο Kaveiros, αν το επίπεδο των χρηστών είναι αυτό που φταίει (δεν λέω ότι ντε και καλά δεν φταίει), θα έπρεπε να το είχες συνυπολογίσει, και μελετήσει καλύτερα το σύστημα, πριν το θεσπίσεις. Επιπροσθέτως, θα έπρεπε να το είχες παρακολουθήσει στενότερα, και αν διαπίστωνες κάποιο abuse, να το σταματούσες έγκαιρα (δηλαδή άμεσα), και όχι αφού φτάσουν τα πράγματα να "ξεχειλώσουν" τελείως. Με δυό λόγια, χωρίς να θέλω να σε προσβάλω, και έχοντας απόλυτη κατανόηση γιά τον όποιο φόρτο σου, θεωρώ πάντως, ότι γιά την προφανή αποτυχία στην εφαρμογή μιάς ιδέας κατ' αρχήν καλής, δεν ευθύνεται μόνον ο μέσος χρήστης, αλλά και ο μέσος Administrator...

    Κατά τα άλλα, θα πρότεινα να μην προχωρήσεις στα μέτρα που περιγράφεις πιό πάνω, γιά να αποφευχθεί άσκοπο περαιτέρω μαλλιοτράβηγμα, να μην γίνουμε δηλαδή τελείως ρεντίκολα... Ειδικά γιά το σβήσιμο των "fakes", πώς το σκέπτεσαι; Πώς ακριβώς κρίνεται το "fake"; Αν θέλεις, ας κάνουμε μιά δοκιμή. Ας πάρουμε τα δικά μου reps γιά παράδειγμα, δεν έχω κανένα πρόβλημα. Βλέπεις fakes ανάμεσά τους; Αν ναι, ποιά; Μήπως θα πέσουμε σε ένα ατέλειωτο "παζάρι", περί του τί είναι αξιόλογο και άξιο εκτίμησης και τί όχι; Φαντάζομαι καταλαβαίνεις, το πόσο υποκειμενικά κρίνονται κάποια πράγματα...
     
  10. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    πλακα κανεις ? θα κατσω να κοιταξω ενα ενα τοσες χιλιαδες ρεπυτατιονς ? απλα σβηνονται ολα, και γινονται πιο σφιχτα. το συστημα εγινε για τα μελη, αφου οι κλικαδοροι συννενοηθηκαν να ανταλλασουν, με αποτελεσμα οι υπολοιποι να παραποπονιουνται, (με πμς και δημοσια) ξεκινανε απο την αρχη στο τελος του χρονου και οχι σε ολα τα φορουμς
     
  11. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Πάμε στοίχημα...Reputation

    Εγώ καταλαβαίνω τον Κωνσταντίνο ,επειδή έχει μπει στη μέση τώρα..Απορώ γιατί τόση γκρίνα ..Έτσι και αλλιώς ,όταν κάποια μέλη δραστήρια αποκτήσουν πολλούς πόντους μετά από κάποιο χρόνο,δε θα υπάρχει μεγάλη απόκληση από πιο καινούρια;Δηλαδή τι θέμα θα υπάρχει τότε;Για να σοβαρευτούμε..Πιστεύω πως το σύστημα πρέπει να μείνει όπως έχει και να ασχοληθούμε με άλλα πράγματα..
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Πάμε στοίχημα...Reputation

    Δεν κάνω καθόλου πλάκα. Αν δεν καθήσεις να τα εξετάσεις όλα, πώς θα κρίνεις ποιά είναι τα "fakes" πού θα σβήσεις;

    Αλλά εγώ σου πρότεινα να κάνουμε ένα παράδειγμα, με τα δικά μου, που δεν είναι βέβαια χιλιάδες, ούτε εκατοντάδες, αλλά μόλις μερικές δεκάδες...