Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πέστο... αλλιώς!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 3 Ιουνίου 2008.

Tags:
  1. kali crow

    kali crow Guest

    Re: Απάντηση: Πέστο... αλλιώς!

           
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Πέστο... αλλιώς!

    μια σκεψη .....
    κατα την ιστορια , δυο διαφορετικοι αντρες που εζησαν σε διαφορετικες εποχες , βρεθηκαν ακριβως στην ιδια θεση κατα απο τις ιδιες συνθηκες και τους δωθηκε η ιδια επιλογη να κανουν .....

    και οι δυο λοιπον προδωθηκαν απο εναν φιλο ....
    βρεθηκαν μπροστα στον εχθρο τους , ο οποιος τους εδωσε την επιλογη να τον προσκυνησουν και να τους χαρισει την ζωη ή να πεθανουν ...

    ο πρωτος διεταξε αμεσω επιθεση και μαχη μεχρι εσχατων .
    πεθανε πολεμοντας ..
    οι φιλοι του πολεμησαν μαζι του και οταν εκεινος σκοτωθηκε το θεωρησαν τιμη τους να πεθανουν πολεμοντας διπλα του ....
    ηταν τοση η δυναμικη της πραξης αυτης που ο εχθρος τελικα υποχωρησε εστω και αν κερδισε την μαχη .
    ο ανθρωπος αυτος τιμηθηκε απο τον λαο του με τιμες θεου . και ειναι γνωστος μεχρι σημερα διχως κανεις να κανει τιποτα γι αυτο ...

    ο αλλος τωρα .... εκει που ειχε ενα σωρο φιλους ... βρεθηκε μοναχος του .. κανεις δεν του σταθηκε ...
    πεθανε ατιμωτικα αναμεσα σε δυο ληστες ..
    ο ιδιος μαλιστα δειλιασε και για μια στιγμη ευχηθηκε να μην τα περασει ολα αυτα .
    μετα τον θανατο του , ο εχθρος του συνεχεισε σαν να μην ειχε συμβει τιποτα , σαν ενα προβλημα να ειχε λυθει ...
    ο λαος του τον ξεχασε ... χρειαστηκε να περασουν πολλα χρονια για να τον ξαναθυμηθουν και ισως οχι για ανιδιοτελεις λογους ....
    χρειαστηκε να πεθανουν χιλιαδες ή να βασανιστουν και δια βιας να ασπαστουν το ονομα του .....

    ερωτηση ... σε ποιους δυο ανδρες αναφερομαι και τι συμπερασματα βγαζετε ? ....
     
  3. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: Πέστο... αλλιώς!



    Betty Everett Youre no good



    Feeling better, now that we're through
    Feeling better, cause I'm over you
    I've learned my lesson, it left a scar
    Now I see how you really are

    You're no good, you're no good, you're no good
    Baby, you're no good (I'm gonna say it again)
    You're no good, you're no good, you're no good
    Baby, you're no good

    I broke a heart, that's gentle and true
    Yes, I broke a heart over someone like you
    I'll beg his forgiveness on bended knee
    I wouldn't blame him if he said to me

    You're no good, you're no good, you're no good
    Baby, you're no good (I'm gonna say it again)
    You're no good, you're no good, you're no good
    Baby, you're no good

    I'm telling you now baby now, that I'm goin my way
    Forget about me baby, cause I'm leaving this day

    You're no good, you're no good, you're no good
    Baby, you're no good (I'm gonna say it again)
    You're no good, you're no good, you're no good
    Baby, you're no good​
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    τάδε έφη μια και από κοντά απίστευτα συμπαθητική ύπαρξη. Παρηγορητική κουβέντα μέσα στην ερημιά της ψυχικής κλωτσοπατινάδας.
     
  5. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Πέστο... αλλιώς!

    «Έλα εδώ, ρε κάθαρμα. Ελεεινό και τρισάθλιο ανθυποκάθαρμα. Σκουλήκι της λάσπης, κατακάθι του βορβόρου, ξεφτιλισμένο απανθρωπάριο, οικτρό μιαρό εγωπαθές ερπετό, φολιδωτέ σάλιαγκα, ανεγκέφαλη προνύμφη, ωχρά σπειροχαίτη, εξωμήτρια γάγγραινα, αργυρώνητε εξαχρειωμένε τσόγλανε, αιμοδιψή αυτουργέ κολασμένων εγκλημάτων, ανάξιε ευτελή ουτιδανέ σαπιόμυαλε μηδαμινό συφιλιδικό κουνούπι, στείρο σαρκοβόρο κνώδαλο, σμηγματικέ κωλοπαιδαρά, πρόστυχο λυσσασμένο σκουπίδι, σκάρτο ορχεκτομημένο έλκος, οπισθοδρομικό απόστημα, γαμημένε βασιβουζούκε παπαγάλε, νοσηρέ σατανικέ θεομπαίχτη, ασήμαντε κομπάρσε, εξανθηματικό εξάμβλωμα, λειχηνώδες έκζεμα, ψωραλέο καρκίνωμα, ξεφτιλισμένο μίασμα, υδροκέφαλο απόπτυσμα, αποκτηνωμένο ζωντόβολο, βλάκα κωθώνι, χολεριασμένο παράφωνο αμετανόητο τούβλο, σταρχιδιστή χαλβά, αστοιχείωτη νεροκολοκύθα, μαμμόθρεφτη φαυλεπίφαυλη μύξα, λίγδα καλααζάρ, βλαμμένο δύσοσμο πυώδες ψοφίμι.»

    (Λένος Χρηστίδης, Λοστρέ)


     
     
  6. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Πέστο... αλλιώς!

    Μια παγωμένη μέρα του χειμώνα, ένας χωρικός βρήκε στην ύπαιθρο ένα φίδι, ετοιμοθάνατο από το κρύο και την πείνα. Πονόψυχος καθώς ήταν, το λυπήθηκε, το έβαλε στον κόρφο του, και το πήρε στο σπίτι του. Εκεί το ζέστανε κοντά στην φωτιά, το περιποιήθηκε, το ταΐσε.
    Το φίδι συνήλθε, δυνάμωσε, και έγινε η αγαπημένη παρέα του χωρικού. Τον περίμενε σα σκυλάκι να γυρίσει στο σπίτι, κι όταν αυτός καθόταν να ξεκουραστεί, ανέβαινε στα γόνατά του και του κρατούσε συντροφιά.
    Μια μέρα, καθώς κάθονταν μπροστά στο αναμμένο τζάκι, γυρίζει ξαφνικά το φίδι, και δαγκώνει με το θανάσιμό του δηλητήριο τον χωρικό.
    -Γιατί το έκανες αυτό, λέει ξεψυχώντας ο χωρικός, γιατί το έκανες αυτό σε μένα, ξέχασες πως σου έσωσα την ζωή;
    -Δεν το ξέχασα, απάντησε το φίδι, εσύ όμως, το ξέχασες πως είμαι ένα δηλητηριώδες φίδι; Ή μήπως όταν με έσωζες, δεν το ήξερες;

    (από τους Μύθους του Αισώπου)
     
  7. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Πέστο... αλλιώς!


    ωστοσο .. εκεινη την χειμωνιατικη μερα που περασε ο Τζιτζικας απο το σπιτι του Μερμυγκα , με το cherokee τζιπ και τις γκομενες μεσα και ολο τον χινονοδρομικο εξοπλισμενο , για να τον παρει να πανε Παρνασσο ... ο Μερμυγκας ειπε : "και να πεις του Αισωπου οτι γαμιεται ..."

    υγ. παλι προσπαθεις να εισαι διαφορετικη απο τους αλλους με τα μαυρα γραμματα ? ....
     
  8. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Πέστο... αλλιώς!

    Αυτό είναι εσένα το θέμα σου;

    Εαν είχα μπαλάκια
    θα μου είχαν πρηστεί πλέον.

    Μου κάνεις τη χάρη;  
     
  9. Απάντηση: Πέστο... αλλιώς!




     
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  10. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Πέστο... αλλιώς!

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  11. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Πρακτικό πρόβλημα. Ευχαριστώ πολύ. Είναι αδύνατον για τεχνικούς λόγους να σας απαντήσω σήμερα, αλλά και αύριο, γιατί αύριο από νωρίς το απόγευμα έως αργά το βράδυ, ίσως μετά τα μεσάνυχτα, θα βρίσκομαι κάπου που δεν υπάρχουν ούτε pc (όλα είναι πολύ αρχαία εκεί   Ελπίζω να δείτε αυτό το μήνυμα. Συγχωρέστε μου την εκκεντρικότητα αγαπητοί μοντεράτορες και διαχειρισταί.

    ps ναι ξέρω πρέπει να λύσω αυτό το πρακτικό πρόβλημα μέσα στις επόμενες μέρες  
     
  12. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Πέστο... αλλιώς!

    "Βαρέθηκα να φτιάχνομαι με τα λάθη μου. Να φυτεύω βολβούς πάνω σε σωρούς από σκατά. Να βγάζω ανθρώπους τους ενόχους και να κάθομαι για πάρτη τους στο σκαμνί.
    Να μουλιάζω στη βροχή γιατί άνοιξα την ομπρέλα μου να μπουν από κάτω δυο τρεις μουρόχαβλοι που μου φάνηκαν κρυουλιάρηδες.
    [...]
    Πάντως, όπως και να΄χει το ζήτημα,
    ένα πράγμα ξέρω καλά.
    Πως γουστάρω πολύ.
    Γουστάρω τη φάση και περισσότερο την αντίφαση.
    Γουστάρω την τρέλλα μου και περισσότερο την τρέλλα των άλλων.
    Γουστάρω
    να μυρίζομαι
    την
    ανθρωπίλα.
    "

    (Σκισμένο ψαθάκι, Αλκυόνη Παπαδάκη)