Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Παράκληση σκλάβου για release;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 10 Αυγούστου 2009.

  1. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Παράκληση σκλάβου για release;

    Αλλάζει χώρα... 
     
  2. sexoula

    sexoula Regular Member

    Απάντηση: Παράκληση σκλάβου για release;

    αν και δεν εχω εμπειρια πιστευω οτι παιζει σημαντικο ρολο να σεβαστεις μια τετοια αποφαση, νομιζω οτι δεν ειναι και ικανοποιητικο να εχεις εναν σκλαβο που να μην θελει να σε υπηρετησει, οπως επισης πιστευω οτι αντιστοιχα ο σκλαβος δεν εχει την ιδια διαθεση οταν βλεπει οτι ο κυριος του δεν ενδιαφερεται γι' αυτον
     
  3. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Παράκληση σκλάβου για release;


    Όχι, φίλτατε, μην μας χαλάς το παραμύθι... που έχουμε φτιάξει με τόσο κόπο εδώ μέσα, άφησέ μας να ζήσουμε το όνειρο... Το ξέρουμε ότι η πραγματικότητα είναι εντελώς διαφορετική αλλά αυτά θα μας τα πεις όταν προσγειωθούμε από τα σύννεφα όπου βρισκόμαστε τώρα...   
     
    Last edited: 11 Αυγούστου 2009
  4. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Παράκληση σκλάβου για release;

    Επισφαλες και αντιοικονομικο.Αμα σε ακολουθησειι και σου κατσικωθει η αλλη εις την αλλοδαπην τι γινεται;
    Η λυσις ειναι μια:Αλλαζει στατους.Δηλωνει σκλαβος και της τη σπαει.
     
  5. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Παράκληση σκλάβου για release;

    Ορθόν... άμα το γυρίσει και στο crossdressing! 
     
  6. gallant

    gallant Regular Member

    Re: Απάντηση: Παράκληση σκλάβου για release;


    Ακόμα καλύτερα, της στέλνει κάθε μέρα pm παρακλώντας την να γίνει σκλάβος της.
    Γαϊτανάκι το νήμα... lol
     
  7. Avalonia

    Avalonia Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Παράκληση σκλάβου για release;

    Κι αν τότε του πει... "Μάλιστα Κύριε μου, ακόμα κι αυτό θα κάνω για Σας"... τι γίνεται?

    Υ.Γ. Συγνώμη που συμβάλλω στην παρέκκλιση από το νήμα tender lilly, αλλά δεν μπόρεσα να συγκρατηθώ.
     
  8. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Παράκληση σκλάβου για release;

    Αν τυχόν του δώσει το κολλάρο της πίσω και πάει και του βρεί Mistress;

    ΥΓ. Συγνώμη αν σας το χαλάω, η ιδέα άστραψε από τα βάθη της ψυχής μου  
     
  9. gallant

    gallant Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Παράκληση σκλάβου για release;


    Υπάρχει πάντα η λεγεώνα των ξένων lol
     
  10. anchor

    anchor Regular Member

    Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιον επαρκή λόγο για αίτημα release.

    Αν προηγουμένως το να λαμβάνω αποφάσεις ή να κάνω επιλογές αποτελούσε για μένα άχθος και πηγή εκνευρισμού και απανωτών αποτυχιών, μέσα στα πλαίσια της σχέσης, το να με οδηγεί, κατευθύνει ή και να μου επιβάλλει τη λήψη αποφάσεων, πρωτοβουλιών και επιλογών, ίσα-ίσα που συμβαδίζει με τη φύση μου.

    Μία περίπτωση που θα μπορούσα να σκεφτώ θα είχε σχέση με οικογενειακούς λόγους. Και πάλι όμως είναι αμφισβητήσιμη και χωρά πολλή συζήτηση και ανάλογες ρυθμίσεις.

    Η μόνη περίπτωση που θα ζητούσα release θα ήταν αν αποφάσιζα να κάνω μία ολοκληρωτική στροφή στη ζωή μου, και να ζήσω εντελώς ανεξάρτητη. Όμως η έννοια της ελευθερίας για μένα προσωπικά, δεν πραγματώνεται μέσα στην ανεξαρτησία. Ούτε μία από τις ανεξάρτητες στιγμές της ζωής μου δεν έχω νιώσει ευτυχής και ήρεμη εσωτερικά. Ευτυχής και ήρεμη αισθάνομαι αποκλειστικά και μόνο όταν ζω και προγραμματίζω κάθε στιγμή με γνώμονα τη θέλησή του. Όμως τίποτα δεν αποκλείεται, και αυτό ακόμα μπορεί να αλλάξει κάποτε.

    Δεν θεωρώ ότι είναι υποχρεωμένος ο Κυρίαρχος να δώσει το release, και δεν θα με προσέβαλλε μια τέτοια άρνηση. Πιστεύω ότι αν επέμενα σε release που δεν μου δινόταν, θα ήταν μια καλή ευκαιρία να ξανασκεφτώ το τι πραγματικά θέλω και να ξεκαθαρίσω μέσα μου τα πράγματα.

    Πιστεύω πως αν έκρινε ότι ο κύκλος έχει κλείσει, ότι έχω φύγει ουσιαστικά, θα το έδινε.
     
  11. resilience

    resilience Regular Member

    Μου δημιουργειται μια μαλλον προφανης απορια. Αν ο εκαστοτε υπο φτασει στο σημειο να ζητησει release, δεν σημαινει αυτο οτι εχει καταληξει στη οριστικη επιθυμια οτι θελει να φυγει?
    Αν ναι, τι τον εμποδιζει να φυγει? Δε φανταζομαι να ειναι κλειδωμενη η πορτα?
    Γιατι αν ειναι ο ορκος το προβλημα, τον ορκο τον πατησε μονος του πριν ζητησει οτιδηποτε απο τον Κ.
    Εφ οσον αποφασιζεις να κανεις τη βαρυγδουπη δηλωση "ειμαι δικος σου", εννοοντας ασφαλως "ειμαι δικος σου οπως εσυ επιθυμεις και για οσο εσυ επιθυμεις", τοτε αγαπητε/η, δεν εχεις δικαιωμα να κανεις τετοιες ερωτησεις. Εκτος αν εξαρχης ο ορκος ειχε υποσημειωση "Ειμαι δικος σου μεχρι να αλλαξω γνωμη και να ζητησω release".

    Ε τι σκατα δικη μου εισαι μανδαμ? Μου καταπατας τις σαδικες μου ευαισθησιες και θα βαλω τα κλαμματα.
    Αντι να παρει τα μπογαλακια του και να φυγει ο υπο, περιμενει να του πει ο Κ οτι τον συγχωρει δηλαδη.Εφαμιλλο του "αγαπη μου σε κερατωσα με τον Κωστακη αλλα μονο εσενα αγαπω, με συγχωρεις?" Και μαλακας και δαρμενος ο Κ δηλαδης. Ο υπο την εχει κανει ηδη πνευματικα, αλλα δεν φευγει αν δεν ικανοποιηθει και η ενοχικη του φυση.
    "Ασφαλως τρισμεγιστε μαστερ, κολονα του σπιτιου μου, δεν φευγω αν δεν μου δωσετε release, αλλα να ξερεις μαλακα οτι δεν σε αγαπαω πια"
    Ειμαι ο τελειος σαμπ δηλαδη.

    Φυσικα το οξυμωρον των παραπανω καταργειται αν δεχθουμε τη θεατρικοτητα και την καβλωτικη υποσταση ορκων,τεμεναδων και λοιπων, και τους δουμε απλα ως μερος του παιχνιδιου. Η θα πεσει μπιντιεσεμιτζιδικη φωτια να μας καψει? 
     
  12. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Απάντηση: Re: Παράκληση σκλάβου για release;

    υπεραπλουστευμένη και κυνική έξωθεν μαρτυρία... δε σε αδικώ... έξω απ' το χορό πολλά τραγούδια λένε