Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πέστο... αλλιώς!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 3 Ιουνίου 2008.

Tags:
  1. Kamra

    Kamra Regular Member

    Απάντηση: Πέστο... αλλιώς!

    "Θα έρθεις το ξέρω μια νύχτα...με συνοδό την ομίχλη στο όνειρό μου
    θα μου τραγουδήσεις γλυκά...το πιο όμορφο τραγούδι
    και θα με νανουρίζεις μες στην αγκαλιά σου,
    με μελωδίες από διαβάτες ξένους...
    κι εγώ...καθώς θα αποκοιμιέμαι,
    θα χάνομαι στην άβυσσο που δεν κατάλαβα ποτέ...
    την άβυσσο σου...
     
  2. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Πέστο... αλλιώς!

    "Τα' δωσα όλα. Δεν κράτησα ουτ' ένα ψίχουλο για τον εαυτό μου. Γιατί έτσι είμαι γω, π'ανάθεμά με. Ή αδειάζω το ποτήρι μου ή δεν το λερώνω καθόλου. Δεν έγινε τίποτα. Ο κόσμος στο χειρότερο πάει. Και ξέρεις ποιό είναι το παράξενο; Δεν αισθάνομαι χαμένος. Προδομένος. Προσωπική υπόθεση, φίλε, η δικαίωση. Καθένας χαράσσει με το σουγιαδάκι του ένα σήμα στο δέντρο της ζωής. Είναι μερικοί, που χαράσσοντας αυτό το σήμα, τους ξεφεύγει το μαχαίρι και πληγώνονται. Είναι γιατί ήταν πολύ παθιασμένοι εκείνη τη στιγμή. Είναι γιατί τρέμανε τα χέρια τους από τα πολλά όνειρα. Είναι γιατί τα μάτια τους είχαν θαμπωθεί από την ομορφιά του κόσμου. Ε! Δεν έπαψε η γη να γυρίζει,ε;"

    (A.Παπαδάκη, Το χρώμα του φεγγαριού)
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Πέστο... αλλιώς!

    ααα μπα .. οχι τιποτα σημαντικο ... καντε δουλεια σας ... απλα συμμετεχω στην σελιδα των χρωματων ...

    χαρωπα τα δυο μου χερια θα χτυπω ...κλαπ κλαπ .. γιατι ειμαι εγω παιδι ξερω παντα να γελω χαρωπα τα δυο χερια να χτυπω ...... κλαπ.......κλαπ....
     
  4. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Πέστο... αλλιώς!

    But the film is a saddening bore
    For she's lived it
    ten times or more
    She could spit in the eyes of fools
    As they ask her to focus on


    Is there life on Mars?
    David Bowie
     
  5. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: Πέστο... αλλιώς!

    φως και σκοτάδι μου ​
     
     
  6. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Πέστο... αλλιώς!



    Ό,τι να΄ναι!

         ​
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  7. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Πέστο... αλλιώς!

    pls, volume 10!
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Πέστο... αλλιώς!

    ....   .... οκ .. δικαιο ...  

    ομως να μου επιτρεψεις να απολογηθω ..
    Ποτε δεν αναγνωρισα την γνωστικη ανωτεροτητα ολων των εκπαιδευτικων που περασαν απο την ζωη μου . Εχω δει καθηγητες να στεκονται με την λαμπα στο χερι και να κοιτανε το πολυφωτο και να μην ξερουν τι να κανουν .. εχω δει λεκτορα πανεπιστημιου , να βαζει αναποδα τους πολους της μπαταριας του αυτοκινητου και επειδη αυτο ειναι αδυντο να συμβει λογο διαφορετικης διαμετρου να τους λιμαρει για να χωρεσουν !!!!! ,...
    το θεμα ειναι πως ειτε "ψαχνονται" , ειτε "ψαχνοντε" ... ολοι καταλαβαν τι θελω να πω ... διχως λαμπα ομως φως δεν αναβει ουτε διχως μπαταρια ατοκινητο ξεκιναει ....
    Οταν πηγα στην Αμερικη για σπουδες δεν ειχα ουτε ενα χαρτι που να εδειχνε τις γνωσεις μου στην Αγγλικη γιατι απλα δεν διδαχτηκα ποτε εκτος απο καποιες πρωτες ταξεις παραλληλα με το δημοτικο . τους ζητησα να περασω συνεντευξη και διαπιστωσαν οτι μιλουσα και καταλαβαινα πολυ καλυτερα απο κατοχους Toefel και proficiency ...οι δε γνωσεις μου στο αντικειμενο που σπουδασα καλυπταν το 90% της υλης που διδαχτηκα και μαλιστα σε πολλα διορθωνα τους καθηγητες ..ειχα αποκτησει τις γνωσεις απο το αγγλικο περιοδικο Flight International και αλλα περιοδικα .. οσο για τα αγγλικα μου , ειχε βοηθησει πολυ η αγανωση του περιοδικου αλλα και οι ταινιες του κινημαγραφου που απο μικρος οι υποτιτλοι με ενοχλουσαν και εμαθα να τους "αφαιρω" απο το οπτικο μου πεδιο ...
    επισης να σου πω οτι ο συνολικος χρονος που ανοιξα βιβλιο σε ΟΛΟ το λυκειο (3 χρονιες) θα ειναι δεν θα ειναι 3 ωρες το πολυ .... τελειωσα με 18,3 και περασα σε σχολη εμποροπλοιαρχων με τον βαθμο (αλλα ποτε δεν πηγα ) .
    η μαναδικη μου αδυναμια ειναι τα μαθηματικα διοτι βασιστηκα εντελως σε ικανοτητες φωτογραφικης μνημης στην επιλυση ασκησεων ... δεν ξερω ουτε σε τι χρησιμευει μια συναρτηση , ουτε τι κανει και τι ειναι η ριζα κτλ ....
    επισης πολλες λεξεις που γραφω εδω εχω πρωτα συμβουλευτει το word ... οτι κανω λαθος ειναι διοτι ειχα την λανθασμενη βεβαιοτητα πως το γραφω σωστα ...
    δεν ειμαι καθολου καλος στην ορθογραφια και την γραμματικη .. στα δε μαθηματικα και συναφει , τρεις λαλουν και δυο χορευουν ... ομως σου προσγειωνω 6θεσιο αεροπλανο υποθετωντας απωλεια χειρηστιριων , παιζοντας μονο με την ισχη του κινητηρα και την αεροδυναμικη ανοιγοκλεινωντας τις πορτες (η παραγωμενη οπισθελκουσα το κανει να στριβει... ειχα βαλει στοιχημα με εξεταστη οτι αυτο γινεται και το εχασε...)
    ειμαι λοιπον πολυ περηφανος για το οσα εμαθα οταν κοιμωμουν στο μαθημα της ορθογραφιας ..  
     
  9. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Πέστο... αλλιώς!

    Demonstration required!  
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Πέστο... αλλιώς!

    οποτε θες ... εδω :
    -- - Days4u

    αλλα με εναν ορο ....
    αν τα καταφερω και κανω μια ασφαλη (ο θεος να την κανει) προσγειωση με τον τροπο αυτο .. μετα θα μου κατσεις και επειτα θα δημοσιευσεις με απολυτη ακριβεια ολες τις σεξουαλικες μου επιδοσεις με σκοπο να προσελκυσω ενδιαφερομενες σκλαβες/υποτακτικες η perv , για γαμο .... αυτα ...
    ιδου η Ροδος ....
     
  11. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Πέστο... αλλιώς!


    Ok, σε πιστεύω!  
     
  12. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Πέστο... αλλιώς!

    χμμμ .. παω στοιχημα οτι για σημερα το ζωοδιο σου εγραφε : "μεγαλη τυχη στον δρομο σας την οποια θα προσπερασετε ..."