Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Παράπλευρη συζήτηση στο Reminiscences of a Sinner : "CoveOps"

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Gloriana Majestica, στις 5 Ιουλίου 2017.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ποια από τα ποστ Gloriana, θέλεις να θεωρήσουμε ως αντικείμενα Bdsm art and literature; Ώστε τα υπόλοιπα ή να μετακινηθούν ή να διαγραφούν.
     
  2. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Δεν είμαι υπέρ των διαγραφών. Στην πραγματικότητα, όλα τα posts έχουν μια αύρα bdsm, αν το καλοσκεφτεί κανείς.
     
  3. Janine

    Janine Regular Member

    Είναι σεβαστή και η προσπάθειά σας και η παρουσίαση του χόμπυ σας. Θα περιμένω με χαρά να διαβάσω τη συνέχεια αν αποφασίσετε να τη δημοσιεύσετε. Θα μπορούσαμε επίσης να συνεχίσουμε αυτή την κουβέντα, γιατί θίγετε πολλά θέματα εδώ, αλλά βλέπω τα μηνύματα να μεταφέρονται σωρηδόν και επιφυλάσσομαι, να δω τουλάχιστον πού θα πάνε πριν αρχίσω τα σεντόνια  
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    @Gloriana Majestica Το κακό με τα διάφορα flames είναι ότι αποσπούν την προσοχή από τα θέματα τα οποία πραγματικά έχουν αξία. Ποτέ δεν θα πω όχι σε ένα καλό flame war ωστόσο αν υπάρχει σημαντικότερο διακύβευμα απλά απλώνω τραχανά και συνεχίζω, όχι θα κάτσω να σκάσω.

    Ως τρίτος αυτό που μπορώ να σου πω διαβάζοντας ψυχρά τα τεκταινόμενα είναι πως τσακώνεστε για λάθος λόγους.

    Η φασαρία έγινε για το παρακάτω:

    Αυτό θα μπορούσε να περάσει και απαρατήρητο αν δεν απευθυνόταν στον @cadpmpc, έναν από τους ανθρώπους που μέχρι πριν λίγα χρόνια έδιναν το go/no go στην Adobe για το go live κάθε νέας έκδοσης του Photoshop  

    Έτσι ξεκίνησε ο καυγάς.

    Μπορούμε να το αφήσουμε στην άκρη και συνεχίσουμε με την ιστορία; Και τις φωτογραφίες κάντες επεξεργασία και με το ms paint και σε όποιον αρέσουμε στην τελική.
     
  5. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Ναι, είν' αυτό που έγραψα πιό πάνω, ότι στο τέλος κανείς δεν θυμάται πως ξεκίνησε ο καυγάς. Και δεν ξεκίνησε έτσι. Ξεκίνησε με το αμέσως προηγούμενο σχόλιο του περι ου ο λόγος, ένα επί προσωπικού και μοχθηρό (κατ' επιεικέστατο χαρακτηρισμό) σχόλιο στο οποίο και απάντησα ως ανωτέρω.

    Το σχόλιο είχε κατά λέξη ως εξής :


    "Παρακαλώ...
    Διατήρησε το τσουτσούριασμά σου...
    Πηγαίνει μς τις περούκες άλλωστε, και δεν φεύγει ούτε με τα Imagenomic..."
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Γι αυτό υπάρχει και το ignore! Δώσε και σώσε.

    Και σε παρακαλώ συνέχισε την ιστορία σου μετά ή άνευ φωτογραφιών.

    Pretty please ?
     
  7. brenda

    brenda FU very much

    Appearances are quite deceptive at times...
    Καλοκόριτσο, αυτοί που εμφανίζονται ως φίλα προσκείμενοι, απαραίτητα φίλοι δεν είναι.
    Ομοίως κι αυτοί που κάνουν επιθετικό μπάσιμο, δεν είναι απαραίτητα σκύλοι της κολάσεως.
    Ούτε τόση άμυνα χρειάζεται, δεν είσαι ο Μαραντόνα, ξεκόλλα, -με την καλή έννοια πάντα-.
    Πανέμορφη και πανέξυπνη κοπελάρα είσαι, αλλά μάλλον κι οι δικές σου ορμόνες το κάνουν το παρτάκι τους.
    Απορώ, γιατί αμύνεσαι, μεγάλη χάρη κάνεις σε κάποιους που διψάνε για έριδες.
    Ο έχων μάτια βλέπει και ο νοών νοήτω, κορίτσι μου.
    Μην αναλώνεσαι.
    Μείνε εστιασμένη στο κέντρο σου και μην δίνεις πάτημα σε κανέναν να νομίζει ότι σε ταράζει.
    Και κάτι τελευταίο.
    Beware of Greeks bearing gifts.
    Θα το αφήσω ανεπεξήγητο.
    Πάλι ο χρόνος θα κάνει την δουλίτσα του.
    Ζούμε και πράττουμε, βιώνουμε και γράφουμε για μας και για όσους αρέσουμε.
    Για τους άλλους σαν και δεν θα μπορέσουμε.
    Keep rockin'...
     
  8. brenda

    brenda FU very much

    Πάλι δεν τις προλαβαίνω τις μετακομίσεις. Καλοί μας διαχειριστές, μιας που δεν ήξευρα περί του νέου νήματος και δεν ήθελα να οφτοπικιαστώ εκ νέου, έγραψα μία απάντηση σχετική στο ξεχαρβάλιασμα, μήπως έχετε την καλοσύνη να την μεταφέρετε και κείνην εδώ;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων τα μάλα.
     
  9. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Εσένα @brenda , μια απ' αυτές τις μέρες, θα σε προσλάβω για προπονητριά μου. Σοβαρολογώ. Σκέψου ότι είσαι η μόνη σε όλο το φόρουμ που την έχω κάνει follow. -Γιατί ; Γιατί σε θέλω για κόουτς. Mε συμβόλαιο και τα λοιπά. Μη με γδάρεις όμως. Ίσαμε 50,000 γιουρόνεν το χρόνο είναι καλά ;

    Μη μου πεις ποιά είναι τα φαινόμενα που απατούν. Θα τα βρω μόνη μου, πού θα πάει ; Λύσε μου όμως μια απορία : Ο Ρικάρντο ποιός στην ευχή είναι; Μιλάτε όλοι για τον Ρικάρντο, αλλά κανείς δεν μου λέει ποιός είναι. Και ήταν ο πρώτος που με καλωσόρισε στο φόρουμ, μόλις γράφτηκα (δεν ξέρω, ήταν καλό σημάδι αυτό ή Ι was born under a bad sign ? )
     
  10. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Έγραψα κι εγώ μία στο ξεχαρβάλιασμα. Χαζές μας έχουν κάνει με το γύρω-γύρω. Ηδη αισθάνομαι ναυτία .....
     
  11. brenda

    brenda FU very much

    You weren't born beneath an angry star, don't you worry 'bout a thing.
    You ARE a star.
    Ο Ρικάρντο τους καλωσορίζει όλους, δεν κάνει διακρίσεις...
    Όσο για το άλλο, σε συγχαίρω για την επιλογή σου. Το μάντεψες βρε γατόνι ότι ασχολούμαι με το coaching?
    Οικειοθελώς θα έρθω με λιγότερα. Δεν είναι τα λεφτά το κίνητρό μου. Μου αρκεί να διασκεδάζω και να γελώ όταν φαντάζομαι κάτι ξινές κι άλλο τόσο ξινισμένες φάτσες. Εκεί είναι όλα τα λεφτά.
    Πρώτη συμβουλή. Δεν θα αυτοτιμωρείσαι με άσκοπη κατανάλωση φαιάς ουσίας.
    Την χρειάζεσαι για το γράψιμο.
    Τα υπόλοιπα κατ´ιδίαν.
     
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Aυτό θέλει πολλά λάικς. Πάρα πολλά λάικς...

    Γενικά , όλο αυτό το ντορλοντό θα μπορούσε να είχε αποφευχθεί αν η Γκλοριάνα άμεσα ή έμμεσα , κομψά ή άκομψα το ξέκοβε: σ όποιον αρέσουμε γκάιζζ, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε.
    Από τη στιγμή όμως που παρασύρθηκε και μπλέχτηκε στην αντιπαράθεση , οτι επακολούθησε ήταν αναμενόμενο.

    Η αιτία βέβαια είναι αλλού.
    Το χωριό εδώ, που βδελύσσεται και αποκηρύττει την ηθική και τα στερεότυπα των έξω, έχει τα δικά του στερεότυπα , φτιαγμένα εν πολλοίς με τα ίδια υλικά με των έξω.
    Όπως κι έξω, έτσι και στο χωριό, όποιος ξεφεύγει από τα στερεότυπα είναι ταραξίας κι ανεπιθύμητος , αν δεν συμμορφωθεί προς τας υποδείξεις.
    Η διαδικασία συμμόρφωσης βρίσκεται εν εξελίξει...